• چهارشنبه / ۲۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۱ / ۱۱:۵۳
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 91022011765
  • خبرنگار : 71381

پايگاه اطلاع‌رساني زنان شهيد رونمايي شد

برنامه‌هاي بسيج جامعه زنان به مناسبت هفته زن تشريح شد

در نشست خبري ميلاد كوثر كه به مناسبت هفته زن از سوي بسيج جامعه زنان برگزار شد، از پايگاه اطلاع‌رساني زنان شهيد به آدرس www.zananshahid.ir رونمايي شد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اين نشست با حضور اعضاي بسيج جامعه زنان، مينو اصلاني مسوول بسيج جامعه زنان و احمدي، مروتي و حبيبي از طراحان پايگاه اطلاع‌رساني زنان شهيد از اين پايگاه رونمايي شد.

بر اساس اين گزارش، در اين مراسم اصلاني تصريح كرد: علاوه بر معرفي نام 7 هزار شهيد زن در كشور، زندگي‌نامه و وصيت‌نامه‌هاي آنها نيز در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و هر فردي مي‌تواند با يكي از شهدا ارتباط برقرار كرده و براي او دلنوشته، شعر و نقاشي بگذارد و در واقع به عنوان نايب شهيد با او ارتباط برقرار كند.

مسوول بسيج جامعه زنان با اشاره به ديدار اعضاي بسيج جامعه زنان با مقام معظم رهبري و تاكيد ايشان بر جايگاه ايثار و خانواده شهدا گفت: از اين موضوع الهام گرفتيم تا برنامه‌هاي امسالمان را بر مبناي اين موضوع برنامه‌ريزي كنيم.

وي با اشاره به اين‌كه برنامه‌هاي امسال سازمان بسيج بر مبناي بزرگداشت و معرفي زنان شهيد قرار گرفته است، تصريح كرد: ابتداي سال برنامه‌هايي در اين راستا كليد خورده و در حال برگزاري است كه بعضي از اين برنامه‌ها در هفته ميلاد كوثر برگزار مي‌شود.

مسوول بسيج جامعه زنان با اشاره به اين‌كه در طول دوران دفاع مقدس 7 هزار زن شهيد داشته‌ايم، افزود: 110 زن شهيد توسط گروه‌هاي ضدانقلاب و منافقان به شهادت رسيدند و بيش از چند هزار زن جانباز و زنان ايثارگر در كشور داريم كه قرار است در هفته ميلاد كوثر از مقام شامخ اين شهدا و خانواده‌هايشان تجليل شود كه در اين راستا بيش از 250 برنامه در نظر گرفته شده است.

اصلاني با اشاره به اين‌كه ستاد برگزاري مراسم 7 هزار زن شهيد با همكاري 26 دستگاه برنامه‌هاي امسال را برگزار مي‌كند، گفت: شوراي سياستگذاري با حضور نمايندگان دستگاه‌هاي مختلف از ابتداي سال سه جلسه برگزار كرده است.

وي با اشاره به اين‌كه از برنامه‌هاي شاخص امسال حضور در نمايشگاه كتاب بوده است، افزود: 150 عنوان كتاب در زمينه‌ي زنان شهيد در غرفه ستاد برگزاري مراسم 7 هزار زن شهيد در نمايشگاه كتاب ارايه شده است و شهيد شاخص امسال ما كه بروشور آن در نمايشگاه مطبوعات در اختيار مردم قرار مي‌گيرد ناهيد فاتحي كرجو دختر مسلمان كرد است كه توسط ضد انقلاب به شهادت رسيد. در كنار اين شهيد شهداي زن ديگر دفاع مقدس معرفي خواهند شد.

مسوول بسيج جامعه زنان هم‌چنين با اشاره به اين‌كه امسال نرم‌افزار شماره 2 دفاع زن نيز رونمايي خواهد شد، تصريح كرد: بنا داريم از دانش‌آموزاني كه در بمباران دشمنان شهيد شدند يادبود داشته باشيم و مراسم بين‌المللي با محوريت دبيرستان زينبيه ميانه برگزار كنيم كه اولين همايش بين‌المللي تحت عنوان «نيمكت‌هاي سوخته» مي‌باشد.

اصلاني با اشاره به اين‌كه امسال براي قشرهاي متفاوت سني از جمله كودك و نوجوان، جوان و بزرگسال برنامه‌هاي ويژه‌اي در نظر گرفته شده است، تصريح كرد: كتاب‌هاي زيادي در حال چاپ است كه در طول سال رونمايي و منتشر خواهند شد. هم‌چنين 300 دقيقه فيلم مستند از زندگي‌نامه شهدا در حال ساخت است.

وي ادامه داد: تجليل از زنان جانباز در كرمانشاه در آذرماه از ديگر برنامه‌هاي امسال است كه از 500 زن جانباز بالاي 70 درصد در استان كرمانشاه تجليل مي‌شود و در 450 شهرستان تجليل از زنان ايثارگر را خواهيم داشت.

مسوول بسيج جامعه زنان با بيان اين‌كه 1400 يادواره شهداي زن در كشور در روز بسيج جامعه زنان يعني 13 مرداد برگزار خواهد شد، گفت: به عنوان اختتاميه در اواخر سال به مدت يك هفته اجلاسيه‌اي به عنوان ماحصل 250 عنوان برنامه و فعاليت برگزار خواهيم كرد.

اصلاني تصريح كرد: از كارهاي ويژه امسال اين است كه در هفته‌ي دفاع مقدس به مدت 10 شب نمايش ميداني بزرگ در دهكده مقاومت تحول با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس برگزار خواهد شد و پيش‌بيني مي‌شود بيش از 3 هزار نفر در هر شب از اين نمايش بازديد كنند. هم‌چنين در مراكز 31 استان نصب يادمان شهداي زن با عنوان «يادمان مقاومت زن مسلمان» را خواهيم داشت.

وي با اشاره به اين‌كه نمايشگاهي تحت عنوان «فجرآفرينان» با موضوع معرفي زنان شهيد برگزار خواهد شد، افزود: در سطح دانشگاه‌ها سه برنامه پيش‌بيني كرده‌ايم از جمله كرسي آزادانديشي در موضوع ضرورت الگوسازي از زنان مسلمان و مقاوم، برنامه‌ي هم‌انديشي و همايش‌هاي بزرگ در ششم آذر سالروز شهادت ناهيد فاتحي كرجو و راه‌اندازي 7 هزار وبلاگ دانشجويي با نام 7 هزار شهيد كه در 16 آذر اين وبلاگ‌ها رونمايي خواهند شد و يادواره شهيد فهيمه سياري را به عنوان طلبه بسيجي كه در جبهه‌هاي غرب به شهادت رسيد را نيز امسال برگزار خواهيم كرد.

مسوول بسيج جامعه زنان با اشاره به اين‌كه در سطح عشاير بزرگداشت شهيد بيگلري را خواهيم داشت، گفت: در آبان ماه در شهرستان لار فارس همايش ملي با حضور زنان رزمنده عشاير براي بزرگداشت اين شهيد برگزار مي‌شود.

اصلاني با بيان اين‌كه در سطح مدارس نيز سه برنامه‌ ويژه برگزار خواهيم كرد، توضيح داد: در هفته‌ بسيج در مدارس بزرگداشت شهيد ناهيد فاتحي برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان سراسر كشور ميثاق‌نامه‌اي با اين شهيد خواهند داشت و در جريان نحوه‌ شهادت او قرار خواهند گرفت. هم‌چنين در محل شهادت اين دختر شهيد برنامه‌هايي از جمله ساخت مركز فرهنگي را در نظر داريم.

وي با بيان اين‌كه در جامعه پزشكي نيز معرفي شهيد عزت‌الملوك كيكاووسي را خواهيم داشت، افزود: اين مراسم در 22 بهمن در سالروز شهادت ايشان برگزار خواهد شد.

مسوول بسيج جامعه زنان با اشاره به اين‌كه 110 شهيد زن ترور در كشور داريم، اظهار كرد: در هشتم شهريور مراسمي براي اين 110 شهيد با دعوت از خانواده‌هايشان و تجليل از آن‌ها برگزار خواهد شد. هم‌چنين براي زنان شهيدي كه از كارمندان و يا خانواده‌هاي ارتشي بوده‌اند نيز برنامه‌ ويژه‌اي با همكاري ارتش خواهيم داشت و يادواره «غنچه‌هاي ناشكفته» براي تعدادي از كودكان كه در آغوش مادران خود در بمباران‌ها به شهادت رسيدند در روز شهادت حضرت رقيه در ماه صفر برگزار خواهيم كرد.

اصلاني افزود: با همكاري وزير آموزش و پرورش قرار بر اين است كه مدارس دخترانه كشور با نام اين 7 هزار شهيد نامگذاري شود و هم‌چنين رونمايي از بيش از 70 جلد كتاب را خواهيم داشت.

وي هم‌چنين در رابطه با اين‌كه طي يك سال گذشته چه ميزان از خانم‌ها به بسيج ملحق شده‌اند، گفت: در حال حاضر حدود 5 ميليون و 700 هزار نفر عضو بسيج بانوان هستند و طي يك سال گذشته بالغ بر 350 هزار نفر به عضويت بسيج درآمده‌اند كه فعاليت‌هايشان در حوزه‌هاي فرهنگي، آموزشي، سازندگي و اجتماعي خلاصه مي‌شود.

انتهاي پيام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.