سرویس
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ / Aug 01 2014
تعداد کل اخبار: 148
Mona Hoobehfekr (13 of 36)-1.jpg

در واکنش به اظهارات شرمن و در گفت‌وگو با ایسناعراقچی هرگونه توافق با آمریکا درباره اراک و فردو را تکذیب کرد

یک عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان هرگونه توافق بر سر آب سنگین اراک و فردو با آمریکا را رد کرد.

مصوبه شورای پول و اعتبار در آرشیو بانک‌هاانتقاد به عدم تناسب دو سود/ کف واقعی سود تسهیلات 25 درصد

بانک مرکزی در حالی بعد از تعیین حداکثر 22 درصد برای سود سپرده، سود تسهیلات را نیز در همین سطح تصویب کرد که نه تنها به نظر می‌رسد که بانک‌ها تمایلی به اجرای آن ندارند بلکه کارشناسان معتقدند که سود 22 درصد تسهیلات هیچ توجیه اقتصادی نداشته و منطقی نیست.

موسوی لارگانی: طولانی شدن مدت مذاکرات هسته‌ای به ضرر اقتصاد کشور است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر مدت زمان دستیابی به توافق ژنو بیش از حد معمول ادامه یابد ممکن است اهداف طولانی مدت اقتصادی کشور را تحت تاثیر خود قرار داده و مشکلاتی برای کشور ایجاد کند.

یک فیزیکدان تولید کردبستنی ای که با لیس‌زدن تغییر رنگ می‌دهد!

یک فیزیکدان اسپانیایی به نام «مانوئل لینارس» به همراه همکارانش، بستنی‌ای تولید کرده‌اند که هنگام لیس‌زدن فرد تغییر رنگ می‌دهد.

وضعیت نامشخص فاز 2 برج میلاد از زبان چمران

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت فاز دو برج میلاد تهران، گفت: هنوز وضعیت این پروژه تایید نشده و طرح مصوبی برای آن وجود ندارد.

دختران موصل بعد از عید فطر به عقد داعشی‌ها درمی‌آیند!

گروه تکفیری داعش در موصل همچنان به اجرای قوانین و برنامه‌های خاص خود ادامه می‌دهد؛ به طوریکه در آخرین اقدامات خود این گروه تروریستی از ساکنان این شهر خواسته دخترانشان را به عقد اعضای داعش در بیاورند!

نظر داریوش آشوری درباره واژه‌سازی فارسی

داریوش آشوری با اشاره به پرمایه بودن زبان فارسی از نظرِ امکاناتِ واژه‌سازی، اظهار می‌کند که امروز واژه‌سازیِ قیاسی (یعنی ساختنِ واژه‌هایِ تازه به قیاسِ الگوهایِ زبانیِ موجود) راه خود را گشوده است.

قلعه نویی: این 30 درصد توان استقلال هم نبود/ طالب‌لو و تیمم ستاره‌های بازی بودند

سرمربی استقلال می گوید دیدار تیمش برابر راه آهن دو ستاره داشته که یکی از آنها طالب لو و دیگری تیم خودش بوده است.

۳۰ هکتار جنگل‌ در آتش سوخت

فرمانده انتظامی کوهدشت گفت: بر اثر وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع، ۳۰ هکتار از مراتع و ۵۰۰ اصله انواع درخت این شهرستان طعمه حریق شد.

کرمانشاه در دوران لولوبی‌ها

دیار سنگ و آب آن‌قدر قدمت دارد که از هر دوره تاریخی آثاری شگفت انگیز را در خود جای داده است. یکی از این دوران، روزگار لولوبی‌هاست که در دیار کرمانشاهان اثری جاودان همچون کتیبه آنوبانی‌نی از آنها به یادگار مانده است.

ثبت رکورد جهانی جریان الکتریکی

محققان ژاپنی با استفاده از ایده جدید مونتاژ نوار ابر رسانای مبتنی بر ایریتیوم موفق به ثبت رکود جهانی شدت جریان الکتریکی 100 هزار آمپر شدند.

ازثبت میراث فرهنگی ساختمانها تانسخه جدید توسعه دانشگاه تهران80 سالگی دانشگاه تهران به روایت رییس‌اش

به جرات می‌توان سردر دانشگاه تهران یکی از نوستالوژیک ترین نمادهای کشورمان ایران است، سردر دانشگاهی که نه تنها ایرانیان بلکه جهان نیز آن را به عنوان نماد آموزش عالی ایرانی می‌شناسند.

محمدتقی فهیم عنوان کردامسال دل مردم برای سریال‌های رمضان نتپید

محمدتقی فهیم در ارزیابی کلی‌اش نسبت به سریال‌های رمضانی امسال می‌گوید: سریال‌های رمضانی امسال در حدی نبودند که مردم دلشان برای سریال‌ها بتپد و بود و نبود آنها را در تلویزیون احساس کنند.

نارضایتی از اعداد و ارقام صادرات تجهیزات پزشکی ایراننقشه راه ایران برای توسعه تولیدات تجهیزات پزشکی

مدیرکل اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی با ابراز نارضایتی از اعداد و ارقام صادرات تجهیزات پزشکی، از مشخص شدن نقشه راه ایران در زمینه افزایش کیفیت و توسعه تولیدات تجهیزات پزشکی و همچنین صادرات به خارج از کشور آنها خبر داد.

باوجود تاکید بر خودکفایی صورت گرفتبرنامه‌ریزی برای واردات روزانه 7 میلیون لیتر بنزین در دولت دهم!

درحالی که دولت دهم همواره خودکفایی در تولید بنزین تاکید داشت، آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد که در سال 91، برنامه‌ریزی برای واردات روزانه 7.81 میلیون‌لیتر بنزین صورت گرفته است!

حق‌شناس: دولت قبل زمین سوخته تحویل داد / کشور در هشت سال گذشته به سمت فساد سیستماتیک رفت

یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به این‌که دولت قبل هیچ مسئولیتی در قبال قانون، برنامه‌های توسعه و سند چشم‌انداز نداشت، اظهار کرد: دولت قبل با پوپولیسم رفتاری و هیاهو و اقدامات غیرقانونی نظام اداری، اجتماعی و اقتصادی کشور را تخریب کرد.

با شهیدان دفاع‌مقدس و مسئله فلسطینچرا هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهیم؟!

شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس همواره در سخنان و وصیتنامه‌های خود مسلمانان را به پیکار با رژیم اشغالگر قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین فرا خوانده‌اند چون آنها می‌دانستند "مقابله و مقاومت" در برابر رژیم صهیونیستی،نبرد با فساد،انحراف، ستم و اندیشه تبعیض نژادی است.

یک کارشناس پاسخ دادعمده دلایل بوجود آمدن فرقه‌های شیطانی چیست؟

یک کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی گفت: غربی‎ها در تهاجم فرهنگی به ملت ایران بیکار ننشسته‎اند.

بی‌توجهی به توانایی و مشکلات سازندگان تجهیزات نفت خوزستان

‌عضو هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان از بی‌توجهی به سازندگان تجهیزات نفت در خوزستان و ارجاع کار از استان به خارج استان گلایه کرد.

10:15 تهران / 5:45 GMT
خط داغ
ایران‌نما
یادداشت
آخرین اخبار
0