• پنجشنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۱ / ۰۹:۱۱
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 91091608400
  • خبرنگار : 71368

اوضاع در مناطق زلزله‌زده آرام و تحت کنترل کامل پلیس است

اعلام اسامی قربانیان زلزله‌ زهان/تخریب 20 تا 80 درصدی 15 روستای زلزله‌زده

مناطق زلزله‌زده زهان بیرجند

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ایران که در محل زلزله حضور داشت از برپایی 1000 تخته چادر برای زلزله‌زدگان خبر داد.

محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تشریح خدمات ارایه شده‌ این سازمان برای مردم زلزله‌زده‌ منطقه زهان در شهرستان قائن خراسان‌جنوبی که شب پیش (چهارشنبه) با زلزله‌ای به قدرت 5.5 ریشتر در اعماق درونی زمین لرزیده بود، گفت: امدادرسانی همچنان در مناطق زلزله‌زده ادامه دارد و تیم‌های آنست (سگ‌های جست‌وجوگر) شب گذشته از استان‌های خراسان‌رضوی و کرمان به این منطقه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون 1000 تخته چادر امدادی برای اسکان اضطراری خانوارهای آسیب‌دیده به همراه سگ‌های تجسس، تیم خودروهای نجات، آمبولانس، پنج دستگاه خودروی ارتباطات به محل حادثه ارسال شده‌اند، گفت: همچنین دو محموله کمک‌های امدادی شامل چادر، پتو، موکت، موادغذایی، وسایل گرمایشی و ... به وسیله‌ دو فروند بالگرد به این مناطق ارسال شده است.

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه تاکنون 550 تخته پتو میان زلزله‌زدگان توزیع شده است، گفت: علاوه بر این 881 تخته موکت، 600 شعله والور و بیش از 10 هزار انواع کنسروجات و آب معدنی میان زلزله‌زدگان توزیع شده است.

تخریب 20 تا 80 درصدی 15 روستای زهان

خروج دام‌ها از زیرآوار و محصولات کشاورزی مشکل حادثه‌دیدگان است

به گزارش ایسنا، محمود مظفر در بازدید از مناصق زلزله‌زده زهان با اشاره به اینکه اقدامات هلال احمر خراسان‌جنوبی در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان زهان بسیار عالی بود، گفت: هلال‌احمر خراسان‌جنوبی درمدت 6 ساعت کار ارزیابی، نجات و اسکان اضطراری را در منطقه زلزله‌زده زهان انجام داد.

وی از 12 روستا حادثه‌دیده منطقه زلزله‌زده زهان بازدید کرد و گفت: امدادگران هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با حضور به موقع خود توانسته رضایت حادثه‌دیدگان را جلب کنند.

رییس سازمان امداد و نجات هلال ‌احمرادامه داد: مشکلات حادثه‌دیدگان خروج دام‌ها از زیرآوار و محصولات کشاورزی آنها مانند زرشک است که باید در این رابطه سریع‌تر اقدامات انجام گیرد.

مظفر شدت زلزله زهان را بسیار بالا دانست و گفت: این شدت زلزله به حدی بود که نه تنها منازل خشت و گلی بلکه منازل تیرآهنی عمیقا ترک خورده و باید اغلب مردم در اردوگاه‌های اسکان اضطراری هلال‌احمر مستقر شوند.

وی تصریح‌کرد: فعالیت تغذیه اضطراری به زلزله‌زدگان از همان ساعت‌های اولیه صبح با دو فروند بالگرد آغاز شد.

رییس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر ادامه‌داد: عمق این زلزله درعمق 9 کیلومتری از سطح زمین بود که بر شدت آن افزوده تا حدی که 15 روستا بین 20 تا 80 درصد تخریب شد.

مظفر از اعزام 18 تیم عملیاتی از نیروهای امداد و نجات از شهرستان بیرجند، شهرستان‌های استان کرمان، سیستان بلوچستان و شهر مشهد با تجهیزات آواربرداری و آمبولانس به منطقه خبرداد.

توزیع اقلام‌غذایی میان زلزله‌زدگان زهان

حضور سه تیم درمان اضطراری در مناطق زلزله‌زده

مظفر در تشریح اقدامات انجام‌شده برای مردم زلزله‌زده بخش زهان، با بیان اینکه پس از 6 ساعت از وقوع زمین‌لرزه، عملیات امداد و نجات و اسکان اضطراری زلزله‌زدگان به پایان رسید، گفت: در این راستا اقلام‌زیستی از جمله 10 هزار و 820 عدد کنسروجات، بسته‌های غذایی و آب معدنی میان زلزله‌زدگان توزیع شد.

مظفر همچنین با بیان اینکه پس از اعلام وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.5 ریشتر در اعماق درونی زمین بلافاصله 12 دستگاه آمبولانس، دو خودروی نجات، 13 دستگاه خودروی کمک‌دار سنگین و سه تیم سگ‌های زنده‌یاب به همراه دو محموله اقلام‌زیستی به محل حادثه اعزام شد، اظهارکرد: امدادگران جمعیت هلال احمر 2500 تن را اسکان اضطراری دادند.

وی افزود: بنا بر هماهنگی‌هایی که مدیرکل بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال‌احمر انجام داده است از ساعات ابتدایی وقوع زمین‌لرزه سه تیم درمان اضطراری این جمعیت در مناطق زلزله‌زده حضور یافتند.

تخریب کامل پنج روستای زلزله‌زده زهان

حسن قدمی رییس سازمان مدیریت بحران کشور با حضور در مناطق زلزله‌زده خراسان‌جنوبی از تخریب کامل پنج روستای زلزله‌زده خبرداد و گفت: بر اثر زلزله 5/5 ریشتری، 16 روستای بخش زهان، زیرکوه و قائن خراسان‌جنوبی بین 10 تا 60 درصد آسیب دیده‌اند که متاسفانه شش تن از هموطنان جان خود را از دست داده و 23 تن مجروح شده اند که همگی تحت مداوا قرار دارند.

وی اضافه کرد: زمین لرزه‌ها تا نیمه شب گذشته ادامه داشته و 20 پس لرزه ثبت شده است.

دبیر شورای‌عالی مدیریت بحران کشور افزود: جستجو برای یافتن افراد پایان‌یافته و آواربرداری بلافاصله آغاز شده و تلاش برای بازگشایی راههای ارتباطی ادامه دارد.

قدمی خاطرنشان کرد: 180 خانوار که خانه‌های آنان تخریب شده شناسایی و چادرهای امدادی در اختیارشان قرار گرفته است.

وی درباره میزان خسارات وارده به مناطق زلزله‌زده بیان داشت: هنوز برآوردی از خسارت‌ها انجام نشده اما در کل 16 روستا خسارت دیده‌اند که از این تعداد پنج روستا کاملاً‌ تخریب شده‌اند.

قدمی گفت: نیازی به کمک‌های استان همجوار خراسان‌جنوبی نیست و حادثه در حد محلی است.

همچنین آخوندی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی نیز در این باره گفت: طبق بررسی انجام شده این زمین‌لرزه مفقودی نداشت و اسکان اضطراری انجام شده و مایحتاج ضروری و وسایل گرمایشی به زلزله‌زدگان تامین شده است.

وی از ارسال تجهیزات مورد نیاز مانند آمبولانس، اتوبوس، لودر، بیل‌میکانیکی و بولدوزر به منطقه خبرداد.

اعلام اسامی قربانیان زلزله‌ زهان

پزشکی قانونی استان خراسان جنوبی، هویت 6 تن از کشته‌شدگان زلزله منطقه زهان بیرجند را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، هویت جانباختگان در این حادثه که پنج تن از آنان، از اعضای یک خانواده و از اهالی روستای شاج بوده‌اند به شرح زیر است:

«رضا رضایی» فرزند محمد حدود 47 ساله (پدر خانواده)

«کنیزرضا قاسمی‌مقدم» 39 ساله (مادر خانواده)

«خدیجه‌رضایی» هفت ساله

«زهرا رضایی» 11 ساله

«پروین رضایی» 4 ساله، همگی فرزندان خانواده

همچنین یک زن به نام «صغری درخشی»، در حدود 45 ساله در روستای بن خونیچ، جان خود را از دست داد.

بر اساس همین گزارش، 14 تن مصدوم این حادثه به مراکز درمانی اعزام شدند و 9 تن هم به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

پایان امدادرسانی به زلزله زدگان زهان

آغاز برآورد خسارت توسط بنیاد مسکن

به گزارش ایسنا، قهرمان رشید، استاندار خراسان جنوبی از پایان امدادرسانی به زلزله‌زدگان زهان خبرداد و گفت: مسئولان بنیادمسکن با حضور در مناطق زلزله‌زده در حال برآورد خسارات وارده هستند.

ویگفت:‌ استان خراسان‌جنوبی کلکسیونی از حوادث غیرمترقبه شامل: سیل، باران‌های سیل‌آسا، طوفان، خشکسالی و ... است که مهمترین آنها موضوع زلزله است که از گذشته تجربیاتی در این حادثه داریم.

به گفته وی به محض وقوع زلزله پس از کسب اخبار اولیه، اولین جلسه شورای هماهنگی بحران استان خراسان‌جنوبی تشکیل شد و همزمان با آن در فرمانداری قائن و زیرکوه جلسات مشابهی برگزار شد.

استاندار خراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه گروه‌های امداد و نجات بعد از وقوع زلزله در محل مستقر و مشغول امدادرسانی شدند، گفت: متاسفانه در این حادثه شش تن فوت کردند و 13 مجروح در بیمارستان‌های قائن و بیرجند در حال مداوا هستند.

به گفته رشید، 15 الی 20 روستا در حوالی شهر زهان در شعاع زلزله تخریب شده‌اند.

وی از مجموع همکاری امدادگران هلال‌احمر، نیروی انتظامی، ارتش، سپاه و تمامی دستگاه‌های اجرایی تشکر کرد و گفت: اسکان اضطراری حادثه‌دیدگان در شب گذشته انجام شد و صبح امروز مشکلات برق، جاده‌ و... در روستاها برطرف شد.

به گفته استاندار خراسان‌جنوبی از ابتدای صبح پنجشنبه مسئولان بنیاد مسکن با حضور در مناطق زلزله‌زده در حال برآورد خسارات هستند.

رشید با بیان اینکه تخریب خانه‌های مسکونی و محل دام قابل جبران است، گفت: جلسه شورای هماهنگی بحران استان خراسان‌جنوبی در منطقه حادثه‌دیده به زودی برگزار می‌شود.

اوضاع در مناطق زلزله‌زده آرام و تحت کنترل کامل پلیس است

اعزام اکیپ‌های پلیس خراسان‌جنوبی به مناطق زلزله‌زده بخش زهان

سرهنگ واعظی فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از اعزام پلیس به مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت : اوضاع در این مناطق آرام و تحت کنترل کامل پلیس است و نیروهای امدادی در حال خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان هستند.

به گفته وی ساعت 20 و 38 دقیقه شب گذشته زلزله‌ای به بزرگی 5.5 ریشتری حوالی بخش زهان شهرستان زیرکوه خراسان‌جنوبی را لرزاند.

وی ادامه داد : طبق آخرین آمار اعلامی از ستادبحران استان تاکنون 6 تن کشته و 23 تن مصدوم شده‌اند که 9 تن به صورت سرپایی درمان و 14 تن برای ادامه درمان به بیمارستان اعزام شده‌اند.

واعظی گفت: نیروی انتظامی به محض وقوع زلزله چند اکیپ از پلیس شهرستان قائن و یک اکیپ از یگان ویژه استان به مناطق زلزله برای کمک به هم استانی‌ها اعزام کرد.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی افزود : پلیس استان آمادگی دارد در صورت نیاز اکیپ‌ها امدادی دیگری را نیز برای کمک به مناطق زلزله‌زده اعزام کند.

وی در پایان ادامه داد : با حضور به موقع پلیس در مناطق زلزله‌زده ، اوضاع در این مناطق آرام و تحت کنترل کامل پلیس است و نیروهای امدادی در حال خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان هستند.

جان باختن یک خانواده 5 نفری در روستای شاج شهرستان زیرکوه

فرهاد فلاحتی فرماندار زیرکوه گفت: اماکن مسکونی 15 روستا در این زلزله خسارت دیده که بیشترین خسارت وارده به روستاهای حسین‌آباد، شاج و نخرود بود.

فرماندار زیرکوه از فوت یک خانواده پنج نفری در روستای شاج خبرداد و گفت: به محض وقوع زلزله، ستاد مدیریت بحران شهرستان، تشکیل و کار امدادرسانی به روستاها آغاز شد.

فلاحتی از اعزام اکیپ ارزیابی وضعیت با حضور مدیران شهرستان، هفت اکیپ امدادی هلال‌احمر، ارسال پنج دستگاه لودر و بیل‌مکانیکی و توزیع 50 هزار لیتر نفت‌سفید میان زلزله‌زدگان خبر داد.

وی اظهار کرد: دکتر مظفر، رییس سازمان امداد و نجات کشور در ساعت 2 بامداد امروز، 16 آذر به جمع آسیب‌دیدگان آمد و ضمن دلجویی از آنان روند خدمات‌رسانی را بررسی کرد.

نماینده قائنات تاکید کرد: مردم مناطق زلزله زده نیاز شدید به سرپناه دارند

جواد هروی نماینده مردم قائنات و زیرکوه با بیان اینکه مردم مناطق زلزله‌زده زهان نیاز مبرم به سرپناه دارند به ایسنا گفت: این زلزله تلفات جانی زیادی به بار نیاورده است و خسارت وارده به منازل مسکونی زلزله‌زده بسیار شدید است.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه گفت: بیشترین خسارت وارده به روستاهای حسین‌آباد، شاج، و نخرود است.

هروی با بیان اینکه نیروهای امدادی تلاش جدی خود را در راستای کمک به زلزله‌زدگان انجام داده‌اند، گفت: تخریب منازل مسکونی با وسعت زیادی صورت گرفته است.

وی از کمیته مدیریت بحران استان خواست در بحث سرپناه به زلزله‌زدگان رسیدگی هرچه سریع‌تر صورت گیرد.

هروی خاطرنشان کرد: بیشتر روستاهایی که در آستانه زلزله بوند با تخریب 70درصدی منازل مسکونی مواجه شدند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه سرما را مهمترین مشکل زلزله‌زدگان در شرایط کنونی دانست و یادآورشد: در بحث امداد و نجات و درمان هیچ مشکلی وجود ندارد.

پیام همدردی رییس مجلس شورای اسلامی با زلزله‌زدگان خراسان جنوبی

رییس مجلس شورای اسلامی درپی وقوع زلزله در استان خراسان جنوبی پیامی را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن کامل این پیام به این شرح است: وقوع حادثه زمین لرزه در مناطقی از استان خراسان‌جنوبی به ویژه در بخش‌های زهان، درمیان و قائن که باعث بروز خسارات و کشته و مصدوم شدن تعدادی از هموطنان شد موجب تاسف و تاثر شد.

لازم است سازمان‌های امداد و نجات با سرعت به کمک و یاری حادثه‌دیدگان بشتابند و ضمن اسکان موقت زلزله‌زدگان،‌ انتقال مصدومان به مراکز درمانی و تامین نیازهای اولیه آنان با آواربرداری و بررسی ابعاد زلزله و برآورد میزان خسارات به رفع نیازهای آنان بپردازند.

اینجانب از سوی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای درگذشتگان رحمت و مغفرت و برای مجروحان و مصدومان شفای عاجل و برای خسارت‌دیدگان و بازماندگان صبر و شکیبایی در برابر تقدیر الهی از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی: امداد رسانی رضایت بخش بود

سیدمحمد باقر عبادی رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی امداد رسانی به مناطق زلزله‌زده شهرستان زهان را رضایت بخش دانست و به ایسنا گفت: تاکنون در خصوص نیاز به کمک‌های مردمی درخواستی وجود نداشته است.

وی با اشاره به زلزله 5.5 ریشتری در شهرستان زهان و روستاهای اطراف آن گفت: از شب گذشته امدادرسانی در حال انجام است و تا به اینجا امدادرسانی‌ها رضایت بخش بود.

عبادی با بیان اینکه حدود 3 روستا به طور کامل تخریب شده و قابل سکونت نیست، تصریح کرد:‌ از مسئولان درخواست می‌کنم تلاش بیشتری داشته باشند چرا که آب و هوا در چند روز آینده در آن مناطق بارانی و سرد خواهد بود، بنابراین امکانات اولیه از جمله چادر و وسایل گرمایشی باید در اختیار مردم قرار گیرد.

وی همچنین در پاسخ به لزوم نیاز به کمک‌های مردمی خاطرنشان کرد: ‌اگر نیازی وجود داشته باشد مسئولان هلال‌احمر اعلام خواهند کرد که تاکنون درخواستی مطرح نشده است.

استقرار 12 روانشناس و مددکار در مناطق زلزله زده زهان

به گزارش ایسنا، محمد خزاعی رییس اداره بهزیستی زیرکوه، از استقرار 12 روانشناس و مددکار در مناطق زلزله‌زده زهان خبرداد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان زیرکوه و مدیر مقیم بهزیستی در منطقه زلزله زده زهان با بیان اینکه خانواده‌های مصیبت دیده، سالمندان و کودکان مناطق زلزله‌زده بیشترین آسیب‌دیدگان در معرض بیماری‌های روحی و روانی هستند، گفت: ارائه خدمات روانشناختی و مشاوره‌ای برای رفع مشکلات روحی اولیه در محل ارائه می‌شود.

مدیرمقیم بهزیستی در منطقه زلزله‌زده با بیان اینکه رفع مشکلات روحی و روانی از مهمترین وظایف بهزیستی در زمان حوادث طبیعی است افزود: کودکان و سالمندان بیشترین افراد پذیرش شده از زمان استقرار پایگاه‌های اورژانس اجتماعی در منطقه زلزله‌زده زهان بوده‌اند.

خزاعی تاکید کرد: چنانچه کودکی والدینش را از دست داده باشد توسط بهزیستی پذیرش می‌شود.

استقرار گروه‌های اورژانس اجتماعی بهزیستی در مناطق زلزله‌زده

محمد حسن اکبری مطلق، مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: گروه‌های اورژانس اجتماعی بهزیستی خراسان‌جنوبی در شش روستای زلزله‌زده مستقر شدند.

وی گفت: گروه‌های اورژانس اجتماعی در روستاهای شاج، عباس‌آباد، حسین‌آباد، نخرود، زردان و سردوان مستقر شده‌اند.

اکبری مطلق افزود: شش چادر برای استقرار پایگاه اورژانس اجتماعی و دو واحد سیار 123 از قاءن و بیرجند عازم منطقه شده‌اند.

وی به اجرای طرح محب در مناطق زلزله‌زده اشاره کرد و یادآور شد: در قالب این طرح مشاوره و حمایت روانی در بلایای طبیعی به آسیب‌دیدگان ارائه می‌شود.

پس لرزه‌ها هنوز ادامه دارد

ثبت 30 پس لرزه پس از وقوع زلزله

علی هاشمی مسئول شبکه لرزه‌نگاری بیرجند با بیان اینکه پس لرزه های زلزله 5.5 ریشتری زهان هنوز ادامه دارد به ایسنا گفت: این پس لرزه‌ها شاید تا چند روز آینده نیز ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون 30 پس لرزه بالای 1.5 ریشتر به ثبت رسیده است. افزود: آخرین پس‌لرزه این زلزله بزرگ، صبح امروز در منطقه حادثه دیده بود.

مسئول شبکه لرزه‌نگاری بیرجند ادامه داد: بزرگی برخی زلزله‌ها به قدری است که لرزه آن تا شعاع 100 کیلومتری احساس می‌شود.

هاشمی گفت: لرزه‌هایی شب گذشته که در شهرستان بیرجند اتفاق افتاده است از بزرگی زلزله زهان بود.

وی تصریح کرد: بیشتر پس لرزه‌ها و خرابی‌ها مربوط به روستای شاج حسین‌آباد بود.

مسئول شبکه لرزه‌نگاری بیرجند خاطرنشان کرد: وقوع زلزله بزرگ دیگری قابل پیش‌بینی نیست اما احتمال وقوع چنین حادثه‌ای وجود دارد.

هاشمی ضمن تأکید حفظ آرامش توسط مردم، یادآور شد: مردم منطقه زهان باید احتیاط کنند و مراقب باشند.

اعزام 400 امدادگر به مناطق زلزله‌زده

محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، از اعزام 400 امدادگر به مناطق زلزله‌زده خبرداد و گفت: از این تعداد امدادگر 73 تن از سیستان و بلوچستان، 9 تن از کرمان، 35 تن از خراسان‌رضوی، 25 تن از یزد و مابقی نیز از خراسان‌جنوبی به مناطق زلزله‌زده زهان اعزام شدند.

وی از اعزام 12 آمبولانس و دو خودروی نجات به مناطق زلزله‌زده زهان خبرداد و افزود: 13 دستگاه خودروی کمک‌دار سنگین، 10 دستگاه خودروی کمک‌دار سبک، یک دستگاه خودروی ارتباطات، سه دستگاه خودروی حمل نیرو، سه ست نجات و سه ست زنده‌یاب یه این مناطق اعزام شده‌اند.

شهریاری تصریح‌کرد: فعالیت‌های شبانه‌روزی و برنامه‌های اجرا شده از سوی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر استان و شهرستان قائن به گونه‌ای بوده که این عملکرد مورد تحسین و تقدیر مسئولان استانی و کشوری قرار گرفته است.

اعزام 40 امدادگر دانشجوی پزشکی و غیرپزشکی بسیجی به منطقه زلزله‌زده

امید زارع سرپرست بسیج دانشجویی شهید مفتح قائن با بیان اینکه 40 تن امدادگر دانشجوی پزشکی و غیرپزشکی بسیجی به منطقه زلزله‌زده اعزام شدند، درباره گروه‌های اعزامی دانشجویان قائن به منطقه زلزله‌زده زهان گفت: تعداد سه گروه دانشجو از دانشگاه‌های آزاد، پیام‌نور، فنی مهندسی و پرستاری با ظرفیت 40 تن دراین منطقه درحال امدادرسانی هستند.

وی افزود: دانشجویان پرستاری برای فعالیت پزشکی وامداد دراین منطقه حضوردارند و مشغول به فعالیت هستند.

سرپرست بسیج دانشجویی شهید مفتح قائن خاطرنشان کرد: دانشجویان این دانشگاه‌ها در حال حاضر مشغول به فعالیت توزیع آذوقه، چادر و دیگر خدمات به مردم زلزله‌زده هستند.

آماده باش کارکنان بهزیستی در روز جمعه

جواد رجبی معاون امور پشتیبانی و منابع انسانی اداره کل بهزیستی خراسان‌جنوبی از آماده‌باش کارکنان بهزیستی در روز جمعه خبر داد و به ایسنا گفت: با توجه به اینکه 185 خانوار تحت پوشش این سازمان در منطقه زلزله‌زده ساکن هستند، این سازمان برای رفع مشکلات این افراد آماده است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های قائن، بیرجند، درمیان و شهرهای آرین‌شهر و نیمبلوک به عنوان شهرستان‌های معین در مرحله اول انتخاب شده‌اند، افزود: تمامی کارکنان برای حضور احتمالی در منطقه آماده هستند.

معاون امور پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: هم‌اکنون 25 تن از کارکنان و مددکاران به صورت تشکیلاتی در منطقه زلزله‌زده حضور دارند.

رجبی خاطرنشان کرد: علاوه بر خانواده‌های تحت پوشش، تمامی آسیب‌دیدگان زلزله از خدمات تیم‌های سیار و مستقر در منطقه بهرمند می‌شوند.

به گزارش ایسنا، زلزله 5.5 ریشتری در عمق دو کیلومتری ساعت 20:40 شامگاه چهارشنبه بخش زهان از توابع قائن در استان خراسان‌جنوبی را لرزاند که در پی این حادثه و 14 پس لرزه آن تعدادی از روستاهای دارای بافت فرسوده دچار تخریب شد.

انتهای پیام

مناطق زلزله‌زده زهان

مناطق زلزله‌زده زهان

مناطق زلزله‌زده زهان

مناطق زلزله‌زده زهان

مناطق زلزله‌زده زهان

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.