• جلسه امروز هیات دولت

  این دولت بلندگو می‌خواهد

  کارشناسان سیاسی و رسانه‌ای بر لزوم تغییر تیم اطلاع‌رسانی دولت در اولین فرصت ممکن تاکید دارند.

 • FotorCreated.jpg

  تفاوت‌های غرضی و هاشمی‌طبا

  اردیبهشت ماه امسال مانند اردیبهشت چهار سال پیش آبستن حوادث گوناگون انتخاباتی بود اما یک فرق عمده داشت: پدیده‌های انتخاباتی.

 • نقشه عجیب دزد سریالی

  مرد معتاد که برای تأمین پول مواد مخدر درمانده شده بود، در ماجرایی عجیب پسر خردسالش را مجبور کرد تا در سرقت از مغازه‌ها همراهی‌اش کند. اما بالاخره ناشی‌گری کار دستشان داد و ...

 • شبکه‌های اجتماعی

  شبکه‌های اجتماعی، پیروز رسانه‌ای انتخابات

  اگر بخواهیم در حوزه رسانه‌ها یک پیروز برای این انتخابات پیدا کنیم، به جرأت می‌توانیم بگوییم پیروز این دوره از انتخابات تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی بود.

 • حسن روحانی

  موج دوم دیپلماسی روحانی

  «در پرتو تجدید اعتماد عمومی به حسن روحانی - و با توجه به وعده‌های انتخاباتی او - لازم است به دولت دوازدهم اجازه دهیم در راستای لغو تحریم‌های «غیرهسته‌ای» نیز با طرف مقابل به مذاکره بنشیند.»

 • ترامپ

  شرط‌بندی ترامپ روی اسب بازنده

  نخستین سفر رسمی ترامپ به خاورمیانه از عربستان سعودی آغاز شد؛ با نمایش صف‌بندی تصنعی جدیدی میان کشورهای منطقه که کاخ سفید و اسرائیل مشترکاً منادی آنند. گمانه‌زنی‌های زیادی در باب پیامدها و نتایج این سفر صورت گرفته است اما به اهداف اصلی آن کمتر پرداخته‌اند. چنان که انتظار می‌رفت، رفتار نمایشی و فراعرفی ترامپ در دوره انتخابات، در دوره ریاست جمهوری نیز ادامه یافته است.

 • روایتی از واکنش‌ها در قم به دیدار تتلو و رییسی

  آیت‌الله محسن غرویان از اساتید حوزه معتقد است که برخی فعالیت‌های تخریبی باعث کاهش آرای روحانی در قم شد. با این حال، بسیاری از مراجع و علما به او رای دادند.

 • ماجرای عجیب آزار و اذیت یک دختر دانشجو

  دختر دانشجو که به امید گرفتن نمره قبولی، با کارمند بانفوذ دانشگاه به خارج از شهر رفته بود، در دام سیاه چهار چوپان افتاد و از سوی آنها مورد آزار و اذیت قرار گرفت. متهمان، کارمند دانشگاه را به شدت مورد ضرب و شتم و آزار قرار دادند و از این کار خود فیلم گرفتند.

 • محسن چاوشی

  دلنوشته محسن چاوشی برای خرمشهر

  محسن چاوشی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر متن کوتاهی را در اینتساگرام منتشر کرد.

 • چاق‌های سالم و بیماری‌های جدی!

  نتایج مطالعه جدید پژوهشگران بریتانیایی نشان داده است، افرادی که به نام «چاق سالم» شناخته می‌شوند نیز به طور کامل از مواجهه با بیماری‌های جدی در امان نیستند. این افراد در مقایسه با آنهایی که وزن عادی دارند، همچنان در معرض خطر بالاتر ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند.

 • علی‌اکبر ناطق نوری برای شرکت در انتخابات هفت اسفند در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت.

  علل ناطق‌ برای کناره‌گیری‌ از دفتر بازرسی رهبری

  «طبیعی بود که این تصمیم را بگیرم که هم نسبت به تحولات جامعه بی‌تفاوت نباشم و با دست بازتر بتوانم حرکت کنم و هم این طور نباشد که رفتارهای سیاسی فردی چون بنده، موجبات القاء شبهه جانب‌داری دفتر مقام معظم رهبری از گروهی خاص را در اذهان فراهم کند.»

 • تجربه شورای اول تکرار نشود

  نتیجه نهایی انتخابات شورای شهر تهران سرانجام اعلام شد و لیست ارائه‌شده توسط اصلاح‌طلبان توانست تمام کرسی‌های شورای شهر پایتخت را به دست آورد. فعالان حوزه اجتماعی و بسیاری از کاربران فضای مجازی پس از مشخص شدن اعضای این لیست، انتقادات بسیاری را از شورای عالی اصلاح‌طلبان کرده بودند اما این شورا هیچ پاسخی در مورد دلیل حضور برخی افراد بدون سابقه کاری و سهمیه برخی احزاب در این لیست نداد.

 • خونخواهی برادر با استخدام اسیدپاش!

  برادر یک قاچاقچی اعدام‌شده در جنایتی هولناک و به بهانه انتقام خون برادرش، سناریوی اسیدپاشی به مرد میوه‌فروش را طراحی کرد. او به تصور اینکه مرد جوان برادر قاچاقچی‌اش را به پلیس معرفی کرده دستور اسیدپاشی را صادر کرد.

 • قالیباف شهردار تهران

  نامزدی و انصراف قالیباف به روایت مشاورش

  چه شد كه آمد و چرا كنار رفت؟ قاليباف كه هر چهار سال يك بار منتظر پوشيدن قباي رياست‌جمهوري بود و در مناظره‌هاي انتخاباتي هم توفاني حاضر شد، چرا يكباره به نفع ابراهيم رئيسي كنار رفت؟ مي‌گفتند اقبال به او در نظرسنجي‌ها يكباره كاهش يافت و كناره‌گيري‌اش، روغن ‌ريخته‌اي بود كه نذر امامزاده شد؛ اما فرايند اين كناره‌گيري چه بود؟ درخواست جمنا بود؟ بين او و رئيسي شير يا خط انداختند؟ حميدرضا ترقي روز گذشته گفته بود چون آراي قاليباف ريزش كرد، «جبهه متحد نيروهاي انقلاب» از او درخواست كرد كنار برود. آيا واقعا اين‌طور بود؟

 • سخنرانی علی مطهری در دانشگاه اراک

  هشدار مطهری درباره ظهور مجدد فرقان

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرایش فکری گروه فرقان - عامل ترور آیت‌الله شهید مرتضی مطهری - گفت که امروز هم افکاری شبیه افکار گروه فرقان وجود دارد.

 • پیش‌بینی روزنامه جوان درباره دولت دوازدهم

  «اصلاح‌طلبان با همه ظرفیت و حیثیت در روحانی ترکیب شدند، از یار کمکی به عضو شرکت سهامی تبدیل شدند و نقطه‌چین یا حد فاصلی برای دوگانه دیده شدن باقی نگذاشتند.»

 • سرنوشت بازندگان انتخابات

  «هر انتخاباتی برندگان و بازندگانی دارد. از میان این بازندگان اما برخی می‌توانند حیات سیاسی خود را در شأنی تازه از سر بگیرند ولی برخی هم هستند که مجبور می‌شوند برای همیشه از صحنه سیاست خداحافظی کنند.»

 • انتخابات ۲۹ اردیبهشت - تهران / ۲

  انتقاد انتخاباتی از وزارت کشور

  روزنامه جمهوری اسلامی نوشت، وزارت کشور به دلیل نگرفتن 4میلیون رای از مردم باید پاسخگو باشد.

 • آزادسازی خرمشهر

  قاب سينما خالي از فتح خرمشهر

  در میان فیلم و سریال‌ها با موضوع جنگ و خرمشهر، کمترین محتوا به آزادی خرمشهر اختصاص دارد.

 • جشن پیروزی هواداران حسن روحانی - بیرجند

  روحانی و این ۲۳.۵ + ۱۶ + ۱۶ میلیون نفر

  «یکی از وظایف دکتر روحانی در مقام رئیس‌جمهور ۸۰ میلیون ایرانی طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ شناسایی بخش‌های منطقی مطالبات غایبان انتخابات و تلاش برای حداقلی کردن گلایه‌مندی‌های آنها از حاکمیت و دولت به عنوان بخشی از جامعه ایرانی است.»

 • سعيد حجاريان

  دوم خرداد به روایت سعید حجاریان

  «از دیگر دستاوردهای دوم خرداد ۷۶، تقدم آزادی بر نان بود. چنان که می‌دانیم، رئیس دولت اصلاحات وعده دگرگونی اقتصاد را نداد و از توسعه سیاسی سخن گفت و مردم نیز وعده‌های سیاسی او را خریدند و دریافتند مادامی که مساله سیاست رفع نشود، دغدغه نان برطرف نمی‌شود.»

 • جور عاشقی

  محسن فروزان، دروازه‌بان سابق استقلال تهران به علت عکس‌های همسرش محروم شد!

 • اقدام تحسین‌برانگیز یک نامزد شورای شهر

  «پدیده این دوره از انتخابات شوراهای شهر یک جوان تحصیلکرده جوانرودی است که با داشتن مدرک دکترای علوم سیاسی از دانشگاه لندن، لباس پاکبانی به تن کرد تا تبلیغات انتخاباتی‌اش را از سطح شهر جمع‌آوری کرده و به مخازن زباله بریزد.»

 • خرمشهر

  صداي خرمشهر همچنان جنگ‌زده وغم‌زده

  «سوم خرداد روز خرمشهره، قبول اما ٣٦٥ روز سال هم مردمي تو اين شهر زندگي ميكنن، اون روزا چرا حالمون رو نمي‌پرسيد؟ ما هم ريزگرد داريم، ما هم آلودگي داريم، خشكسالي داريم اما اسم خرمشهر فقط سوم خرداد كه ميشه مياد!»

 • مناظره زیبا کلام و رسایی در خصوص پسابرجام

  بازنگری به جای بهانه‌جویی

  «روحانی موفق شود یا نشود آن چه می‌ماند، ضرورت بازنگری اصولگرایان در نگاه و رویکرد سیاسی و اجتماعی خود است.»

 • حسین کاشفی

  یک انتخابات و چند پیام مهم

  انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری حاوی پیامی روشن بود که باید آن پیام را درک کرد. پیام این انتخابات باشکوه و خاطره‌ساز نه به وعده‌های عوامفریبی و نه به سه برابر شدن یارانه‌ها و نه به فریبکاران بود.

 • ناصر حجازی

  بگذاریم حجازی، حجازی بماند

  «حجازی در فوتبال ما رشوه نداد، رشوه نگرفت. عده‌ای با تبدیل حجازی به یک چهره مقدس، سعی در مشروعیت بخشیدن به خود و زیر سوال بردن کسانی دارند که با او زاویه فکری داشته‌اند. حجازی نباید وسیله‌ای باشد برای کوبیدن و طرد دیگران و پله‌ای برای بالا رفتن برخی دیگر. بگذاریم حجازی، حجازی بماند.»

 • حضور مقام معظم رهبری پای صندوق رای

  شباهت‌های ۲ خرداد ۱۳۷۶ و ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

  «دوم خرداد یک استثنا بود؛ استثنایی که امکان دارد در آینده به اشکال نوینی خود را بروز دهد و همه را بار دیگر غافلگیر کند.» این جمله را دو سال قبل سعید حجاریان در سالگرد دوم خرداد برای دانشجویان بیان کرده بود. اتفاق خوشایندی که در خاطره جمعی عموم ما همچنان باقی مانده است.

 • تناسب وزن و لاغري

  آیا لاغری بدون ورزش ممکن است؟

  «نباید منکر شد که ورزش کردن می‌تواند معادله «کالری دریافتی در برابر کالری سوزانده شده» را به نفع شما تغییر دهد اما روش‌های دیگری هم وجود دارند که به شما کمک می‌کنند بدون ورزش کردن لاغر شوید.»

 • عباس عبدی

  آزمونی برای یکی از وعده‌های دولت

  «انتخابات یک رویداد مهم در کشور است. اطلاعات آن برای تحلیل و فهم جامعه بسیار ارزشمند است. اطلاعات انتخابات شامل آرای کل کشور است که ارایه می‌شود. همین اطلاعات درباره آرای مردم در استان‌ها و فرمانداری‌های سراسر کشور نیز بعضاً ارایه می‌شود. سپس آرای تک‌تک صندوق‌های هر حوزه فرمانداری‌ها قابل انتشار است.»