• ویدئو / انیمیشن‌هایی که در سال ۲۰۱۸ باید دید

  ویدئو / انیمیشن‌هایی که در سال ۲۰۱۸ باید دید

  انیمیشن‌سازی دنیای خاص خود را دارد. فرصتی برای سفر به رؤیاها و دنیای بچه‌ها و فضای فانتزی‌ای که این آثار برای مخاطب پدید می‌آورد، مشتری زیادی دارد. در سال ۲۰۱۸ چندین انیمیشن جذاب اکران خواهد شد که چند نمونۀ آن را معرفی می‌کنیم.

 • ویدئو / بر سر «سانچی» و پرسنل آن چه آمد؟

  ویدئو / بر سر «سانچی» و پرسنل آن چه آمد؟

  جان‌باختن ۳۲ پرسنل نفتکش «سانچی» تأیید شد. این خبر در نهمین روز پس از وقوع حادثه برای نفتکشی که ۳۰ خدمۀ ایرانی داشت، پایانی بود بر همه اندک امیدهای خانواده‌های چشم‌انتظار و همه ایرانیانی که به بازگشت دریانوردان امید بسته بودند. شنبه، ۱۶ دی، در آب‌های ساحل شرقی چین، یک فروند نفتکش ایرانی با یک فروند کشتی فله‌بر چینی برخورد کرد که باعث آتش گرفتن نفتکش ایرانی و مفقود شدن ۳۲ پرسنلش شد. نفتکش سانچی حامل هزاران تن معیانات گازی و در حال حرکت به سمت کره جنوبی بود؛ اما هیچ‌گاه به مقصد نرسید.

 • ویدئو / بیم و امید خانواده‌های دریانوردان نفتکش ایرانی

  ویدئو / بیم و امید خانواده‌های دریانوردان نفتکش ایرانی

  جمعی از خانواده‌های ملوانان ایرانی نفتکش سانچی، در هشتمین روز بعد از وقوع حادثه برای این نفتکش ایرانی، هنوز باحضور در محل شرکت ملی نفتکش ایران پیگیر سرنوشت عزیزان خود هستند. درحالی که بیم و امید درباره سرنوشت دریانوردان ایرانی به اوج خود رسیده، خانواده‌ها در این ویدئو خواسته‌ها، گلایه‌ها و درددل‌های خود را بیان کردند.

 • ویدئو / موسیقی فیلم؛ دانکرک

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ دانکرک

  فیلم «دانکرک» ساخته «کریستوفر نولان» در سال ۲۰۱۷ ساخته شد. این نخستین فیلم نولان بر اساس یک داستان واقعی است. موسیقی این فیلم را «هانس زیمر» آهنگساز مشهور آلمانی ساخته است. او در طول فعالیت حرفه‌ای خود برای بیش از ۱۵۰ فیلم، موسیقی نوشته و جوایز متعددی را دریافت کرده است.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۰ دی

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۰ دی

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۳ تا ۲۰ دی ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / گفت‌وگوی کامل همایون شجریان با یورونیوز

  ویدئو / گفت‌وگوی کامل همایون شجریان با یورونیوز

  همایون شجریان در گفت‌وگو با یورونیوز می‌گوید آرزویش سلامتی پدر است. او ضمن ارائه توضیحاتی درباره وضعیت سلامت استاد محمدرضا شجریان، درباره نخستین کنسرتش، همکاری‌اش با پدر و مسائل مختلف دیگری سخن گفته است. بخش کوتاهی از ویدئوی این گفت‌وگو دو روز قبل منتشر شد و این، گفت‌وگوی کامل همایون شجریان با یورونیوز است.

 • ویدئو / اگر «ماه» نابود شود، چه می‌شود؟

  ویدئو / اگر «ماه» نابود شود، چه می‌شود؟

  اگر کره ماه نابود شود، چه بر سر زمین و ساکنانش خواهد آمد؟ خوشبختانه قرار نیست ماه نابود شود! اما اگر روزی این اتفاق بیفتد، تغییراتی در جزر و مد و انحراف در محور زمین، می‌تواند خیلی چیزها را بر روی کره زمین تغییر دهد.

 • ویدئو / آیت‌الله رفت، حکایت همچنان باقی‌ست

  ویدئو / آیت‌الله رفت، حکایت همچنان باقی‌ست

  ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۵، سپهر سیاست جمهوری اسلامی ایران ستاره‌ای را از دست داد که به شهادت بسیاری از فعالان سیاسی، جایگزینی ندارد. حالا یک سال از فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌گذرد اما دو چیز درباره او همچنان باقی‌ست؛ نخست، ضرورت استمرار جریان اعتدال و دوم، حرف و حدیث‌ها درباره چگونگی رحلت آیت‌الله.

 • ویدئو / آئینه‌ای که به تن شما لباس می‌پوشاند

  ویدئو / آئینه‌ای که به تن شما لباس می‌پوشاند

  شرکت آمازون در حال طراحی آئینه‌ای هوشمند است که یک مدل لباس مجازی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به عنوان پیش‌درآمدِ این اختراع، دوربینی طراحی و ساخته شده که مشابه این عملکرد را در گوشی‌های تلفن همراه اجرا می‌کند.

 • ویدئو / موسیقی فیلم؛ روزی روزگاری در آمریکا

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ روزی روزگاری در آمریکا

  بی‌شک یکی از بهترین فیلم‌های درام جنایی اثر مشهور «سرجیو لئونه» با نام «روزی روزگاری در آمریکا»، ساخته ۱۹۸۴ میلادی است و در ذهن فیلم‌بازها و کسانی که این فیلم را دیده‌اند، بسیاری از سکانس‌های این اثر با موسیقی «انیو موریکونه» ماندگار شده است. در نخستین ویدئو از سری ویدئوهای معرفی موسیقی فیلم، به موسیقی «روزی روزگاری در آمریکا» نگاهی انداخته‌ایم.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۳ دی

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۳ دی

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۶ تا ۱۳ دی ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / قهوه یا چای؛ کدامیک مفیدتر است؟

  ویدئو / قهوه یا چای؛ کدامیک مفیدتر است؟

  کدامیک از دو نوشیدنیِ قهوه یا چای برای بدن انسان مفیدتر است؟ هرکدام از آنها محاسن و معایبی دارند که با دیدن این ویدئو می‌توانید با آن آشنا شوید.

 • ویدئو / برای همکاری که زود رفت

  ویدئو / برای همکاری که زود رفت

  مرگ حق است و این حق برای همکاران خوب ایسنایی‌مان زود به دست آمد. علیرضا تلیانی که از سال ۱۳۸۳ به عنوان مترجم همکاری خود را با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آغاز و از پنج سال قبل به عنوان یکی از دبیران خبر بخش فرهنگی و هنری این مجموعه فعالیت می‌کرد، صبح یازدهم دی‌ماه ۱۳۹۶ در سن ۳۵ سالگی دار فانی را وداع گفت و امروز صبح در خانه ابدی آرام گرفت. روحش شاد.

 • ویدئو / «نویز سفید»، بهترین راهِ بهبود یادگیری

  ویدئو / «نویز سفید»، بهترین راهِ بهبود یادگیری

  برخلاف تصور عموم مردم، سکوت، بهترین انتخاب برای خواب، مطالعه و یادگیری بهتر نیست. «نویز سفید» می‌تواند برای بهبود این موارد به شما کمک کند. نویز سفید، شامل سیگنال‌های تصادفی با حجم یکسان اما فرکانس‌های مختلف است که صدای اقیانوس یا پرواز در یک هواپیمای جت را تداعی می‌کند.

 • ویدئو / صریح‌تر درباره تجمعات اخیر

  ویدئو / صریح‌تر درباره تجمعات اخیر

  تجمعاتی که از روز پنجشنبه در مشهد، پایتخت مخالفان دولت، آغاز شد، مثل خیلی از مسائل دیگر، وقتی به تهران رسید، جدی‌تر شد. درباره این تجمعات، بطور عمده چند تحلیل وجود دارد که تلاش کرده‌ایم به صورت اجمالی و البته کمی صریح‌تر، به هرکدام بپردازیم. تصاویری که در این ویدئو مشاهده خواهید کرد، ویدئوهایی است که این روزها در فضای مجازی منتشر و بازنشر شده است.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۶ دی

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۶ دی

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲۹ آذر تا ۶ دی ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / پشت صحنه یک برنامه طنز رادیویی

  ویدئو / پشت صحنه یک برنامه طنز رادیویی

  رادیو که بسیاری آن را رسانه‌ای فاخرتر از تلویزیون می‌دانند، در زندگی‌های امروزی کمتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. با این حال، برنامه‌های طنز هنوز هم مخاطبان خاص خود را دارد. اجرای چنین برنامه‌های رادیویی، سابقه‌ای نسبتاً طولانی در ایران دارد. یکی از مشهورترینِ این برنامه‌ها، «صبح جمعه با شما» بود که بسیاری از قدیمی‌های رادیو در آن فعال بودند. برنامه «جمعه من» نیز چند سالی‌ست با هدایت باتجربه‌ها و اجرای جوان‌ترهای رادیو، صبح‌های جمعه پخش می‌شود.

 • ویدئو / بم، ۱۴ سال پس از فاجعه

  ویدئو / بم، ۱۴ سال پس از فاجعه

  پنجم دی‌ماه ۱۳۸۲، ساعت ۵:۲۶ صبح، زلزله‌ای ۶.۶ ریشتری مناطقی از استان کرمان را لرزاند و بیش از همه بم، راور و روستاهای اطراف را ویران کرد و بیش از ۲۷ هزار نفر را به کام مرگ کشاند. ۱۴ سال پس از آن فاجعه، به همان مناطق سفر کردیم تا وضعیت شهر و روستاهای زلزله‌زده را جویا شویم. در صحبتهای مردم و مسئولان هنوز هم حزن ناشی از تکان شهر باقی مانده، آنقدر که حتی کلمات ساده‌ای مثل "تفریح" و "اوقات فراغت" هم از یاد آدم می‌رود.

 • ویدئو / پرمصرف‌ترین مواد مخدر و عوارض آنها

  ویدئو / پرمصرف‌ترین مواد مخدر و عوارض آنها

  امروزه انواع و اقسام مواد مخدر وجود دارد و متأسفانه بسیاری از آنها در دسترس هستند. چقدر با این مواد آشنایی دارید؟ پرمصرف‌ترینِ آنها کدامند و هرکدام چه اثراتی دارند؟ در این ویدئو با برخی از مصرف‌ترین مواد مخدر و عوارض مخرب آن آشنا خواهید شد.

 • ویدئو / پیانونوازی سامان احتشامی برای مخاطبان ایسنا

  ویدئو / پیانونوازی سامان احتشامی برای مخاطبان ایسنا

  سامان احتشامی، آهنگساز، نوازنده و پیانیست مشهور، چند قطعه موسیقی (تک‌نوازی پیانو) از ساخته‌های خود و اساتیدش را در برابر دوربین خبرگزاری دانشجویان ایران، اجرا و به مناسبت فرارسیدن شب یلدا به مخاطبان ایسنا تقدیم کرده است.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۹ آذر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۹ آذر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲۲ تا ۲۹ آذر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / کاری که آلودگی هوا با سلامت انسان می‌کند

  ویدئو / کاری که آلودگی هوا با سلامت انسان می‌کند

  آلودگی هوا عوارض و امراض فراوانی به همراه دارد. بروز حساسیت‌های مختلف، افزایش احتمال ابتلا به سرطان، تشدید ناراحتی‌های قلبی و ریوی و ایجاد برخی ناراحتی‌های روحی و روانی از جمله این مشکلات است. در مقابل، برخی خوارکی‌ها می‌توانند احتمال ابتلا به این امراض را کاهش دهند.

 • ویدئو / «سندرم داون» و بیماری که «مدل» شد

  ویدئو / «سندرم داون» و بیماری که «مدل» شد

  سندرم داون» یکی از شایع‌ترین ناهنجاری‌های کوروزومی در انسان است. این بیماری اغلب به ارث نمی‌رسد بلکه بیماری به دلیل تقسیم سلولی اشتباه در دوره نمو تخم، اسپرم یا جنین ایجاد می‌شود. با وجود اینکه تا سال ۱۹۱۰ مبتلایان به سندرم داون معمولاً تا سن ۱۰ سالگی به حیات ادامه می‌دادند، امروزه اغلب این بیماران تا بیش از ۶۰ سالگی هم زندگی می‌کنند. برخی از این بیماران در مشاغل یا فعالیت‌های اجتماعی نیز مشارکت دارند، به طوریکه یک دختر مبتلا به این بیماری در آمریکا توانسته در حوزه مدلینگ فعالیت کند.

 • ویدئو / ناگفته‌هایی از مأموریت پهپادها در زلزله غرب کشور

  ویدئو / ناگفته‌هایی از مأموریت پهپادها در زلزله غرب کشور

  دبیر مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی کشور با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مأموریت‌های پهپادها و ربات‌های پرنده در بحران‌هایی نظیر زمین‌لرزه‌ها بویژه زلزله اخیر در استان کرمانشاه را تشریح کرد. در خلال ویدئوی این مصاحبه و همچنین در ویدئویی دیگر، برخی تصاویر دیده‌نشدۀ هوایی از مناطق زلزله‌زدۀ غرب کشور را شاهد خواهید بود.

 • ویدئو / احتمال کشف داروی ضدپیری

  ویدئو / احتمال کشف داروی ضدپیری

  محققان به تازگی دریافته‌اند که مهار یک نوع آنزیم که در همه پستانداران از جمله انسان‌ها وجود دارد، پتانسیل ضدپیری دارد و می‌تواند طول عمر را افزایش دهد.

 • ویدئو / هنگام خرید لوازم آرایشی به این نکات دقت کنید

  ویدئو / هنگام خرید لوازم آرایشی به این نکات دقت کنید

  وجود برخی ترکیبات شیمیایی در محصولات آرایشی و بهداشتی، کارایی و خاصیت این محصولات را افزایش می‌دهد، اما گاه می‌تواند برای انسان مضر باشد. در این ویدئو با برخی ترکیباتی که ممکن است در هنگام استفاده از لوازم آرایشی به شما آسیب برساند آشنا خواهید شد.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۲ آذر

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۲ آذر

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۵ تا ۲۲ آذر ۱۳۹۶) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / زن، مرد و ماجرای جنس سوم

  ویدئو / زن، مرد و ماجرای جنس سوم

  اغلب ما دو واژه جنس و جنسیت را به یک معنا به کار می‌بریم در حالی که این دو تفاوت‌های آشکاری دارند. گاه ممکن است شکل فرد با برداشتش از جنس خود متفاوت باشد و همین سرآغاز درگیری‌های او در خانواده و اجتماع می‌شود. پذیرش این افراد و ماجرای پرحاشیه تغییر جنسیت، سال‌هاست در کشورهای مختلف و حتی ایران مورد بحث است. امام راحل در سال ۶۵ نخستین فتوای مشروعیت جراحی تغییر جنسیت را صادر کردند.

 • ویدئو / قلعه‌ای شگفت‌انگیز در شمال ایران

  ویدئو / قلعه‌ای شگفت‌انگیز در شمال ایران

  قلعه رودخان در دوره سلجوقیان در ارتفاعات حومه شهر فومن در استان گیلان ساخته شده است. این بنای شگفت‌انگیز به مساحت بیش از ۲۲ هزار مترمربع جزو شاهکارهای معماری تاریخ ایران‌زمین به حساب می‌آید که به دلیل اهمیت آن، در سال ۱۳۵۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

 • ویدئو / تجربه موفق کشورها در مواجهه با زلزله

  ویدئو / تجربه موفق کشورها در مواجهه با زلزله

  بارها خبرهای مربوط به زمین‌لرزه‌های شدید در نقاط مختلف جهان را دیده و شنیده‌ایم و سال‌هاست که بشر به فکر بالا بردن ایمنی در برابر این بلای طبیعی است. تجربه کشورهای مختلف نشان می‌دهد که برخی از آنها توانسته‌اند تا حدود زیادی در این زمینه موفق باشند. هرچند علم تاکنون نتوانسته زلزله را پیش‌بینی کند، اما برخی کشورها قادر شده‌اند آسیب‌های زمین‌لرزه را به حداقل ممکن برسانند. در این ویدئو چند تجربه موفق در این زمینه را مرور می‌کنیم.