خبرنگار: 71359

 • این پرستار فقط ۲۱ سال داشت

  این پرستار فقط ۲۱ سال داشت

  رزان اشرف النجار، متولد ۱۹۹۷ میلادی یا همان ۱۳۷۶ شمسی در «خان یونس» دومین شهر پر جمعیت نوار غزه بود؛ شهری محصور بین دریا و سرزمین‌های اشغال‌شده فلسطین.

 • با شاخ‌های ۶۰ ساله اینستاگرام آشنا شوید

  با شاخ‌های ۶۰ ساله اینستاگرام آشنا شوید

  شاخ‌های اینستاگرامی، گربه‌ها،‌ سگ‌های دست‌آموز، بچه‌های شیرین‌زبان و دخترها و پسرهایی با بدن‌های ساخته‌شده و چهره‌های زیبا هستند؛ کسانی که می‌توانند هزاران پسند و نظر زیر پست‌هایشان بگیرند و شبکه‌ای از مخاطبان جدی داشته باشند که از آنها تاثیر می‌گیرند اما احتمالا کمی بعید به نظر می‌رسد که فکر کنیم یک زن و شوهر بازنشسته که هر دو در دهه هفتم زندگی‌شان هستند هم حالا به جمع این شاخ‌ها پیوسته‌اند!

 • آب‌خوری‌ها را برگردانید!

  آب‌خوری‌ها را برگردانید!

  کمتر کاری در دنیا وجود دارد که به اندازه آب خوردن معمولی باشد اما غیرقابل انکار است که این روزها آب خوردن ما هم برای طبیعت تبدیل به بحران شده است!

 • خانه‌ای روی آب و زباله!

  خانه‌ای روی آب و زباله!

  شاید باورتان نشود اما متاسفانه زمین دهان ندارد که زباله ها را ببلعد، بنابراین تمام چیزهایی که ما به عنوان زباله روی زمین می‌ریزیم، یک روزی به خانه خودمان برمی‌گردد یا حداقل به خانه یک از همه جا بی‌خبر دیگری که ناچار است در کنار دریا زندگی کند.

 • این خانم یک رژیم عجیب گرفته است!

  این خانم یک رژیم عجیب گرفته است!

  «خرید کردن» به‌ویژه برای خانم‌ها در بسیاری از  مجله‌ها و سایت‌های سبک زندگی به عنوان راهی برای «شاد شدن» و «بهتر شدن اوضاع و احوال آدم» معرفی شده است.

 • «پهلوان حسین» رفت جایی که دیگر چیزی نشنود

  /داستان عکس/

  «پهلوان حسین» رفت جایی که دیگر چیزی نشنود

  مردی که در عکس می بینید،‌ پدر دختربچه‌ای که زخمی شده نیست؛‌ او یک ورزشکار بازنشسته است، یک کشتی‌گیر مدال‌آور، اغلب یکی از اولین کسانی که در صحنه هر حادثه تروریستی حاضر می‌شد تا زخمی‌ها را با دستان پرقدرتش از محل حادثه دور کند.

 • ستایش، آتنا، ندا ... بچه بعدی کیست؟

  ستایش، آتنا، ندا ... بچه بعدی کیست؟

  ستایش را تنها فرستاده بودند از مغازه بستنی بخرد، آتنا را تنها فرستاده بودند به مغازه کسی آب بخورد،‌ ندا را تنها فرستاده بودند سر کوچه که نان بخرد و تنها ۹ ماه بعد از ماجرای فاجعه‌بار آتنا، این بار برای یک جسد آزاردیده دیگر اشک می‌ریزیم.

 • این آشپزخانه دونفره به مسافرانی از همه دنیا غذا می‌دهد

  این آشپزخانه دونفره به مسافرانی از همه دنیا غذا می‌دهد

  ۱۰ سال پیش که مثل امروز نبود،‌ خیلی از جاهایی که الان مقصد گردشگری هستند، ‌آن وقت‌ها حتی به اسم هم برای خیلی از مردم همین کشور شناخته‌شده نبودند و کسب و کار مهمان‌داری خیلی از زنان ایرانی،‌ این طوری شروع شده است.

 • ۲۵ کتاب عیدانه به توصیه کاربران شبکه‌های اجتماعی

  ۲۵ کتاب عیدانه به توصیه کاربران شبکه‌های اجتماعی

  کاربران شبکه‌های اجتماعی این روزها با نزدیک شدن به تعطیلات دو هفته‌ای آغاز سال جدید، با هشتگ #کتاب۹۶ مشغول معرفی کتاب‌های خوبی هستند که در یک سال گذشته خوانده‌اند تا دوستانشان با استفاده از طرح #عیدانه_کتاب با تخفیف ۲۰ درصدی کتاب‌فروشی‌ها، هم برای خودشان و هم برای دوستان و اقوام و آشنایان کتاب و عیدی بخرند.

 • پاسخ هاوکینگ به ۳ سوال اساسی

  پاسخ هاوکینگ به ۳ سوال اساسی

  استیون هاوکینگ که امروز درگذشت، از تاثیرگذارترین چهره‌ها در فیزیک نظری بود. علاوه بر این تعدادی از کتاب‌های او بین مردم دنیا محبوبیت فراوانی دارد.

 • بازجویی هشت ساعته از دختر هشت ساله؟!

  بازجویی هشت ساعته از دختر هشت ساله؟!

  ​خبر بازجویی از یکی از کودکانی که در روز زن، ‌در برج میلاد برنامه اجرا کرده است‌ مثل توپ ترکیده است. حتما شما هم از میان اخباری که در اینستاگرام و کانال‌های تلگرامی به آن برخورده‌اید،‌ روایت مادر و کودکی را خوانده‌اید که «برای ارائه شناسنامه کودک به مقر پلیس در خیابان وزرا مراجعه کردند و بعد ...»

 • مجازات متلک‌پرانی شلاق است اما ...

  مجازات متلک‌پرانی شلاق است اما ...

  بسیاری از قربانیان مزاحمت‌های خیابانی، آن را به عنوان بخشی از الزامات زندگی روزمره پذیرفته‌اند. شاید شما هم تجربه آزارهای کلامی و فیزیکی در خیابان را داشته باشید. بیشتر قربانیان این مزاحمت‌ها تلاش می‌کنند تا جایی که ممکن است به سرعت از موقعیت فرار کنند و جایی بروند که دست فرد مزاحم به آنها نرسد یا حداقل صدایش را نشنوند.

 • باید «نابغه» باشی!

  باید «نابغه» باشی!

  لابد پسربچه‌ای را که به عنوان «نابغه ده ساله» در یک برنامه صبحگاهی تلویزیون حاضر شد و گفته می‌شد مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه، مدرس مجتمع فنی تهران و طراح آینده ماشین‌های تسلاست، به یاد دارید؛ کودکی که تنها چند روز بعد از این برنامه با پیگیری روزنامه‌نگاران از منابع متعدد ثابت شد که نه تنها از تسلا بلکه از هیچ کجای دیگری دعوت به همکاری نشده،‌ نوبخت به او حکم مشاوره نداده و هیچ کدام از ۱۶ اختراعی که مدعی‌اش بود ثبت نشده!‌

 • بالاتر از سیاهی رنگی نیست

  بالاتر از سیاهی رنگی نیست

  تعجب نکنید! نه مشکی رنگ سال ۲۰۱۸ است، نه بازیگران بنا بر آن قول مشهور که مدعی است پوشیدن لباس مشکی آدم را لاغرتر نشان می‌دهد، تصمیم گرفته‌اند سیاه‌پوش شوند. حالا دیگر ماه‌هاست که رنگ سیاه نشانه‌ای از اعتراض زنان و بخصوص زنان بازیگر در سینمای دنیاست؛ اعتراض برای پایان دادن به آزار جنسی در محل کار.

 • نان‌گرفتن از آب گل‌آلود

  نان‌گرفتن از آب گل‌آلود

  دوازدهم بهمن، مثل خیلی از روزهای دیگر، از جمله جشن‌های ملی فراموش شده ماست؛ روزی که در آن دولت دکتر محمد مصدق بالاخره توانست دریای خزر را از انحصار شرکت شیلات روسیه و ایران که مشابه شرکت نفت بریتانیا و ایران کار می‌کرد،‌ در آورد و شیلات دریای خزر را ملی کند.

 • اگر به اتهام قتل بازداشت شوید و پول نداشته‌ باشید ...

  اگر به اتهام قتل بازداشت شوید و پول نداشته‌ باشید ...

  آدم‌ها تمایل دارند برای حفاظت از خودشان هم که شده،‌ اعضای گونه خودشان را وقتی مرتکب خطایی غیرقابل تحمل می‌شوند طرد کنند تا خودشان را با این باور تسکین دهند که «انسان،‌ نمی‌تواند مرتکب چنین خطایی شود!» اما همیشه نمی‌شود از یک طرف، آدم‌هایی که دوستشان نداریم را ببریم و دور بیندازیم و از طرف دیگر به بنای تمدن آریایی که ادعا می‌کنیم قدمتش به اندازه تاریخ‌ و حتی بیش از آن است، بنازیم.

 • این دخترها دیگر قربانی نیستند

  این دخترها دیگر قربانی نیستند

  این یکی از بزرگ‌ترین رسوایی‌های جنسی در عالم ورزش است. باید منتظر باشیم تا سال‌ها هالیوود داستان دخترانی را برایمان بگوید که برای پدر و مادر و معلمان و مربی‌هایشان گفتند «دکتر تیم ژیمناستیک» آدم عجیبی است ولی هیچ‌کس به حرفشان گوش نکرد.

 • با ۱۰ بحران اساسی سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

  با ۱۰ بحران اساسی سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

  ۱۰ سال بعد از سال بحران مالی در اروپا و آمریکا، سال ۲۰۱۸ در حالی آغاز شده است که به نظر نمی‌آید چالش‌های آن برای دنیا کمتر از سال‌های گذشته باشد.

 • چه کنیم که موش‌ها ما را نخورند؟

  چه کنیم که موش‌ها ما را نخورند؟

  ممکن است شما هم از آن دسته کسانی باشید که تمایل دارند رسانه‌ها را متهم کنند که «دروغگو» هستند،‌ اخبار را «سانسور» می‌کنند و طرف «حکومت» را می‌گیرند و به همین دلیل تمایل داشته باشید اخبار را از کانال‌هایی به غیر از رسانه‌های رسمی و شناخته‌شده دنبال کنید. خب برای گام اول باید بدانید که شما در جهان تنها نیستید!

 • جنجال «سبوس»

  جنجال «سبوس»

  وزیر کشاورزی،‌ در بازدید از استان گیلان، به کشاورزی که عرض حال می‌کرد گفته: «به او سبوس بدهید بخورد»، شما هم یاد والی‌های ستمگر دولت‌های قاجاری افتادید؟ صبر کنید و باقی ماجرا را بشنوید.

 • این خرس رو به مرگ است و خونش گردن ماست

  این خرس رو به مرگ است و خونش گردن ماست

  ممکن است شما جزء آن دسته از افراد باشید که فکر می‌کنند زندگی خرس و گرگ و روباه،‌ ربط خاصی به زندگی آدم‌ها ندارد و نباید خیلی نگران این بود که خرس‌ها دارند گرسنگی می‌کشند، ‌نسل پرنده‌های مهاجر دارد تمام می‌شود و آخرین فیل‌ها و کرگدن‌ها برای تجارت عاج شکار می‌شوند. اگر شما جزء آن گروه از آدم‌ها هستید،‌ این داستان برای شما نیست.

 • زن‌هایی که می‌خواهند دنیا را تغییر دهند، کمک لازم دارند

  زن‌هایی که می‌خواهند دنیا را تغییر دهند، کمک لازم دارند

  این یکی قسمت تازه از سریالی است که پنجاه سال پیش شروع شده است؛ مبارزه برای تغییر دنیا،‌ جوری که برای نصف دیگر مردمش هم جا داشته باشد.

 • جنجال حقوقی بر سر آثار هنری زندانیان گوانتانامو

  جنجال حقوقی بر سر آثار هنری زندانیان گوانتانامو

  پشت دیوارهای گوآنتانامو چه خبر است؟ واقعیت این است که هر چه از آن طرف دیوارهای این زندان در جزیره‌ای غیر مسکون می‌دانیم را از فیلم‌های سینمایی گرفته‌ایم و بعضی خاطره‌نگاری‌ها، اما حالا چشم دنیا به روایت تازه‌ای روشن شده است.

 • بمب‌های متحرک اچ‌آی‌وی شما را تهدید می‌کنند!

  دهم آذر روز جهانی مبارزه به ایدز است

  بمب‌های متحرک اچ‌آی‌وی شما را تهدید می‌کنند!

  این قسمتی از یک سریال جنایی آمریکایی نیست، این روایتی واقعی از همین خیابان‌های تهران است که زندگی در آن به راحتی چرخیدن تاس روی صفحه بازی از این رو به آن رو می‌شود.

 • این زنان ورزشکار، دنیا را عوض کردند!‌

  این زنان ورزشکار، دنیا را عوض کردند!‌

  برای سال‌ها، باربی، نماد زنانگی مورد تایید فرهنگ آمریکایی بود که در بسیاری از نقاط دنیا او را نمونه زن مقبول غربی می دانستند. کارشناسان فرهنگی در اروپا و آسیا و حتی در خود آمریکا  به رواج استفاده از باربی اعتراض می کردند و آن را زمینه‌ی تغییر تصویر « زن خوب» در ذهن بچه ها می‌دانستند.

 • «نوار زرد»، سریال زرد!‌

  «نوار زرد»، سریال زرد!‌

  سریال پلیسی «نوار زرد» که از تولیدات سالانه ناجی هنر برای هفته نیروی انتظامی بود، با یک پایان خاکستری متمایل به خوب، تمام شد. ۲۴ قسمت با پرونده‌هایی شامل قتل، آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه، کلاهبرداری، قاچاق مواد مخدر، سرقت جسد و البته دزدی از بانک! با هنرنمایی یک «مامور باهوش خوش‌قیافه خوش‌پوش تک‌پر» که کلاه سرش نمی‌رود و محبوب همگان است.

 • چرا در بحران اینگونه‌ایم؟

  چرا در بحران اینگونه‌ایم؟

  «ما ماشین نداریم. اگر کسی ماشین شاسی‌بلند دارد با ما تماس بگیرد. به محض اینکه ماشین جور شود، عازم مناطق زلزله‌زده هستیم». این یکی از پیام‌هایی بود که در روزهای اخیر، در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد. گروهی از دوستان که با هم یک گروه جمع‌آوری کمک ایجاد کرده بودند تا پول و غذا و نان و آب به مناطق زلزله‌زده برسانند، بعد از جمع‌آوری مقداری هدیه متوجه شده بودند که با ماشین خودشان نمی‌توانند به سمت غرب بروند!

 • موگابه، داستان رو به پایان یک رهبر انقلابی

  موگابه، داستان رو به پایان یک رهبر انقلابی

  رابرت موگابه، رییس جمهور زیمبابوه، اخیرا با یک کودتای آرام، به سمت ترک قدرت حرکت داده شده است؛ گرچه ارتش که در روز اول کودتا اعلام کرده بود قصد به دست گرفتن قدرت و برکنار کردن رئیس جمهور را ندارد و تنها می‌خواهد «اطرافیان فاسد» رییس‌جمهور را خلع کند. به نظر می‌رسد رییس‌جمهور موگابه که چهارمین دهه ریاستش بر زیمبابوه را پشت سر می‌گذارد، به سختی بتواند در دهه نهم زندگی‌اش بعد از این بحران قد راست کند.

 • در عربستان چه خبر است؟

  در عربستان چه خبر است؟

  از مرداد سال جاری که «محمدبن نایف» ولیعهد پادشاه تازه عربستان‌ «ملک سلمان»، با طرح اتهام اعتیاد برکنار شد و «محمد بن سلمان» با ۳۲ سال سن به ولایت عهدی رسید، عربستان هم با روزهای آرام دوران پادشاه پیشین و هم با شیوه تصمیم‌گیری مشهوری که اجماع خوانده می‌شد و به تصمیم‌گیری شورایی سران و قدرتمندان عربستان در مورد موضوعات مهم کشور اشاره داشت، خداحافظی کرده است.

 • سه گام برای اینکه در زلزله بعدی کمتر اشک بریزیم

  سه گام برای اینکه در زلزله بعدی کمتر اشک بریزیم

  می‌گویند ایران سرزمینی غنی و ثروتمند است که با درآمد معادنش می‌شود کشور را بدون نفت اداره کرد، هزینه‌اش هم لابد همین است، هر از چندی لرزیدن خانمان‌برانداز زمین و ویرانی در طرفی از کشور،‌ روزهای عذاب و استرس و عزای عمومی،‌ بد و بیراه گفتن به زمین و زمان و سازمان‌های امداد رسان. بسیج عمومی برای جمع‌آوری کمک و اهدای خون و پول و آب و غذا برای رساندن به دست مصدومان. و بعد از آن؟ انتظار برای زلزله‌ای دیگر و دوباره عزاداری دیگر.