سرویس
دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ / Apr 21 2014
تعداد کل اخبار: 583
149262.jpg

رییس جمهور:اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به نفع و صلاح ملت ایران خواهد بود

رییس‌جمهور پیش از ظهر امروز (دوشنبه) پس از نشست با وزیر، معاونین و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگاران برنامه‌های دولت برای توسعه و ارتقاء سطح محصولات کشاورزی و نیز چگونگی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها را تشریح کرد.

قیمت سکه باز هم کاهش یافت

کاهش هفت دلاری نرخ اونس جهانی قیمت طلا و سکه را در بازارهای داخلی کاهش داد.

کمالوندی: درخواست شناسایی حق غنی‌سازی در گذشته اشتباه بود

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: اکسید کردن اورانیوم پنج درصد به معنای نابود کردن اورانیوم نیست و این تصوری اشتباه است.

معرفی یک گونه جدید گیاهی به دنیای علم گیاه‌شناسی توسط محقق ایرانی

«قدومه هزارمسجدی» گونه‌ای جدید از گیاه قدومه است که برای نخستین بار در دنیا، در جریان تحقیقات دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد و با همکاری پژوهشکده علوم گیاهی از کوه‌های هزارمسجد در ارتفاعات شمال غرب مشهد جمع‌آوری و کشف شده است.

وزیر کشور خبردادوضعیت دانایی‌فر هنوز تعیین‌تکلیف نشده/ از محل بودجه و هدفمندی برای حمل‌و‌نقل هزینه می‌کنیم

وزیر کشور درمورد آخرین وضعیت دانایی‌فر و صحبت‌های برخی نمایندگان مجلس درخصوص زنده بودن وی، گفت: این حرفها را باید فقط از وزارت کشور گوش کنید و ما پیگیر این موضوع از طریق پاکستان و امکانات منطقه‌ای هستیم تا برایمان تعیین تکلیف شود اما هنوز دراین زمینه تعیین تکلیف نشده است.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای ملی رقابت:قیمت خودرو افزایش می‌یابد

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای ملی رقابت اظهار کرد: طبق دستورالعمل فعلی شورای رقابت شاخص‌های مختلفی در قیمت خودرو تاثیرگذار است و مکانیزم‌هایی برای قیمت‌گذاری در نظر گرفته شده که یکی از این مکانیزم‌ها تورم بخشی است که با توجه به افزایش تورم بخشی قیمت خودرو نیز افزایش می‌یابد.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه 13 خرداد برگزار می‌شود

پارلمان سوریه در نشست امروز خود، سوم ژوئن (13 خرداد) را به عنوان زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه تعیین کرد.

مسوولان سینمایی و خانه سینما درخواست بدهندبازگشت "روز سینما" به تقویم در انتظار یک تصمیم

بازگشت عنوان "روز سینما" به تقویم رسمی کشور بعد از گذشت بیش از سه سال، همچنان موضوع داغی است تا آنجا که دبیر شورای فرهنگ عمومی درباره‌ی این موضوع به تازگی مورد پرسش قرار گرفته است.

وجود 110 رقم خرما در کلکسیون تحقیقاتی خوزستان ‌

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان گفت: 110 رقم خرما در کلکسیون تحقیقاتی استان وجود دارد که 30 رقم آن به‌طور وسیع کشت می‌شود.

با چشمهای انیمیشنی دزدکی بخوابید!

محققان دانشگاه تسوکوبا عینک‌هایی ساخته‌اند که تصاویر انیمیشن رایانه‌ای چشم را بجای چشمهای واقعی نشان داده و می‌تواند برای شبیه‌سازی واکنشهای احساسی در زمانی که حواس کاربران پرت بوده یا پر مشغله‌اند، مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری:هزینه‌ بستری بازنشستگان کشوری در بیمارستان‌ها به صفر رسید

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری کاهش هزینه‌های درمانی بازنشستگان کشوری را از مهمترین برنامه‌های این سازمان در سال جاری عنوان کرد.

در بزرگداشت حسن انوری مطرح شدعلاقه آذری‌ها به زبان فارسی

در مراسم بزرگداشت حسن انوری گفته شد که اکثر آذری‌ها به زبان فارسی علاقه دارند و بسیاری از استادان زبان و ادبیات فارسی آذری هستند.

بررسی معمای کاهش نرخ سود بانکیافزایش نرخ سود توسط بانک‌ها؛بانک مرکزی انکار کرد، وزیر اقتصاد پذیرفت

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حالی از کاهش نرخ سود سپرده ها و تسهیلات بانکی خبر داده که بانک مرکزی اواخر سال گذشته هر گونه افزایش نرخ سود را رد کرد و اکنون مشخص نیست که آیا نرخ سود قرار است از میزان مصوب در بسته سیاستی سال 90 کمتر شود و یا وزارت اقتصاد و بانک مرکزی بالاخره افزایش سود توسط بانک ها را پذیرفته و در صدد کاهش آن هستند.

ادامه درگیری معترضان ونزوئلایی با پلیس/ آدمک‌های مادورو به آتش کشیده شد

جوانان معترض در ونزوئلا که نقاب به صورت داشتند با ماموران پلیس درگیر شده، آدمک‌های رئیس‌جمهوری این کشور را آتش زده، آن‌ها را به صورت نمادین اعدام کردند و در تظاهراتی خواستار احیای دموکراسی در این کشور شدند.

رییس سازمان پزشکی قانونی:جراحات وارده به خلیلی با مرگ او بی‌ارتباط نیست

رییس سازمان پزشکی قانون کشور گفت: جراحات وارده به شهید علی خلیلی با مرگ او بی‌ارتباط نبوده است.

سایت راکتور آب سنگین اراک میزبان شهدای گمنام خواهد بود

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد: در آینده‌ای نزدیک راکتور آب سنگین اراک افتخار میزبانی دو شهید گمنام دفاع مقدس را پیدا خواهد کرد.

/کلام روز/اولین کسی که وارد دوزخ می‌شود!

اگر به جوهر و فهم کلی مسأله زن نگاه کنیم می‌بینیم که زن در خانواده از چهار حالت عمده خالی نیست: 
زن یا مادر است، یا خواهر است، یا دختر است 
و یا همسر است. که در مورد هر کدام از این حالت‌ها دین مقدس اسلام رهنمود و هدایت خاصی را برای گرامیداشت از مقام و منزلت زن برای پیروان خویش صادر کرده است.

/گزارش/کشمکش اوقاف و میراث فرهنگی بر سر کاروانسرای قصرشیرین

دو سازمان اوقاف و میراث فرهنگی سالهاست که بر سر موضوعات مختلف و گاها مشترک با یکدیگر کشمکش دارند، کشمکش‌هایی که جز آسیب به آثار تاریخی و گاها ممانعت ایجاد کردن بر سر راه ثبت‌های ملی و جهانی ثمر دیگری ندارد.

14:06 تهران / 9:36 GMT
خط داغ
آخرین اخبار
0