• تهران محله به محله - بهارستان

  تهران محله به محله - بهارستان

  «بهارستان» یکی از محله‌های قدیمی تهران است که در منطقه ۱۲ شهرداری تهران قرار دارد.این محله از جنوب به خیابان امیرکبیر، از شمال به خیابان ابن سینا و پل چوبی، از غرب به خیابان جمهوری اسلامی و چهارراه مخبرالدوله و از شرق به خیابان مجاهدین اسلام محدود است. میدان بهارستان در مرکز این محله قرار دارد. این میدان تا اواخر دوره سلطنت رضاشاه میدان نگارستان نامیده می‌شد. دلیل اصلی اهمیت این میدان وجود ساختمان مجلس شورای ملی (مجلس دوره مشروطه) و مجلس شورای اسلامی در این میدان است.

 • مراسم روز دانشجو در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

  مراسم روز دانشجو در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

  مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران با حضور محمدرضا خاتمی نایب رییس مجلس ششم و مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز برگزار شد.

 • آواربرداری مناطق زلزله زده سر پل ذهاب

  آواربرداری مناطق زلزله زده سر پل ذهاب

  در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۹۶ زلزله‌ای به قدرت ۷.۳ ریشتر مناطقی از غرب کشور،به خصوص شهر سرپل‌ذهاب و مناطق اطراف را به شدت دچار خسارت کرد که در این حادثه صدها خانه تخریب و هزاران نفر بی‌خانمان و تعدادی از هموطنانمان کشته شدند. حال پس از گذشت کمتر از یک ماه از این حادثه، ابزار آلات آوربرداری با کمک مردم و امدادگران شروع به آوربرداری کردند تا مراحل اسکان دائمی، تسریع یابد.

 • سومین روز از بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

  سومین روز از بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

  سومین روز از بیست چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ۶ نمایش صحنه‌ای و ۴ نمایش خیابانی اجرا شد. نمایش نوازنده کوچک از کره جنوبی، عقل صورتی از بخش مسابقه تئاتر ایران، جیک جیک در مزرعه در بخش کودک از جمله نمایش‌های این روز بود.

 • عکس منتخب هفته ـ ۴ آذر لغایت ۱۰ آذرماه

  عکس منتخب هفته ـ ۴ آذر لغایت ۱۰ آذرماه

  این گزارش شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری ایسنا از رویدادهای خبری یک هفته گذشته (۴ آذرماه لغایت ۱۰ آذرماه ۱۳۹۶) است.

 • پروژه نجومی، معلق بین زمین و هوا
 • تهران محله به محله - جیحون
 • کشتارگاه صنعتی مرغ - اراک

  کشتارگاه صنعتی مرغ - اراک

  مرغ از جمله طیوری است که گوشت آن به عنوان یکی از مواد غذایی پرمصرف و به میزان قابل توجه در استان های مختلف کشور تولید می‌شود، برهمین اساس روزانه کشتار این پرنده در کشتارگاه‌ها به‌ صورت صنعتی و سنتی انجام می‌گیرد و با توجه به افزایش نیاز جامعه به این مواد غذایی، کشتارگاه‌های صنعتی بخش مهمی از این نیاز را تامین می‌کنند. نمونه این کشتارگاه‌های صنعتی که با استفاده از تجهیزات پیشرفته، حجم، سرعت و دقت در کشتار مرغ را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند، در استان مرکزی نیز می توان یافت. استان مرکزی با تولید سالانه بیش از ۵۰ هزار تن گوشت مرغ جزو ۱۰ استان برتر کشور است.

 • بندر چابهار

  بندر چابهار

  بندر شهید بهشتی چابهار از بزرگترین بندرهای اقیانوسی کشور با ظرفیت پذیرش ۱۵ میلیون تن کالا در سال که دارای قابلیت پهلودهی به کشتی هایی با بالاترین آبخور با ۱۶.۵ متر است و همچنین پایانه مسافری شهید کلانتری چابهار از بزرگترین ترمینال های مسافری بین المللی منطقه با زیربنایی بیش از ۴۰۰۰ متر مربع و پذیرش بیش از ۶۰۰ نفر بطور همزمان از مهم ترین بنادر چابهار است. این دو بندر نزدیکترین مسیر دریایی به کشورهای جنوب شرق آسیا، اروپا و آفریقا را دارا می‌باشد.

 • ایران زیباست؛ تالاب میقان
 • افتتاح دومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران

  افتتاح دومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران

  دومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به طور رسمی افتتاح شد. در این نمایشگاه ۴۸ شرکت داخلی و خارجی از ۱۶ کشور جهان حضور دارند. این نمایشگاه از فردا (دوشنبه) پذیرای بازدید عموم بوده و تا جمعه دهم آذرماه ادامه خواهد داشت.

 • ایران زیباست؛ طبیعت پاییزی قم

  ایران زیباست؛ طبیعت پاییزی قم

  مناطق روستایی قم در فصل پاییز چشم اندازی زیبا به خود می‌گیرند در این فصل از سبزی و طراوت درختان کاسته شده و طبیعت به رنگ‌های زیبا آراسته می‌شوند. از غربی‌ترین نقطه قم در منطقه کهندان، در دامنه شرقی کوه «وتوس» از کوه‌های رشته کوه زاگرس و در جنوبی‌ترین بخش آن در روستای «وشنوه» شاهد این زیبایی هستیم.

 • عکس منتخب هفته ـ ۲۷ آبان لغایت ۳ آذرماه

  عکس منتخب هفته ـ ۲۷ آبان لغایت ۳ آذرماه

  این گزارش شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری ایسنا از رویدادهای خبری یک هفته گذشته (۲۷ آبان‌ماه لغایت ۳ آذرماه ۱۳۹۶) است.

 • آسمان آبی تهران

  آسمان آبی تهران

  هوای پایتخت پنج شنبه ۲ آذر در شرایط سالم قرار داشت و پیش بینی شده تا روز جمعه ۳ آذر وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط مطلوب‌تری (همچنان شرایط سالم) قرار گیرد.

 • تهران محله به محله - درکه
 • ایران زیباست؛ طبیعت پاییزی همدان

  ایران زیباست؛ طبیعت پاییزی همدان

  پاییز فصل «فصل هزار رنگ». فصلی پر از زیبایی با درخشش برگ‌های رنگارنگ در نور آفتاب بلندش.با آغاز فصل پاییز از سبزی و طراوت درختان کاسته شده و طبیعت به رنگ‌های زیبا آراسته می‌شود. کوچه باغ های گنجنامه همدان و منظره‌های بی‌نظیرش و با توجه به موقعیت کوهستانی و آب و هوای مطبوع آن دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبایی است که نگاه هر بیننده‌ای را محو خود می‌کند.

 • زندگی پس از آوارگی

  زندگی پس از آوارگی

  یکشنبه ۲۱ آبان تلخ ترین اتفاق برای مردم بخش هایی از غرب کشور رخ داد زلزله ۷/۳ ریشتری در ساعت ۲۱:۴۸ دقیقه باعث شد شهر سرپل ذهاب و توابع آن بیشترین خسارت جانی و مالی را به خود ببینند بیشتر خانه ها در این مناطق ویران شده و مردم آواره خیابان ها شدند بیشتر آن ها از آینده خود و کودکان ترس دارند و تصمیم گیری برای آن ها سخت شده است. در این گزارش زندگی مردم بعد از گذشت چند روز از زلزله را به نمایش میگذارد.

 • گرد و غبار در هوای اهواز

  گرد و غبار در هوای اهواز

  کیفیت دید در اهواز امروز ۳۰ آبان ماه به ۱۰۰ متر کاهش پیدا کرده است و مردم شاهد خیزش گرد و خاک هستند.

 • عکس منتخب هفته ـ ۲۰ آبان لغایت ۲۶ آبان

  عکس منتخب هفته ـ ۲۰ آبان لغایت ۲۶ آبان

  این گزارش شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری ایسنا از رویدادهای خبری یک هفته گذشته (۲۰ آبان‌ماه لغایت ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۶) است.

 • بر باد رفته

  بر باد رفته

  مردم سرپل ذهاب و روستاهای اطراف آن گرفتار زلزله شده اند. کمک های امدادی از همه جای ایران به سمت مناطق زلزله زده ارسال می شود. ساماندهی مناطق زلزله‌زده هنوز ادامه دارد و زلزله‌زدگان نگران فصل سرما هستند.

 • امدادگران خستگی‌ناپذیر

  امدادگران خستگی‌ناپذیر

  در پی وقوع زمین‌لرزه در استان کرمانشاه،نیروهای امدادرسان از تمام نقاط کشور به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند. آن‌ها با حوصله و حس وظیفه، تمام تلاش خود را برای بازگشت مردم به روال عادی زندگی انجام می‌دهند. از سوی دیگر، مردم زلزله‌زده از آن‌ها انتظار زیادی دارند و به محض دیدنشان با آن‌ها درد و دل می‌کنند و از ایشان تقاضای کمک دارند.

 • روستاییان بر سر ویرانه

  روستاییان بر سر ویرانه

  چهار روز از زلزله غرب کشور که مناطقی از استان کرمانشاه را تخریب کرد، می‌گذرد. غیر از شهرهایی نظیر سر پل ذهاب، روستاهای زیادی تخریب و اهالی آنها آواره شدند. بعد از آنکه در دو روز نخست، انتقادها و گلایه‌های زلزله‌زدگان روستایی از وضعیت امدادرسانی و رسیدگی مسئولان مطرح شد، حالا در روز چهارم، چادرهای هلال احمر و آب آشامیدنی و برخی اقلام مورد نیاز توسط ارتش به دست روستائیان آسیب‌دیده رسیده است.

 • روستاهای ویران شده کرمانشاه، دو روز بعد از زلزله -۱

  روستاهای ویران شده کرمانشاه، دو روز بعد از زلزله -۱

  این گزارش شامل تصاویری از روستاهای میرمیرو، میان میل، خاتونه، کوئیک عزیزی و کوئیک حسنی در دومین روز از زلزله کرمانشاه است.

 • خسارات زلزله غرب کشور در روستاهای کرمانشاه

  خسارات زلزله غرب کشور در روستاهای کرمانشاه

  یکی از مناطقی که در زلزله یکشنبه‌شب (۲۱ آبان) آسیب زیادی متحمل شد، «ثلاث باباجانی» در استان کرمانشاه بوده است. تصاویر ثبت و ضبط شده از این منطقه، میزان خسارات وارد شده را تا حدودی نمایان می‌کند اما محاسبه دقیق‌تر خسارات جانی و مالی در مناطق مختلف، مستلزم گذر زمان است. همچنین روستاهای اطراف سر پل ذهاب از جمله روستاهای ریخک، بابا اسکندر،قره بلاغ شیخ مراد و عباس‌اولیا نیز متحمل خسارات زیادی شده اند.

 • «سر پل ذهاب»؛ شهر تخریب‌شده - ۱

  «سر پل ذهاب»؛ شهر تخریب‌شده - ۱

  یکی از شهرهایی که در زلزله یکشنبه‌شب (۲۱ آبان) آسیب زیادی متحمل شد، «سر پل ذهاب» در استان کرمانشاه بوده است. تصاویر ثبت و ضبط شده از این منطقه، میزان خسارات وارد شده را تا حدودی نمایان می‌کند اما محاسبه دقیق‌تر خسارات جانی و مالی در مناطق مختلف، مستلزم گذر زمان است.

 • «زرگر» بدون زَر، «رومانو» دور از رُم
 • عکس منتخب هفته ـ ۱۳ آبان لغایت ۱۹ آبان

  عکس منتخب هفته ـ ۱۳ آبان لغایت ۱۹ آبان

  این گزارش شامل عکس‌های منتخب خبرگزاری ایسنا از رویدادهای خبری یک هفته گذشته (۱۳ آبان‌ماه لغایت ۱۹ آبان‌ماه ۱۳۹۶) است.

 • شهر زعفران

  شهر زعفران

  هرساله با شروع فصل برداشت زعفران، اکثر مردم منطقه تربت حیدریه صبح ها را در زمین های کشاروزی مشغولند و عصرها را در بازار سپری می‌کنند. با توجه به سطح کشت ۸۰ هزار هکتاری زعفران در این منطقه، کارگران زیادی از شهرها و روستاهای اطراف از جمله تربت جام، خواف، گناباد و ... برای کار وارد این شهر می‌شوند، به طوری که این محصول برای حدود ۷۰ هزار نفر به طور مستقیم ایجاد شغل می‌کند. خراسان رضوی با در اختیار داشتن سهم ۸۰ درصدی از تولید زعفران ایران به عنوان قطب تولید زعفران جهان شناخته می‌شود.

 • درحاشیه؛ «منبع آب اهواز»

  درحاشیه؛ «منبع آب اهواز»

  مجموعه گزارش‌های «در حاشیه» با هدف آشنایی بیشتر با زندگی حاشیه‌نشینان منتشر می‌شود تا مصائب زندگی آنها بیشتر از سوی مسئولان ومردم دیده و درک شود. در این راستا، ایسنا از اقدامات دولت و مسئولان وکمک های مردمی در جهت محرومیت‌زدایی و رفع گرفتاری‌های این دسته از هموطنان و انتشار اخبار و تصاویر مربوط به این اقدامات، استقبال خواهد کرد.

 • حرمین شریفین امام حسین(ع) و حضرت اباالفضل(ع) در آستانه اربعین حسینی

  حرمین شریفین امام حسین(ع) و حضرت اباالفضل(ع) در آستانه اربعین حسینی

  با نزدیک شدن به روز اربعین حسینی، حرمین شریف امام حسین(ع) و حضرت اباالفضل(ع) مملو از شیعیان و دوست داران اهل بیت شده است.