خبرنگار: 71599

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۱ آذر ۹۷

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۱ آذر ۹۷

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۴ تا ۲۱ آذر ۱۳۹۷) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / وزیر توبیخ می‌شود، کُری‌خوان‌ها می‌میرند!

  ویدئو / وزیر توبیخ می‌شود، کُری‌خوان‌ها می‌میرند!

  تحمل عقاید مخالف و علایق متفاوت در کنار یکدیگر، از جمله مسائلی است که جای خالی آن در نظام آموزشی ایران به شدت احساس می‌شود. نتیجه این کم‌طاقتی‌ها و عدم تحمل‌ها، چیزی جز بروز فاجعه نیست. نمونه‌ای از این فجایع را می‌توان در گزارشی در برنامه اخیر نود دید؛ آنجا که به برخی قتل‌های رخ‌داده در جریان کری‌خوانی‌های فوتبال پرداخته شده است. در نقطۀ مقابل، وزیر آموزش و پرورش چند روز قبل گفت بخاطر اینکه اجازه داده بود دیدار فوتبال پرسپولیس - کاشیما در مدارس پخش شود، توبیخ شده بود. هدف بطحایی، تمرین دانش‌آموزان برای تحمل مخالف و آموزش سبک زندگی بوده؛ موضوع مهمی که مدارس اجازه تدریس آن را ندارند.

 • ویدئو / بحث درباره خروج یا عدم خروج ایران از برجام

  ویدئو / بحث درباره خروج یا عدم خروج ایران از برجام

  در سومین مناظره از دومین روز مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان بر سر این موضوع که در صورتی که اروپا قادر به جبران زیان‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام نباشد، آیا ایران باید از برجام خارج شود یا خیر، مناظره کردند.

 • ویدئو / بیداری اسلامی متأثر از انقلاب اسلامی ایران بود؟

  ویدئو / بیداری اسلامی متأثر از انقلاب اسلامی ایران بود؟

  در یکی از مناظره‌های مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان خراسان رضوی و کرمانشاه بر سر این موضوع که آیا بیداری اسلامی منطقه متأثر از انقلاب اسلامی ایران بوده است یا خیر، مناظره کردند.

 • ویدئو / آغاز بیست سالگی ایسنا با حضور وزیر آموزش و پرورش

  ویدئو / آغاز بیست سالگی ایسنا با حضور وزیر آموزش و پرورش

  صبح امروز شنبه ۱۷آذر، سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش به مناسبت بیستمین سالگرد آغاز به کار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این رسانه حضور یافت و از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

 • ویدئو / وعده آزادی دانشگاه محقق شد؟

  ویدئو / وعده آزادی دانشگاه محقق شد؟

  حسن روحانی پیش از انتخابات ۹۶ وعده‌های زیادی درباره آزادی دانشگاه و دانشجو مطرح کرد. یکی از مهم‌ترین تاکیدات او در چهار سال گذشته آزاد بودن فضای دانشگاه‌ها بوده است؛ نکته‌ای که باید صحت را از فعالان دانشجویی پرسید؛ آیا وعده‌های دولت در این زمینه محقق شده است؟

 • ویدئو / سخنرانی متفاوت روحانی در جمع همشهریان خود

  ویدئو / سخنرانی متفاوت روحانی در جمع همشهریان خود

  رئیس‌جمهور حسن روحانی در دومین روز از سفر به استان سمنان، چهارشنبه (۱۴ آذر) در جمع مردم سرخه در حسینیه شهدای این شهر حضور یافت و در جریان سخنرانی خود، توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان را ضروری خواند.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۴ آذر ۹۷

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۱۴ آذر ۹۷

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۷ تا ۱۴ آذر ۱۳۹۷) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / بدون سانسور؛ پای دغدغه دانشجویان دانشگاه تهران

  ویدئو / بدون سانسور؛ پای دغدغه دانشجویان دانشگاه تهران

  برخی دانشجویان دانشگاه تهران می‌گویند سطح و نوع دغدغه‌ها و مطالبه‌های دانشجویان در حال حاضر متفاوت از گذشته است و کمتر به سمت مطالبات جدیِ عمدتاً سیاسی می‌روند. در عین حال، آنها می‌گویند وضعیت اقتصادی و پیدا کردن شغل مناسب، از جمله مهمترین خواسته‌هایشان از دولت و نظام است. در آستانه روز دانشجو، پای صحبت‌های رک و بی‌پردۀ چند دانشجوی این دانشگاه قدیمی کشور نشسته‌ایم.

 • ویدئو / روایتی از احیای زندگی زنان مبتلا به ایدز

  ویدئو / روایتی از احیای زندگی زنان مبتلا به ایدز

  مسأله آسیب‌های اجتماعی از جمله موضوع زنانی که بخاطر مصرف مواد مخدر - که عمدتاً از طریق همسرانشان در گیر آن شده‌اند - مبتلا به ایدز شده‌اند، «خسرو منصوریان» را به فکر واداشت تا انجمنی برای احیای زندگی این افراد تأسیس کند. تلاش برای توانبخشی توان‌یاب‌ها و کسانی که به نوعی نیاز به تولدی دوباره در زندگی خود دارند، اصلی‌ترین تلاش این فعال مدنی، مددکار و خیّر اجتماعی است. این ویدئو گوشه‌ای تلاش‌های او و همکارانش در مؤسسه «احیا» را به تصویر می‌کشد.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۷ آذر ۹۷

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۷ آذر ۹۷

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۳۰ آبان تا ۷ آذر ۱۳۹۷) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / راهکارهایی برای نجات از خشونت خانگی

  ویدئو / راهکارهایی برای نجات از خشونت خانگی

  امروز آغاز کمپین «۱۶ روز نارنجی» است؛ این اقدام جهانی از سال ۱۹۹۱ با هدف افزایش آگاهی مردم درباره خشونت علیه زنان فعالیت می‌کند. طبق آمار پزشکی قانونی در سال ۹۶، استان‌های تهران، خراسان‌رضوی و اصفهان بیشترین میزان گزارش‌های همسرآزاری - هم آزار رساندن مرد به زن و هم زن به مرد - ثبت شده‌ است. برخی از آمارهای این ویدئو، برگرفته از نشست «امنیت زنان در فضای عمومی» در سال ۹۶ است.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۳۰ آبان ۹۷

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۳۰ آبان ۹۷

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲۳ تا ۳۰ آبان ۱۳۹۷) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / دیدار شمخانی و وزیر خارجه انگلیس

  ویدئو / دیدار شمخانی و وزیر خارجه انگلیس

  «جرمی هانت» وزیر امور خارجه انگلستان و هیأت همراه، بعدازظهر دوشنبه (۲۸ آبان) با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. هانت بامداد دوشنبه به منظور دیدار با مقام‌های ایران و گفت‌وگوی درباره آینده برجام وارد، تهران شد.

 • ویدئو / موسیقی فیلم؛ «جانوران شگفت‌انگیز»

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ «جانوران شگفت‌انگیز»

  «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها» فیلمی به کارگردانی «دیوید یتس» است که به نوعی اسپین‌آف مجموعه «هری پاتر» محسوب می‌شود. فیلمنامه این فیلم اثر «جی‌کی رولینگ» است و موسیقی آن را هم «جیمز نیوتن هاوارد» ساخته است. این فیلم از سری فیلم‌های دنیای جادوگری شرکت برادران وارنر بوده و دنباله‌دار است.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۳ آبان ۹۷

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۳ آبان ۹۷

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۱۶ تا ۲۳ آبان ۱۳۹۷) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / قاب‌هایی برای کودکان زلزله‌زده

  ویدئو / قاب‌هایی برای کودکان زلزله‌زده

  همزمان با سالگرد زلزله کرمانشاه، نمایشگاه عکسی با موضوع «کودک و زلزله» در باغ موزه قصر افتتاح شد. این نمایشگاه که از سوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است»، برگزار شده، تا ۲۸ آبان (۱۹ نوامبر، روز منع خشونت علیه کودکان) ادامه خواهد داشت.

 • ویدئو / نشست خبری سرپرست اورژانس کشور در ایسنا

  ویدئو / نشست خبری سرپرست اورژانس کشور در ایسنا

  صبح امروز سه شنبه ۲۲ آبان ۹۷، پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در ایسنا ضمن پاسخگویی به سوالات خبرنگاران، به ارائه گزارشی از برگزاری مراسم اربعین در سال ۹۷ و روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در این ایام نیز پرداخت.

 • ویدئو / حواشی آزادی، پیش از «پرسپولیس - کاشیما»

  ویدئو / حواشی آزادی، پیش از «پرسپولیس - کاشیما»

  دیدار برگشت مرحله فینال فوتبال لیگ قهرمانان آسیا بین تیم‌های پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرز ژاپن، عصر شنبه (۱۹ آبان) در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود. این دیدار ساعت ۱۸:۳۰ آغاز خواهد شد، اما هواداران از صبح در استادیوم آزادی حاضر شده‌اند تا تیم محبوبشان را تشویق کنند.

 • ویدئو / انتقاد روحانی از صداوسیما برای پوشش کمرنگ پیروزی‌های حقوقی ایران

  ویدئو / انتقاد روحانی از صداوسیما برای پوشش کمرنگ پیروزی‌های حقوقی ایران

  رئیس جمهور حسن روحانی صبح امروز در مراسم دیدار معاونان و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی از سازمان صدا و سیما در خواست کرد که پیروزی‌های حقوقی ایران در مجامع بین‌المللی را برای مردم تشریح کند. او در این مراسم گفته‌است که «چند نفر از مردم ایران می‌دانند ما سه بار در مصاف حقوقی جهانی در برابر آمریکا پیروز شدیم؟ نمی‌دانند برای اینکه رسانه‌های ما این موضوع را باز نمی‌کنند.»

 • ویدئو / راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷

  ویدئو / راهپیمایی ۱۳ آبان ۹۷

  مراسم راهپیمایی به مناسبت ۱۳ آبان - روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار - در مقابل ساختمان سفارت سابق آمریکا در تهران با حضور اقشار مختلف مردم، دانش‌آموزان و جمعی از مسئولان کشور برگزار شد. سردار جعفری فرمانده کل سپاه سخنران اصلی این مراسم بود.

 • ویدئو / شور و حال متفاوتِ تماشای دسته‌جمعی فوتبال

  ویدئو / شور و حال متفاوتِ تماشای دسته‌جمعی فوتبال

  تماشای دسته‌جمعی فوتبال همیشه حال و هوای خاصی دارد. این‌بار تماشای دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در دبیرستان ماندگار البرز تهران شور و حال متفاوتی داشت؛ هم از این جهت هواداران نوجوان قرمزپوشان پایتخت در کنار اولیاء مدرسه تیم محبوبشان را تشویق می‌کردند و هم از این بابت که کُری‌خوانی طرفداران استقلال و پرسپولیس تا لحظه پایان این بازی جریان داشت.

 • ویدئو / فاجعه در جنگل‌های شمالی ایران

  ویدئو / فاجعه در جنگل‌های شمالی ایران

  جنگل‌ها، ریه‌های زمین هستند که حفظ و نگهداری آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است اما در ایران، جنگل‌ها در وضعیتی بحرانی به‌سر می‌برند. از علائم ملموس از بین رفتن‌جنگل‌ها، بویژه در شمال کشور، می‌توان به سیل‌های متعددی که در سال‌های اخیر فزونی یافته اشاره کرد. در طول چند دهه اخیر، بارش‌ها کمتر و سیل‌ها چندین‌برابر بیشتر شده است.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۹ آبان ۹۷

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۹ آبان ۹۷

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲ تا ۹ آبان ۱۳۹۷) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / شبیه‌سازی ال‌کلاسیکو با لگو

  ویدئو / شبیه‌سازی ال‌کلاسیکو با لگو

  ال‌کلاسیکوی ۲۷۲ در لالیگا با نتیجه‌ای پُرگل به نفع بارسلونا به پایان رسید. گروهی با استفاده از «لگو» این بازی را به شکلی جالب شبیه‌سازی کرده‌اند که در این ویدئو می‌توانید آن را مشاهده کنید.

 • ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲ آبان ۹۷

  ویدئو / پنج فیلم پرفروش هفته - ۲ آبان ۹۷

  از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲۵ مهر تا ۲ آبان ۱۳۹۷) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / پشت صحنه یک حرکت اعتراضی متفاوت

  ویدئو / پشت صحنه یک حرکت اعتراضی متفاوت

  چند هفته قبل در جریان یک حراجی در شهر لندن، تابلویی به محض فروش، ناگهان تا نیمه رشته رشته شد. تابلویی که به حراج گذاشته شده بود، اثر یک هنرمند مشهور گرافیتی به نام «بنکسی» بود که دختری با بادکنک را نشان می‌داد. نکته جالب این ماجرا، دست‌داشتن خودِ خالق اثر در خرد شدن این نقاشی بود و حالا این هنرمند، ویدئویی را از پشت صحنه این قضیه منتشر کرده است.

 • ویدئو / صعود پرسپولیس به فینال فوتبال آسیا

  ویدئو / صعود پرسپولیس به فینال فوتبال آسیا

  تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد با شکست تیم فوتبال السد قطر در نیمه‌نهایی جام قهرمانان فوتبال آسیا به فینال این رقابت‌ها صعود کند. در این ویدئو خلاصه بازی این دو تیم را می‌توانید مشاهده کنید.

 • ویدئو / گزیده صحبت‌های اردوغان درباره قتل «خاشقجی»

  ویدئو / گزیده صحبت‌های اردوغان درباره قتل «خاشقجی»

  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه همانگونه که وعده داده بود در پارلمان این کشور حاضر شد و به ذکر جزئیاتی از پرونده قتل جمال خاشقجی پرداخت.

 • ویدئو / چگونه یک کامپیوتر کوچک بسازیم؟

  ویدئو / چگونه یک کامپیوتر کوچک بسازیم؟

  ساخت وسیله‌ای که خود آن را ساخته باشیم، لذت دیگری دارد. در این ویدئو نحوه ساخت یک کامپیوتر کوچک را نشان خواهیم داد.