• یکشنبه / ۴ آبان ۱۳۹۳ / ۱۰:۴۷
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 93080401533
  • خبرنگار : 71518

حمایت از وینگادا برای صعود به المپیک

کی‌روش: بعضی‌ها مخل آسایش تیم ملی شده‌اند/ می‌خواهند با حرف زدن علیه من مشهور شوند

کی‌روش: بعضی‌ها مخل آسایش تیم ملی شده‌اند/ می‌خواهند با حرف زدن علیه من مشهور شوند

سرمربی تیم ملی فوتبال با انتقاد از کسانی که به گفته او مخل آسایش این تیم هستند گفت که باید با علی کفاشیان صحبت کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال با انتقاد از کسانی که به گفته او مخل آسایش این تیم هستند گفت که باید با علی کفاشیان صحبت کند.

به گزارش ایسنا، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از بازگشت به ایران در پاسخ به سوالی در مورد اردوی پرتغال گفت: در مورد اردوی پرتغال توضیحات لازم را داد‌ه‌ام. این اردو به منظور این بود که اتحاد مجدد تیمی را به تیم ملی برگردانیم و سعی کنیم روحیه تیمی تیم ملی را بالا ببریم و آن را دوباره بسازیم. در این اردو فرصت این را داشتیم که عملکرد 10 بازیکن را مورد ارزیابی قرار دهیم و از این بابت خوشحالم و اردوی خوبی داشتیم.

وی در مورد سفر به آفریقای جنوبی و بازی تدارکاتی با تیم ملی زیمبابوه نیز گفت: بله، این که ما درصدد برگزاری این بازی هستیم حقیقت دارد ولی متاسفانه هنوز افراد زیادی هستند که صحبت می‌کنند و به این کار ادامه می‌دهند. شرایط کنونی طوری است که کنترلش دارد از دست خارج می‌شود و افراد زیادی هستند که درباره تیم ملی صحبت می‌کنند و مخل آسایش تیم ملی می‌شوند.

کی‌روش اضافه کرد: این یکی از مسائلی است که درباره‌اش باید با کفاشیان صحبت کنم و این راه صحیحی نیست و اگر ادامه پیدا کند برای تیم ملی مشکل ایجاد خواهد کرد. در حال حاضر افراد زیادی درباره بازی با زیمبابوه صحبت می‌کنند. البته افراد دیگری نیز هستند که راجع به اسپانسر و مسائل دیگر اظهار نظر می‌کنند و به همین خاطر من باید رییس فدراسیون ایران جلسه‌ای بگذارم.

او ادامه داد: وقتی که ما اطلاعات رسمی داشته باشیم، حتما آن را ارائه می‌دهیم. نباید به گمانه زنی‌ها دامن بزنیم، چرا که عده‌ای در این میان علیه من مثل بازیگران صحبت می‌کنند و می‌خواهند مثل یک بازیگر بزرگ مشهور شوند. یعنی با حرف زدن علیه من به شهرت برسند.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که چرا این افراد را معرفی نمی‌کنید؟ عنوان کرد: این کار شماست نه من. شما به حرف آنها گوش می‌دهید و هر وقت حرفشان را گوش می‌دهید می‌توانید نامشان را اعلام کنید.

او در پاسخ به این سوال که یک نفر باید در تیم ملی به طور رسمی پاسخگوی رسانه‌ها باشد، اظهار کرد: این مطلبی است که فقط فدراسیون می‌تواند جواب بدهد، اما صحبتی که من می‌توانم انجام دهم این است که در اردوی پرتغال اطلاعات صحیح به رسانه‌ها داده شد. مطمئن هستم رسانه‌ها از این مساله راضی بودند چرا که ما به صورت حرفه‌ای عکس، اخبار و گزارش روزانه را اطلاع رسانی می‌کردیم. اگر یک بار این کار را با موفقیت انجام داده‌ایم، می‌شود که در اردوی بعدی هم این اتفاق بیافتد.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به این مساله که برخی رسانه‌ها بیش از برخی دیگر از اخبار بهره‌مند بودند؟ گفت: از این مساله بسیار ناراحت هستم و موافقش نیستم. افرادی که این گونه اخبار را به دلیل منافع شخصی پخش می‌کنند نمی‌توانند با من کار کنند. شما می‌دانید که این افراد چه کسانی هستند و باید نامشان را اعلام کنید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار یکی از سایتها که گفت " ظاهرا یک مربی ایرانی که دستیار کی‌روش می‌شود، قرار است به صورت پنهان رقابت‌های جام خلیج فارس را از نزدیک ببیند"، اظهار کرد: شخص شما چیزهایی را می شنوید و بر اساس آن گمانه‌زنی می‌کنید. من از این صحبت شما ناراحت هستم و مطمئنم هواداران هم از این گمانه زنی‌ها خوششان نمی‌آیند و به طور کلی تیم ملی علاقمند به این رفتارها نیست.

پس از این صحبت کی‌روش همان خبرنگار که در یکی از جراید ورزشی کار می‌کند خطاب به سرمربی تیم ملی گفت که چرا امروز اینقدر عصبانی است که سرمربی تیم ملی به او گفت: من عصبانی نیستم. اگر حرف من اشتباه است آن را تکذیب کنید. تکرار می‌کنم شما و روزنامه‌ شما چیزهایی را می‌شنود که بر اساس آن گمانه زنی می‌کند. شما منابعی دارید که مخل کار تیم ملی است.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه با اختلاف به وجود آمده بین صداوسیما و فدراسیون در حال حاضر بازی‌های لیگ و جام حذفی از صداوسیما پخش نمی‌شود و این ممکن است باعث شود سرمربی تیم ملی و دستیارانش نتوانند این بازی‌ها را ببینند گفت: این مسئله به من هیچ ربطی ندارد و جزئی از مسئولیت و کار من نیست. این چیزی است که من نباید درباره آن اظهار نظر کنم و به هیچ وجه به من ربطی ندارد.

کی‌روش همچنین درباره بازی‌ تدارکاتی با تیم ملی کره جنوبی و بازی‌ تدارکاتی احتمالی که قبل از این بازی ممکن است برگزار شود گفت: ما در تلاش هستیم که این بازی‌ها برگزار شود و اگر خبر موثق و رسمی در این باره داشته باشیم از شما اصحاب رسانه پنهان نخواهیم کرد.

او همچنین خطاب به خبرنگاران حاضر گفت: اما اگر شما از من بخواهید که اظهار نظری مانند اظهار نظر درباره بازی با میلان یا اسپانسر بکنم به هیچ وجه من وارد این بازی‌ها نخواهم شد. شما نیز به عنوان اصحاب رسانه نباید نقطه نظرات کسانی را منعکس کنید که فقط دنبال این هستند که خودشان را به عنوان حامی تیم ملی نشان دهند ولی در عمل این کار را انجام نمی‌دهند بلکه برای تیم مشکل ایجاد می‌کنند. شما رسانه‌ها با انعکاس نقطه نظرات این افراد فقط به آن‌ها اعتبار می‌بخشید و البته با عرض معذرت باید بگویم که در این باره شما رسانه‌ها مقصر هستید. شما به کسانی اعتبار می‌بخشید که اهمیتی ندارند. رسانه‌ها اگر می‌خواهند مطلبی راجع به تیم ملی بدانند باید با فدراسیون صحبت کنند و این را می‌گویم که چیزی برای پنهان کردن نداریم و هر اطلاعی بخواهید در اختیار شما می‌گذاریم.

سرمربی تیم ملی در مورد نگرانی‌های فدراسیون فوتبال ایران از شیوع بیماری ابولا در آفریقا نیز اظهار کرد: من نقطه نظر نسبتا متفاوتی با فدراسیون دارم. این بحران فقط مختص آفریقا نیست و سراسر جهان با آن درگیر است. ما قبل از اینکه راجع به این مسائلی که در خارج از ایران وجود دارد نگران باشیم، باید راجع به مسائل داخلی و باشگاه‌ها و درون تیم ملی دغدغه داشته باشیم.

خبرنگاری از کی‌روش پرسید کمیته ملی المپیک اعلام کرده بعد از مشورت با کارلوس کی‌روش درباره وینگادا تصمیم می‌گیرد که این مربی هم‌چنان سرمربی تیم ملی امید باشد یا نه؟ که سرمربی تیم ملی در پاسخ گفت: نظری ندارم. من فکر کردم شما می‌خواهید در این‌باره بپرسید که چرا 15 روز قبل از بازی‌های آسیایی اینچئون سیستم‌ نمی‌دانست چه رده سنی به این بازی‌ها اعزام شود و این که چرا تمام بازیکنان در اردوها حاضر نیستند.

او افزود: ما باید از سرمربی تیم ملی المپیک حمایت کنیم و دست به دست هم کاری کنیم تا این تیم به المپیک برود. وینگادا با دعوت ما به ایران آمد تا ایران را به المپیک برزیل ببرد. نتیجه‌ بازی‌های آسیایی جزو برنامه‌های او نبود، درست مثل من که در رقابت‌های غرب آسیا مسئولیتی نداشتم. مهم‌ترین مساله آمادگی کامل تیم است و مشکل همین جاست که خیلی‌ها نتوانستند به اردوی تیم ملی بروند. باید در این رابطه بنشینیم و توافق کنیم تا مشکلات حل شود.

کی‌روش در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا برای آماده‌سازی تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا برنامه‌ای دارید یا خیر گفت: مطمئنا برای جام ملت‌ها برنامه‌هایی خواهیم داشت که البته برای اجرای این برنامه‌ها نیاز به حمایت داریم. باید حمایت‌های لازم مالی از ما انجام شود تا بتوانیم برنامه‌هایمان را پیاده کنیم. البته من بسیار امیدوار هستم و بسیار مثبت به آینده نگاه می‌کنم.

او همچنین در پاسخ به سوالی درباره باطل شدن کارت معافیت برخی بازیکنان ملی‌پوش و اینکه آیا این مسئله تاثیری بر روحیه بازیکنان خواهد داشت یا خیر نیز گفت: فکر نمی‌کنم این مسئله از لحاظ روحی و روانی تاثیری بر بازیکنان داشته باشد ولی مطمئنا در کار ما خلل ایجاد خواهد کرد. به هر حال باید با رییس فدراسیون بینشینیم و برای این موضوع راهکاری پیدا کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۴ ۱۱:۳۲

مشخصا طرف صحبتش قلعه نويي ، مايلي و يکي دو تا سايت طرفدار اينها بود .

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۴ ۱۱:۳۴

مشکل تويي و اون کفاشيان

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۴ ۱۳:۲۵

آقاي محمدشما مثل اينکه همه چيزبلدي به دردمربيگري تيم ملي ميخوري.

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۴ ۱۳:۳۸

تمام حرفهاي کروش روي اصول حرفه اي بوده و اين ماييم که حرفهاشو درک نميکنيم.چون ياد گرفتيم با چاپلوسي و زيرآب زني بيام پست و مقام بگيريم نه با علم و دانش و عملکردمون.کسايي که به کروش خرده ميگيرن بويي از حرفه اي گري,انسانيت و صداقت نبرده اند.

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۴ ۱۴:۴۱

به نظر من براي اطمينان از عدم ابتلا به ابولا بايد 21 روز قرنطينه بشه!

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۴ ۱۴:۴۸

کارلوس کي روش با رساندن تيم ايران به برزيل 2014 نبوغ خود را نشان داد و اگر بعضيها که مدعي وطن پرستي هستند ، اجازه دهند ، تيم ما را بعد از حدود 38 به قهرماني ملتهاي آسيا خواهد رساند .

avatar
۱۳۹۳-۰۸-۰۴ ۱۷:۰۰

کي‌روش مربي‌اي است که بيشتر به فکر دلاره تا اينکه چيزي به فوتبال ايران اضافه کنه. چندتا هم دور بر خودش جمع کرده که فقط به به چه چه ميکنن. از جمله عادل کي روشي ور اين آقاي مغرور چه گلي بسر اين فوتبال تا حالا زده؟ لابد اگه ايران ميرفت دور دوم جام حهاني الان پشت سرش نماز ميخوندن؟ اردوهاي بي ربط و بي فايده که فقط بازيکن رو مصدوم تحويل باشگاه ميده. اين آقا بابت تعهدات تبليغاتي دنبال اردو هستش. والا کدوم آدم عاقلي قبل يه بازي بي‌ارزش دوستانه دو هفته ليگ رو تعطيل ميکنه و اردو ميره. والا برا بازي رسمي مقدماتي جام جهاني اينقدر اردو نرفتيم. اينا عمديه چون ميدونه سه روز بعدش بايد استقلال با پرسپوليس دربي بازي کنه. استقلال 6 ملي پوش و تيم پرس ملي پوشي نداره. اونايي که عقل فوتبالي دارن ميفهمن چي ميگم.