• امام صادق (ع) برای ایجاد اعتدال چه کرد

  امام صادق (علیه‌السّلام) در سال ۱۱۴ هجری به امامت رسید و در دوران امامت خود از خلفای بنی امیه با هشام بن عبدالملک، ولید بن زید، یزید بن ولید، ابراهیم بن ولید، و مروان حمار و از خلفای بنی عباس با ابوالعباس سفاح و منصور دوانیقی معاصر بود.

 • موصل

  «داستان عکس»

  پرواز نت‌های رنگی در مخروبه‌های موصل

  می‌دانی؟ هیچ‌چیز به اندازه هنر توانایی این را ندارد که از چهره دهشتناک جنگ، زیبایی خلق کند. تو می‌دانی ساز زدن در میان مخروبه‌های سرزمبن جنگ‌زده‌ات چه حالی دارد؟

 • داعش

  خودروهای عجیب داعشی‌ها+ تصاویر

  از زمان شدت گرفتن فعالیت گروه‌های تروریستی در منطقه خاورمیانه شاید کمتر روزی باشد که در پهنه‌ای به گستردگی افغانستان و پاکستان تا عراق و شام، خیابانی از یک شهر شاهد صدای انفجار تروریستی و انتحاری نباشد.

 • مریم میرزاخانی

  ناراحتی خانواده میرزاخانی از یک شایعه

  در روزهای گذشته، برخی رسانه ها، موضوع احتمال ترور بیولوژیک «مریم میرزاخانی» را مطرح کردند و در این باره به انتشار اطلاعاتی پرداختند که جز ناراحت کردن خانواده مرحومه میرزاخانی و ارائه اطلاعاتی نادرست به جامعه حاصل دیگری نداشت؛ موضوعی که برادر این مرحومه آن را تکذیب و تصریح کرد: طرح این مباحث نادرست ما را به عنوان خانواده ایشان به شدت ناراحت کرده و به دردسر انداخته است.

 • شما سر جای خودتان هستید؟

  فوق لیسانس جامعه شناسی دارد اما این روزها کافه‌دار است. پزشکی عمومی خوانده اما این روزها کتابفروشی‌اش را در میدان انقلاب اداره می‌کند. هر دو فارغ‌التحصیل مددکاری اجتماعی اما این روزها به یکی از شهرهای شمالی رفته‌اند و با کمک چند نفر از دوستانشان که قبلا به این شهر مهاجرت کرده‌اند، کشاورزی می‌کنند. مهندسی برق خوانده اما این روزها در میدان شوش تهران، بلور فروشی دارد.

 • حال و هوای هنرمندان در سالروز درگذشت شکیبایی

  ۲۸ تیر به مناسبت نهمین سال در گذشت خسرو شکیبایی بازیگر فراموش نشدنی عرصه سینما و تلویزیون هنرمندان کشور با انتشار پیام هایی یاد عمو خسرو را زنده کردند.

 • اسدالله علم که بود؟

  روز ۲۸ تیر ۱۳۴۱ امیر اسدالله علم فرمان نخست‌وزیری گرفت‌. کابینه وی که در روز ۳۰ تیر تشکیل شد، تا ۱۷ اسفند ۱۳۴۲ برقرار بود.

 •    نشست خبری چمران

  اظهارات صریح چمران درباره املاک نجومی و صدر

  مهدی چمران ١٣ سال است ریاست شورای شهر تهران را بر عهده دارد؛ از فرودین ٨٢ تا حدود یک ماه دیگر در اوایل شهریور ٩٦ که کارش پایان خواهد یافت. در این میان، تنها یک سال احمد مسجدجامعی ریاست شورا را به دست گرفت.

 • عاقبت تلخ عشق خیابانی

  چند روز قبل هم دختر شانزده ساله‌ام هنگامی که ما مشغول دعوا و کتک کاری بودیم دست به خودکشی زد و رگ دستش را برید. حالا هم این دختر تنها رشته باریک زندگی ماست اما این رشته هم دوامی نخواهد داشت چرا که...

 • کیهان: جریان حزب‌اللهی تتلو را پذیرفته است چون ...

  «جریان حزب‌اللهی منطق روشنی دارد: میزان حال فعلی افراد است. هر کس به جانب اخلاق و ارزش‌ها و اسلام و ایران بازگشت، باید از او استقبال کرد. و هر کس از درون جبهه انقلاب، به بیرون از آن رفت و مقابل اصول و آرمان‌ها ایستاد و هم پیاله با دشمنان شد - ولو سابقه خوب داشته باشد - به اعتبار امروزش باید با او برخورد کرد.»

 • اوضاع رفاه خانوار چگونه است؟

  از سال ١٣٩٠ تا اسفند ١٣٩٥ توليد به قيمت بازار ٨ درصد و مصرف نيز ٨ درصد افزايش يافته اما در مقابل سرمايه‌گذاري ٩/٣٢ درصد كاهش داشته است. در عين حال متوسط قيمت‌ها در اين پنج سال ٢/١٢٣ درصد افزايش يافته است. اين شاخص‌ها گوياي سقوط سطح رفاه خانوارها در پنج سال گذشته است.

 • مهاجرت نخبگان همچنان روند افزایشی دارد؟

  آیا بستر نگهداری نخبگان و تحصیلکرده‌هایمان را فراهم کرده‌ایم؟ آیا شرایطی را فراهم کرده‌ایم که شغل‌های معمولی منتظر فارغ‌التحصیلان‌ نخبه ما نباشد؟

 • اشک‌های دادستان پرونده آتنا

  «آتنا مانند دختر خودم بود پس مشخص است که کلی غصه خوردم و حتی در خلوت خود اشک ریختم. اما باید بگویم که آتنا و خیلی از حادثه دیدگان و برخی از متهمان قربانی کم کاری‌های خیلی دستگاه‌ها، مسئولان و کارشناس‌های مربوطه شده و می‌شوند.»

 • خسرو شكيبايي

  این جوان، شباهت عجیبی به خسرو شکیبایی دارد

  پوریا شکیبایی ما را می‌برد به مهمانی دلنشینی که میزبانش «هامون» سینمای ایران است اما در این گپ و گفت دوستانه فقط شکیبایی بزرگ نیست که به خلوتش سرک می‌کشیم که پسر او هم برای خودش دنیایی دارد و گاهی دریچه‌ای باز می‌شود به دنیای او با تمام دغدغه‌های جوانی‌اش.

 • دیدار و ضیافت افطار خادمان قرآنی با حسن روحانی

  باهنر: روحانی بنی‌صدر نیست

  محمدرضا باهنر، دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین و جبهه پیروان خط امام و رهبری که در انتخابات گذشته در کمپین حامیان ابراهیم رئیسی بود و از او حمایت کرده است، دیروز برای دومین‌ بار سخنان سخنگوی قوه قضا را در نهم تیرماه مورد انتقاد قرار داده است.

 • چرا «سردرد» به وجود مى‌آيد؟

  اگر بتوانيم علائم سردرد را به دقت در دفترى ثبت كنيم برآورد خوبى راجع به اين كه معمولاً چه موقع درد صورت يا پوست سر شروع مى‌شود، مى‌تواند به فرد كمك كند كه بداند چه وقت بايد داروها را شروع تا حداكثر تسكين درد را به دنبال داشته باشد. گر چه بيشتر سردردهاى مزمن خطرناك نيستند ولى هر تغيير مهمى در الگوى سردرد، بلا اثر شدن دارويى كه تاكنون موثر بوده، يا به وجود آمدن مشكل ديگرى علاوه بر سردرد، پزشك را موظف مى‌کند كه وضعيت را مجدداً بررسى كند.

 • استعفای تاریخی وزیر ارشاد هاشمی از زبان تاجزاده

  ۲۷ تیر ۱۳۷۱، استعفای سیدمحمد خاتمی از وزارت ارشاد توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس‌جمهور وقت پذیرفته شد.

 • چرا مریم میرزاخانی مصداقی از فرار مغزها نیست؟

  داستان مریم میرزاخانی تراژیک است. بسیار غمبار اما ربطی به فرار مغزها ندارد. در این یک فقره هیچکس سزاوار سرزنش نیست جز مرگ...

 • حادثه تروریستی مجلس

  ملاقات در مجلس ۴۰ روز پس از ترور

  "مشروح مذاکرات مجلس از رادیو پخش می‌شود؛ صدا، صدای حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس است که در لابه‌لای نطقش درباره طرح کاهش مجازات اعدام برای قاچاقچیان به آیه ۳۳سوره مائده اشاره می‌کند."

 • مینو خالقی، منتخب مردم اصفهان، متولد۱۳۶۴، دکترای حقوق عمومی: امیدواریم وقتی زنان می‌خواهند وارد عرصه سیاست شوند نگاه جنسیتی به آنها نشود و وقتی از دختربچه‌ای می‌پرسیم می‌خواهی چه کاره شوی بگوید می‌خواهم یک زن سیاستمدار باشم.

  یک بام و دو هوا، از مینو خالقی تا تتلو

  «این که کاری به گذشته افراد ندارند و به راحتی می‌پذیرند که او توبه کرده، رویکرد مناسبی است ولی آیا این رویکرد، فقط شامل اصولگرایان است و اگر کسی، حتی تتلو، به صف محافظه‌کاران پیوست، پاک و منزه می‌شود ولی اگر کسی از جناح مقابل، دست از پا خطا کند و مثلاً در یک مهمانی خانوادگی، عکسی بی‌حجاب داشته باشد، نه توبه‌ای برای او متصور است و نه صالح برای بهره‌مندی از حقوق اجتماعی‌اش.»

 • نظر عبدی درباره استفاده اصولگرایان از «تتلو»

  عباس عبدی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب، استفاده تبلیغاتی اصولگرایان از چهره‌هایی نظیر تتلو را موجب از دست رفتن هویت این جریان دانست.

 • حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی

  آقاتهرانی: ورود زنان به ورزشگاه اشكال دارد

  «حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اشكال داشت به نظر من. از لحاظ فقهي كار درستي نيست. نظر فقها همه همين بود. براي احمدی‌نژاد مطرح كردم. ايشان چنين ميدان‌هايي را در اختيار ما قرار مي‌داد تا حرف‌هاي‌مان را راحت بيان كنيم.»

 • روایتی از مسلمان‌شدن همسر مریم میرزاخانی

  ایمان و باور دینی هر کسی به خود او مربوط است، اما وقتی در حق کسی جفا می‌شود، آن هم در جامعه‌ای که به مسائل دینی اهمیت می‌دهد، این قبیل شهادت مردانه، آن هم از زبان استادی برجسته، ارزشمند است.

 • قالیباف در جمع مردم خرم آباد

  حسین قربانزاده:

  قالیباف از جنس لاریجانی و باهنر نیست

  مدل آقای قالیباف مدلی است که از اذان صبح می‌آید بیرون تا پایان شب و لذتش همین است که این مترو به ثمر برسد این تونل به ثمر برسد و مدلش این کار است. خیلی جنس آقای قالیباف جنس آقای لاریجانی و باهنر و... نیست، جنس کسانی که فضای سیاسی بیشتری دارند و ممکن است علاقه‌شان جلسات سیاسی باشد؛ نیست.

 • تتلو

  دفاع رسایی از خواننده‌ی پرسروصدا

  مشکل تتلو چیست؟

  قریب به ١٠ بار می‌پرسید: « مگر تتلو چه ایرادی دارد؟» و من قریب به ١٠ بار پاسخ می‌دهم: « ایراد نگاه دوگانه اصولگرایان به افراد و مسائل است و اینکه شخصی مثل یک خواننده زیر زمینی از آنچه اصولگرایان شعارش را می‌دادند فرسنگ‌ها فاصله دارد».

 • ادعایی درباره قتل تکان‌دهنده یک کودک در تهران

  سال 95 حدود هزار و 11 نفر برای دریافت دیه اقدام به خودزنی، تصادف ساختگی و حتی اره کردن استخوان ترقوه خود کرده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است. این آماری است که پزشکی قانونی اعلام کرده است. ماجرا اما همیشه به این سادگی نیست و حتی ‌می‌تواند منجر به قتل فرزند از سوی پدر شود؛ پدری که بنا به ادعای یک راننده، به امید دریافت دیه تصادفی ساختگی برای پسر خردسالش طراحی می‌کند اما سرانجام دستش رو و به اتهام قتل عمد فرزند بازداشت می‌شود.

 • حضور آیت الله جنتی در شورای نگهبان

  من همه کاره‌ی شورای نگهبان نیستم

  ۳۷ سال عضویت در شورای نگهبان و ۲۵ سال دبیری بر این شورا تنها بخشی از کارنامه آیت‌الله احمد جنتی است. همان بخشی که البته در این سال‌ها منتقدانش انتقادهایی را از او داشته‌اند.

 • ناگفته‌هایی درباره ساکنان شهرک جذامی‌ها + عکس

  ۸ سالش که بود پوست دست هایش قرمزشد، متورم شد، ۹ سالش که شد فهمید جذام دارد! ۱۰ ساله بود که آمد مشهد، حالا ۶۰ سال است که اینجاست ؛ کنج یک اتاق کوچک... اینجا شهرک جذامی هاست؛ تنهایی نام دیگر ساکنان اینجاست.

 • اختراع جالب ژاپنی‌ها برای اعلام بوی بد بدن

  مخترعان ژاپنی دستگاهی اختراع کرده‌اند که بوی بد بدن افراد را به آنها اعلام می‌کند.

 • جان فورد

  «سربازان یک چشمِ» هالیوود

  شغل و حرفه‌ و هنرشان جلب کردن توجه بیننده بوده و در این کار جزء بهترین‌های تاریخ جهانند. پنج نفر که کارشان دیدن و هنرشان دعوت به دیدن بود، اما خودشان فقط یک چشم داشتند. پنج کارگردان سینما، از دوران هالیوود کلاسیک که تعدادی از مهمترین فیلم‌های تاریخ سینما را ساخته‌اند. در ادامه با آقایان لانگ، فورد، دِ تات، والش و رِی بیشتر آشنا می‌شویم.