• نکاتی درباره مدیریت ارتباط‌ با خانواده همسر

  سناریوی تکراری نارضایتی و دعوای مادرشوهر و عروس‌، حدیثی کهن و تمام ناشدنی است.

 • "نه" ناطق‌نوری به روحانی برای حضور در دولت

  مسیح مهاجری عنوان کرد

  "نه" ناطق‌نوری به روحانی برای حضور در دولت

  مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی با بیان اینکه رییس‌جمهور پیشنهاداتی را به حجت‌الاسلام ناطق‌نوری ارائه کرده اما او قبول نکرده است، گفت: آقای ناطق نوری کار اجرایی قبول نمی‌کند.

 • مصوبه عجیب شورای شهر درباره مهاجران خارجی

  قوانین خاص و البته عجیب در کشور ما کم نیست. شاید یکی از دلایل آن، تعدد مراجع قانونگذاری است که هرکدام به واسطه رفع نیازها و منافع عمومی و البته گاه دستگاه و زیرمجموعه خود اقدام به تصویب قوانین می‌کنند. در این بین برخی از این قوانین به معنای واقعی کلمه عجیب و حتی خلاف اصول قانون اساسی به عنوان قانون مرجع کشور است.

 • ۷ تاثیر شگفت‌انگیز کاهش تنها ۵ درصد از وزن بدن

  گاهی اوقات برای ایجاد تغییری مثبت در زندگی نیاز به برداشتن قدم‌های بزرگ نیست. در اینجا به شما می‌گوییم که با کاهش تنها ۵ درصد از وزن بدنتان به چه میزان، تغییر مثبت در سلامتی‌تان ایجاد می‌کنید.

 • مریم میرزاخانی رفته است، خود را بجویید

  «هیچکس از کسانی که درباره مراسم و موفقیت مریم میرزاخانی در کسب نشان فیلدز به‌ عنوان اولین زن و اولین ایرانی نوشتند، نمی‌دانستند که موهای کوتاه او نتیجه شیمی درمانی بوده است. شاید تضادی بهتر از این ناآگاهی از واقعیت زندگی او و حجم ابراز نظرات درباره‌اش نتواند مظلومیت او را به تصویر بکشد. مریم میرزاخانی در دوران حیات خاکی خود دستاوردهایش را به سکوت برگزار کرد و هرگز نخواست در برابر دوربین رسانه‌ها باشد... او رفته است، به‌ دنبال خودمان بگردیم تا در حاشیه نمانیم.»

 • نیمی از مردم ایران می‌توانند ملیت‌شان را به فرزندانشان منتقل کنند!‌ چرا؟‌

  نیمی از مردم ایران می‌توانند ملیت‌شان را به فرزندانشان منتقل کنند!‌ چرا؟‌

  ترزا می نخست وزیر بریتانیا اخیرا در یک سخنرانی گفته است‌: «اگر فکر می‌کنید "شهروند دنیا" هستید،‌ در واقع شهروند هیچ کجا نیستید». این اظهار نظر صریح نشان می‌دهد که چقدر از فضای خوش‌بینی که تصور می‌کرد مرزهای دولت-ملت‌ها رو به فراموشی است و همه مردم در دهکده‌ای جهانی زندگی می‌کنند فاصله گرفتیم و چه طور هنوز در بند مرزهای معاهده وستفالی پرچیده شده‌ هستیم.

 • ادعای روزنامه اصولگرا درباره رابطه روحانی-اصلاح‌طلبان

  روزنامه «جوان» مدعی شد، حسن روحاني نسبت به استفاده از اصلاح‌طلبان در کابینه دوازدهم بی‌میل است و این بی‌میلی را پشت نظام مخفي مي‌كند.

 • انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از اصولگرایان

  «عجیب است که در میان این همه چهره‌های با سابقه انقلابی حتی یک فرد یا نهاد مثلا اعتراض و انتقادی برای دعوت از چهره‌هایی که هیچ نسبتی با انقلاب و ارزش‌های آن ندارند، در گردهمایی‌های مهم خود نمی‌کنند و این همان دست یازیدن به هر وسیله‌ای برای رسیدن به هدف است که لاجرم در آینده هم باید آن را ادامه دهند و متاسفانه موجب اقبالی از سوی مردم هم نمی‌گردد و مصداق ‌‌آش نخورده و دهان سوخته خواهد بود.»

 • کوچ تلویزیونی‌ها به سرزمین موعود‌!

  «د‌ر وضعیتی که برای کار کرد‌ن د‌ر تلویزیون یا باید‌ نورچشمی بود‌ یا این‌ که موقعیتی تثبیت شد‌ه د‌ر آن رسانه د‌اشت - که آن نیز به این معناست که آن شخص زمانی پیش‌تر نورچشمی بود‌ه است - بد‌یهی است که رونق این روزهای شبکه نمایش خانگی د‌ل و د‌ین از شمار زیاد‌ی از شاغلان عرصه کارگرد‌انی برد‌ه باشد‌؛ که این گونه نیز هست.»

 • ۷ نکته درباره توزیع مواد مخدر دولتی بعد از ۴۰ سال

  «اگر این طرح فاقد پیوست فرهنگی باشد، نمی‌تواند جامعیت لازم را داشته باشد. اعتیاد صرفاً دارای زمینه‌های قانونی و پزشکی نیست بلکه بستر فرهنگی پیچیده‌ای هم دارد که نباید از آن غافل شد. اگر در این طرح - که واقعاً ملی و فراجناحی است - همه رسانه‌ها و مراکز آموزشی پای کار نیایند و آگاه‌سازی نکنند، حرکت به سوی جامعه عاری از اعتیاد یا با حداقل اعتیاد میسر نخواهد بود.»

 • چرا استعفای امام‌جمعه کرمان خبر خوبی نیست؟

  درباره نماز جمعه هر قدر امام‌جمعه پایگاه بیشتری در خود آن سامان داشته باشد، بهتر می‌تواند نقش ارتباطی دو سویه را ایفا کند. در غیر این صورت وجه انتصابی و سیاسی او بر جنبه مذهبی می‌چربد.

 • اخبار تایید نشده از بازداشت سه مداح

  چند روزي مي‌شود كه خبر بازداشت سه مداح، در كانال‌هاي خبري تلگرامي دست به دست مي‌چرخد.

 • ماجرای پورشه‌سواری وزیر بهداشت از زبان خودش

  ماجرای پورشه‌سواری وزیر بهداشت از زبان خودش

  وزیر بهداشت گفت: آنها که اتهام‌ می‌زنند، خودشان از همه ریاکارتر هستند.

 • در جست‌وجوی «یوسف» گمشده + عکس

  خانواده پسربچه‌ای ناپدیدشده از هموطنان خواستند که آنها را در پیدا کردن «یوسف»شان یاری کنند.

 • تولید خودرو با آلودگی به اندازه یک تانک!

  به دنبال اعلام تخلف سه خودروساز بزرگ آلمانی مبنی بر دستکاری موتور خودروهای پایه سوخت دیزلی و احتمال افزایش گازهای گلخانه‌ای، سهام این سه شرکت در بورس های جهانی سقوط کرد.

 • دوربین‌های گره‌گشا در پرونده قتل «آتنا»

  در دو سمت قتلگاه «آتنا»، دو دوربین مداربسته وجود دارد که پیاده‌رو و دستفروش‌ها را می‌توان در آنها دید.

 • معمای قتل همسر یک جراح

  با گذشت ۱۷ ماه از مرگ اسرارآمیز همسر یک جراح جوان، متخصصان کمیسیون پزشکی قانونی راز این جنایت هولناک را فاش کردند. این در حالی است که تحقیقات نشان داد، متهم با دستکاری مدارک پزشکی، تلاش داشته مرگ همسرش را بر اثر مصرف متادون نشان دهد.

 • هشدارها و پیشنهادات محسن هاشمی برای شورا

  هشدارها و پیشنهادات محسن هاشمی برای شورا

  محسن هاشمی رفسنجانی، مدیر عامل سابق متروی تهران است؛ او که ۱۳ سال ریاست هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت متروی تهران را بر عهده داشته‌است در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به عنوان سرلیست امید از طرف اصلاح‌طلبان معرفی و با کسب بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار رای نفر اول انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران شد. او که در چهارمین دورهٔ شورا، گزینهٔ اصلی اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران بود، در نهایت با اختلاف یک رأی کرسی شهرداری کلانشهر تهران بار دیگر به محمدباقر قالیباف رسید.

 • امام صادق (ع) برای ایجاد اعتدال چه کرد

  امام صادق (علیه‌السّلام) در سال ۱۱۴ هجری به امامت رسید و در دوران امامت خود از خلفای بنی امیه با هشام بن عبدالملک، ولید بن زید، یزید بن ولید، ابراهیم بن ولید، و مروان حمار و از خلفای بنی عباس با ابوالعباس سفاح و منصور دوانیقی معاصر بود.

 • پرواز نت‌های رنگی در مخروبه‌های موصل

  «داستان عکس»

  پرواز نت‌های رنگی در مخروبه‌های موصل

  می‌دانی؟ هیچ‌چیز به اندازه هنر توانایی این را ندارد که از چهره دهشتناک جنگ، زیبایی خلق کند. تو می‌دانی ساز زدن در میان مخروبه‌های سرزمبن جنگ‌زده‌ات چه حالی دارد؟

 • خودروهای عجیب داعشی‌ها+ تصاویر

  خودروهای عجیب داعشی‌ها+ تصاویر

  از زمان شدت گرفتن فعالیت گروه‌های تروریستی در منطقه خاورمیانه شاید کمتر روزی باشد که در پهنه‌ای به گستردگی افغانستان و پاکستان تا عراق و شام، خیابانی از یک شهر شاهد صدای انفجار تروریستی و انتحاری نباشد.

 • ناراحتی خانواده میرزاخانی از یک شایعه

  ناراحتی خانواده میرزاخانی از یک شایعه

  در روزهای گذشته، برخی رسانه ها، موضوع احتمال ترور بیولوژیک «مریم میرزاخانی» را مطرح کردند و در این باره به انتشار اطلاعاتی پرداختند که جز ناراحت کردن خانواده مرحومه میرزاخانی و ارائه اطلاعاتی نادرست به جامعه حاصل دیگری نداشت؛ موضوعی که برادر این مرحومه آن را تکذیب و تصریح کرد: طرح این مباحث نادرست ما را به عنوان خانواده ایشان به شدت ناراحت کرده و به دردسر انداخته است.

 • شما سر جای خودتان هستید؟

  فوق لیسانس جامعه شناسی دارد اما این روزها کافه‌دار است. پزشکی عمومی خوانده اما این روزها کتابفروشی‌اش را در میدان انقلاب اداره می‌کند. هر دو فارغ‌التحصیل مددکاری اجتماعی اما این روزها به یکی از شهرهای شمالی رفته‌اند و با کمک چند نفر از دوستانشان که قبلا به این شهر مهاجرت کرده‌اند، کشاورزی می‌کنند. مهندسی برق خوانده اما این روزها در میدان شوش تهران، بلور فروشی دارد.

 • حال و هوای هنرمندان در سالروز درگذشت شکیبایی

  ۲۸ تیر به مناسبت نهمین سال در گذشت خسرو شکیبایی بازیگر فراموش نشدنی عرصه سینما و تلویزیون هنرمندان کشور با انتشار پیام هایی یاد عمو خسرو را زنده کردند.

 • اسدالله علم که بود؟

  روز ۲۸ تیر ۱۳۴۱ امیر اسدالله علم فرمان نخست‌وزیری گرفت‌. کابینه وی که در روز ۳۰ تیر تشکیل شد، تا ۱۷ اسفند ۱۳۴۲ برقرار بود.

 • اظهارات صریح چمران درباره املاک نجومی و صدر

  اظهارات صریح چمران درباره املاک نجومی و صدر

  مهدی چمران ١٣ سال است ریاست شورای شهر تهران را بر عهده دارد؛ از فرودین ٨٢ تا حدود یک ماه دیگر در اوایل شهریور ٩٦ که کارش پایان خواهد یافت. در این میان، تنها یک سال احمد مسجدجامعی ریاست شورا را به دست گرفت.

 • عاقبت تلخ عشق خیابانی

  چند روز قبل هم دختر شانزده ساله‌ام هنگامی که ما مشغول دعوا و کتک کاری بودیم دست به خودکشی زد و رگ دستش را برید. حالا هم این دختر تنها رشته باریک زندگی ماست اما این رشته هم دوامی نخواهد داشت چرا که...

 • کیهان: جریان حزب‌اللهی تتلو را پذیرفته است چون ...

  «جریان حزب‌اللهی منطق روشنی دارد: میزان حال فعلی افراد است. هر کس به جانب اخلاق و ارزش‌ها و اسلام و ایران بازگشت، باید از او استقبال کرد. و هر کس از درون جبهه انقلاب، به بیرون از آن رفت و مقابل اصول و آرمان‌ها ایستاد و هم پیاله با دشمنان شد - ولو سابقه خوب داشته باشد - به اعتبار امروزش باید با او برخورد کرد.»

 • اوضاع رفاه خانوار چگونه است؟

  از سال ١٣٩٠ تا اسفند ١٣٩٥ توليد به قيمت بازار ٨ درصد و مصرف نيز ٨ درصد افزايش يافته اما در مقابل سرمايه‌گذاري ٩/٣٢ درصد كاهش داشته است. در عين حال متوسط قيمت‌ها در اين پنج سال ٢/١٢٣ درصد افزايش يافته است. اين شاخص‌ها گوياي سقوط سطح رفاه خانوارها در پنج سال گذشته است.

 • مهاجرت نخبگان همچنان روند افزایشی دارد؟

  آیا بستر نگهداری نخبگان و تحصیلکرده‌هایمان را فراهم کرده‌ایم؟ آیا شرایطی را فراهم کرده‌ایم که شغل‌های معمولی منتظر فارغ‌التحصیلان‌ نخبه ما نباشد؟