• ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت یازدهم

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت یازدهم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در دهمین قسمت از این مستند، به تاریخچه تولید دو خودروی «سینکا اسپاشیال ۱۹۵۷» و «ایروموبیل ۱۹۳۳» اشاره شده است.

 • ویدئو / جانوری که می‌گویند نمی‌میرد

  ویدئو / جانوری که می‌گویند نمی‌میرد

  «هیدر» جانوری آبزی است که برخی محققان معتقدند عمری جاویدان دارد و هرگز نمی‌میرد. پژوهشگران راز این مسأله را توانایی بازسازی سلولیِ این جانور کوچک عنوان می‌کنند؛ توانایی‌ای که مانع از پیر شدن این جانور می‌شود.

 • ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت دهم

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت دهم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در دهمین قسمت از این مستند، به تاریخچه تولید دو خودروی «دایمکسین ۱۹۳۳» و «رودستر لاسن ۱۹۵۵» اشاره شده است.

 • ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت نهم

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت نهم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در نهمین قسمت از این مستند، به تاریخچه تولید دو خودروی «فانتوم کورسر ۱۹۳۸» و «پنتر پاکارد ۱۹۵۴» پرداخته شده است.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۶ مهر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۶ مهر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۹ تا ۲۶ مهر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / اسپیکری کوچک با قابلیت‌های بزرگ

  ویدئو / اسپیکری کوچک با قابلیت‌های بزرگ

  گوگل به تازگی از اسپیکر هوشمند کوچک خود به نام (Google home mini) رونمایی کرده است. برخلاف ظاهر ساده، این وسیله کوچک، بسیار کاربردی است. این محصول به زودی با قیمتی مناسب در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

 • ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت هشتم

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت هشتم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در هشتمین قسمت از این مستند، تاریخچه تولید دو خودروی «نیوپورت کرایسلر» و «رودستر تاندربورن لبرون» هر دو مدل ۱۹۴۱ و خودروی «باندیت بیتنینگ» مدل دهه ۱۹۶۰ مرور می‌شود.

 • ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت هفتم

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت هفتم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در هفتمین قسمت از این مستند، با تاریخچه تولید دو خودروی «شورولت کوروت فنسی‌فری ۱۹۵۸» و «پاکار پردیکتور ۱۹۵۶» آشنا خواهید شد.

 • ویدئو / این خلیج تا ابد فارس است

  ویدئو / این خلیج تا ابد فارس است

  برخی تلاش می‌کنند با تحریف تاریخ، نام جعلی خلیج عربی را استفاده کنند و برخی هم به اشتباه فکر می‌کنند با نظرسنجی‌های بعضاً کم‌اهمیت اینترنتی درباره نام خلیج فارس، می‌توانند از هویت آن دفاع کنند؛ غافل از اینکه هویت این آب‌ها پشتوانه‌ای چندهزارساله دارد و به این آسانی خدشه‌پذیر نیست. خلیجی که در جنوب کشور ما قرار دارد و هشت کشور را در اطراف خود جای داده، همیشه فارس بوده، هست و خواهد ماند.

 • ویدئو / بخش لذیذِ سفرهای هوایی

  ویدئو / بخش لذیذِ سفرهای هوایی

  یکی از مؤلفه‌هایی که سفرهای هوایی را لذت‌بخش‌تر می‌کند، پذیرایی در حین پرواز است. تحقیقات نشان داده حضور در ارتفاع و تغییر فشار هوا در کابین هواپیما، اعصاب بویایی و چشایی انسان را تضعیف می‌کند؛ با این حال، شرکت‌های هواپیمایی بزرگ دنیا از مجرب‌ترین سرآشپزها بهره می‌برند تا پذیرایی آبرومندی برای مسافران خود تدارک ببینند.

 • ویدئو / سگ‌هایی که زندگی را جستجو می‌کنند

  ویدئو / سگ‌هایی که زندگی را جستجو می‌کنند

  در گوشه‌ای از کرج، هلال احمر ایران سگ‌هایی تربیت می‌کند که در حوادث، آنجا که انسان‌ها دلخوشند به یافتن ردی از کسی در زیر آوار، لحظه‌های واقعی مرگ و زندگی، آنجا که انسان از عمل می‌ماند، این سگ‌ها می‌شوند معجزه‌گر؛ سگ‌های زنده‌یاب، سگ‌های زندگی.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۹ مهر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۹ مهر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۲ تا ۱۹ مهر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت پنجم

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت پنجم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در پنجمین قسمت از این مستند، با تاریخچه تولید دو خودروی «استیشن واگن وودی استودبیکر ۱۹۴۷» و «بیوک وایلدکت ۱۹۵۳» آشنا می‌شوید.

 • ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت چهارم

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت چهارم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در چهارمین قسمت از این مستند، با تاریخچه تولید دو خودروی «فورد سدان مدل ۱۹۳۶» و «کرایسلر اسپشیال مدل ۱۹۵۳» آشنا می‌شوید.

 • ویدئو / این ربات‌ها زیرآبی می‌روند

  ویدئو / این ربات‌ها زیرآبی می‌روند

  محققان اروپایی با هدف ساخت ربات‌هایی قوی و انعطاف‌پذیر برای زندگی و ارتباط در زیر آب، ربات‌های «نیلوفر آبی»، «صدف» و «ماهی» را طراحی کرده‌اند. الگوی محققان در طراحی این ربات‌ها، رفتارهای اجتماعی برخی حیوانات بوده است. این ربات‌ها می‌توانند چند ماه را در زیر آب سپری کنند.

 • ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت سوم

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت سوم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در سومین قسمت از این مستند، با تاریخچه تولید دو خودروی مفهومی «سدان تاکر» و «بندیکس SWC» آشنا می‌شوید.

 • ویدئو / مهمترین بنادر جنوبی ایران

  ویدئو / مهمترین بنادر جنوبی ایران

  مهمترین بنادر تجاری ایران، در جنوب کشور یعنی حاشیه خلیج فارس تا مرز آب کشور در دریای عمان (سواحل مکران) قرار دارد. میلیاردها دلار از صادرات و واردات کشور از طریق همین بنادر جابجا می‌شود. در این ویدئو، چند بندر جنوبی کشورمان نظیر بوشهر، خرمشهر، آبادان، شهید باهنر و چابهار معرفی خواهند شد.

 • ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت دوم

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت دوم

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در دومین قسمت از این مستند، به سابقه تولید «خودروی مفهومی XNR» و «شورولت بسکین» اشاره شده است.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۲ مهر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۲ مهر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۵ تا ۱۲ مهر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت اول

  ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت اول

  «خودروهای اسرارآمیز» نام مجموعه‌ای است که به تاریخچۀ تولید برخی خودروهای ماندگار در تاریخ این صنعت می‌پردازد. در نخستین قسمت از این مستند، به تولد «جیپ» و خودروی «فوررانر فلی‌ژول» اشاره شده است.

 • ویدئو / مهمترین بنادر ایران در حاشیه دریای خزر

  ویدئو / مهمترین بنادر ایران در حاشیه دریای خزر

  بنادر شمالی ایران که در حاشیه دریای خزر قرار گرفته‌اند از جمله مبادی کشورمان برای تبادلات تجاری محسوب می‌شوند. با وجود اینکه حجم این تبادلات بسیار کمتر از بنادر جنوبی ایران است، اما حضور روسیه به عنوان یکی از شرکای مهم تجاری کشورمان در شمال این دریا، اهمیت بنادر شمالی را بالا برده است. در این ویدئو، پنج بندر مهم ایران در حاشیه دریای خزر بر اساس میزان تبادلات تجاری را معرفی کرده‌ایم.

 • ویدئو / فیلم‌هایی که محرم را به تصویر کشیدند

  ویدئو / فیلم‌هایی که محرم را به تصویر کشیدند

  واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع) دستمایه فیلم‌ها و سریال‌های زیادی قرار گرفته است. برخی از آنها به بخشی از تاریخچه این رویداد پرداخته‌اند و برخی دیگر، داستانی را در بستر ایام عزاداری محرم روایت کرده‌اند. در این ویدئو برخی از مهمترین آثاری که با محوریت «واقعه عاشورا» ساخته شده، مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۵ مهر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۵ مهر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲۹ شهریور تا ۵ مهر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / نوای سوگ

  ویدئو / نوای سوگ

  نوای موسیقی آئینی شیعیان در زمان‌های متفاوت، پیام‌های متفاوتی ارائه کرده است و برای نمونه، در سوگواری برای امام حسین (ع) و یارانش در ایام محرم، از آواها و نواها بهره زیادی برده می‌شود. چه آنکه، بسیاری از تعزیه‌خوانان (شبیه‌خوانان) از آموزه‌های آواز ایرانی بهره‌های فراوان دارند.

 • ویدئو / از آلزایمر چه می‌دانید؟

  ویدئو / از آلزایمر چه می‌دانید؟

  116 سال از زمانی که «آلویز آلزایمر» - روان‌شناس و عصب‌شناس آلمانی - اولین مورد از یک بیماری ناشناخته را کشف و بررسی کرد می‌گذرد. بعد از آن، نام آن بیماریِ نوعاً کُشنده را «آلزایمر» گذاشتند. امروزه با وجود پیشرفت شگرف علم پزشکی، هنوز هم درمان قطعی این بیماری یافت نشده است.

 • ویدئو / حال و هوای بازار تهران در آستانه ماه مهر

  ویدئو / حال و هوای بازار تهران در آستانه ماه مهر

  شنبه یکم مهرماه نخستین روز بازگشایی رسمی مدارس در سراسر کشور است. همواره در آستانه این روز خانواده‌هایی که قرار است فرزندانشان را به مدرسه بفرستند، به مراکز خرید لوازم‌التحریر رفته و وسایل مورد نیاز را تهیه می‌کنند. ما هم برای بازتاب این حال و هوا سفری کوتاه کردیم به بازار بزرگ تهران.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۹ شهریور

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۹ شهریور

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲۲ تا ۲۹ شهریور ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / پشت صحنه دوبلاژ «من شرور ۳»

  ویدئو / پشت صحنه دوبلاژ «من شرور ۳»

  انیمیشن «من شرور» با معرفی شخصیت‌هایی خیالی به نام «مینیون‌ها» در سال‌های اخیر به شهرت جهانی رسیده و در ایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. به یکی از استودیوها رفتیم تا شما را با پشت صحنه کار جذاب تیم دوبلاژ قسمت سوم این انیمیشن آشنا کنیم.

 • ویدئو / کسی این قهرمان را نمی‌بیند!

  ویدئو / کسی این قهرمان را نمی‌بیند!

  حسن دهقانی، قهرمان مسابقات دوومیدانی، اهل روستای بازیاری از توابع میناب در استان هرمزگان است. نخستین‌بار نامش پس از کسب مدال نقره مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی به سر زبان‌ها افتاد. او در این سال‌ها مدال‌های رنگارنگ زیادی در عرصه جهانی کسب کرده است. با این حال، او در خانه‌ای کوچک در روستایش زندگی می‌کند و با وجود اینکه به سختی از پس مخارج زندگی‌اش برمی‌آید، هزینه‌های تمریناتش را هم خودش تقبل می‌کند. دهقانی از مسئولان انتظار دارد مانند دیگر قهرمانان کشور با او رفتار کنند. در این ویدئو، بخشی از درددل‌های این ورزشکار مدال‌آور را خواهید شنید.

 • ویدئو / پایان شگفت‌انگیز «کاسینی» در فضا

  ویدئو / پایان شگفت‌انگیز «کاسینی» در فضا

  فضاپیمای «کاسینی» پس از 20 سال فعالیت، شیرجۀ نهایی خود به سمت زحل را طی روزهای اخیر انجام داد و در جو زحل ذوب شد. نتایج مأموریت‌های چندین‌سالۀ این کاوشگر در اطراف زحل، دریچه‌های تازه‌ای را به روی محققان ناسا گشوده است.