• بدن شما آن اندازه که فکر می‌کنید، پیر نیست!

  اجزا و بخش‌هایی که بدن انسان را شکل می‌دهند، با آهنگ‌های متفاوت به روز رسانی می‌شوند. در این رقابت پوشش معده پیروز است زیرا هر دو تا نه روز جایگزین می‌شود. این در شرایطی است که عدسی چشم و بیشتر مغز از زمان تولد تقریبا بدون تغییر باقی می‌مانند.

 • جزئیات تازه از جنایات سریالی خفاش شب گیلان

  عامل جنایت‌های سریالی در اعتراف‌هایش گفته همزمان با از سرگیری قتل‌هایش در سال ۹۵ و طی چند ماه، چهار زن دیگر را نیز به شیوه قبلی کشته است. این قتل‌ها از زمانی آغاز شد که فرزاد به دلیل اعتیاد به شیشه و بی‌پولی بار دیگر به شکارهای چراغ خاموش خود پرداخت و زنان خیابانی را به دام‌های مرگبار خود کشاند. اما در این میان زنانی بودند که از سوی قاتل، شناسایی شده و ارتباط میان آنها هم برقرار شده بود اما بعد از مدتی فرزاد که متوجه شده بود آنان طلا و جواهراتی همراه خود ندارند، رهایشان کرده بود.

 • حسن روحانی

  برجام منطقه‌ای روحانی با محوریت کویت

  «وجود یک پل ارتباطی میان اعراب و ایران مهم است. هرچند از نگاه مقامات عمان و نیازهای ایران، این مسأله موضعی قابل درک است، اما عملاً به ناکارآمدی دیپلماسی میانجی‌گرایانه عمان طی سال‌های اخیر منجر شده است. اگر از چنین زاویه‌ای به موضوع نگاه شود - که لاجرم چاره‌ای جز این نداریم - آنگاه چرایی پادرمیانی کویتی‌ها قابل درک خواهد بود.»

 • مناظره زیبا کلام و قدیری ابیانه در دانشگاه فردوسی مشهد

  زیباکلام: مردم دیگر گول پوپولیسم را نمی‌خورند

  صادق زیباکلام با اشاره به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری، گفت: مردم درد و اشتباه پوپولیسم را با گوشت و پوست و استخوان خود تجربه کرده‌اند و دیگر تن به وعده‌های پوچ و خیالی نمی‌دهند.

 • دریاچه ارومیه

  درس های مهم بحران دریاچه ارومیه

  «من به عنوان یک کارشناس که چهار - پنج دولت مختلف را تجربه کرده‌ام، حالا احساس می‌کنم نظراتم در دولت و مجلس خریدار دارد چون برای اولین‌بار تالاب‌ها صاحب حقابه شده و این حقابه شکل قانونی گرفت. از سوی دیگر شاهدیم که در قالب یک ستاد راهکارهای خوبی برای احیای دریاچه ارومیه ارائه شده که بسیاری از دستگاه‌ها در آن مشارکت دارند.»

 • چه سردردهایی اورژانسی‌اند؟

  «سردردها تهدید کننده حیات انسان به شمار نمی‌آیند. با این حال سردردهای مزمن می‌توانند هشدار دهنده و علائمی از بروز مشکلات جدی نظیر سکته مغزی، آنوریسم و مننژیت باشند که نیازمند خدمات اورژانسی هستند.»

 • poll.jpg

  کارخانه‏‎های تولید نظرسنجی با رأی‎دهندگان مجهول

  اغلب نظرسنجی‌های انتخاباتی به دلیل شبهه در روش اجرا و انتخاب جامعه آماری نامناسب، امکان تعمیم ندارند و با بی‌اعتمادی مخاطبان روبرو می‎شوند.

 • همسفری که بازنگشت

  برادر یکی از ٧ قربانی قتل‌های سریالی گیلان در گفت‌وگویی پرده از ١٠ ماه انتظار برداشت.

 • رشد اقتصادی

  انتخابات، پوپولیسم، اقتصاد

  «خطر همه‌گیر شدن رویکرد پوپولیستی در حوزه های اقتصادی و اجتماعی، در کشور را باید جدی گرفت چرا که به جهت موفقیت استفاده از آن در ظهور احمدی نژادیسم ، فرهنگ استفاده از شیوه های عوام فریبانه گسترش یافته است .

 • یادداشتی زیر برف پاک‌کن!

  «از پنجره سرک‌ها کشیدم تا واکنش راننده را ببینم. بعد از چند ساعت راننده رسید و یادداشتم را در کاغذ یادداشت با طرح پروانه دید. یادداشت را خواند. با عصبانیت کاغذ را مچاله کرد و روی زمین انداخت.»

 • تمیزترین شهرهای جهان

  مادرید و استکهلم از جمله تمیزترین شهرهای جهان هستند.

 • اعظم طالقانی

  تقدیر از ایستادگی یک زن

  اقدام شجاعانه و مدبرانه اعظم طالقانی، خواهر انقلابی و پیشکسوت ما، بسیار قابل تقدیر است. حرکت ایشان یادآور لزوم تفسیر واژه رجل از سوی فقهای شورای نگهبان است.

 • انتخابات ریاست جمهوری و شوراها - قزوین

  اهمیت پیام انتخابات اردیبهشت ۹۶

  «این گمان هم وجود دارد که دولت ترامپ میان اولویت قائل شدن بر مساله کره شمالی و ایران بلاتکلیف است اما یک گمان دیگر هم هست: این که انتخابات ۲۹ اردیبهشت در ایران چه پیامی را برای بیرون از مرزهای خود صادر خواهد کرد؟ به‌ عبارت دیگر نتیجه انتخابات آینده تعیین‌کننده سیاست‌های آینده در قبال ایران خواهد بود.»

 • بهمن فرمان آرا

  انتقاد شدید کیهان از کارگاه فیلمسازی فرمان‌آرا

  کیهان نوشت: «کارگزار سابق اشرف و به اصطلاح فیلمساز امروز که بیش از هر موضوعی، ضعف کارگردانی در آثارش بارز است، در جشنواره جهانی فیلم فجر، کارگاه کارگردانی برگزار کرده است! کارگاهی که کارآموزانش با پول بیت‌المال از کشورهای دیگر به ایران آورده شده‌اند و هزینه هتل و ۳ وعده غذا و گشت‌و‌گذارشان از همین پول پرداخت شده تا مثلا با فرهنگ سینمای انقلاب اسلامی آشنا شوند.»

 • ال کلاسیکو

  ال‌کلاسیکو چقدر سود دارد؟

  «اولين ال‌کلاسيکوی فصل جاری که در سپتامبر به تساوي يک بر يک انجاميد، ۴۲,۵ ميليون دلار ارزش رسانه‌اي براي اسپانسرها داشته است. اين رقم از طريق اسپانسرهاي پيراهن، لوگوهاي روي کفش‌ بازيکنان، تبليغات در ورزشگاه و... به دست آمده است؛ البته در بازي رفت، بارسلونا سهم بيشتري از اين درآمد داشت و به‌ دليل اين که در نوکمپ ميزبان بود، ۸۷ درصد اين رقم نصيب آنها شد. حالا در بازي يکشنبه‌ شب، اين رئال مادريد خواهد بود که سهم بيشتري از اين درآمدزايي خواهد داشت.»

 • زبان‌بسته‌های بلاتکلیف

  سرنوشت لایحه مقابله با حیوان‌آزاری به کجا رسید؟

 • یونسی

  یونسی: از بیانیه جنتی درباره اقلیت‌ها تعجب کردم

  دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌ها با اشاره به بیانیه اخیر آیت‌الله حنتی درباره منع حضور اقلیت‌های دینی در انتخابت شوراها می‌گوید: «وقتی چنین دستورالعمل و بیانیه‌ای را از طرف دبیر محترم شورای نگهبان دیدم، تعجب کردم. اساساً شورای نگهبان در بحث نظارت بر انتخابات شوراها مسئولیت مستقیمی ندارد. بر اساس قانونی که سال‌ها پیش به تصویب شورای نگهبان رسیده و خود آقای جنتی هم رئیس آن شورا بوده، مجلس نهاد اصلی ناظر بر این انتخابات است.»

 • اقتصاد

  ۸ چالش سخت اقتصادی برای دولت دوازدهم

  دولت آینده با هشت چالش مهم در اقتصاد کلان روبه‌رو خواهد بود. «نظام بانکی»، «صندوق‌های بازنشستگی»، «بازار بدهی»، «هدفمندی یارانه‌ها»، «نظام ارزی»، «بیکاری»، «سرمایه‌گذاری خارجی» و «محیط زیست»، حوزه‌هایی است که سیاست‌گذاران دولت آینده می‌توانند دو رویکرد را در این حوزه‌ها اتخاذ کنند.

 • مصاحبه اختصاصی ایسنا با غلامحسین کرباسچی

  تحلیل كرباسچی از آرایش و پایگاه رأی کاندیداها

  غلامحسین کرباسچی با اشاره به اعلام نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری، معتقد است که در قطب کاندیداهای منتقد دولت، کناره‌گیری برای هریک از سه نامزد موجود در آن طیف، سخت خواهد بود.

 • ظرف ۴ سال نمی‌توان درآمد کشور را ۲,۵ برابر کرد

  با اعلام رسمی نامزدها، تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد. انتظار می‌رود كه از گذشته درس بگیریم و سخنان و شعارهای غیرواقعی سر ندهیم؛ رسیدن به قدرت خیلی ساده‌تر از انجام قول‌های داده شده برای آن است.

 • نعوذبالله امام زمان حال فعلی آن آقا را نمی‌دانست؟

  «زمانی گفته شد امام زمان سفارش یک آقایی را کرده، بعد هم که آن آقا مدعی شد، گفتند ملاک حال فعلی افراد است. یعنی نعوذ بالله امام عصر (عج) حال او را نمی‌دانستند که به شما پیغام حمایت را دادند؟!»

 • اعترافات هولناک «خفاش شب» گیلان

  در پی اعترافات تکان‌دهنده جنایتکار سریالی گیلان که تاکنون به شکار و قتل هفت زن اعتراف کرده است، کارآگاهان پلیس، جسد یکی دیگر از زنان قربانی را در یکی از روستاهای شهرستان رشت پیدا کردند که در یک گور بتونی دفن شده بود.

 • 313509_480.jpg

  جلیلی به دنبال تصاحب جایگاه محمدجواد ظریف؟

  می‌توان حدس زد در صورت پیروزی رئیسی، سعید جلیلی جایگاه ویژه‌ای در دولت او خواهد داشت. برخی رسانه‌ها از معاون اولی او سخن می‌گویند اما به نظر می‌رسد جلیلی دوست داشته باشد باز هم مدیریت پرونده هسته‌ای را به دست بگیرد و مسیری که ظریف و روحانی رفته‌اند را بازسازی کند.

 • طرفداران کاندیداها در چارچوب قواعد سیاسی حرکت کنند نه با بهره‌گیری از مقدسات

  جناب حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت محترم آستان قدس رضوی با صدور بیانیه‌ای برای داوطلبی کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کردند و از سوی شورای محترم نگهبان نیز صلاحیت ایشان احراز شد.

 • کدخدایی: سقفی برای تعداد نامزدها نداریم

  طی دوره‌های مختلف انتخابات ریاست جمهوری همیشه یکی از جنجال‌برانگیزترین و مهم‌ترین مقاطع انتخابات، زمانی است که لیست تاییدصلاحیت‌شدگان از جانب شورای نگهبان اعلام می‌شود. فارغ از همه حرف و حدیث‌هایی که درباره افراد مختلف و صلاحیت آنها وجود دارد، یکی از نکات جالب توجه «تعداد» تاییدصلاحیت‌شدگان است؛ به‌گونه‌ای که به استثنای اولین انتخابات ریاست جمهوری در کشور که البته شورای نگهبانی هم آن زمان وجود نداشت و تعداد نامزدهای ریاست جمهوری به ۹۶ نفر رسید، این تعداد در سایر دوره‎ها هیچ‌گاه از تعداد انگشتان دو دست تجاوز نکرد.

 • مسعود پزشکیان

  هشدار انتخاباتی نایب رئیس مجلس به صداوسیما

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صداوسیما باید از میدان دادن به کاندیداها برای تخریب و تخطئه یکدیگر بپرهیزد، خواستار آن شد که جلوی ارائه اطلاعات غلط از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری گرفته شود.

 • دوم اردیبهشت، روز زمین پاک

  10 توصیه برای تبریک‌گفتن روز زمین

  ممکن است بشر به زودی سیاره دیگری پیدا کند که از زمین سبزتر،‌ آبی‌تر و آرام‌تر باشد،‌ ولی تا آن « به‌زودی» فرا برسد، ‌فعلا همین یک زمین را داریم که در تمام تقویم‌های دنیا، یک روز ویژه را به اسمش کرده اند.

 • دلیل رد حساسیت شورای نگهبان درباره اقلیت‌ها

  «انتخابات شوراهای اسلامی برای اولین‌بار نیست که برگزار می‌شود و تاکنون نه نهادهای جمهوری اسلامی ایران درباره شرکت اقلیت‌های دینی حساسیت نشان داده‌اند و نه اقلیت‌های دینی علاقه چندانی به عضویت در شوراهای اسلامی نشان داده‌اند و کمتر کسی از اقلیت‌های دینی به شوراهای اسلامی راه پیدا کرده‌اند و تأکید بر عدم حضور اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراها سالبه به انتفاع موضوع است.»

 • 4274735b-0e13-4acb-9fd3-d1f30d02182126-01.jpg

  آنچه درباره «آمازون» نمی‌دانید

  وقتی آمازون در سال ۱۹۹۵ به‌عنوان وب‌سایتی برای فروش انواع کتاب معرفی شد، «جف بزوس» به‌عنوان مؤسس آن به رشد چشمگیر این شرکت و در نهایت تبدیل آن به یک غول تجارت الکترونیک فکر می‌کرد.

 • «ساخت ایران» در کارخانه‌های اروپا

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم خانگی گفت: اروپایی‌ها برندهای ورشکسته لوازم خانگی را خریده و احیا می‌کنند.