• وقتی هیچ مایه‌ای برای حیات نیست!

  وقتی هیچ مایه‌ای برای حیات نیست!

  اینجا آب نیست. بله؛ به همین راحتی. نه تنها حمام رفتن حالا خیلی وقت است که دیگر در اولویت مردم اینجا نیست؛ بلکه برای آشامیدن هم هنوز به مشک‌هایی که از پوست حیوانات درست شده وابسته‌اند.

 • احساستان نسبت به این تصویر چیست؟

  احساستان نسبت به این تصویر چیست؟

  هنگام مواجهه مادر حاضر در این تصویر با رئیس کمیسیون آموزش مجلس، آنجا نبوده‌ایم تا ببینیم دقیقا چه چیزی را فریاد می‌زده؛ اما خونِ دویده به رخسار و نشسته در چشمانش و فریادی که از حنجره‌اش خارج می‌شود، گرچه آن را نمی‌شنویم، همه چیز را واگو می‌کند.

 • تمرین «با هم دیدن»

  تمرین «با هم دیدن»

  تماشای فوتبال مردان در استادیوم هنوز برای زنان جزء امور ممنوعه محسوب می‌شود. حتی در بازی‌های پیشکسوتان هم جایی برای زنان نیست،‌ با این حال بازی‌هایی در لیگ برتر انجام می‌شود که نشان می‌دهد چقدر تصورها در مورد حضور تماشاگران زن و مرد روی سکوهای استادیوم‌ها غلط است.

 • شرف‌المکان بالمکین

  شرف‌المکان بالمکین

  به این عکس نگاه کنید! خوب نگاه کنید و در آن دقیق و خیره شوید! بله، آن مرد که انتهای سالن روی پله نشسته و لبخند می‌زند، استاد محمدرضا شفیعی‌ کدکنی است. شاعر، ‌نویسنده، استاد دانشگاه و پژوهشگر.

 • یک عاشقانه قزاقی

  یک عاشقانه قزاقی

  قوم قزاق مراسم ازدواج را در دو شب برگزار می‌کنند؛‌ یعنی دو شب جشن با اجرای کامل آداب و رسوم که هنوز رنگ مدرنیته را به خود نگرفته و کاملا سنتی برگزار می‌شود.

 • از «بهشت» فقط خاکستر مانده است

  از «بهشت» فقط خاکستر مانده است

  آنطور که روزنامه‌ها نوشته‌اند، اهالی شهر «پارادایس» تا قبل از اینکه دود سیاه و سوزان آتش وحشی جنگل‌های کالیفرنیا به نزدیک‌ترین فاصله با شهرشان برسد، اصلا فکرش را هم نمی‌کردند که قرار است در کمتر از چند روز، از پارادایس که قرار بود بهشت کوچکشان باشد، تنها تلی از خاکستر و اسکلت سوخته ساختمان‌ها باقی بماند.

 • اگر دستتان‌ می‌رسد از «خاله طاهره» جاجیم بخرید

  اگر دستتان‌ می‌رسد از «خاله طاهره» جاجیم بخرید

  جاجیم‌دوزهای «زیارت» حالا سال‌های سال است که از این راه نان در می‌آورند و همه غصه این روزهایشان این است که دیگر کسی از آنها جاجیم نخرد و زندگی‌شان لنگ بماند.

 • خانم «تیلور» و بشکه‌ای که زندگی‌اش را نجات داد

  «داستان عکس»

  خانم «تیلور» و بشکه‌ای که زندگی‌اش را نجات داد

  قصه از جایی شروع شد که خانم «آنی ادسون تیلور» تصمیم گرفت مشهور شود؛ مشهور و پولدار! و چه فکری بهتر از پریدن از آبشار نیاگارا؟

 • نژادپرستی پشت ویترین!

  «داستان عکس»

  نژادپرستی پشت ویترین!

  طی چند روز اخیر عکسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که واکنش‌های بسیاری را از سوی کاربران فضای مجازی به همراه داشت.

 • الهام‌بخش مثل این مرد

  «داستان عکس»

  الهام‌بخش مثل این مرد

  درست است که او در ۱۳ سالگی تصمیم گرفت برای همیشه به زندگی اش پایان دهد اما امروز سرشار از زندگی است. نفس می‌کشد، آواز می‌خواند، موج‌سواری می‌کند و به تازگی پدر شده است.

 • دیشموک؛ شهری در بن‌بست فراموشی

  دیشموک؛ شهری در بن‌بست فراموشی

  مرد روستایی شاکی است و بعد از ردیف کردن قطاری از مشکلات و گرفتاری‌های زندگی‌ در روستایی محروم، می‌گوید: «چهل سال گذشت اما چهل دقیقه به فریاد ما نرسیدند.»

 • قصه خالوحسین ِ کوهکن و غار ِ تنهایی‌اش

  «داستان عکس»

  قصه خالوحسین ِ کوهکن و غار ِ تنهایی‌اش

  پاوه را همه به خانه‌های پلکانی‌اش می‌شناسند؛ به باغ‌های سرسبزش. هر کس گذرش به پاوه می‌افتد از کوچه‌ها و جنگل‌ها و یخچال‌های طبیعی‌اش دیدن می‌کند اما اگر از من می‌شنوی، گذرت به پاوه افتاد کمی طولانی شدن سفر را به جان بخر و به «میگوره» برو! حیف نیست غارسنگی خالوحسین کوهکن را نبینی که این قدر برایش زحمت کشیده؟

 • روایت ۳ عکاس از حمله تروریستی اهواز

  روایت ۳ عکاس از حمله تروریستی اهواز

  عکاسان خبری که روز گذشته (۳۱ شهریورماه) برای پوشش خبری رژه نیروهای مسلح در اهواز حضور داشتند، یکی از متفاوت‌ترین روزهای کاری خود را پشت سر گذاشتند. در حمله تروریستی اهواز در حالی که خیلی‌ها مشغول فرار کردن یا قایم شدن بودند، عکاسان خبری کار خود را رها نکردند و شروع به ثبت لحظات کردند.

 • ماهی گرفتن از خون

  ماهی گرفتن از خون

  رئیس دولت‌های نهم و دهم، حدود ۱۶ ساعت پس از حادثه تروریستی اهواز، پیامی صادر کرد و ضمن تسلیت به بازماندگان شهدای این حادثه، گریزی هم به دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی زد و آنها را نواخت.

 • کاسبی با آلبوم‌های خانوادگی در مغازه‌های خاطره‌فروشی

  کاسبی با آلبوم‌های خانوادگی در مغازه‌های خاطره‌فروشی

  بخش مهمی از گردشگری ترکیه و بخصوص شهر استانبول، «گردشگری خرید» است. عده زیادی از گردشگران روسیه و مردمان خاورمیانه به استانبول می‌روند تا از حضور تعداد زیادی از برندهای مهم دنیا در کنار یکدیگر استفاده و خرید کنند.