خبرنگار: 71596

 • ویدئو / خلاصه دیدار پاناما و بلژیک در جام ۲۰۱۸

  ویدئو / خلاصه دیدار پاناما و بلژیک در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال پاناما و بلژیک در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با نتیجه سه بر صفر به سود بلژیک به پایان رسید. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • صوت / بسته خبری ۲۸ خرداد ۹۷

  صوت / بسته خبری ۲۸ خرداد ۹۷

  در میان مهمترین رویدادهای ایران و جهان که در ساعات گذشته اتفاق افتاده، برخی اخبار بیش از دیگر خبرها اهمیت یافته‌اند. در این بسته صوتی «ایسنابیست» برخی از مهمترین خبرهای امروز - ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / تشییع پیکر استاد جامعه‌شناسی، با طعم اعتراض

  ویدئو / تشییع پیکر استاد جامعه‌شناسی، با طعم اعتراض

  مراسم وداع و تشییع پیکر سید محمدامین قانعی راد، رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران و عضو هیأت علمی و استاد جامعه‌شناسی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، صبح یکشنبه (27 خرداد) در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد. در حاشیه این مراسم، جمعی از دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردها و دستنوشته‌هایی، به وضعیت فعلی فضای دانشگاه‌های کشور اعتراض کردند.

 • ویدئو / تماشای دسته‌جمعی بازی فوتبال ایران و مراکش در رشت

  ویدئو / تماشای دسته‌جمعی بازی فوتبال ایران و مراکش در رشت

  جمعی از مردم شهر رشت از طریق یک تلویزیون بزرگ شهری دیدار تیم‌های ایران و مراکش در چهارچوب مرحله گروهی جام جهانی فوتبال 2018 روسیه را تماشا کردند .

 • ویدئو / خلاصه دیدار ایران و مراکش در جام ۲۰۱۸

  ویدئو / خلاصه دیدار ایران و مراکش در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال ایران و مراکش در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • ویدئو / حضور هواداران تیم ملی در اطراف ورزشگاه زنیت آره‌نا

  ویدئو / حضور هواداران تیم ملی در اطراف ورزشگاه زنیت آره‌نا

  دقایقی پیش از برگزاری دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و مراکش، در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، هواداران تیم ملی در اطراف ورزشگاه زنیت آره‌نا محل برگزاری این مسابقه حاضر شدند.

 • ویدئو / خلاصه دیدار اروگوئه و مصر در جام ۲۰۱۸

  ویدئو / خلاصه دیدار اروگوئه و مصر در جام ۲۰۱۸

  دیدار تیم‌های فوتبال اروگوئه و مصر در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ اوروگوئه، با نتیجه یک بر صفر به سود اروگوئه به پایان رسید. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

 • ویدئو / معرفی تیم‌های گروه‌های E تا H جام‌جهانی

  /جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه/

  ویدئو / معرفی تیم‌های گروه‌های E تا H جام‌جهانی

  گروه‌های E تا H جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه از ۱۶ تیم برزیل، صربستان، سوئیس، کاستاریکا، آلمان، مکزیک، سوئد، کره جنوبی، بلژیک، انگلستان، تونس، پاناما، لهستان، سنگال، کلمبیا و ژاپن تشکیل شده‌اند. در این ویدئو با این تیم‌ها، رتبه آنها در آخرین رده‌بندی فیفا، سرمربی‌ها و ستارگانشان، کارنامه حضورشان در ادوار مختلف جام‌جهانی و افتخارات آنها آشنا خواهید شد.

 • صوت / بسته خبری ۲۲ خرداد ۹۷

  صوت / بسته خبری ۲۲ خرداد ۹۷

  در میان مهمترین رویدادهای ایران و جهان که در ساعات گذشته اتفاق افتاده، برخی اخبار بیش از دیگر خبرها اهمیت یافته‌اند. در این بسته صوتی «ایسنابیست» برخی از مهمترین خبرهای امروز - ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / معرفی تیم‌های گروه‌های A تا D جام‌جهانی

  /جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه/

  ویدئو / معرفی تیم‌های گروه‌های A تا D جام‌جهانی

  گروه‌های A تا D جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه از ۱۶ تیم روسیه، اوروگوئه، مصر، عربستان سعودی، پرتغال، اسپانیا، ایران، مراکش، فرانسه، پرو، دانمارک، استرالیا، آرژانتین، کرواسی، نیجریه و ایسلند تشکیل شده‌اند. در این ویدئو با این تیم‌ها، رتبه آنها در آخرین رده‌بندی فیفا، سرمربی‌ها و ستارگانشان، کارنامه حضورشان در ادوار مختلف جام‌جهانی و افتخارات آنها آشنا خواهید شد.

 • ویدئو / دردها و مشکلات پناهجویان در اروپا

  ویدئو / دردها و مشکلات پناهجویان در اروپا

  پس از گدشت سه سال از آغاز بحران پناهجویان،‌ اتحادیه اروپا هنوز موفق نشده سیاست واحد و منسجمی را در این زمینه اجرا کند و اختلافات سیاسی و موانع بوروکراتیک، اجرای سیاستی منسجم در زمینه مهاجرت را ناممکن کرده است. تاکنون آلمان بخش عمده پناهجویان را به کشور راه داده، درحالیکه لهستان و مجارستان حتی حاضر نشده‌اند سهمیه‌ای را که اتحادیه اروپا برای آنها تعیین کرده بپذیرند. ایتالیا و یونان شکایت می‌کنند که این دو کشور به خاطر موقعیت جغرافیایی‌شان درگاه ورود پناهجویان شده‌اند و فرانسه کمتر از حد انتظار ظاهر شده است.

 • ویدئو / راهپیمایی روز قدس در تهران

  ویدئو / راهپیمایی روز قدس در تهران

  راهپیمایی روز قدس، همزمان با شهرهای سراسر کشور، در تهران نیز مثل هر سال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار شد. ویژگی روز قدس امسال، قرار داشتن در ایامی‌ست که ترامپ خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد و همچنین سفارت این کشور از تلاویو به بیت‌المقدس منتقل شده است.

 • ویدئو / مراسم احیای شب نوزدهم در مسجد ارگ

  ویدئو / مراسم احیای شب نوزدهم در مسجد ارگ

  مراسم احیای نوزدهمین شب ماه مبارک رمضان در سراسر کشور برگزار شد. مسجد ارگ تهران - به عنوان یکی از مساجد مشهور و قدیمی پایتخت که در محدوده بازار بزرگ تهران قرار دارد - نیز مانند هر سال، میزبان خیل عظیمی از مؤمنان و روزه‌دارانی بود که با دعا و مناجات، شب را به سحر رساندند.

 • صوت / بسته خبری ۸ خرداد ۹۷

  صوت / بسته خبری ۸ خرداد ۹۷

  در میان مهمترین رویدادهای ایران و جهان که در ساعات گذشته اتفاق افتاده، برخی اخبار بیش از دیگر خبرها اهمیت یافته‌اند. در این بسته صوتی «ایسنابیست» برخی از مهمترین خبرهای امروز - ۸ خرداد ۱۳۹۷ - را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / اعتراض کامیون‌داران و وعده‌های مسئولان

  ویدئو / اعتراض کامیون‌داران و وعده‌های مسئولان

  بعد از یک هفته از آغاز اعتراضات کامیون‌داران در استان‌های مختلف، کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان حمل کالای سراسر کشور دوشنبه‌شب رسماً اعلام کرد که این تجمعات به پایان رسیده است. با این حال، برخی کاربران با انتشار تصاویری در شبکه‌های اجتماعی مدعیِ ادامه این اعتراضات در برخی مناطق از جمله استان تهران شده‌اند؛ ادعایی که هنوز از سوی مقامات مسئول، تأیید یا رد نشده است.

 • ویدئو / گفت‌وگوی ایسنا با حسین رضازاده

  ویدئو / گفت‌وگوی ایسنا با حسین رضازاده

  حسین رضازاده قهرمان پیشین وزنه‌برداری جهان از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار بود، اما وقتی به عضویت شورای شهر تهران درآمد، عملکردش مثل عملکرد دیگر اعضای ورزشکار این شورا انتقادات زیادی را برانگیخت. ویدئوی زیر، گزیده گفت‌وگوی ایسنا با رضازاده درباره متن و حواشی سال‌های اخیر اوست.

 • ویدئو / نسل جدید دست‌های مصنوعی با کارایی بالا

  ویدئو / نسل جدید دست‌های مصنوعی با کارایی بالا

  محققان به تکنولوژی جدیدی برای رمزنگاری سیگنال‌های عصبی - عضلانی دست یافته‌اند تا حرکت دست‌های مصنوعی را کنترل کنند. این دستاورد بر پایه مدل‌های کامپیوتری است که با دقت زیاد، نحوه حرکت بازو، مچ و دست انسان را تقلید می‌کند. این تکنولوژی در مرحله آزمایشی به خوبی عمل کرده اما هنوز به مرحله آزمایش بالینی نرسیده است و انتظار می‌رود تولید انبوه این عضو مصنوعی برای استفاده عمومی، سال‌ها به طول بینجامد.

 • ویدئو / هدفونی که صدای خروپف را از بین می‌برد

  ویدئو / هدفونی که صدای خروپف را از بین می‌برد

  جمعی از مهندسان سابق کمپانی نوکیا با بررسی صدها نوار صوتی حاوی صدای خروپف، هدفونی طراحی کرده‌اند که با استفاده از فناوری Noise Cancelling (حذف صداهای مزاحم)، صدای خروپف را از بین می‌برد. این هدفون QuietOn نام داشته و 159 دلار قیمت دارد.

 • ویدئو / توئیتر رفع فیلتر می‌شود؟

  ویدئو / توئیتر رفع فیلتر می‌شود؟

  بعد از حدود یک ماه از آغاز فیلتر شدن تلگرام به دستور مقام قضایی، حالا شش وزیر و دو نماینده مجلس که همگی عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هستند، خواستار رفع فیلتر توئیتر شده‌اند.

 • صوت / بسته خبری ۳۱ اردیبهشت ۹۷

  صوت / بسته خبری ۳۱ اردیبهشت ۹۷

  در میان مهمترین رویدادهای ایران و جهان که در ساعات گذشته اتفاق افتاده، برخی اخبار بیش از دیگر خبرها اهمیت یافته‌اند. در این بسته صوتی «ایسنابیست» برخی از مهمترین خبرهای امروز - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / جدیدترین نمایشگر هوشمند مایکروسافت

  ویدئو / جدیدترین نمایشگر هوشمند مایکروسافت

  مایکروسافت اخیراً در حال کار روی نسل دوم نمایشگرهای هوشمند غول‌پیکر خود با عنوان سرفیس هاب (surface hub 2) است. سافت‌ور جاینت قصد دارد از این محصول در نیمه اول سال ۲۰۱۸ رونمایی کند، اما مشخص نیست چه زمانی این دستگاه برای فروش عرضه شود.

 • ویدئو / تهیه کامل‌ترین نقشه کهکشان راه شیری

  ویدئو / تهیه کامل‌ترین نقشه کهکشان راه شیری

  تلسکوپ فضایی گایا در حال حاضر،‌ برای درک برخی رازهای کهکشان راه شیری بیش از یک میلیارد ستاره را مطالعه می‌کند. آخرین دستاورد مأموریت گایا غنی‌ترین نقشه فضایی است که اخیرا منتشر شده است. امید می‌رود این نقشه، نقاط مبهم درک ما از کهکشان راه شیری را روشن کند.

 • ویدئو / سفر به آبشاری شگفت‌انگیز اما ناشناخته

  ویدئو / سفر به آبشاری شگفت‌انگیز اما ناشناخته

  آبشار «زرد لیمه» از جمله جاذبه‌های بکر استان چهارمحال و بختیاری است. برای سفر به این آبشار، باید راهی سخت را از میان کوه‌ها و جاده‌ها طی کرد تا بعد از حدود ۱۵ کیلومتر پیاده‌روی، به مقصد رسید. تمام این مسیر در فصل‌های بهار و تابستان، سرسبز و مملو از گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری است. به لطف صعب‌العبور بودن بخش‌هایی از مسیر منتهی به آبشار زرد لیمه، این منطقه تاکنون تقریباً ناشناخته بوده و از خطر تخریب محیط زیست و ساخت‌وسازهای بشر در امان مانده است.

 • ویدئو / رونمایی از سرود تیم ملی فوتبال ایران

  ویدئو / رونمایی از سرود تیم ملی فوتبال ایران

  مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران با حضور اصحاب هنر و ورزش یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که با حضور بازیکنان و کادر فنی تیم ملی به همراه اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال انجام شد، از سرود رسمی تیم ملی ایران رونمایی شد.

 • ویدئو / این روزهای خونین غزه

  ویدئو / این روزهای خونین غزه

  همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس رژیم اشغالگر قدس و انتقال سفارت آمریکا از تلاویو به بیت‌المقدس، مرزهای غزه و سرزمین‌های اشغالی، یکی از خونین‌ترین راهپیمایی‌های خود را تجربه کرد. تا صبح سه‌شنبه - ۲۵ اردیبهشت - تعداد کشته‌ها به مرز ۶۰ نفر و زخمی‌ها نیز به بیش از ۲۷۰۰ نفر رسید. امروز همچنین به احترام شهدای غزه، در سراسر مناطق فلسطین اعتصاب سراسری برگزار شد. با وجود بالا گرفتن اعتراضات علیه جنایات اخیر رژیم اشغالگر قدس، شورای امنیت سازمان ملل در تصویب بیانیه محکومیت این اقدامات، ناکام مانده است.

 • ویدئو / دوربینی که پشت دیوار را هم نشان می‌دهد

  ویدئو / دوربینی که پشت دیوار را هم نشان می‌دهد

  به تازگی از تکنولوژی جدیدی برای تولید عینک‌های دید در شب و جایگزینی عینک‌های فعلی با مدل‌های به‌روز، رونمایی شده است. این عینک‌های دید در شب از نوعی تکنولوژی گرمایی بهره می‌برند که برای سربازان امکان دیدن و هدف‌گیری با دقت بالا در دود و تاریکی و حتی از پشت دیوارهای بتنی را فراهم می‌کند.

 • ویدئو / چند مبارز برتر رینگ در عصر حاضر

  ویدئو / چند مبارز برتر رینگ در عصر حاضر

  قرن‌هاست روح مبارزه با سرشت انسان عجین شده است. این مبارزه سراسری انسان با انسان از تاریک‌ترین صفحات تاریخ در کولوسئوم رم خود را به تلویزیون‌های پیشرفته امروز برکشیده و همچنان خواهان و مشتری دارد؛ گرچه ممکن است تنها شکل و شمایل مبارزان آن تغییر کرده باشد. با این حساب بر آن شدیم که ۱۰ مبارز و جنگجوی برتر عصر را که همچنان ملاک برتری را همچون عصر گلادیاتورها در عضله‌هایشان خلاصه می‌دانند، بشناسیم.

 • صوت / بسته خبری ۲۴ اردیبهشت ۹۷

  صوت / بسته خبری ۲۴ اردیبهشت ۹۷

  در میان مهمترین رویدادهای ایران و جهان که در ساعات گذشته اتفاق افتاده، برخی اخبار بیش از دیگر خبرها اهمیت یافته‌اند. در این بسته صوتی «ایسنابیست» برخی از مهمترین خبرهای امروز - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / نمایشگاه منتخب عکس‌های ورلدپرس فوتو

  ویدئو / نمایشگاه منتخب عکس‌های ورلدپرس فوتو

  نمایشگاه عکس‌های برگزیده «ورلدپرس فوتو» (worldpressphoto) طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ از ۲۰ اردیبهشت در فرهنگسرای نیاوران تهران برپا شده و تا ۱۱ خرداد ادامه دارد. این نمایشگاه به همت انجمن عکاسان مطبوعاتی ایران، بنیاد ورلدپرس فوتو و سفارت هلند در ایران برگزار شده است.

 • ویدئو / بزرگترین آرزوی یک برنده نوبل ادبیات

  ویدئو / بزرگترین آرزوی یک برنده نوبل ادبیات

  اورهان پاموک - نویسنده ترکیه‌ای برنده جایزه نوبل ادبیات - که چند روزی است همزمان با برگزاری سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب در تهران به سر می‌برد، در گفت‌وگو با ایسنا اذعان کرد که سینمای ایران و بویژه عباس کیارستمی را دوست دارد و به سینمای ایران حسادت می‌کند. او می‌گوید نوشتن چند سطر خوب و زیبا، هدف اصلی‌اش در زندگی است.