خبرنگار: 30088

 • قم در روزهای اجرای طرح ماسک اجباری

  قم در روزهای اجرای طرح ماسک اجباری

  پس از روزهایی که شهر قم در شرایط کنترل ویروس کرونا قرار داشت با شروع مسافرت ها و برگزاری جشن های عروسی و عزا و دیگر تجمعات گروهی مردم که در برخی از آنها رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی رعایت نشده بود موجب شروع اوج گیری تعداد مبتلایان به ویروس کرونا شد، شهر قم از روزهایی که تعداد تلفات آن صفر بود فاصله گرفت و به روزهایی با داعدار شدن برخی از خانواده ها رسیده است. از این رو با اعلام مسئولین کشوری در استفاده اجباری از ماسک در اماکن عمومی و پر جمعیت، این امر به اطلاع عموم مردم رسید تا بدان توجه و رعایت کنند.

 • وزش باد و خیزش گرد و خاک در قم

  وزش باد و خیزش گرد و خاک در قم

  با شروع وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک از شنبه ۲۱ تیرماه در استان قم، وضعیت هوا با شاخص ۱۵۷ به شدت نامناسب برای همه گروه‌های سنی شد و از سوی کارشناسان و مسئولین به مردم ماندن در خانه مگر در موارد انجام کارهای ضروری توصیه شده است.

 • کرونا میهمان غم و شادی شما

  کرونا میهمان غم و شادی شما

  همزمان با گسترش بیشتر ویروس کرونا در کشور و عدم رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، با بررسی و اعلام ستاد ملی کرونا، برگزاری و شرکت در مراسم‌های عزاداری و عروسی یکی از دلایل شیوع بیشتر این ویروس بوده است. عدم رعایت فاصله اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک از جمله مواردی است که می‌توان در این مجالس شاهد بود و دلیل اصلی سرایت بیشتر این ویروس است و در مواردی اخبار مبتلا شدن تعداد زیادی از افراد حاضر در این مجالس در بین مردم منتشرمی‌شود ولی متاسفانه همچنان شاهد بی‌توجهی برخی مردم در استفاده از ماسک و حضور در این مراسم‌ها هستیم.

 • سفر سرپرست وزارت صمت به قم

  سفر سرپرست وزارت صمت به قم

  حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت با سفر به قم از گروه تولیدی پاکشوما بازدید کرد و در ادامه دو واحد تولیدی صنعتی فیدار سپند رایکا تولید کننده نایلکس(فیلم) و گلریز پلیمر قم تولید کننده پلی اتیلن ترفتالات(گرید بطری و فیلم) را افتتاح کرد. در ادامه و پس از زیارت بارگاه کریمه اهل بیت(س) و دیدار با تولیت حرم مطهر با آیت الله اعرافی رییس حوزه های علمیه کشور و امام جمعه قم دیدار و گفتگو کرد.

 • معدن سنگ مرمریت کوه سفید قم

  معدن سنگ مرمریت کوه سفید قم

  معدن سنگ مرمریت کوه سفید قم واقع در روستای کوه سفید در بخش قمرود است که بیش از ۵۰ سال است در حال فعالیت است و از آن بهترین نوع سنگ مرمریت استخراج می شود در کنار آن سنگ لاشه های آن نیز به کارخانه های صنعتی تولیدی منتقل می شود همچنین خاک آن به همراه سنگ لاشه های کوچک برای تولید پودر سنگ در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • راهپیمایی و تجمع اعتراض آمیز نمازگزاران قمی به سیاست های دولت آمریکا

  راهپیمایی و تجمع اعتراض آمیز نمازگزاران قمی به سیاست های دولت آمریکا

  نمازگزاران قمی پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به سیاست های دولت آمریکا در سرکوب عدالتخواهی مردم این کشور و همچنین تحریم های جدید صورت گرفته علیه ایران با راهپیمایی از بلوار نیایش به سمت میدان جانبازان حرکت کرده و در تجمعی و با سر دادن شعار این اقدامات را محکوم کردند.

 • اقامه نماز جمعه قم پس از ۴ ماه تعطیلی

  اقامه نماز جمعه قم پس از ۴ ماه تعطیلی

  پس از شیوع گسترده ویروس کرونا و تعطیلی مراکز تجمع در سراسر کشور، مصلی قدس قم محل برگزاری نماز جمعه امروز ششم تیرماه پس از ۴ ماه تعطیلی به روی مردم نمازگذار باز شد و نماز جمعه به امامت حجت الاسلام و المسلمین سعیدی اقامه شد.

 • ایران زیباست؛ «تالاب حوض سلطان قم»

  ایران زیباست؛ «تالاب حوض سلطان قم»

  بارندگی بهاری سال جاری و افزایش ورودی آب به تالاب نمکی حوض سلطان قم و تداوم پرآب بودن این پهنه نمکی تا رسیدن گرمای شدید هوا در قم، موجب افزایش جلبک‌های تک‌سلولی و واکنش دادن به تبخیر آب شده و رنگیزه‌ای به نام بتاکاروتن که نوعی ویتامین و به رنگ سرخ است را تولید کرده که موجب سرخی چشمگیرتر آب در تالاب حوض سلطان شده است.

 • مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق(ع) - قم

  مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق(ع) - قم

  همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، دسته های عزاداری به سمت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) حرکت کرده و در میدان آستانه به عزاداری و مرثیه ثرایی پرداختند.

 • آغاز به کار ساخت آزادراه قم - اراک

  آغاز به کار ساخت آزادراه قم - اراک

  مراسم آغاز به کار ساخت آزاد راه قم، سلفچگان، راهجرد و اراک با عنوان آزادراه «شهید قاسم سلیمانی» با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

 • مرکز نگهداری و تیمار پرندگان و حیوانات محیط زیست

  مرکز نگهداری و تیمار پرندگان و حیوانات محیط زیست

  اکبر بزرگزاده دوستدار محیط زیست در فضایی به وسعت ۲۰۰۰ مترمربع مکانی را به صورت داوطلبانه برای نگهداری و تیمار پرندگان و حیوانات در قم اختصاص داده و محیط زیست استان حیواناتی که دچار حادثه شده یا از شکارچیان بدست آورده اند را تا زمان آماده شدن حیوان برای بازگشت به طبیعت به این مرکز آورده و به صورت رایگان در این مرکز نگهداری و تیمار می شوند.

 • آتش سوزی باغ و فضای سبز جامعه الزهرا قم

  آتش سوزی باغ و فضای سبز جامعه الزهرا قم

  ظهر شنبه ۱۷ خردادماه، باغ و فضای سبز حوزه علمیه خواهران جامعه الزهرا قم آتش گرفت که با توجه به وسعت آتش با اعزام ۱۰ دستگاه خودروی سنگین آتش نشانی این حریق پس از دو ساعت اطفاء شد.

 • بزرگداشت احیاگر اسلام و قیام ۱۵ خرداد قم

  بزرگداشت احیاگر اسلام و قیام ۱۵ خرداد قم

  مراسم بزرگداشت احیاگر اسلام حضرت امام خمینی(ره) و قیام تاریخ ساز یوم الله ۱۵ خرداد در مدرسه مبارکه فیضیه قم و با سخنرانی سید احمد خاتمی برگزار شد.

 • رزمایش آتش برای مقابله با آتش سوزی

  رزمایش آتش برای مقابله با آتش سوزی

  اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، سه شنبه ۱۳ خردادماه در رزمایشی با عنوان آتش برای مقابله با آتش سوزی، به آتش زدن تحت کنترل و مهار شده علف های خشک کنار جاده در منطقه کوه نمک پرداخت تا با این کار از آتش سوزی های سهوی و سرایت کردن آن به مراتع و نهال کاری ها جلوگیری کند.

 • امتحانات نهایی دوره متوسطه با رعایت فاصله اجتماعی و بهداشتی

  امتحانات نهایی دوره متوسطه با رعایت فاصله اجتماعی و بهداشتی

  امتحانات دوره متوسطه با رعایت اصول بهداشتی، ضد عفونی و فاصله گذاری اجتماعی در مدارس در حال برگزاری است و پیش از برگزاری آزمون کلیه کلاس ها و مدارس ضدعفونی می شوند.

 • آماده سازی ۱۰۰۰ بسته معیشتی در جمکران

  آماده سازی ۱۰۰۰ بسته معیشتی در جمکران

  ۱۰۰۰ بسته حمایتی معیشتی با اجرای طرح موزائیکی لبیک یا خامنه ای برای توزیع بین خانواده های نیازمند استان قم جمعه ۹ خرداد در صحن مسجد مقدس جمکران آماده سازی و بسته بندی شد.

 • بازگشایی حوزه علمیه قم

  بازگشایی حوزه علمیه قم

  پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز پرتردد در کشور، با بهتر شدن وضعیت و با تصمیم ستاد پیشگیری از ویروس کرونا، کلاس های درس حوزه های علمیه قم در مدرسه مبارکه فیضیه، چهارشنبه ۷ خرداد مجددا بازگشایی شد.

 • بازگشایی حرم حضرت فاطمه معصومه(س)

  بازگشایی حرم حضرت فاطمه معصومه(س)

  پس از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، پس از گذشت بیش از۹۰ روز و با بهبود شرایط صبح دوشنبه ۵ خرداد، مجددا درب صحن های روباز حرم حضرت فاطمه معصومه(س) بروی زائران و مجاوران آن آستانه مقدسه گشوده شد.

 • مراسم خطبه خوانی خادمان حرم حضرت فاطمه معصومه

  مراسم خطبه خوانی خادمان حرم حضرت فاطمه معصومه

  مراسم خطبه خوانی خادمان حرم‌ حضرت فاطمه‌معصومه، در شام عید سعید فطر و در آستانه بازگشایی صحن‌های روباز آستانه کریمه اهل بیت در صحن امام رضا برگزار شد.

 • آخرین حضور علی لاریجانی در جلسه شورای‌ اداری قم

  آخرین حضور علی لاریجانی در جلسه شورای‌ اداری قم

  شورای اداری استان قم به منظور تکریم از خدمات و تلاش های دکتر علی لاریجانی در سه دوره ریاست قوه مقننه و نمایندگی مردم قم، با حضور دکتر نهاوندیان در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد. در این مراسم از احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنوری نمایندگان مردم قم در مجلس نیز تجلیل شد.

 • سد سنجگان قم

  سد سنجگان قم

  سد مخزنی «سنجگان» در روستای سنجگان از توابع بخش سلفچگان قم و در فاصله ۵۴ کیلومتری جنوب غربی این استان بر روی رودخانه سلمان بنا شده ‌است. این سد که یکی از چهار سد قم است با بارندگی های سیلابی این منطقه به آبگیری کامل رسیده است و همچون سال‌هایی پیش از خشکسالی موجب جذب مردم برای گذران یک روز تعطیل و ایجاد منطقه گردشگری شده است.

 • آتش سوزی در کارخانه کفش قم

  آتش سوزی در کارخانه کفش قم

  ساعت ۱۰ و سی دقیقه امروز ۲۹ اردیبهشت ماه آتش سوزی در کارخانه کفش در خیابان خداکرم قم رخ داد و سه سوله بزرگ درگیر این حریق شدند که با اعزام ۸ دستگاه خودروی عملیاتی آتش نشانی و ۴۰ نیروی آتش نشان و بدون تلفات و مجروع اطفاء شد.

 • لیالی قدر، شب بیست و یکم ماه رمضان - مسجد جمکران

  لیالی قدر، شب بیست و یکم ماه رمضان - مسجد جمکران

  با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی اماکن مذهبی، مراسم شب قدر بیست و یکم ماه مبارک رمضان به صورت پخش زنده از داخل مسجد مقدس جمکران و بدون حضور مردم برگزار شد و مردم متدین در پشت درب‌های این مسجد به دعا و انجام اعمال این شب پرداختند.

 • رهاسازی پرندگان شکاری در قم

  رهاسازی پرندگان شکاری در قم

  به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر، ۲۵ اردیبهشت ماه تعداد ۱۰ پرنده شکاری از نوع عقاب طلایی، عقاب صحرایی، سارگپه و جغد شاه بوف که در مرکز نگهداری حیوانات تیمار شده بودند در منطقه سد کبار قم رهاسازی شد.

 • ضدعفونی کردن مدارس پیش از فعالیت مجدد - قم

  ضدعفونی کردن مدارس پیش از فعالیت مجدد - قم

  پس از شیوع بیماری ویروس کرونا و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی، با اجازه ستاد ملی کرونا و آغاز فعالیت مدارس از شنبه 27 اردیبهشت ماه، ضدعفونی کردن مدارس و انجام پروتکل‌های فاصله اجتماعی در کلاس‌ها در حال انجام است.

 • مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان - قم

  مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان - قم

  مراسم احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، با توجه به توصیه‌های ستاد ملی کرونا مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی اماکن مذهبی به بصورت محدود در در میدان آستانه در جوار حرم حضرت فاطمه معصومه(س) قم برگزار شد.

 • آخرین ابرماه سال بر فراز تالاب حوض سلطان قم

  آخرین ابرماه سال بر فراز تالاب حوض سلطان قم

  دومین و آخرین ابرماه سال جاری، در ساعت ۱۹ و ۵۸ دقیقه شب گذشته طلوع کرد. بنا بر نامگذاری ماه های کامل در فرهنگ بومیان امریکا این ابرماه که با توجه به فصل بهار و شکوفه‌های بهاری رخ داده است به نام "ماه کامل گُل" معروف است. تصاویر گزارش مربوط به طلوع ماه فراز تالاب حوض سلطان قم است.

 • برداشت گل محمدی و تولید گلاب در باغات موقوفه حضرت فاطمه معصومه(س)

  برداشت گل محمدی و تولید گلاب در باغات موقوفه حضرت فاطمه معصومه(س)

  مجتمع کشاورزی فاطمیه آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) در سطح ده هکتار گلستان گل محمدی از سال ۸۹ برداشت گل محمدی را آغاز کرده و همه ساله در اردیبهشت به مدت یک ماه این برداشت را انجام می دهد. در سال جاری با استفاده از شیوه های نوین تغذیه و آبیاری زمین، برداشت ۳ تن گل محمدی از هر هکتار را داشته که به استحصال ۵۰ تن گلاب رسیده است.

 • افتتاح همزمان ۱۰۰۰ مرکز اطعام مهدوی در جمکران

  افتتاح همزمان ۱۰۰۰ مرکز اطعام مهدوی در جمکران

  مراسم افتتاح همزمان ۱۰۰۰ مرکز اطعام مهدوی به منظور طبخ و توزیع غذای گرم ویژه ماه مبارک رمضان در سراسر کشور در صحن مسجد مقدس جمکران با سخنرانی آیت الله اعرافی رییس حوزه‌های علمیه و امام جمعه قم و سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد.

 • حرم حضرت فاطمه معصومه(س) در روزهای شیوع کرونا

  حرم حضرت فاطمه معصومه(س) در روزهای شیوع کرونا

  با شیوع ویروس کرونا و به دلیل کنترل این ویروس، به دستور مقامات کشوری درب‌های حرم‌ها و امامزاده‌های سراسر کشور به روی زائران بسته شد. در این روزها حال و هوای حرم حضرت فاطمه معصومه(س) شور و حال دیگری دارد و برخی برنامه‌ها به صورت مجازی و پخش زنده بدون حضور مردم در حال اجرا می‌باشد.