خبرنگار: 71510

 • ویدئو / بحث موافقان و مخالفان بر سر آزادی بیان

  ویدئو / بحث موافقان و مخالفان بر سر آزادی بیان

  مهمترین مانع کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، احساس نبود آزادی بیان است؟ این موضوعی است که دو گروه از دانشجویان قزوین و البرز، در پنجمین مناظرۀ مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران بر سر آن بحث کردند.

 • ویدئو / رابطه خصوصی‌سازی با گسترش رانت و فساد

  ویدئو / رابطه خصوصی‌سازی با گسترش رانت و فساد

  مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران با مناظره دو گروه از دانشجویان تهران و هرمزگان ادامه یافت. موضوع این مناظره، بحث موافقان و مخالفانِ این گزاره بود که «خصوصی‌سازی در کشورهایی مانند ایران موجب گسترش رانت و فساد اقتصادی می‌شود».

 • ویدئو / ۱۳ سال بدون «قریب» و «عمرانی»

  ویدئو / ۱۳ سال بدون «قریب» و «عمرانی»

  نیمۀ آذر ۱۳۸۴ به نیم‌روز رسیده بود که خبر آمد هواپیمای سی-۱۳۰ حامل خبرنگاران در همان ابتدای پرواز، سقوط کرده است. ۹۴ سرنشین هواپیما که چهل‌تایشان خبرنگار و عکاس و تصویربردار رسانه‌ها بودند، بعلاوۀ تعدادی از ساکنان شهرک توحید - در حوالی فرودگاه مهرآباد تهران - در این حادثه جان باختند. امروز ۱۳ سال است که ایسنا از حضور عکاس و خبرنگار خود یعنی «محمدحسن قریب» و «اسماعیل عمرانی» محروم مانده است؛ دو نیروی جوان و مستعدی که در این حادثه تلخ به شهادت رسیدند.

 • ویدئو / برنامه‌های پایانی روحانی در سفر آذربایجان غربی

  ویدئو / برنامه‌های پایانی روحانی در سفر آذربایجان غربی

  حسن روحانی رئیس‌جمهور که به استان آذربایجان غربی سفر کرده بود، دوشنبه (۲۸ آبان) ضمن بهره‌برداری راه‌آهن ارومیه، در جلسه توسعه و برگزیدگان و افتتاح همزمان پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی شرکت کرد و در نشست خبری پایانی سفر این استان حضور یافت.

 • ویدئو / خاطرات شنیدنی یک پیشکسوت داوری

  ویدئو / خاطرات شنیدنی یک پیشکسوت داوری

  پرویز سیار از پیشگامان عرصه داوری در ایران است به طوری که بسیاری از داوران نسل جدید ایران که حالا در میدان‌هایی نظیر جام جهانی و رقابت‌های آسیایی سوت می‌زنند یا حتی کمیته و دپارتمان داوری را ریاست می‌کنند، دست‌پرورده او بودند. مردی سختگیر و با دانش که صدای سوتش لرزه بر تن هر بازیکنی می‌انداخت و اخلاق و قانون، یار و یاور او در هر بازی بود.

 • ویدئو / تئاتری با هنرمندی مددجویان کهریزک

  ویدئو / تئاتری با هنرمندی مددجویان کهریزک

  نمایش «رستم و سهراب» با هنرمندی مددجویان آسایشگاه کهریزک اجرا شد. این نمایش پس از حدود ۱۸ سال تمرین آمادۀ اجرا شد و به مدت سه روز از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ آبان در تالار وحدت روی صحنه رفت.

 • ویدئو / بزرگترین پروژه دانش‌بنیان ایران

  ویدئو / بزرگترین پروژه دانش‌بنیان ایران

  پروژه ساخت و تجهیز رصدخانه ملی ایران به مراحل حساسی رسیده و حبیب خسروشاهی، مجری این طرح، امیدوار است به‌زودی فرآیند ساخت و نصب آینه‌های اصلی تلسکوپ این رصدخانه تکمیل و از آن بهره‌برداری شود. او می‌گوید تاکنون هیچ پروژۀ دانش‌بنیانی به بزرگی این پروژه در ایران طراحی و اجرا نشده است.

 • ویدئو / سخنان روحانی پس از نشست مشترک سران قوا

  ویدئو / سخنان روحانی پس از نشست مشترک سران قوا

  جلسه سران سه قوه شنبه ۱۹ آبان با حضور حسن روحانی، علی لاریجانی و آملی لاریجانی به میزبانی رئیس‌جمهور برگزار شد. حسن روحانی، رئیس جمهور در پایان این نشست تاکید کرد: مردم ایران یکبار دیگر با استقامت و ایستادگی خود، نقشه ها و توطئه های آمریکایی ها را که فکر می کردند ۱۳ آبان مبدایی برای رسیدن به آرزوهای نادرست شان نسبت به ملت ایران خواهد بود، نقش بر آب کردند.

 • ویدئو / اعلام پنج نامزد نهایی شهرداری تهران

  ویدئو / اعلام پنج نامزد نهایی شهرداری تهران

  صبح سه‌شنبه (۱۵ آبان) اسامی پنج نامزد نهایی شهرداری تهران اعلام شد. اعضای شورای شهر تهران با رای خود رسول کشت‌پور با ۱۴ رأی، عباس آخوندی با ۱۱ رای، پیروز حناچی با ۱۱ رای، غلامرضا انصاری با ۱۰ رای و کامل تقوی نژاد را با ۱۰ رای به عنوان پنج گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب کردند. این پنج نفر باید در مدت مشخص شده از سوی اعضای شورای شهر، برنامه‌های خود را ارائه دهند تا در نهایت پس از بررسی شورا، یک نفر به عنوان شهردار جدید پایتخت انتخاب شود.

 • ویدئو / سخنان روحانی در جمع معاونان و مدیران وزارت اقتصاد

  ویدئو / سخنان روحانی در جمع معاونان و مدیران وزارت اقتصاد

  حسن روحانی، رییس‌جمهور دوشنبه - ۱۴ آبان - در دیدار معاونین و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی از حضور گسترده و شکوهمند مردم ایران اسلامی در راهپیمایی ۱۳ آبان قدردانی کرد و گفت: مردم با حضور گسترده و شکوهمند خود در این راهپیمایی و اعلام آمادگی برای وحدت ، انسجام ، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان، بر توطئه‌های جدید آمریکا خط بطلان کشیدند.

 • ویدئو / سخنان رهبر انقلاب در مراسم عزاداری اربعین حسینی

  ویدئو / سخنان رهبر انقلاب در مراسم عزاداری اربعین حسینی

  هم‌زمان با اربعین شهادت امام حسین (ع)، مراسم عزاداری هیئت‌های دانشجویی از سراسر کشور، پیش از ظهر امروز در حسینیه‌ی امام خمینی و در حضور رهبر انقلاب برگزار شد.

 • ویدئو / پائیز تمیز تهران

  ویدئو / پائیز تمیز تهران

  هوای تهران در بسیاری از روزهای پائیز و زمستان به دلایل مختلفی از جمله افزایش حجم تردد وسایل نقلیه و کم کم پدید آمدن وارونگی، معمولا آلودگی بیشتری نسبت به بهار و تابستان را تجربه می‌کند. با این حال، خروج برخی ساکنان پایتخت در ایام تعطیل و وزش بادهای پائیزی به همراه نم باران در یکی دو روز اخیر، پاکی و لطافت خاصی به هوای پاییزی تهران بخشیده است. حرکت ابرها در آسمان تمیز تهران در دو روز اخیر، نوید هوای ابری امروز تهران را می‌داد.

 • ویدئو / اعلام نتایج بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت

  ویدئو / اعلام نتایج بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت

  نتایج بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت اعلام شد و چهار وزیر پیشنهادی دولت از نمایندگان مجلس رای اعتماد دریافت کردند.

 • ویدئو / بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلس

  ویدئو / بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت در مجلس

  آخرین بخش از جلسه بررسی صلاحیت وزرای اقتصادی پیشنهادی دولت، با سخنرانی نمایندگان موافق و مخالف و رضا رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت،معدن و تجارت در مجلس، بعدازظهر شنبه - ۵ آبان - برگزار شد.

 • ویدئو / بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه در مجلس

  ویدئو / بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه در مجلس

  جلسه بررسی صلاحیت محمد اسلامی، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در مجلس بعدازظهر شنبه - ۵ آبان - برگزار شد و بعد از صحبت‌های نمایندگان موافق و مخالف، وزیر پیشنهادی به دفاع از برنامه‌های خود برای این وزارتخانه پرداخت.

 • ویدئو / بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کار در مجلس

  ویدئو / بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کار در مجلس

  جلسه بررسی صلاحیت محمد شریعتمداری، وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس بعدازظهر شنبه - ۵ آبان - برگزار شد و بعد از صحبت‌های نمایندگان موافق و مخالف، وزیر پیشنهادی به دفاع از برنامه‌های خود برای این وزارتخانه پرداخت.

 • ویدئو / بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد در مجلس

  ویدئو / بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد در مجلس

  جلسه بررسی صلاحیت فرهاد دژپسند، وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در مجلس بعدازظهر شنبه - 5 آبان - برگزار شد و بعد از صحبت‌های نمایندگان موافق و مخالف، وزیر پیشنهادی به دفاع از برنامه‌های خود برای این وزارتخانه پرداخت.

 • ویدئو / سخنان روحانی در جلسه بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی

  ویدئو / سخنان روحانی در جلسه بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی

  حسن روحانی رئیس‌جمهور شنبه - ۵ آبان - برای دفاع از وزرای پیشنهادی خود برای وزارتخانه‌های «امور اقتصادی و دارایی»، «صنعت، معدن و تجارت»، «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «راه و شهرسازی» در مجلس حضور یافت و سخنرانی کرد.

 • ویدئو / دیدار خانواده‌های شهدای مدافع حرم با مقام معظم رهبری

  ویدئو / دیدار خانواده‌های شهدای مدافع حرم با مقام معظم رهبری

  جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم اهل‌بیت (ع)، دوشنبه ۳۰ مهر با مقام معظم رهبری دیدار کردند.

 • ویدئو / چشمک بورس به سرمایه‌های خرد

  ویدئو / چشمک بورس به سرمایه‌های خرد

  در آشفته‌بازار سقوط ارزش پول ملی همه بازنده هستند. با کاهش نسبی نرخ سود بانکی، دارندگان سرمایه‌های خرد برای آنکه سود سرمایه خود را دریافت کنند، به یک راه حل مناسب نیاز دارند.

 • ویدئو / بلایی که «مایکل» بر سر آمریکا آورد

  ویدئو / بلایی که «مایکل» بر سر آمریکا آورد

  طوفان مایکل به عنوان یکی از سهمگین‌ترین طوفان‌های رخ داده در آمریکا، بعد از گذشت سه روز از زمان وقوع، با شدتی کمتر از فلوریدا، ایالت جورجیا را درنوردیده است. تصاویر ماهواره‌ای از این طوفان، حجم گردبادهای سنگین آن را نشان می‌دهد. اما بیش از همه، تصاویر مناطق مختلفی از ایالت‌های درگیر طوفان، مربوط به قبل و بعد از این رویداد، میزان تخریب این بلای طبیعی را نمایان می‌کند. منابع مختلف خبری، قربانیان این حادثه را، که سرعت آن تا ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت رسیده، ۱۸ نفر اعلام کرده‌اند. برخی رسانه‌ها میزان تخریب این پدیده را با قدرت «مادر بمب‌ها» یعنی قوی‌ترین بمب غیرهسته‌ای جهان، مقایسه کرده‌اند.

 • ویدئو / ناگفته‌هایی درباره ادیب و تاریخ‌نگار برجستۀ ایرانی

  ویدئو / ناگفته‌هایی درباره ادیب و تاریخ‌نگار برجستۀ ایرانی

  عبدالحسین زرین‌کوب نویسنده، مترجم و تاریخ‌نگار برجستهٔ ایرانی شهریور ۱۳۷۸ درگذشت. حدود ۲۰ سال بعد از درگذشت او، عظیم زرین‌کوب - برادر - و حبیب‌الله شریفی - شاگرد و دوست آن مرحوم - در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به وجوه شخصیتی و علمی دکتر زرین‌کوب، خاطره ناگفته‌ای را درباره او بیان کردند. مشروح این گفت‌وگو را در دو ویدئوی زیر می‌بینید.

 • ویدئو / انتشار تصاویر حمله اخیر اهواز غلط بود؟

  ویدئو / انتشار تصاویر حمله اخیر اهواز غلط بود؟

  حمله تروریستی اهواز نشان داد اینگونه حملات که عمدتاً از طریق گروه‌های سازمان‌یافته و با حمایت‌های مالی، سیاسی و رسانه‌ای برخی دولت‌های غربی و منطقه‌ای انجام می‌شود، همچنان به عنوان راهبردی برای در تنگنا قرار دادن جمهوری اسلامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما آیا نشان ندادن و حذف تصاویر ترور شهروندان ایرانی از سوی رسانه‌های داخلی در حالی که تلویزیون‌های فارسی‌زبان متعددی به منظور تضعیف نهادهای مدنی و تصمیم‌گیر راه‌اندازی شده، غلط است؟

 • ویدئو / اطلاعات تکمیلی درباره حمله تروریستی اهواز

  ویدئو / اطلاعات تکمیلی درباره حمله تروریستی اهواز

  آخرین خبرها از حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، از کشته و دستگیر شدن تمام عاملان این حادثه حکایت دارد. طبق اعلام سردار ابوالفضل شکارچی - سخنگوی ارشد نیروهای مسلح - سه نفر از تروریست‌ها کشته و یک نفر دستگیر شده است. شمار قربانیان حادثه افزایش یافته و به ۲۵ نفر رسیده است.

 • ویدئو / جزئیات اولیه از حمله تروریستی اهواز

  ویدئو / جزئیات اولیه از حمله تروریستی اهواز

  صبح شنبه (۳۱ شهریور) همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، عناصر مسلح در اهواز به مراسم رژه نیروهای مسلح تیراندازی کردند. طبق گزارش‌های رسیده، این حمله در منطقه لشکر ۹۲ زرهی اهواز و از پشت جایگاه مخصوص مسئولان انجام شده و مهاجمان لباس نظامی به تن داشته‌اند. آمارهای غیررسمی از زخمی شدن دست‌کم ۲۰ نفر از جمله یک زن و یک کودک خبر می‌دهند و گفته شده ۸ تن از نیروهای سپاه نیز به شهادت رسیده‌اند. همچنین برخی رسانه‌ها خبر داده‌اند که چهار یا پنج نفر از عوامل این حادثه تروریستی در اهواز توسط نیروهای امنیتی و انتظامی کشته شده‌اند.

 • ویدئو / عزاداری شب هفتم محرم در تهران

  ویدئو / عزاداری شب هفتم محرم در تهران

  در شب هفتم محرم، عزاداران و عاشقان امام حسین (ع) همزمان با سراسر کشور، در محله‌های مختلف تهران نیز به سوگواری برای امام سوم شیعیان پرداخته‌اند. هفتمین روز از دهه نخست محرم به یاد حضرت علی‌اصغر (ع) و به عنوان روز عطش نام گرفته است.

 • ویدئو / خاطرات و ناگفته‌هایی درباره «عبدالحسین زرین‌کوب»

  ویدئو / خاطرات و ناگفته‌هایی درباره «عبدالحسین زرین‌کوب»

  ۲۴ شهریور نوزدهمین سالگرد درگذشت عبدالحسین زرین‌کوب - نویسنده، پژوهشگر، تاریخ‌نگار و مترجم برجستۀ ایران - است. به همین مناسبت، برادر او - عظیم زرین‌کوب - و حبیب‌الله شریفی از دوستان عبدالحسین زرین‌کوب در گفت‌وگو با ایسنا درباره خاطراتی از آن مرحوم و علاقه‌اش به ایران و فرهنگ ایرانی سخن گفتند.

 • ویدئو / بیانات رهبر انقلاب در جمع دانش‌آموختگان ارتش

  ویدئو / بیانات رهبر انقلاب در جمع دانش‌آموختگان ارتش

  مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا صبح یکشنبه (۱۸ شهریور) در مراسم تحلیف و دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش در دانشگاه امام خمینی (ره)‌ نیروی دریایی حضور یافتند و در سخنانی تأکید کردند که اقتدار نیروهای مسلح، دشمن را می‌ترساند و به عقب‌نشینی وا می‌دارد.

 • ویدئو / ورود روسای جمهور ترکیه و روسیه به تهران

  ویدئو / ورود روسای جمهور ترکیه و روسیه به تهران

  ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه جهت حضور در نشست سه‌جانبه تهران درباره سوریه از طریق فرودگاه مهرآباد وارد تهران شدند. اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه با هدف بررسی تحولات و آینده سوریه، مبارزه با تروریسم در خاورمیانه و توسعه و تعمیق روابط دوجانبه و سه جانبه برگزار می‌شود.

 • ویدئو/ مناسک حج در روز عرفه و شب عید قربان در سرزمین وحی

  ویدئو/ مناسک حج در روز عرفه و شب عید قربان در سرزمین وحی

  روز عرفه، ۹ ذی‌الحجه، یک روز پیش از عید قربان است که حج‌گزاران از ظهر تا غروب شرعی این روز را در عرفات وقوف می‌کنند. عرفه نزد مسلمانان از روزهای پرفضیلت سال محسوب می‌گردد و اعمالی برای آن برشمرده شده که بافضیلت‌ترین آنها دعا و استغفار است. زیارت امام حسین(ع) نیز از اعمال این روز است. روز عرفه روز آغاز مناسک حج است. حج گزاران در این روز در صحرای عرفات گرد هم می‌آیند و ضمن دعا و استغفار، از توفیق در ادای فریضه مهم حج شکرگزاری می‌کنند. فرد حج‌گزار باید در صحرای عرفات بماند و از آنجا خارج نشود. این وقوف از ارکان حج است، و چنانچه حج‌گزار به عرفات نرود، حجش باطل خواهد بود.