• چهارشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۵ / ۱۱:۵۸
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 95072816916
  • منبع : نمایندگی ایلام

دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان ایلام در یک نگاه

دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان ایلام در یک نگاه

ایسنا/ایلام رییس دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی استان گفت: تلاش برای کیفیت‌بخشی به مهارت‌های مراکز دانشگاهی، ارائه برنامه‌های تحول‌گرا و مهارت افزا، ظرفیت‌سازی برای گسترش آموزش عالی مهارتی و پودمانی موردنیاز منطقه و تلاش در جهت حل مشکل‌های جامعه مانند بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی و ناآشنا بودن صنعتگران با اصول علمی است.

دکتر «همایون مرادنژادی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: واژه توسعه یک مفهوم چندبعدی و پیچیده دارد؛ و همراه با رگه‌های ارزشی با مفاهیم ترقی و تکامل، تغییر، تحول و دگرگونی، رشد و بهبود و نوسازی همراه است.

وی گفت: بر این اساس می‌توان بر این باور بود که توسعه را باید جریانی چندبعدی دانست که مستلزم تغییرات اساسی در ساختار اجتماعی، طرز تلقی عامه مردم، نهادهای ملی و نیز تسریع رشد اقتصادی، کاهش نابرابری و ریشه‌کن کردن فقر است و امروزه صاحب‌نظران مؤسسه بر این باورند که رسیدن به توسعه نیازمند پژوهش‌های کاربردی و فعالیت‌های کارآفرینانه است.

رییس دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی استان با بیان اینکه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به‌عنوان مهد دانش و پژوهش می‌توانند نقش ارزنده‌ای را در این راستا ایفا کنند، تصریح کرد: در این راستا دانشگاه جامع علمی کاربردی بر آن است تا برای رساندن ایران عزیز به قله‌های افتخار و بلندای توسعه نقش سازنده و مؤثر خود را به انجام رساند.

مرادنژادی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان ایلام باهدف ارائه آموزش‌های مهارتی و کاربردی، تربیت نیروی متخصص و ماهر برای صنایع و دستگاه‌های مختلف و برنامه‌ریزی و تلاش برای کیفیت‌بخشی به مهارت‌های مراکز دانشگاهی، ارائه برنامه‌های تحول‌گرا و مهارت افزا و ظرفیت‌سازی برای گسترش آموزش عالی مهارتی و پودمانی موردنیاز منطقه تلاش در جهت حل مشکل‌های جامعه مانند بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی و ناآشنا بودن صنعتگران با اصول علمی در سال 1385 تأسیس شد.

وی گفت: واحد استانی ایلام با کار مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی و با 2 کد رشته کار خود را آغاز کرد و هم‌اکنون در اکثر شهرستان‌های تابعه استان فعالیت‌های آموزشی خود را توسعه داده و با دارا بودن 1110 دانشجو شامل 6154 دانشجو در مقاطع کاردانی و 4946 دانشجو در مقطع کارشناسی و در چهار گروه صنعت، فرهنگ و هنر، خدمات اجتماعی و کشاورزی و در 128 رشته تحصیلی در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی مشغول به فعالیت است.

وی اسامی مراکز وابسته به این دانشگاه را این‌گونه در اختیار خبرگزاری گذاشت:

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی:

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام فعالیت خود را به‌عنوان اولین مرکز علمی کاربردی استان در مهرماه 1385 و با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی پودمانی و در 2 کد رشته آغاز و در اولین پذیرش خود 281 دانشجو را جذب نمود.

با برگزاری آزمون جامع و ارزیابی حرفه‌ای اسفند 1387، اولین گروه از فارغ‌التحصیلان نظام آموزشی علمی کاربردی استان توسط این مرکز به بازار اشتغال، کار و کارآفرینی معرفی گردیدند.

با گسترش فعالیت و جذب دانشجو در این مرکز در بهمن‌ماه 1392 ساختمان مرکز در زمینی به مساحت 3400 مترمربع و با فضای کالبدی 1365 مترمربع و مجهز به 10 کلاس درس، 2 کارگاه و 1 آزمایشگاه تخصصی در منطقه‌ای مناسب و آموزشی به بهره‌برداری رسید و از نیمسال دوم تحصیلی 93-92 دانشجویان در ساختمان جدیدالتأسیس مرکز مشغول به تحصیل گردیدند.

مرکز آموزش علمی کاربردی ایلام 1:

این مرکز در سال 1387 با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و باهدف ارائه آموزش‌های علمی کاربردی و تربیت نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف در بدو تأسیس با 4 کد رشته فعالیت خود را آغاز نمود و تعداد 245 دانشجو در این رشته‌های مهارتی مشغول به تحصیل شدند.

مرکز آموزش علمی کاربردی ایلام 1 در سال 1391 به‌عنوان مرکز نمونه کشوری برگزیده شد و همچنین رتبه اول فرهنگی در بین تمامی مراکز آموزش علمی کاربردی سطح ویژه کشور را در سال 1392 به خود اختصاص داد.

چاپ 13 مقاله و کتاب، برگزاری 6 نشست تخصصی و برگزاری یک همایش منطقه‌ای گوشه‌ای از فعالیت‌های پژوهشی این مرکز آموزشی است.

مرکز آموزش علمی کاربردی ایلام 2:

مرکز آموزش علمی کاربردی ایلام 2 سال 1387 تأسیس و فعالیت خود را آغاز نمود، در اولین سال تأسیس با تعداد 150 دانشجو در رشته‌های تعمیر و نگهداری خودرو،حقوق گرایش علوم ثبتی، حسابداری و نقشه‌کشی صنعتی در مقطع کاردانی شروع به فعالیت نمود و توانست در سایه لطف و عنایت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تلاش روزافزون مدیریت و کارکنان، امکانات موردنیاز و فضای آموزشی در ابعاد کمی و کیفی فراهم گردد.

مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی:

مرکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی وابسته به مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال 1388 با یک کد رشته و تعداد 17 دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود

مرکز آموزش علمی کاربردی هلال‌احمر:

مرکز علمی کاربردی هلال‌احمر استان ایلام در بهمن 1390 با دو رشته کاردانی امداد سوانح و کاردانی آتش‌نشانی با پذیرش 34 دانشجو در همان ترم فعالیت خود را آغاز نمود این مرکز آموزشی همچنین در سال 1392 در بین مراکز آموزش علمی کاربردی هلال‌احمر کشور به‌عنوان مرکز نمونه کشور انتخاب شد.

مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای:

مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای وابسته به مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال 1390 با یک کد رشته و تعداد 17 دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود.

مرکز آموزش علمی کاربردی دره‌شهر:

مرکز آموزش علمی کاربردی دره‌شهر در سال 1387 و با ثبت‌نام دانشجویان در 7 کد رشته فعالیت خود را آغاز نمود

نزدیک به تعداد 200 نفر از فارغ‌التحصیلان این مرکز آموزشی جذب بازار کار شده‌اند و هم‌اکنون در سد و نیروگاه سیمره، شرکت گاز شهرستان دره شهر، نظام‌مهندسی، دفاتر نقشه‌کشی، دفاتر وکالت، شرکت‌های نفت و گاز پتروشیمی استان ایلام و استان‌های هم‌جوار و در شرکت‌های گازرسانی به منازل و ادارات اشتغال دارند.

مرکز آموزش علمی کاربردی آبدانان:

مرکز آموزش علمی کاربردی آبدانان در اسفندماه سال 1387 با دو رشته به‌صورت پودمانی و در مقطع کاردانی فعالیت خود را آغاز نمود که مورد استقبال خوب علاقه‌مندان به علم و دانش به‌ویژه خانواده‌های محروم منطقه قرار گرفت

مرکز آموزش علمی کاربردی مهران:

مرکز آموزش علمی کاربردی مهران، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال 1387 با 2 کد رشته و تعداد 20 دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود

مرکز آموزش علمی کاربردی دهلران:

مرکز آموزش علمی کاربردی دهلران با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و باهدف ارائه آموزش‌های علمی کاربردی و تربیت نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف با تعداد 3 کد رشته و تعداد 21 دانشجو فعالیت خود را در سال 1387 با تعداد 162 دانشجو آغاز نمود

مرکز آموزش علمی کاربردی شیروان چرداول 1:

مرکز آموزش علمی کاربردی شیروان چرداول با رویکرد ارائه آموزش‌های مهارتی، با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی در نیمسال اول سال تحصیلی 87 با یک کد رشته در نظام آموزشی پودمانی فعالیت خویش را آغاز کرد.

مرکز آموزش علمی کاربردی کولاک غرب:

مرکز آموزش علمی کاربردی جوار کارخانه کولاک غرب با هدف ارائه آموزش‌های علمی و مهارتی و تربیت نیروی انسانی متخصص در سال 1390 با تعداد 3 کد رشته و 21 دانشجو تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی، فعالیت خود را در شهرستان شیروان چرداول آغاز کرد.

مرکز آموزش علمی کاربردی ایوان:

مرکز آموزش علمی کاربردی ایوان با رویکرد آموزش‌های علمی و مهارتی، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی در نیمسال دوم سال تحصیلی 88 – 87 با پذیرش 65 نفر دانشجو در نظام آموزشی پودمانی فعالیت خویش را آغاز کرد.

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.