برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • ویدئو / زمستان و بحران غذا در افغانستان

  ویدئو / زمستان و بحران غذا در افغانستان

  شش ماه بعد از تسلط طالبان بر افغانستان و سقوط دولت این کشور، مشکلات اقتصادی به شکل فزاینده‌ای رو به افزایش است و بحران به تامین مواد غذایی رسیده است. طبق ارزیابی «برنامه توسعه سازمان ملل متحد» تقریبا ۹۷ درصد از مردم این کشور زیر خط فقر قرار دارند. این کشور علاوه بر خشکسالی طولانی‌مدت و شیوع کرونا، به دلیل تسلط دوباره طالبان، با بحران اقتصادی سهمگینی روبرو شده است.

 • ویدئو / مستی اسب‌های برنده

  ویدئو / مستی اسب‌های برنده

  اسب‌دوانی در گنبدکاووس، در استان گلستان، فقط یک ورزش نیست؛ تجارتی است درآمدزا برای طرفداران شرط‌بندی روی اسب‌. اسب‌ها باید در مسابقه شرکت کنند، حتی اگر خودشان نخواهند. همین می‌شود که با ضرب و زور وارد پیست می‌شوند و برایشان حصار می‌بندند و زمانی هم که پیر و بازنشسته شدند، کارشان تمام می‌شود.

 • ویدئو / «چمشیر»، گتوند دوم یا افتخار ملی؟

  ویدئو / «چمشیر»، گتوند دوم یا افتخار ملی؟

  جانمایی سد چمشیر در استان کهگیلویه‌وبویراحمد که روی سازند گچساران قرار دارد، امروز مورد بحث و نگرانی است؛ گروهی از متخصصان آن را گتوند دوم و یک فاجعه محیط‌زیستی می‌دانند،‌ اما پیمانکار و مجری طرح استدلال‌های منتقدان را رد می‌کند. آیا ادامه ساخت این سد منجر به تکرار ماجرای سد گتوند می‌شود؟

 • ویدئو / گفت‌وگوی ایسنا با پروفسور داریوش فرهود

  ویدئو / گفت‌وگوی ایسنا با پروفسور داریوش فرهود

  پروفسور داریوش فرهود، پدر علم ژنتیک ایران، از جمله چهره‌های موفق و نامدار ایرانی است که یک شکست در دوران دانشجویی، زمینه‌ساز موفقیت‌های بزرگ او در ادامه مسیر زندگی‌اش شد. فرهود معتقد است سرنوشت و آینده ما در دستان دانشجویان است و به عنوان یک معلم (و استاد) وظیفه داریم که دانشجویان را پرسشگر بار بیاوریم. دو بخش از گفت‌وگوی مفصل ایسنا با پروفسور فرهود را در این دو ویدئو مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / ادامه خانه‌نشینی دختران افغان؛ طالبان: می‌توانند تا دکترا درس بخوانند!

  گفت‌وگوی اختصاصی ایسنا با دو مقام طالبان؛

  ویدئو / ادامه خانه‌نشینی دختران افغان؛ طالبان: می‌توانند تا دکترا درس بخوانند!

  بعد از تسلط طالبان بر افغانستان، دسترسی مردم به خدمات عمومی به ویژه بهداشت و درمان و آموزش‌وپروش در شرایطی بحرانی قرار گرفت. فعالان اجتماعی این کشور می‌گویند زنان حالا بیش از گذشته به کنج خانه‌ها رانده شده‌اند و نگرانی‌هایی جدی درباره آینده تحصیلی و اشتغال آنها وجود دارد. طالبان اوایل سال تحصیلی جدید ادعا کرد که دختران در مدارس فقط تا کلاس ششم امکان تحصیل دارند و برای فرهنگ، هنر و تحصیل دختران اقداماتی انجام داده است. حالا مقامات طالبان در گفت‌وگو با ایسنا مدعی هستند دختران و زنان افغان می‌توانند تا مقطع دکترا هم درس بخوانند و آنها تنها با آزادی زنان از نوع غربیِ آن مشکل دارند.

 • ویدئو / درمان‌های جدید کرونا در راهند

  ویدئو / درمان‌های جدید کرونا در راهند

  انگلستان در روزهای اخیر به نخستین کشوری در جهان تبدیل شد که استفاده از یک قرص خوراکی ضدویروس برای درمان کرونا را مورد تأیید قرار داده است. این قرص با نام «مولنوپیراویر» (Molnupiravir) به طور مشترک توسط شرکت‌های آمریکایی «مِرک» (Merck) و «ریجبَک» (Ridgeback) تولید شده است. جز این مورد، داروهای دیگری نیز در حال ورود به روند درمان کرونا هستند و کشورهای زیادی در صف انتظار و واردات این داروها نشسته‌اند. این داروها در کنار ادامه روند واکسیناسیون کووید-۱۹ می‌تواند امیدها برای رسیدن به دوران پساکرونا را افزایش دهد.

 • ویدئو / میراث ماندگار آلمانی‌ها در خیابان سی تیر تهران

  گشتی در اولین هنرستان صنعتی ایران، بیش از یک قرن پس از تولد

  ویدئو / میراث ماندگار آلمانی‌ها در خیابان سی تیر تهران

  هنرستان صنعتی ماندگار تهران، یادگاری از آلمانی‌هاست که سال ۱۲۸۶ شمسی در خیابان ۳۰ تیر ساخته شد. این مدرسه نخستین هنرستان صنعتی ایران محسوب می‌شود و با وجود اینکه ۱۱۴ سال از ساخت آن می‌گذرد، هنوز پابرجاست. هنرستان ماندگار صنعتی تهران از اواخر دهه ۸۰ شمسی به فهرست مدارس ماندگار کشور وارد شد.

 • ویدئو / بحران آب، پشت سدهای تهران

  ویدئو / بحران آب، پشت سدهای تهران

  خشکسالی بی‌سابقه در ایران، منابع آبی کشور را به مرز بحران رسانده و گزارش‌های هواشناسی هم پائیز خشک و کم‌بارشی را پیش‌بینی کرده است. استان تهران هم که پنج سد را در اطراف خود دارد، نسبت به سال گذشته با کمبود منابع آب روبرو است؛ آن هم به اندازه مصرف ۱۰۰ روز کمتر از سال قبل. حالا تهران در شرایطی سال آبی را شروع کرده و مهرماه را هم پشت سر گذاشته که نسبت به سال قبل، بیش از ۳۰۰ میلیون متر مکعب کسری دارد.

 • ویدئو / «ابوغریب» و «مراغیه»، محروم و بی‌آب

  ویدئو / «ابوغریب» و «مراغیه»، محروم و بی‌آب

  روستاهای «ابوغریب» و «مراغیه» در ۴۵ کیلومتری چذابه در مرز ایران وعراق هستند. روستای ابوغریب در زمان جنگ تحمیلی بمباران شد و حالا پس از گذشت چند دهه از آن روزها، مشکلات فراوانی دارد. نبود آب شرب، خشکسالی، قطعی برق و مشکلات اقتصادی، باعث مهاجرت روستاییان شده است. اهالی روستای مراغیه نیز آب شرب خود را از یک کانال کوچک تامین می‌کنند و این دو روستا فاقد زیرساخت روستایی و بهداشتی هستند. فرماندار شهرستان کرخه می‌گوید مشکل آب ابوغریب در حال حل شدن است و مراغیه نیز به دلیل تعداد اندک ساکنان، در تقسیمات کشوری به عنوان «مزرعه» شناخته می‌شود، نه روستا.

 • ویدئو / نظام سنتی تقسیم آب سمنان در انتظار جهانی شدن

  ویدئو / نظام سنتی تقسیم آب سمنان در انتظار جهانی شدن

  با توجه به منابع محدود آب در کشور، تقسیم آب و نقش آن همواره سهمی تعیین‌کننده داشته و از مسائل اقتصادی و اجتماعی - سیاسی بوده است. در چنین مواردی شیوه‌های سنتی ابداعی پیشینیان در مورد نحوه تقسیم آب و سهم حقابه بران منطبق بر مناسبات اجتماعی و اقتصادی طبیعی هر محل، کلید حل اینگونه معضلات بوده است و بسیاری از آنها سال‌ها و حتی در مواردی قرن‌ها دوام یافته‌اند. از یک سال و نیم گذشته تلاش‌ها و پیگیری‌های زیادی برای ثبت جهانی این نظام سنتی تقسیم آب شهر سمنان آغاز شده و مستندات آن در حال جمع‌آوری و مطالعات آن نیز در حال انجام است.

 • ویدئو / چند دهه بی‌توجهی به نماد «تهران» مدرن

  ویدئو / چند دهه بی‌توجهی به نماد «تهران» مدرن

  حرف تازه‌ای برای برج آزادی نیست اگر بگوییم حالِ این بنای تاریخی پنجاه ساله بد است. سال‌هاست خبرهای ناخوشایند از این بنا شنیده و هر سال به لیست بلند بالای آن اضافه می‌شود. برجِ تاریخی که آسمان‌خراش «میلاد»، خود را رقیب آن می‌داند و تلاش می‌کند از بی‌توجهی‌ها برای گرفتنِ عنوان «نماد تهران» استفاده کند. مشکلاتی چون مرمت، حذف پارکینگِ برج و درخواست‌های مدیریت شهری که خود یک پای تخریب‌ها برای این برج است، هر کدام راه را برای از بین رفتن تدریجی این بنا که هنوز برای نمادِ تهران بودنش تفاهمی وجود ندارد، باز می‌کند. این گزارش آخرین وضعیت برج آزادی را در روزی که به نام تهران ثبت شده است، بررسی می‌کند.

 • ویدئو / ظهر عاشورا در صحن امامزاده صالح تهران

  ویدئو / ظهر عاشورا در صحن امامزاده صالح تهران

  مراسم عزاداری ظهر عاشورای حسینی، هزمان با سالروز قیام کربلا، ظهر پنجشنبه (۲۸ مرداد) در تهران و سراسر ایران برگزار شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. در این ویدئو گوشه‌هایی از این مراسم در صحن امامزاده صالح (ع) در میدان تجریش تهران را مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / روایت روزهای سخت کادر درمان بیمارستان ولایت قزوین

  ویدئو / روایت روزهای سخت کادر درمان بیمارستان ولایت قزوین

  همزمان با خیز پنجم کرونا و سیر صعودی مبتلایان، روزانه به صورت میانگین حدود ۸۰۰ مبتلای جدید در استان قزوین شناسایی می‌شود. تعداد کل بستری‌های کرونایی از ابتدای شیوع تاکنون ۳۲ هزار و ۱۵۰ نفر بوده است و در حال حاضر ۸۶۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند. شمار جان‌باختگان کرونا در این استان نیز از ابتدای شیوع تاکنون ۱۹۸۴ نفر بوده است. این گزارش، گوشه‌ای از وضعیت بیمارستان ولایت در قزوین در اوج پیک پنجم کرونا است.

 • ویدئو / پایتختِ پلاستیکی

  ویدئو / پایتختِ پلاستیکی

  طبق آمار و ارقام رسمی، در هر دقیقه یک میلیون قطعه پلاستیک به چرخه محیط زیست جهان وارد می‌شود و یکی از بیشترین مصارف پلاستیک در بین مردم ایران رواج دارد. به عبارت دقیق‌تر، هر ایرانی سه برابر بیشتر از دیگر مردم دنیا از پلاستیک استفاده می‌کند. بخش عمده‌ای از این اتفاق ناخوشایند در پایتخت کشور رخ می‌دهد و به نظر می‌رسد کمبود آگاهی و فرهنگ مناسب برای مصرف کمترِ پلاستیک و عدم اطلاع از جایگزین‌های آن، منجر به روند صعودی استفاده از پلاستیک در تهران شده است.

 • ویدئو / دیروز و امروزِ طالبان به روایت کارشناسان افغانستان

  ویدئو / دیروز و امروزِ طالبان به روایت کارشناسان افغانستان

  کشور افغانستان این روزها در حال تجربه یک مقطع خاص سیاسی و امنیتی سرنوشت‌ساز است. پس از خروج نیروهای نظامی خارجی در این کشور دوباره طالبان حملات خود را برای تصرف شهرستان‌های این کشور آغاز کرده و از سوی دیگر نیروهای نظامی افغانستان در تلاشند تا این مناطق را پس بگیرند. حمید عزیزی و سید عباس حسینی - دو کارشناس اهل افغانستان- در این گفت‌وگو از سابقه طالبان و آینده این درگیری‌ها می‌گویند.

 • ویدئو / تَرَک و پارکینگ؛ آسیب‌ها به «آزادی» ادامه دارد

  ویدئو / تَرَک و پارکینگ؛ آسیب‌ها به «آزادی» ادامه دارد

  حذفِ پارکینگِ ۱۵ سالۀ برج آزادی و ترک‌هایی که بعد از شلیک هشت توپ مشقی برای احیای یک رسم قدیمی در نوروز امسال، در کنار برج ۵۰ ساله پایتخت شلیک شد، زخم‌های برج آزادی را بیش از پیش عمیق کرده است. زخم‌هایی که در طول سال‌های گذشته به واسطۀ بی‌توجهی به این بنای تاریخی و ارزشمند و معاصر عمیق‌تر شده‌اند و این بار هم مدیریت شهری با برنامه‌ریزی که به نظر می‌رسد هیچ توجهی در آن نسبت به وضعیت برج آزادی نشده است، بی‌توجهی به این بنای تاریخی را بیشتر نشان می‌دهد، از سوی دیگر هم هنوز متولیان میراثی به عنوان یکی از دستگاه‌هایی که باید به این بنای تاریخی اهمیت دهند، هیچ اظهارنظری نکرده‌اند.

 • ویدئو / این گنبد را از دور ببینید تا ایراداتش را نبینید!

  ویدئو / این گنبد را از دور ببینید تا ایراداتش را نبینید!

  مسجد شیخ لطف‌الله اردیبهشت ۱۳۵۸به عنوان بخشی از میدان نقش جهان اصفهان در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. هرچند در طول سال‌های بعد بخش‌های مختلف این مجموعه جهانی با خطراتی مواجه شد، اما می‌توان روند مرمت گنبد این مسجد را یکی از مهمترین آسیب‌های واردشده به این مجموعه تاریخی جهانی دانست. خبر دورنگ شدن گنبد مسجد در حین مرمت در سال ۹۸ و اتهام‌زنی میراث فرهنگی مبنی بر فتوشاپی بودنِ تصاویر، نگاه‌ها را بیش از پیش متوجه گنبد این بنا کرد. کار متوقف و قرار شد پیمانکار پروژه تغییر کند؛ اما بعد از گذشت بیش از یک سال، پیمانکار سابق، کار مرمت گنبد را آغاز کرد و حالا صدای اعتراض‌ها به این اقدام بلند شده است.

 • ویدئو / نخستین انقلاب در تاریخ بشر از این نقطه آغاز شد

  ویدئو / نخستین انقلاب در تاریخ بشر از این نقطه آغاز شد

  غار «هوتو» در نزدیکی بهشهر مازندران را به‌واسطه طی شدن دوره گذار از غارنشینی به یکجانشینی، نخستین نقطه‌ای می‌دانند که انسان انقلاب کرده است؛ انقلابی در زندگی روزمره خود. این غار تاریخی که کاوش‌هایش از ۷۰ سال قبل با فرضیه احتمال حضور نئاندرتال‌ها توسط یک باستان‌شناس آمریکایی آغاز شده بود، اکنون حدود ۷۰ روز است که توسط نخستین باستان‌شناس ایرانی کاوش می‌شود.

 • ویدئو / نشانه‌های زندگی عادی پساکرونا در برخی کشورها

  ویدئو / نشانه‌های زندگی عادی پساکرونا در برخی کشورها

  همزمان با افزایش واکسیناسیون کووید-۱۹ در نقاط مختلف جهان، برخی کشورها در حال برنامه‌ریزی برای بازگشت تدریجی به شرایط عادی زندگی هستند؛ کشورهایی که با واکسیناسیون بالا و مقررات سختگیرانه موفق به شکستن زنجیرۀ ویروس کرونا شده‌اند و پس از گذشت بیش از یک سال، لغو محدودیت‌ها را آغاز کرده‌اند.

 • ویدئو / حال بد گاومیش‌های پیچ سیدجابر

  ویدئو / حال بد گاومیش‌های پیچ سیدجابر

  «پیچ سید جابر» یکی از روستاهای استان خوزستان است که در مسیر حمیدیه به سوسنگرد واقع شده‌ و شغل اصلی ساکنان آن دامداری و پرورش گاومیش است. از آنجا که گاومیش‌ها نیاز به آب فراوان دارند، کم‌آبی و تخلیه فاضلاب در رودخانه، اغلب این حیوانات دچار بیماری عفونی، افتادگی پوست، سوختگی و سقط جنین شده‌اند.

 • ویدئو / جنایت در طبقه ششم

  همسایگان خانواده «خرمدین» درباره آنها چه می‌گویند؟

  ویدئو / جنایت در طبقه ششم

  نقطه عطف داستانِ قتل پسر، دختر و داماد خانواده «خرمدین» توسط پدر و مادر، علاوه بر شوک واردشده به جامعه در چند روز گذشته، ترس و ناباوری ساکنان شهرک اکباتان است که هنوز هم زمزمه‌های آن در جمع‌های چند نفره مردم شنیده می‌شود؛ حرف‌هایی که متناقضند؛ از یک سو همسایگانی که از مهربانی خانواده خرمدین حرف می‌زنند و از سوی دیگر اعتراف‌های صریح و بدون احساسی که پدر و مادر خانواده در مقابل دوربین‌ها و خبرنگارها به زبان می‌آورند. این ناباوری و شوک همسایگان خرمدین‌ها در شهرک اکباتان در این گزارش ایسنا هم دیده می‌شود.

 • ویدئو / نگاهی به زیبایی آسمان شب

  به مناسبت هفته جهانی ستاره‌شناسی

  ویدئو / نگاهی به زیبایی آسمان شب

  در سال ۱۹۷۳ «داگ برگر» رئیس انجمن ستاره‌شناسی کالیفرنیای شمالی، ایده‌ «روز ستاره‌شناسی» را مطرح کرد و تصمیم گرفت در مناطق مختلف شهر و در معابر عمومی تلسکوپ‌هایی نصب کند تا رهگذران از مناظر آسمان شب بهره ببرند و به تدریج با پیوستن سایر ایالات آمریکا و بعدها انجمن‌ها و مراکز نجومی به این طرح، یک روز ملی برای ستاره‌شناسی در نظر گرفته شد و بعدها این روز ملی به عنوان روز و هفته جهانی اخترشناسی نامگذاری شد. این ویدئو گوشه‌هایی از زیبایی آسمان شب است که با صرف وقت زیاد در چند استان ایران از جمله فارس، ایلام، لرستان و خوزستان به صورت تایم‌لپس (تصویربرداری زمان‌گریز) تهیه شده است.

 • ویدئو / تهران، کمی بیرون از قرنطینه

  ویدئو / تهران، کمی بیرون از قرنطینه

  با اوج‌گیری کرونا بعد از نوروز و پایان سفرهایی که بدون تعطیلی و هیچ منعی انجام شد، ستاد کرونا اعلام کرد از ۲۱ فروردین به مدت ۱۰ روز کل کشور تعطیل است تا شاید تب کرونا در حدود ۲۶۰ نقطۀ قرمز پایین بیاید؛ اما کسبه و صاحبان مشاغل گروه‌های ۲ تا ۴ که باید کارشان را تعطیل کنند، تصمیم را ناعادلانه می‌دانند و شاید به همین دلیل از نخستین روز تعطیلی، اگر مغازه‌ها را باز نکرده باشند، دست‌کم در اطراف آن در رفت‌وآمد بودند. البته کم شدن تردد مردم در معابر و به ویژه گذرهای تجاری بسیار کمتر از روزهای قبل به چشم می‌خورد. این گزارش از مناطق مختلف تجاری تهران از جمله حسن‌آباد، بازار بزرگ و مولوی تهیه شده است.

 • ویدئو / وقتی ترافیک، زندگی فنچ‌ها را مختل می‌کند

  تأثیر مخرب آلودگی صوتی بر زندگی حیوانات

  ویدئو / وقتی ترافیک، زندگی فنچ‌ها را مختل می‌کند

  صداهای ایجادشده توسط فعالیت‌های انسان در آب‌های آزاد، صدای طبیعی موجود در اقیانوس‌ها و دریاها را دچار اختلال می‌کند. این صداها به سبب فعالیت کشتی‌ها، دستگاه‌های سونار و بررسی‌های لرزه‌نگاری در آب‌های آزادتولید می‌شود. طبق اعلام دانشمندان، صدای ایجاد شده توسط انسان در محیط‌های آبی، زندگی جانداران دریایی را با خطر روبه‌رو کرده است. پیش‌تر هم مشخص شده بود که آلودگی صوتی می‌تواند زندگی طیف وسیعی از حیوانات از جمله پرندگان را با مشکل روبه‌رو کند.

 • ویدئو / پیدا کنید پرتقال فروش را!

  همه همدیگر را متهم می‌کنند اما گرانی میوه پابرجاست

  ویدئو / پیدا کنید پرتقال فروش را!

  علت این همه نابسامانی در خرید و فروش محصولات کشاورزی از جمله میوه، چیست و چرا باید این محصولات که در مزارع همین کشور تولید و با قیمت نازلی از کشاورز خریداری می‌شود، با چند برابرِ قیمت به دست مصرف‌کننده برسد؟ مهمترین دلیلی که تقریبا همه دست‌اندرکاران بخش کشاورزی بر سر آن اتفاق نظر دارند، حضور دلالان و سوداگران در بازار است؛ موضوعی که البته بارفروشان آن را رد می‌کنند و فروشندگان میوه در سطح شهر را مقصر می‌دانند. همه، یکدیگر را متهم می‌کنند، اما سوال اصلی همچنان پابرجاست: نقش دستگاه‌های نظارتی کجاست و گرانی‌ها چرا پایانی دارند و هر سال تکرار می‌شود؟

 • ویدئو / منفی صفر؛ روایتی از زندگی در سی‌سخت بعد از زلزله

  ویدئو / منفی صفر؛ روایتی از زندگی در سی‌سخت بعد از زلزله

  ۲۹ بهمن زلزله‌ای ۵.۶ ریشتری، سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند. شهر از نمای دورتر، سالم و سرپاست اما در دل آن، واقعیت هویدا می‌شود. از شب زلزله، اهالی هیچ شبی را در خانه‌هایشان به صبح نرسانده‌اند. خانه‌هایی که تخریب کمتری دارند هم، به دلیل ترک‌ها و شکاف‌هایی که در دیوار و سقفشان ایجاد شده و همچنین به دلیل تداوم پس‌لرزه‌ها، ایمن و قابل اعتماد نیستند. آب و ماسک و تست کرونا و چادر و غذا هست، اما این همه واقعیتِ سی‌سخت نیست؛ اینجا سرما و مشکل اسکان و دغدغه‌های حوالی نوروزی که دیگر عید نیست و بی‌سرپناهی هم هست. این، روایتی از زندگی مردم سی‌سخت، چند روز بعد از زلزله است.

 • ویدئو / روستایی زیر و روی زمین در جاده ابریشم

  ویدئو / روستایی زیر و روی زمین در جاده ابریشم

  روستای تاریخی و کهن بیابانک در ۲۹ کیلومتری جنوب غربی شهر سمنان و شش کیلومتری جنوب شرقی شهر سرخه واقع شده است. روستای کهن بیابانک به دلیل قرارگرفتن بر سر راه مهم فرهنگی تجاری ابریشم و واقع شدن در حاشیه کویر استان سمنان، با قدمتی بیش از چهار هزار سال و با بافتی متراکم و مصالح خشت و گل که بر روس خانه های دست کن بنا گردیده، همچون نگینی در حاشیه کویر می‌درخشد.

 • ویدئو / سایه کرونا بر سر درمان بیماران غیرکرونایی

  ویدئو / سایه کرونا بر سر درمان بیماران غیرکرونایی

  شیوع کرونا در ایران و درگیر شدن مراکز درمانی با این بیماری، سبب شد بخشی از فعالیت‌های عادی بیمارستان‌ها تحت تاثیر کرونا قرار گیرد. اقداماتی حیاتی مثل درمان سرطان، پیوند و دیالیز که بیماران نیازمند به آنها را نگران کرده بود. انتخاب بیمارستان امام خمینی (ره) تهران به عنوان یکی از مراکز درمان کرونا، باعث شد برخی از بیماران روند درمان خود را به تاخیر بیندازند. آیا این روند همچنان ادامه دارد؟

 • ویدئو / «اسلام قلعه»، چهار روز پس از انفجار مهیب

  ویدئو / «اسلام قلعه»، چهار روز پس از انفجار مهیب

  انفجار مهیب و آتش‌سوزی در مرز ایران و افغانستان و در منطقه «اسلام قلعه» که ظهر شنبه (۲۵ بهمن) رخ داد، موجب از بین رفتن صدها کامیون و کانتینر شد که میلیاردها تومان خسارت بر جای گذاشته است؛ خسارت سنگینی که برآورد دقیق آن را باید دولت افغانستان انجام دهد. بخش زیادی از رانندگانی که در این حادثه آسیب مالی دیده‌اند، افغانستانی هستند و حالا ضمن انتقاد از عملکرد دولتشان، از آتش‌نشانی و گمرک ایران تشکر می‌کنند و می‌گویند اگر آنها به دادشان نرسیده بودند، خسارت سنگین تر می‌شد.

 • ویدئو / تأمین داروی «اس‌.ام‌.ای»؛ دردی رایج برای یک بیماری نادر

  ویدئو / تأمین داروی «اس‌.ام‌.ای»؛ دردی رایج برای یک بیماری نادر

  روز گذشته - ۲۵ بهمن - گروهی از خانواده‌های کودکان مبتلا به بیماری اس‌ام‌ای برای سومین بار طی سه سال گذشته روبروی وزارت بهداشت تجمع کردند. درخواست آنها واردات سه داروست که به درمان و روند بهبود این بیماری کمک می‌کند. مسئولان وزارت بهداشت می‌گویند هزینه‌اثربخشی این داروها در ایران هنوز به تأیید نرسیده است. خانواده‌های درگیر این بیماری نادر می‌گویند این‌بار تا حصول نتیجه به تجمع خود ادامه خواهند داد.