خبرنگار: 50379

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • «زنجانرود» غرق در فاضلاب
 • پر آب شدن رودخانه «قزل اوزن»
 • نخستین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی - زنجان، سمنان

  نخستین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی - زنجان، سمنان

  از امروز، یکم آذرماه محدودیت‌های دو هفته‌ای به منظور کنترل روند رشد بیماری کرونا همزمان با سراسر کشور در زنجان نیز به اجرا درآمد. همه‌ی بازاریان و اصناف مشمول این طرح با وجود مشکلات اقتصادی فراوان به علت شیوع ویروس کرونا مغازه‌ها و واحدهای صنفی خود را در بازار بزرگ سنتی زنجان و همچنین سایر نقاط شهر به خاطر حفظ سلامتی عمومی و کاهش آمار مبتلایان به کرونا تعطیل کرده‌اند. اکثر اصناف مرکز شهر زنجان و همچنین بیشتر بازاریان زنجان مشمول طرح محدودیت‌ها شده‌اند و به همین دلیل مرکز شهر به حالت تعطیل درآمده است.

 • اردوی انتخابی مسابقات المپیک سنگنوردی در زنجان
 • سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور به زنجان

  سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور به زنجان

  سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور سه شنبه ۸ مهر ماه برای بازدید و افتتاح چندین طرح دانش بنیان به استان زنجان سفر کرد. وی در این سفر اولین مرکز نوآوری و ایده پردازی علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان را افتتاح کرد و از دیگر برنامه های ستاری در زنجان میتوان به بازدید از پروژه های دانش بنیان در حال توسعه در دانشگاه های زنجان، تحصیلات تکمیلی و آزاد اسلامی اشاره کرد.

 • مرگ ماهی‌ها در سد «سهرین»
 • سفر وزیر دفاع به زنجان

  سفر وزیر دفاع به زنجان

  امیر حاتمی، وزیر دفاع و نیروهای مسلح در سفری یک روزه برای بررسی مسائل و مشکلات استان زنجان روز پنجشنبه ۲۰ شهریور وارد این استان شد. امیر حاتمی ابتدا با حضور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استانداری زنجان به بررسی جزئیات طرح‌های اقتصادی در حال اجرا در زمینه‌های گوناگون در سطح استان پرداخت. سپس در قالب بازدیدی از شرکت ایران ترانسفو از اولین ترانسفورماتور ۴۰۰ مگاولت ساخت داخل که توسط مهندسین ایرانی در شرکت ایران ترانسفو زنجان طراحی و تولید شده است، رونمایی کرد. همچنین وزیر دفاع در پایان سفر خود نیز از محل فیلمبرداری سریال شهید صنعت هسته ای دکتر مجید شهریاری بازدید کرد.

 • عزاداری متفاوت زنجانی ها در یوم الزینب

  عزاداری متفاوت زنجانی ها در یوم الزینب

  روز یازدهم محرم هر سال برای زنجانی ها روز آشنایی است. روزی که با حضور پر شور خود در دسته عزاداری زینبیه اعظم، در یوم الزینب حماسه دیگری می آفرینند. اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا دسته عزاداری زینبیه لغو و مراسم یوم الزینب به صورت محدود و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در محوطه روباز اطراف زینبیه اعظم زنجان برگزار شد.

 • توزیع ۱۱۲ هزار بسته کمک مومنانه در زنجان

  توزیع ۱۱۲ هزار بسته کمک مومنانه در زنجان

  همزمان با فرا رسیدن یوم العباس و به دلیل لغو دسته با شکوه حسینیه اعظم زنجان به علت همه گیری ویروس کرونا؛ ۱۱۲ هزار بسته معیشتی در قالب کمک مومنانه به همت حسینیه اعظم زنجان و با همکاری سازمان های مختلف جمعه ۷ شهریور جهت توزیع میان نیازمندان مورد آماده سازی قرار گرفت. همچنین در مقدمه این برنامه خادمین حسینیه اعظم زنجان با رعایت پروتکل های بهداشتی به عزاداری پرداختند. ارزش ریالی این مرحله از رزمایش کمک مومنانه حدود ۲۰ میلیارد ریال بوده است.

 • آیین عزاداری حسینی در مسجد جامع زنجان

  آیین عزاداری حسینی در مسجد جامع زنجان

  همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، مردم زنجان پایتخت شور حسینی مراسم سرور و سالار شهیدان با رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط های باز مساجد و حسینیه‌ها به عزاداری می‌پردازند. مراسم عزاداری محرم در زنجان هر ساله در داخل مساجد و حسینیه ها برگزار می‌شد، اما امسال به دلیل شرایط خاص بهداشتی در محوطه های بزرگ و رو باز در سطح این شهر برگزار می‌شود.

 • روزهای کرونایی بیمارستان‌های زنجان

  روزهای کرونایی بیمارستان‌های زنجان

  با شروع پیک دوم بیماری کرونا در استان زنجان و همزمان با اعلام وضعیت هشدار در این استان از سوی وزارت بهداشت تمامی بیمارستان های شهرستان زنجان مملو از بیماران کرونایی شده است. به گونه ای که بنابر گفته مسئولان بیمارستانی، بیمارستان ها هم اکنون به حداکثر ظرفیت خود در پذیرش بیماران کرونایی رسیده اند و اگر روال افزایش بیماران با همین سرعت پیش روی کند بیمارستان ها توانایی بستری بیماران جدید را نخواهند داشت.

 • ایران زیباست؛ کوه های رنگی «ماهنشان»
 • چشم‌هایی که سخن می‌گویند

  چشم‌هایی که سخن می‌گویند

  این روزها شیوع ویروس کرونا سبب شده که مردم با پوششی متفاوت در مکان‌ها و محافل مختلف جامعه حضورپیدا کنند. در این روزها دیگر خبری از چهره کامل افراد برای درک شادی و نشاط و یا غم و اندوه نیست. همه با چهره‌ای پوشیده با ماسک در جامعه حضور دارند و اکنون فقط این چشم‌ها هستند که سخن می‌گویند.

 • استمرار تعطیلی طولانی ترین بازار سنتی مسقف زنجان