قاضي حداد درگفت‌وگوباايسنا: تحقيقات از 3دانشجوي بازداشت‌شده اميركبيردرپرونده نشريات دانشجويي به پايان رسيد اين دانشجويان به صورت انفرادي نگهداري نمي‌شوند

معاون امنيت دادسراي عمومي و انقلاب تهران گفت: هيچ كدام از دانشجويان بازداشت‌شده پرونده مطالب موهن در برخي نشريات دانشجويي، به صورت انفرادي نگهداري نمي‌شوند و در شرايط خوبي به سر مي‌برند.

قاضي حداد در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) درباره‌ي موارد مطرح شده در نامه‌ي منتشره از سوي خانواده‌هاي مجيد توكلي،‌ احمد قصابان و احسان منصوري سه تن از بازداشت‌شدگان پرونده‌ي انتشار مطالب موهن در برخي از نشريات دانشجويي دانشگاه اميركبير -كه در برخي سايت‌هاي اينترنتي منتشر شده است- اظهار داشت: صريحا موارد مطرح شده در نامه‌ي مذكور را رد مي‌كنيم.

وي درباره‌ي ادعاي خانواده‌هاي اين دانشجويان مبني بر آزار رواني و جسمي فرزندانشان ضمن رد موارد مطرح شده، گفت: جرم و اتهامات اين دانشجويان سنگين است.

حداد با بيان اين‌كه تحقيقات از اين دانشجويان به پايان رسيده اظهار داشت: به‌زودي قرار مجرميت و كيفرخواست براي اين پرونده صادر و به دادگاه ارسال مي‌شود اما با توجه به نوع و سنگيني اتهام اين دانشجويان، تا زمان برگزاري دادگاه آنها در زندان خواهند بود.

حداد با بيان اين كه هيچ كدام از اين دانشجويان به صورت انفرادي نگهداري نمي‌شوند و در شرايط خوبي به سر مي‌برند گفت: آنها در بند عمومي 209 اوين هستند و خانواده‌ها با آنها ملاقات داشته‌اند.

معاون امنيت دادستان تهران با بيان اين كه اتهامات اين افراد سنگين است و شايد كساني به خانواده‌هاي آنها گفته‌اند كه فضا را سنگين كرده تا فشار نسبت به اين پرونده كم شود، افزود: اين موارد ممكن است جو سازي باشد كه نفيا يا اثباتا تاثيري در رسيدگي به پرونده و وضعيت متهمان نخواهد داشت.

همچنين سهراب سليماني، مدير كل زندان‌هاي استان تهران با اشاره به نامه‌ي اخير خانواده‌ي چند دانشجوي دانشگاه اميركبير گفت: موارد مطرح‌شده در اين نامه صحت ندارد و من صراحتا آن را تكذيب مي‌كنم.

وي در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي ايسنا گفت: به جرأت مي‌گويم كه نه تنها در زندان اوين بلكه در هيچ يك از زندان‌هاي استان تهران هيچ نوع شكنجه‌اي وجود ندارد.

سليماني افزود: اگر كسي در داخل زندان‌ها حتي سيلي بر گوش زنداني بزند با شدت با او برخورد مي‌شود، ممكن است لحن بازجويي‌ها متفاوت باشد اما طرح مسايلي مبني بر شكنجه‌ي زندانيان صحت ندارد.

انتهاي پيام

  • سه‌شنبه/ ۲ مرداد ۱۳۸۶ / ۱۴:۱۷
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 8605-01160
  • خبرنگار : 71150