• ویدئو / احتمال کشف داروی ضدپیری

  ویدئو / احتمال کشف داروی ضدپیری

  محققان به تازگی دریافته‌اند که مهار یک نوع آنزیم که در همه پستانداران از جمله انسان‌ها وجود دارد، پتانسیل ضدپیری دارد و می‌تواند طول عمر را افزایش دهد.

 • ویدئو / هنگام خرید لوازم آرایشی به این نکات دقت کنید

  ویدئو / هنگام خرید لوازم آرایشی به این نکات دقت کنید

  وجود برخی ترکیبات شیمیایی در محصولات آرایشی و بهداشتی، کارایی و خاصیت این محصولات را افزایش می‌دهد، اما گاه می‌تواند برای انسان مضر باشد. در این ویدئو با برخی ترکیباتی که ممکن است در هنگام استفاده از لوازم آرایشی به شما آسیب برساند آشنا خواهید شد.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۲ آذر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۲ آذر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۵ تا ۲۲ آذر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / زن، مرد و ماجرای جنس سوم

  ویدئو / زن، مرد و ماجرای جنس سوم

  اغلب ما دو واژه جنس و جنسیت را به یک معنا به کار می‌بریم در حالی که این دو تفاوت‌های آشکاری دارند. گاه ممکن است شکل فرد با برداشتش از جنس خود متفاوت باشد و همین سرآغاز درگیری‌های او در خانواده و اجتماع می‌شود. پذیرش این افراد و ماجرای پرحاشیه تغییر جنسیت، سال‌هاست در کشورهای مختلف و حتی ایران مورد بحث است. امام راحل در سال ۶۵ نخستین فتوای مشروعیت جراحی تغییر جنسیت را صادر کردند.

 • ویدئو / قلعه‌ای شگفت‌انگیز در شمال ایران

  ویدئو / قلعه‌ای شگفت‌انگیز در شمال ایران

  قلعه رودخان در دوره سلجوقیان در ارتفاعات حومه شهر فومن در استان گیلان ساخته شده است. این بنای شگفت‌انگیز به مساحت بیش از ۲۲ هزار مترمربع جزو شاهکارهای معماری تاریخ ایران‌زمین به حساب می‌آید که به دلیل اهمیت آن، در سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

 • ویدئو / تجربه موفق کشورها در مواجهه با زلزله

  ویدئو / تجربه موفق کشورها در مواجهه با زلزله

  بارها خبرهای مربوط به زمین‌لرزه‌های شدید در نقاط مختلف جهان را دیده و شنیده‌ایم و سال‌هاست که بشر به فکر بالا بردن ایمنی در برابر این بلای طبیعی است. تجربه کشورهای مختلف نشان می‌دهد که برخی از آنها توانسته‌اند تا حدود زیادی در این زمینه موفق باشند. هرچند علم تاکنون نتوانسته زلزله را پیش‌بینی کند، اما برخی کشورها قادر شده‌اند آسیب‌های زمین‌لرزه را به حداقل ممکن برسانند. در این ویدئو چند تجربه موفق در این زمینه را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۵ آذر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۵ آذر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۸ تا ۱۵ آذر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / تسکین‌دهنده‌های خانگی «میگرن»

  ویدئو / تسکین‌دهنده‌های خانگی «میگرن»

  کسانی که سردردهای میگرنی را تجربه کرده‌اند، می‌دانند چه مصیبتی است. اغلب میگرن‌ها با سابقه‌ای خانوادگی همراه است اما عوامل مختلفی هم می‌تواند آن را ایجاد یا تشدید کند. برای تسکین دردهای میگرنی یا پیشگیری از آنها، راه‌های ساده‌ای وجود دارد که از آنها با عنوان درمانگران خانگی یاد می‌شود. در این ویدئو با این راه‌ها آشنا خواهید شد.

 • ویدئو / بانوان ورزشکار ایرانی که حماسه‌ساز شدند

  ویدئو / بانوان ورزشکار ایرانی که حماسه‌ساز شدند

  از نخستین حضور رسمی ایران در المپیک از ۱۹۰۰ پاریس تا امروز، ورزشکاران ایرانی ده‌ها مدال کسب کرده‌اند. با وجود اینکه سهم بانوان از این مدال‌ها اندک بوده، اما افتخارآفرینی‌های آنها در عرصه المپیک و مسابقات جهانی، با وجود محدودیت‌ها و معذوریت‌هایشان، همواره با استقبال جامعه مواجه شده است. در این ویدئو به چند نمونه از مهمترین حماسه‌آفرینی‌های بانوان ورزشکار ایرانی در عرصه جهانی اشاره می‌کنیم.

 • ویدئو / درباره خشونت علیه زنان در ایران چه می‌دانید؟

  ویدئو / درباره خشونت علیه زنان در ایران چه می‌دانید؟

  ۳۵ درصدِ زنان جهان خشونت را تجربه کرده‌اند. این رقم در برخی کشورها به ۷۰ درصد می‌رسد. مطابق آمار سازمان ملل متحد، از هر سه زن در سراسر دنیا یک زن خشونت جنسی و جسمی را تجربه کرده است. آمارها در ایران حاکی از آن است که ۶۶ درصد زنان ایرانی، از اول زندگی مشترکشان تاکنون، حداقل یکبار مورد خشونت قرار گرفته‌اند. این آمار مربوط به پژوهشی است که چند سال قبل در کشورمان انجام شده بود.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۸ آذر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۸ آذر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (یکم تا هشتم آذر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / گزارش صدروزۀ روحانی در دولت دوازدهم

  ویدئو / گزارش صدروزۀ روحانی در دولت دوازدهم

  رئیس‌جمهور از برداشته شدن قدم‌های اولیه برای تحقق وعده انتخاباتی‌اش به‌منظور ریشه‌کن کردن فقر مطلق از کشور تا پایان دوره ریاست جمهوری‌اش خبر داد. حسن روحانی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود با مردم که برای ارائه گزارش صدروزۀ دولت دوازدهم انجام شد، تأکید کرد که به تمام وعده‌های خود پایبند است و برای آنها تلاش خواهد کرد.

 • ویدئو / من یک معتادِ «گیم» هستم!

  ویدئو / من یک معتادِ «گیم» هستم!

  سابقه بازی‌های کامپیوتری به دهه ۸۰ میلادی برمی‌گردد؛ با این حال، کمتر از دو دهه است که این پدیده، بویژه نوع آنلاینِ آن، طرفداران زیادی در دنیا پیدا کرده است. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست و امروزه تعداد زیادی از جوانان به صورت حرفه‌ای به این بازی‌ها روی آورده‌اند. اغلب بازیکنان حرفه‌ای، مشتریان ثابت گیم‌نت‌ها هستند و تیم‌هایی تشکیل داده‌اند. بعضی از آنها صرفاً پول و وقت خود را در این راه صرف می‌کنند، اما برخی دیگر از همین راه به درآمدهای خوبی رسیده‌اند.

 • ویدئو / پنج نشانۀ افسردگی را بشناسید

  ویدئو / پنج نشانۀ افسردگی را بشناسید

  اگر احساس می‌کنید ناراحت یا کمی افسرده هستید، لزوماً به این معنی نیست که به بیماری افسردگی مبتلا شده‌اید. این ویدئو را ببینید تا با پنج نشانۀ اصلی این بیماری آشنا شوید.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱ آذر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱ آذر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲۴ آبان تا ۱ آذر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / پیام سردار سلیمانی درباره پایان داعش

  ویدئو / پیام سردار سلیمانی درباره پایان داعش

  سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، با صدور پیامی به مقام معظم رهبری، پایان سیطره داعش را اعلام و از رهبری، آیت‌الله سیستانی، رئیس‌جمهور، سیدحسن نصرالله و ملت، دولت، ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه و مجاهدین و شهدای مدافع حرم تقدیر و تشکر کرد.

 • ویدئو / اصلاح ژن؛ چالشی برای استفاده یا سوءاستفاده

  ویدئو / اصلاح ژن؛ چالشی برای استفاده یا سوءاستفاده

  ژن‌ها و DNAها از والدین به ما می‌رسد و ما ترکیبی از دو کروموزومِ به ارث رسیده از والدینمان هستیم. گاهی سِت‌های تشکیل شده توسط ژن‌ها حامی اشتباهاتی است که مشکلاتی نظیر برخی بیماری‌ها را منجر می‌شود. امروزه فناوری اصلاح یا ویرایش ژن، موضوعی است که می‌تواند برای حل برخی مشکلات جدی استفاده یا دستاویز برخی سوءاستفاده‌ها شود.

 • ویدئو / مهیب‌ترین زلزله‌های جهان در ۳۰ سال اخیر

  ویدئو / مهیب‌ترین زلزله‌های جهان در ۳۰ سال اخیر

  زمین‌لرزه اخیر در غرب کشور، یکی از زلزله‌های مهیب جهان در تاریخ ۳۰ سال اخیر محسوب می‌شود. در این ویدئو، مهیب‌ترین و مرگبارترین زلزله‌های ۳۰ سال اخیر در مناطق مختلف جهان را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۴ آبان

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۴ آبان

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۷ تا ۲۴ آبان ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / شاعری که با داشته‌هایش زندگی می‌کند، نه توقعاتش

  ویدئو / شاعری که با داشته‌هایش زندگی می‌کند، نه توقعاتش

  بیست‌وششم آبان سالگرد تولد ۶۷سالگی شمس لنگرودی است؛ شاعری که می‌گوید جهان عوض شد و او و شعرش هم عوض شدند. حالا براساس آن چیزی که دارد، زندگی می‌کند؛ نه توقع‌ها و آرزوهایش. ایسنا به مناسبت سالگرد تولد شمس لنگرودی با این هنرمند گفت‌وگویی داشته که نسخه ویدئویی کوتاه و کامل آن را در ادامه مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / زمین‌لرزه به روایت یک ارتشی

  ویدئو / زمین‌لرزه به روایت یک ارتشی

  «این مردم انتظار کمک دارند. دوست دارند از نقطه به نقطه ایران برایشان کمک برسد. هرکس کوتاهی کند مسلمان نیست. کاری به هم‌زبان بودن و هم‌دین بودن ندارم؛ این‌ها انسانند و انسانیت ایجاب می‌کند به آنها کمک کنیم». این‌ها جملاتی است که یک نیروی امدادی ارتشی به زبان می‌آورد. او از جمله نیروهایی است که از زمان وقوع زلزله غرب کشور در کرمانشاه به حالت آماده‌باش درآمده و مشغول کمک به آسیب‌دیدگان است.

 • ویدئو / این نکات را قبل و حین زلزله رعایت کنید

  ویدئو / این نکات را قبل و حین زلزله رعایت کنید

  همواره پس از وقوع زمین‌لرزه‌ها و بلایای طبیعی دیگر، هشدارها و آموزش‌ها برای کاهش آسیب‌های ناشی از این حوادث برجسته‌تر می‌شود؛ اما واقعیت این است که این نکات و آموزش‌ها را باید همیشه به خاطر داشته باشید. در این ویدئو چند نکته مهم و کاربردی برای قبل و حین وقوع زلزله آموزش داده شده است.

 • ویدئو / توپ‌های تمام ادوار جام‌جهانی فوتبال

  ویدئو / توپ‌های تمام ادوار جام‌جهانی فوتبال

  از سال ۱۹۳۰ میلادی تاکنون ۲۰ دوره جام جهانی فوتبال برگزار شده و سال ۲۰۱۸ قرار است بیست و یکمین دورۀ آن در روسیه برگزار شود. در این ویدئو، تمام ۲۰ توپ استفاده شده در ادوار جام جهانی فوتبال و جدیدترین توپی که به‌تازگی برای سال آینده رونمایی شده، معرفی شده است.

 • ویدئو / برانکو: بازیکنانم را جریمه کردم و بخشیدم

  ویدئو / برانکو: بازیکنانم را جریمه کردم و بخشیدم

  سرمربی کروات تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید بازیکنان خاطی تیمش را پیش از دیدار برابر الاهلی جریمه کرده اما در ادامه بخشیده است. برانکو ایوانکوویچ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط این روزهای باشگاه پرسپولیس و همین‌طور حذف تیمش از لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرد.

 • ویدئو / بنایی شگفت‌انگیز اما کمتر شناخته‌شده - قسمت اول

  ویدئو / بنایی شگفت‌انگیز اما کمتر شناخته‌شده - قسمت اول

  تخت سلیمان یا آتشکده آذرگُشنَسب، بنا و محوطه‌ای باستانی است که از دوران ساسانیان به یادگار مانده و امروز در استان آذربایجان غربی واقع شده است. بنایی که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اما در کشور خودمان کمتر شناخته شده است.

 • ویدئو / ۹ دانستنی مفید درباره مغز انسان

  ویدئو / ۹ دانستنی مفید درباره مغز انسان

  مغز اسرارآمیزترین ارگان بدن انسان محسوب می‌شود و دانشمندان همواره به دنبال یافتن حقایق بیشتری درباره کارکرد آن هستند. در این ویدئو با ۹ دانستنی مفید درباره مغز انسان آشنا خواهید شد.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۷ آبان

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۷ آبان

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۰ تا ۱۷ آبان ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / «ترین»ها از نگاه کریستیانو رونالدو

  ویدئو / «ترین»ها از نگاه کریستیانو رونالدو

  کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید که اخیراً به عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان معرفی شد، پیش‌تر در گفت‌وگویی کوتاه با سایت فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، درباره «بهترین‌ها» از نگاه خود صحبت کرده است.

 • ویدئو / شهرهایی که با گرم‌شدن زمین غرق می‌شوند

  ویدئو / شهرهایی که با گرم‌شدن زمین غرق می‌شوند

  تازه‌ترین پیش‌بینی‌های پژوهشگران نشان می‌دهد دمای کره زمین تا سال 2100 میلادی به میزان 3.2 درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت. این میزان می‌تواند یک فاجعه باشد. یکی از اثرات این امر، افزایش سطح آب‌های کره زمین و در نتیجه به زیر آب رفتن چند شهر مهم جهان است.

 • ویدئو / ۱۶ واقعیت درباره بدن انسان

  ویدئو / ۱۶ واقعیت درباره بدن انسان

  با وجود پیشرفت علوم زیستی، بهداشتی و پزشکی، همچنان بدن انسان، این ساختار پیچیده و منظم، ناگفته‌ها و واقعیات ناشناخته‌ای دارد. در این ویدئو ۱۶ واقعیت مهم درباره قدرت بدن انسان که کمتر از آن اطلاع دارید، معرفی می‌شود.