خبرنگار: 30120

 • سفر وزیر نیرو به هرمزگان

  سفر وزیر نیرو به هرمزگان

  رضا اردکانیان وزیر نیرو جهت بهره برداری و بازدید از آخرین وضعیت سد سرنی در شهرستان میناب و همچنین سامانه انتقال و تصفیه خانه آب با ظرفیت تصفیه ۲ هزار متر مکعب بر ثانیه به هرمزگان سفر کرد.

 • افتتاح پروژه های دهه فجر در جزیره ابوموسی

  افتتاح پروژه های دهه فجر در جزیره ابوموسی

  فریدون همتی، استاندار هرمزگان به مناسبت دهه فجر با سفر به جزیره ابوموسی چندین پروژه عمرانی را این شهرستان افتتاح کرد.

 • افتتاح پروژه‌های درمانی غرب هرمزگان با حضور وزیر بهداشت

  افتتاح پروژه‌های درمانی غرب هرمزگان با حضور وزیر بهداشت

  در دومین روز از سفر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان هرمزگان چندین پروژه خدماتی و درمانی به مناسبت دهه فجر در شهرستانهای بستک و بندرلنگه، سه شنبه ۱۵ بهمن به بهربرداری رسید.

 • دومین دوره مسابقات لیگ کشتی آزاد استان هرمزگان

  دومین دوره مسابقات لیگ کشتی آزاد استان هرمزگان

  دومین دوره مسابقات لیگ کشتی آزاد استان هرمزگان, هفته دوم لیگ رده نونهالان و نوجوانان با شرکت چهار تیم در بندرعباس به پایان رسید.

 • خسارات سیل در جاسک

  خسارات سیل در جاسک

  بارندگی های هرمزگان که از روز پنج شنبه گذشته(۱۹ دی ماه) آغاز و تا روز شنبه(۲۱ دی ماه) در برخی از نقاط هرمزگان ادامه داشت، همراه با خسارت و سیل به برخی از مناطق استان مانند شهرستان جاسک، بشاگرد و سیریک شده است. در برخی از نقاط هرمزگان، امداد رسانی و رساندن آذوقه های غذایی تنها با بالگرد امکان پذیر است.

 • بارش باران و آبگرفتگی معابر بندرعباس

  بارش باران و آبگرفتگی معابر بندرعباس

  بارش باران، چهارشنبه ۲۷ آذرماه موجب آب گرفتکی معابر در بندرعباس شد. طبق پیش بینی کارشناسان از ظهر چهارشنبه میزان فعالیت سامانه بارشی در غرب استان هرمزگان کاسته می‌شود و عمده فعالیت سامانه بارشی در شرق استان پیش بینی می‌شود و روز پنجشنبه در برخی نقاط شرقی و مرکزی سامانه بارشی به صورت پراکنده و خفیف فعالیت خواهد داشت.

 • سفر فرمانده نیروی دریایی به بندرعباس

  سفر فرمانده نیروی دریایی به بندرعباس

  با حضور حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش، سه شنبه ۱۲ آذر، آئین الحاق سه فروند هواپیمای اطلاعاتی - آموزشی "چکاوک" در هوادریای منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش و آئین الحاق شناورهای سطحی و زیرسطحی به منطقه یکم این نیرو برگزار شد.

 • آیین سنتی «عَلَم پیغمبر» در میناب

  آیین سنتی «عَلَم پیغمبر» در میناب

  «عَلَم پیغمبر» یکی از آیین‌های محرم در استان هرمزگان است که با قدمتی نزدیک به ۴ قرن، هرساله روز پنجم ماه محرم با حضور جمعیت گسترده‌ای درشهرستان میناب برگزار می‌شود. در این مراسم ابتدا چوب علم را با آب و گلاب شسته شده و سپس با پارچه‌هایی آن را می‌بندند. کار بستن علم با پارچه از ساعات اولیه صبح تا ظهر در "منبرماتم قلعه" (حسینیه رسول‌الله) به طول می‌انجامد. پس‌ازآن، سایر علم‌هایی که به نام امامان هستند از مناطق مختلف میناب به حسینیه ماتم قلعه آورده می‌شوند. این مراسم در ساعات غروب هم‌زمان با اذان مغرب به پایان می‌رسد.

 • بزرگداشت شهدای حمله ناوگان آمریکا به هواپیمای مسافربری ۶۵۵ جمهوری اسلامی ایران

  بزرگداشت شهدای حمله ناوگان آمریکا به هواپیمای مسافربری ۶۵۵ جمهوری اسلامی ایران

  ۳۱ سال پیش یک فروند هواپیمای مسافربری ایران که از بندرعباس عازم دبی بود، بر فراز خلیج فارس هدف شلیک دو موشک از ناو آمریکایی وینسنس قرار گرفت و تمامی ۲۹۰ نفر مسافر و خدمه آن به شهادت رسیدند. صبح چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۹۸ با حضور خانوده‌های شهدای این حادثه خلیج فارس گلباران شد.

 • مبارزه با هجوم ملخ‌ها در هرمزگان
 • بارش باران در بندرعباس

  بارش باران در بندرعباس

  بارش باران از ساعات اولیه صبح یکشنبه ۲۶ اسفند در هرمزگان آغاز شد و تا صبح فردا در مناطق شرقی استان ادامه دارد. هشدارهای لازم از سوی اداره کل هواشناسی هرمزگان جهت سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی اعلام شده است و احتمال وقوع تگرگ نیز دور از انتظار نخواهد بود.