خبرنگار: 71455

 • ویدئو / گوگل می‌داند کجا هستید، حتی اگر نخواهید

  ویدئو / گوگل می‌داند کجا هستید، حتی اگر نخواهید

  حتی اگر تاریخچه مکان یا لوکیشن گوشی خود را غیرفعال کنید، برخی برنامه‌های گوگل بدون اجازۀ شما به ذخیرۀ اطلاعات مکان‌هایی که می‌روید، می‌پردازند. اگرچه شما به گوگل اجازۀ ثبت مکان‌هایی که می‌روید را نداده باشید اما این شرکت می‌خواهد بداند شما کجا هستید. طبق بررسی اسوشیتدپرس مشخص شد بسیاری از خدمات گوگل، به اطلاعات مکان‌هایی که به آنجا می‌روید می‌پردازند، حتی اگر در تنظیمات حریم شخصی یا Privacy settings، گوگل گفته باشد که اجازۀ این کار را به این برنامه‌ها نخواهد داد.

 • ویدئو/ نقش‌های ماندگار «آقای بازیگر»

  ویدئو/ نقش‌های ماندگار «آقای بازیگر»

  عزت‌الله انتظامی، معروف به آقای بازیگر یا عزت سینمای ایران، صبح جمعه - ۲۶ مرداد - چشم از جهان فروبست. او که متولد ۱۳۰۳ در سنگلج بود، در طول دوران فعالیت خود با کارگردان‌های مشهوری همکاری کرده بود و نقش‌های به یادماندنی زیادی را در سینمای ایران ماندگار کرد.

 • ویدئو / موسیقی فیلم؛ «بن هور»

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ «بن هور»

  «بن هور» به عنوان یکی از پرآوازه‌ترین فیلم‌های حماسی تاریخ سینما، به کارگردانی «ویلیام وایلر» در سال ۱۹۵۹ ساخته شد. موسیقی این فیلم را «میکلوش روژا» آهنگساز و رهبر ارکستر مجارستانی ساخت و بخاطر آن اسکار بهترین موسیقی فیلم را دریافت کرد. روژا در سال ۱۹۰۷ به دنیا آمد و در سال ۱۹۹۵ درگذشت. «بن هور» در ۱۲ رشته نامزد اسکار شد و در ۱۱ رشته این جایزه را دریافت کرد. تدارک اولیۀ این فیلم ۱۰ سال و تولید آن حدود دو سال طول کشید. در این پروژه عظیم سینمایی ۱۰۰ هزار نفر به عنوان سیاهی‌لشگر حضور داشتند و ۸ هکتار دکور برای آن ساخته شد.

 • ویدئو / جنگل‌کاری در تالاب، پاسخ انسان به تغییرات اقلیمی

  ویدئو / جنگل‌کاری در تالاب، پاسخ انسان به تغییرات اقلیمی

  دهمین برنامه جنگل‌کاری تالابی با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان و سازمان مردم‌نهاد مشق آفرینش و با هدف کاشت گیاه «چندل» در تالاب بین‌المللی خور آذینی (تنها رویشگاه طبیعی چندل در ایران) برگزار شد. درختان «چندل» در کنار درختان حرا، تالاب بین‌المللی خورآذینی را به یکی از زیباترین تالاب‌های دنیا تبدیل کرده است. این تالاب با وسعت ۵۰۰ هکتار در ۱۵ کیلومتری بندر سیریک قرار دارد. خور آذینی یکی از چهار تالاب بین‌المللی هرمزگان است که از آن به عنوان پناهگاهی امن برای در امان ماندن شناور صیادان در هنگام مواج بودن دریا نیز استفاده می‌شود.

 • ویدئو / رونمایی از تازه‌ترین ایده‌پردازی‌های ارتش

  ویدئو / رونمایی از تازه‌ترین ایده‌پردازی‌های ارتش

  در جریان برگزاری نخستین جشنواره ملی ایده‌پردازی شهید نامجو نیروی زمینی ارتش، از چهار دستاورد جدید از جمله پهپاد عمودپرواز و سامانه جدید کنترل و فرماندهی و جعبه مهمات نسوز رونمایی شد.

 • ویدئو / سخنرانی روحانی در اجلاس دریای خزر

  ویدئو / سخنرانی روحانی در اجلاس دریای خزر

  رئیس‌جمهور حسن روحانی در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در قزاقستان با بیان اینکه "امروز دریای خزر، به عنوان منطقه‌ای بسیار مهم و راهبردی، کانون دوستی، همکاری و همگرایی بین دولت‌ها و ملت‌های آن است"، گفت: اکنون این منطقه به الگویی موفق برای تضمین صلح، ثبات، دوستی، حسن همجواری و پیشرفت تبدیل شده و این اجلاس یک قدم دیگر در جهت همگرایی بیشتر در منطقه است که باید با برداشتن قدم‌های دیگر تقویت شود.

 • ویدئو/ سفر به خورشید با مستحکم‌ترین ساختۀ بشر

  ویدئو/ سفر به خورشید با مستحکم‌ترین ساختۀ بشر

  ناسا کاوشگر خورشیدی «پارکر» را که سریع‌ترین و مستحکم‌ترین ساختۀ دست بشر محسوب می‌شود، با موفقیت روانۀ خورشید کرد. پارکر به منظور مطالعۀ تاج خورشید و بادهای خورشیدی، به نزدیکترین فاصله تا خورشید، یعنی ۶ میلیون کیلومتریِ سطح آن خواهد رفت؛ جایی که تاکنون پای هیچ کاوشگری به آنجا باز نشده است. پارکر در طول مأموریت خود به تدریج به خورشید نزدیک خواهد شد تا در نهایت در اتمسفر ستاره منظومه شمسی که همان تاج خورشیدی است، قرار بگیرد.

 • ویدئو / سخنان روحانی پیش از اجلاس دریای خزر

  ویدئو / سخنان روحانی پیش از اجلاس دریای خزر

  رئیس‌جمهور حسن روحانی به منظور شرکت در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر تهران را به مقصد آکتائو قزاقستان ترک کرد. این سفر به دعوت رسمی نور سلطان نظربایف رئیس‌جمهور قزاقستان و برای شرکت در پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی انجام می‌شود. در این اجلاس، سران حاشیه این دریا دورهم جمع می‌شوند تا به احتمال زیاد، رژیم حقوقی جدید خزر را امضا کنند.

 • ویدئو / برنامه اورژانس برای استفاده از هوا، زمین، زیرزمین

  ویدئو / برنامه اورژانس برای استفاده از هوا، زمین، زیرزمین

  پیرحسین کولیوند - رئیس سازمان اورژانس کشور - در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تقدیر از این خبرگزاری، به ایده‌های اورژانس برای بهبود وضعیت خدمت‌رسانی به مردم، از جمله اورژانس هوایی و استفاده از شبکه ریلی و مترو اشاره کرد.

 • ویدئو / آشنایی با مدرن‌ترین پالایشگاه خاورمیانه

  ویدئو / آشنایی با مدرن‌ترین پالایشگاه خاورمیانه

  پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، با مساحت حدود ۷۰۰ هکتار، مدرن‌ترین پالایشگاه خاورمیانه محسوب می‌شود که در ۲۵ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است. این پالایشگاه در سه فاز طراحی شده که ظرفیت هر فاز ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی است. فاز اول پالایشگاه اردیبهشت ۹۶ و فاز دوم آن تیرماه ۹۷ توسط حسن روحانی رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید و امید می‌رود فاز سوم و نهایی آن تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد. بنزین، گازوئیل، گاز مایع و سوخت جت از جمله محصولات پالایشگاه ستاره خلیج فارس است.

 • ویدئو / موسیقی فیلم؛ «هفت دلاور»

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ «هفت دلاور»

  «هفت دلاور» فیلمی وسترن به کارگردانی «جان استرجز» است که در سال ۱۹۶۰ ساخته شد و جزو مشهورترین آثار سینمایی در ژانر خود محسوب می‌شود. این فیلم برگرفته از داستان «هفت سامورایی» است که در سال ۱۹۵۴ توسط «آکیرا کوروساوا» ساخته شده بود. موسیقی فیلم هفت دلاور را «المر برنستاین» آهنگساز، رهبر ارکستر و ترانه‌سرای آمریکایی ساخته است. برنستاین در طول عمر حرفه‌ای خود برای فیلم‌های مشهوری همچون «ده فرمان»، «کشتن مرغ مقلد»، «روح» و «پای چپ من» آهنگسازی کرد.

 • ویدئو / ساخت پایگاهی در مریخ توسط ربات‌های کوچک

  ویدئو / ساخت پایگاهی در مریخ توسط ربات‌های کوچک

  سفر انسان به مریخ کار دشواری است و مسألۀ ساخت اقامتگاه برای مریخ‌نوردان هم بسیار اهمیت دارد. انتقال تجهیزات ساختِ اقامتگاه فضانوردان، آن هم در فاصله‌ای حدود ۲۲۵ میلیون کیلومتر دورتر از زمین در حال حاضر قابل اجرا نیست اما با ارسال گروهی از ربات‌ها به مریخ، آن‌ها می‌توانند پیش از نخستین ورود انسان به سیارۀ سرخ، یک پایگاه برای فضانوردان بسازند.

 • ویدئو / بازدید وزیر صنعت و محمدرضا عارف از ایسنا

  ویدئو / بازدید وزیر صنعت و محمدرضا عارف از ایسنا

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در آستانه روز خبرنگار، با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره اعلام فهرست کالاهای اساسی، هماهنگی این وزارتخانه با برخی وزارتخانه‌های دیگر و مسائل اقتصادی روز سخن گفت. در حین حضور محمد شریعتمداری، محمدرضا عارف - نماینده مردم تهران در مجلس - نیز از ایسنا بازدید کرد.

 • ویدئو/ آتش‌سوزی گسترده در یک انبار کالا در تهران

  ویدئو/ آتش‌سوزی گسترده در یک انبار کالا در تهران

  یک انبار کالا در خیابان فدائیان اسلام تهران، صبح جمعه (۱۲ مرداد) دچار آتش‌سوزی گسترده شد و دود غلیظی را روانه آسمان پایتخت کرد. با وقوع این حادثه، هفت ایستگاه آتش‌نشانی به همراه چندین دستگاه تانکر آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی در محل حاضر شدند و تا لحظه انتشار این ویدئو، عملیات اطفاء حریق ادامه دارد.

 • ویدئو / موسیقی فیلم؛ «شیرشاه»

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ «شیرشاه»

  انیمیشن «شیرشاه» یکی از مشهورترین آثار کارتونی جهان است که در سال ۱۹۹۴ توسط کمپانی والت‌دیزنی ساخته شد. موسیقی این اثر را «هانس زیمر» موسیقیدان مشهور آلمانی بر پایه آهنگی از «التون جان» - آهنگساز و خواننده آمریکایی - ساخته که اسکار بهترین موسیقی فیلم و بهترین ترانه اوریجینال را دریافت کرده است.

 • ویدئو / روشی جدید برای جمع‌آوری زباله از اقیانوس

  ویدئو / روشی جدید برای جمع‌آوری زباله از اقیانوس

  ۱۸۰۰ میلیارد قطعه پلاستیک در محل انباشت زباله‌های اقیانوس آرام شناور است و حالا، برای نخستین‌بار، «بنیاد پاکسازی اقیانوس» به منظور جمع‌آوری زباله از آب‌های آزاد، یک تکنولوژی پیشرفته را به کار گرفته است.

 • ویدئو / حباب سکه و وضعیت بازار طلافروشان

  ویدئو / حباب سکه و وضعیت بازار طلافروشان

  حباب سکه به صورت لحظه‌ای بزرگتر می‌شود و می‌گویند این حباب به بیش از یک میلیون تومان رسیده. با تشدید نوسانات ارزی، بازار طلا و سکه هم چند روزی‌ست دستخوش تغییرات لحظه‌ای شده و رئیس اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید به دلیل التهابات، هیچ‌کس قدرت تصمیم‌گیری برای خرید و فروش ندارد، چون از یک ساعت دیگر بازار مطلع نیستند.

 • ویدئو / معدنی که بر سر محیط زیست خاک می‌ریزد

  ویدئو / معدنی که بر سر محیط زیست خاک می‌ریزد

  فعالیت معدن سنگ در منطقه حفاظت‌شده موته و در نزدیکی میمه، محیط زیست و بخشی تاریخی از آن منطقه را در معرض تهدید قرار داده است. با وجود آسیب‌های این معدن، هنوز مسئولان برای نجات این منطقه در استان اصفهان تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند.

 • ویدئو / پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی نظامی

  ویدئو / پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی نظامی

  پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی نظامی، 8 تا 22 مرداد به میزبانی هفت کشور از جمله ایران برگزار می‌شود. این مسابقات در 28 رشته و در کشورهای ایران، روسیه، قزاقستان، چین، آذربایجان، بلاروس و ارمنستان خواهد بود و نیروهای مسلح کشورمان در رقابت‌های 16 رشته حضور خواهند داشت.

 • ویدئو / روش جدید بازرسی گمرکی در اروپا

  ویدئو / روش جدید بازرسی گمرکی در اروپا

  شناسایی اسلحه، مواد مخدر و کالاهای ممنوعه در بنادر و پایانه‌های باربری یکی از چالش‌های سیاست‌های گمرکی است. محققان اروپایی در حال آزمایش نوعی فناوریِ تازه هستند که امکان بازرسی دقیق‌تر و سریع‌تر را فراهم کند. در این فناوری ابزار جدیدی در اختیار افسران و مأموران گمرک برای کنترل و شناسایی دقیق و سریع مواد ممنوعه قرار می‌گیرد.

 • ویدئو / زنگ خطر برای بازنشستگانِ شاغل

  ویدئو / زنگ خطر برای بازنشستگانِ شاغل

  قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، سه‌شنبه، دوم مرداد، در مجلس شورای اسلامی اصلاح شد. ساختار به‌هم‌ریخته و بی‌ضابطه و ضعف قانون و نظارت در چند دهه اخیر باعث شده دایره‌ای از مدیران سال‌های زیادی بر مصدر امور باقی بمانند و همچنان فعالیت‌های خود را ادامه بدهند، اما قاعدتاً پس از تصویب قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان هیچ عذر و بهانه‌ای برای ادامه این روند، قابل پذیرش نیست. این طرح با ۱۹۴ رأی موافق از۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه مجلس شورای شورای اسلامی تصویب شد.

 • ویدئو / گل‌های هفته نخست لیگ برتر فوتبال

  ویدئو / گل‌های هفته نخست لیگ برتر فوتبال

  هفته نخست هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشورمان با برگزاری هشت دیدار طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۴ و ۵ مرداد) به پایان رسید. در این ویدئو گل‌های هفته نخست لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) را می‌بینید.

 • ویدئو / ۱۰ حیوان باهوش دنیا

  ویدئو / ۱۰ حیوان باهوش دنیا

  بیشتر چیزهایی که انسان در هنگام کودکی یاد می‌گیرد از طریق پدر و مادر و تقلید رفتار آن‌هاست؛ اما درباره حیوانات چطور؟ تقلید طوطی از کلام انسان، حرکات صورت میمون یا قدرت حفاظت در سگ‌ها؛ آیا آن‌ها باهوش نیستند؟ در اینجا فهرستی از ۱۰ حیوان باهوش دنیا را بررسی می‌کنیم.

 • ویدئو / اظهارات صریح وزیر صنعت درباره ارز، خودرو و فساد

  ویدئو / اظهارات صریح وزیر صنعت درباره ارز، خودرو و فساد

  محمد شریعتمداری - وزیر صنعت، معدن و تجارت - صبح سه‌شنبه (2 مرداد) با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی به پرسش‌هایی درباره نوسانات نرخ ارز، موضوع تخلف در واردات خودرو و برخی فسادها در این حوزه پاسخ داد و در برخی اظهارات خود، نظرات صریحی را بیان کرد. او در پایان سخنان خود بابت برخی کاستی‌ها و تخلفات، از مردم عذرخواهی کرد.

 • ویدئو / کنترل وزن، تنها با یک بار تنفس

  ویدئو / کنترل وزن، تنها با یک بار تنفس

  تعداد بسیار زیادی وسیله ارزیابی سلامت جسمانی یا «فیتنس ترکر» وجود دارد که ادعا می‌کنند جزئیات دقیقی از وضعیت سلامت انسان را با استفاده از نشانگرها زیستی مختلف، ارائه می‌دهند؛ اما شاید در این بین «لومن» از همه جالب تر باشد زیرا به گفته سازندگانش، تنها با یک بار تنفس، متابولیزم یا سوخت‌وساز بدن را اندازه‌گیری می‌کند و به کاربر اطلاع می‌دهد که برای چاق یا لاغر شدن به چه خوراکی‌هایی نیاز دارد.

 • ویدئو / سخنرانی روحانی در جمع دیپلمات‌های کشور

  ویدئو / سخنرانی روحانی در جمع دیپلمات‌های کشور

  رئیس‌جمهور حسن روحانی یکشنبه (۳۱ تیر) در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، با اشاره به اینکه "ما اهل تجاوز و تدافع نیستیم و به دنبال بازدارندگی هستیم"، تاکید کرد: توان ایران اسلامی، توان بازدارندگی است، ما با هیچ کس دعوا و جنگ نداریم اما دشمنان باید خوب بفهمند که جنگ با ایران مادر جنگ‌ها و صلح با ایران مادر صلح‌ها است. ما هیچ‌وقت از تهدید نترسیده و در برابر تهدید، تهدید خواهیم کرد.

 • ویدئو / روایت دختران شین‌آبادی از رنجی که هنوز ادامه دارد

  ویدئو / روایت دختران شین‌آبادی از رنجی که هنوز ادامه دارد

  دخترانی که به «دختران شین‌آبادی» معروف شده‌اند، ۵ آذر ۱۳۹۱، در یکی از مدارس روستای شین‌آباد از توابع شهرستان پیرانشهر به دلیل استفاده از بخاری نفتی به جای تجهیزات مناسب گرمایشی، در آتش سوختند. در این حادثه ۲۹ دانش‌آموز دچار سوختگی شدند و دو نفر از آنها فوت کردند. با گذشت حدود شش سال هنوز این دختران با مشکلات زیادی برای درمان و ادامه زندگی مواجه هستند. ایسنا به بهانه میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر، میزبان این دختران شد تا شاید کمی بیشتر صدایشان شنیده شود.

 • ویدئو / سفر به نزدیکترین فاصلۀ ممکن تا خورشید

  ویدئو / سفر به نزدیکترین فاصلۀ ممکن تا خورشید

  کاوشگر خورشیدی «پارکر» ناسا به نزدیکترین فاصلۀ ممکن تا خورشید سفر خواهد کرد. این ماهواره تحقیقاتی در مقایسه با مأموریت‌های قبلی، به خورشید نزدیکتر می‌شود و می‌کوشد به کشف رمز و رازهای بیشتری از خورشید کمک کند. در این سفر که به‌زودی انجام می‌شود، «پارکر» هفت برابر بیش از هر ساختۀ بشر در طول تاریخ به سطح خورشید نزدیک خواهد شد. فضاپیمای پارکر با سرعت ۷۲۵ هزار کیلومتر بر ساعت تا فاصله ۴ میلیون مایلی به خورشید نزدیک می‌شود و حتی در همین فاصله با دمای ۱۷۰۰ درجه سانتیگراد روبرو خواهد شد.

 • ویدئو / حضور بیرانوند در ایسنا

  ویدئو / حضور بیرانوند در ایسنا

  علیرضا بیرانوند - دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران - بعد از درخشش در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، با حضور در ایسنا از بخش‌های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد.

 • ویدئو / ۱۰۰ عکس منتخب ایسنا از جام جهانی روسیه

  ویدئو / ۱۰۰ عکس منتخب ایسنا از جام جهانی روسیه

  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تنها خبرگزاری ایران است که از ابتدا تا واپسین روز جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه را پوشش تصویری اختصاصی داده است. در این ویدئو ۱۰۰ عکس منتخب ایسنا از جام جهانی اخیر را مرور می‌کنیم.