خبرنگار: 71484

 • پروفسور فضل‌الله رضا
 • نشست خبری مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

  نشست خبری مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

  ظهر یکشنبه ۱۲ خرداد ماه نشست خبری سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در محل ساختمان راه‌آهن برگزار شد.

 • دیدار وزیر خارجه تاجیکستان با ظریف

  دیدار وزیر خارجه تاجیکستان با ظریف

  سراج‌الدین مهرالدین، وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان صبح شنبه ۱۱ خرداد ماه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر خارجه تاجیکستان عصر جمعه وارد تهران شد.

 • نشست خبری رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان

  نشست خبری رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان

  نشست خبری عباس تابش، رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صبح شنبه ۴ خرداد ماه در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

 • انجام بزرگترین آزمایش تیر به ستون دنیا

  انجام بزرگترین آزمایش تیر به ستون دنیا

  محققان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی بزرگترین آزمایشگاه تیر به ستون دنیا را در آزمایشگاه پیشرفته زلزله این پژوهشگاه اجرایی کردند. در این آزمایش، ستون پس از وارد شدن نیروی ٢٢٠تن دچار شکست شد و این در حالی است که طبق استاندارد مقاومت ستون در برابر نیرو ١٧٠ تن است. این تست به عنوان بزرگترین آزمایش اتصال تیر به ستون در دنیا، مربوط به پروژه فرانمای آیمکس (IMAX) در آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله کشور است. این آزمایش، اولین آزمایش مهم در مجموعه آزمایشگاه‌های پیشرفته مهندسی زلزله است که مربوط به مقاومت اتصالات در برابر یکی از بزرگترین برج‌های چند منظوره تهران است.

 • مراسم واگذاری زمین موزه «ایران درودی»

  مراسم واگذاری زمین موزه «ایران درودی»

  مراسم واگذاری زمین و افتتاح پروژه عمرانی موزه ایران درودی، هنرمند نقاش بعد از چهار سال پیگیری و تلاش، عصر روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه با حضور این بانوی هنرمند، پیروز حناچی (شهردار تهران) و جمعی از هنرمندان و مدیران شهرداری تهران برگزار شد. ایران درودی، هنرمند نقاش پیشکسوت در مراسم واگذاری زمین موزه خود، گفت: دعا کنید که برای افتتاح موزه زنده باشم؛ چون هیچ کسی غیر از من نمی‌تواند این موزه را مرکز فرهنگی ایران با دنیا کند. این کار را من می‌توانم انجام دهم. این موزه باید تحرک داشته باشد و نباید فقط مخصوص نمایش آثارم باشد.

 • دادگاه‌های ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی

  دادگاه‌های ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی

  دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه صبح دوشنبه ۳۰ اردیبهشت در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. همچنین سومین جلسه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیبا حالت منفرد معروف به «جعبه سیاه» پرونده بابک زنجانی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

 • باغ‌وحش تهران
 • تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در حج

  تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در حج

  مراسم تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با حضور حجت الاسلام محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد. حجت الاسلام و المسلین عبدالفتاح نواب روز گذشته ۱۴ اردیبهشت ماه با حکم مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی منصوب شد. حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر که از سال ٨٨ به عنوان نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت منصوب شده بود، پس از یک دهه از این مسئولیت کناره گیری کرده است. او پیش‌تر به خبرنگاران گفته بود که سه سال است موضوع استعفا از این مسئولیت را با مقام معظم رهبری مطرح کرده است.