خبرنگار: 30021

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • مسافران آبشار «گنجنامه» - همدان
 • سفر محمدباقر نوبخت به همدان

  سفر محمدباقر نوبخت به همدان

  دوشنبه ۲۸ تیرماه با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر یک روزه خود به استان همدان، از چندین پروژه در این استان بهره‌برداری کرد. وی ابتدا فاز اول مرکز جامع سرطان بنیاد محمدعلی فرشچیان را با اعتباری افزون بر ۵۸۰ میلیارد تومان هزینه و سپس به طور نمادین ۱۵۴ واحد مسکن محرومین روستای "خلیل کُرد" شهرستان بهار، بخشی از ۲۶۰۰ واحد مسکونی احداث شده را افتتاح کرد.

 • برداشت محصول سیب زمینی - همدان
 • مسابقات بوکس نونهالان - همدان

  مسابقات بوکس نونهالان - همدان

  مسابقات بوکس نونهالان، جمعه ۱۸ تیر با حضور ۳۵ بوکسور در رده سنی ۱۳ و ۱۴ سال با انجام ۲۱ مسابقه در خانه بوکس شهر همدان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. پس از پایان رقابت‌ها نفرات برتر با نظر کادر فنی و هیات بوکس استان همدان به مسابقات انتخابی تیم ملی نونهالان اعزام خواهند شد. هم اینک نزدیک به یک هزار ورزشکار در رشته بوکس استان همدان فعالیت دارند.

 • خشکی تالاب «آق گل»
 • ایران زیباست؛ غار علیصدر
 • آخرین وضعیت سد «اکباتان» - همدان

  زنگ خطر برای ایران زمین!

  آخرین وضعیت سد «اکباتان» - همدان

  سد «اکباتان» همدان، ظرفیت مخزن ۳۶ میلیون مترمکعب دارد، که در حال حاضر ۵۳ درصد آن پُر است که برای مصارف شرب و کشاورزی استفاده می‌شود. در سال‌جاری همدان سیزدهمین استان به لحاظ کمبود بارش بوده که نسبت به سال گذشته ۴۱ درصد کاهش بارندگی داشته‌ است. در سال آبی جاری حدود ۲۷۱ میلیمتر بارندگی داشته‌ایم درحالی‌که بارش در سال قبل ۴۵۷ میلی‌متر بوده است.

 • کنکور ۱۴۰۰ - همدان

  کنکور ۱۴۰۰ - همدان

  آزمون ورودی دانشگاه‌های سال ۱۴۰۰ در پنج گروه آموزشی هنر، علوم انسانی، ریاضی و فنی، علوم تجربی و زبان‌های خارجی به مدت چهار روز در روزهای چهارشنبه ۹ تا شنبه ۱۲ تیرماه همزمان با سراسر کشور در استان همدان برگزار می‌شود.۲۸ هزار و ۷۱۵ داوطلب برای بزرگترین ماراتن علمی کشور در استان همدان به رقابت می پردازند. داوطلبان در سطح استان همدان در دانشگاه بوعلی‌سینا، دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش و پرورش، دانشگاه پیام نور همدان، بهار، اسدآباد، رزن، فامنین، کبودرآهنگ، تویسرکان، نهاوند، ملایر بخش خزل و درگزین به رقابت می‌پردازند.

 • ایران زیباست؛ «چشمه ملک»
 • سنجش سلامت تحصیلی نوآموزان - همدان

  سنجش سلامت تحصیلی نوآموزان - همدان

  سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان در حال انجام است. امسال سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی بیش از ۳۲ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان استان از یکم تیرماه تا پایان شهریورماه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود. تعداد پایگاه‌های سنجش در استان همدان ۲۷ پایگاه که در هر پایگاه روزانه ۳۶ نوآموز براساس نوبت‌گیری مورد سنجش قرار می گیرند.

 • جشن پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری - همدان

  جشن پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری - همدان

  جشن پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه، ۳۰ خرداد در پیاده راه بوعلی شهر همدان برگزار شد.

 • شمارش آرای ملت - همدان

  شمارش آرای ملت - همدان

  پس از اتمام ساعت قانونی سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا، شعب اخذ رای کار شمارش آرا را شروع کردند.

 • آماده‌سازی و توزیع صندوق‌های اخذ رای - همدان

  آماده‌سازی و توزیع صندوق‌های اخذ رای - همدان

  در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد۱۴۰۰ در ۲۸۱ شبه ، صندوق‌های اخذ رای زیر نظر تدابیر امنیتی در حال آماده سازی و ارسال به شعب اخذ رای است.

 • آماده سازی صندوق‌های اخذ رای - همدان

  آماده سازی صندوق‌های اخذ رای - همدان

  سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد 1400 در 212 شعبه در شهر همدان برگزار می شود و با توجه به نزدیک شدن به این روز سرنوشت‌ساز، ستاد برگزاری انتخابات در همدان همزمان با سراسر کشور در حال آماده سازی صندوق های اخذ رأی برای استقرار در شعب هستند. گفتنی است در شهر همدان انتخابات شورای شهر به صورت الکترونیک و توسط 658 صندوق الکترونیکی برگزار خواهد شد.

 • ایران زیباست؛ ارتفاعات «ماسال»
 • ایران زیباست؛ ییلاق «سلانسر»
 • بحران در مزارع کشاورزی دیم - همدان
 • نخستین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون - همدان

  نخستین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون - همدان

  ظهر دوشنبه ۳ خرداد نخستین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون همدان افتتاح شد.این نخستین مرکز واکسیناسیون تجمیعی استان همدان است که در این مرکز هشت سایت وجود دارد و از ساعت ۷:۳۰ دقیقه تا ۱۹:۳۰ دقیقه فعال است .ظرفیت واکسناسیون روزانه ۵۰۰۰ نفر را در این استان است و تا دیروز ۵۶ هزار نفر در استان همدان واکسینه شدند همچنین این استان به عنوان یکی از پایلوت‌های فاز سوم تحقیقاتی واکسن کرونا انستیتو پاستور در ایران، تعداد ۳۰۰۰ نفر در آن طرح واکسن دریافت کردند. در حال حاضر واکسیناسیون گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال در این مرکز انجام می شود.

 • صعود به قله «یخچال»
 • پدیده «دیوارنویسی»
 • برداشت گل محمدی - همدان

  برداشت گل محمدی - همدان

  برداشت گل محمدی در اراضی شهرستان ملایر استان همدان از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه آغاز شده است. پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۷۵ تن گل محمدی برداشت شود و با توجه به کاهش بارندگی‌ها، نسبت به سال گذشته شاهد کاهش ۱۰ درصدی برداشت گل محمدی در این شهرستان باشیم.با توجه به بحران آب و اصلاح الگوی کشت، طی سال‌های اخیر کشت انواع گیاهان کم‌آب‌بر از جمله زعفران‌، گل محمدی، انواع گیاهان دارویی‌ پسته و بادام مورد توجه قرار گرفته و شهرستان ملایر از نظر سطح زیرکشت و تولید گل محمدی رتبه نخست استان همدان را به خود اختصاص داده است.

 • اقامه نماز عید فطر - همدان

  اقامه نماز عید فطر - همدان

  نماز عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور، با حضور اقشار مختلف مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی در میدان مرکزی شهر همدان برگزار شد.

 • استهلال ماه شوال - همدان و ارومیه

  استهلال ماه شوال - همدان و ارومیه

  استهلال ماه یکی از مبناهای اصلی تعیین ماه‌های قمری در دین اسلام است و تأثیر بسزایی در تعیین تکلیف مسلمانان دارد. در میان ماه‌های قمری رؤیت هلال ماه شوّال برای فقها از اهمیت دوچندانی برخوردار است. از این رو ستاد استهلال ماه همدان و ارومیه غروب چهارشنبه‌ ۲۲ اردیبهشت، وضعیت ماه شوال را به منظور اعلام آغاز ماه شوال مورد بررسی قرار دادند.

 • سفر رییس قوه قضاییه به همدان

  سفر رییس قوه قضاییه به همدان

  رئیس قوه قضائیه در بیست و ششمین سفر استانی خود یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در راس یک هیئت عالی قضایی به استان همدان سفر کرد. آیت الله رئیسی در این سفر بررسی مسائل و مشکلات قضایی حقوق استان و نتیجه ارزیابی تیم‌های کارشناسی که چندی پیش برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی در این استان و حضور یافته‌ بودند را در دستور کار قرار دارد. دیدارهای مردمی، دیدار با خانواده شهدا، قضات، کارکنان و مسئولان قضایی و حضور در شورای اداری از برنامه‌های رئیس قوه قضائیه در سفر یک روزه به استان همدان انجام شد.

 • اردوی تیم ملی کشتی جوانان ایران

  اردوی تیم ملی کشتی جوانان ایران

  اولین مرحله اردوی تیم ملی کشتی جوانان برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی به میزبانی همدان در حال برگزاری است. در این اردو ۴۰ کشتی‌گیر که در مسابقات انتخابی تیم ملی حضور داشتند دعوت شدند تا پس از بررسی نقاط ضعف و قوت کشتی گیران برای حضور در مسابقات تایلند که در اواخر خرداد ماه برگزار می‌شود آماده و اعزام شوند. این اردوی تمرینی تا هجدهم ماه جاری در خانه کشتی همدان ادامه دارد.

 • لیالی قدر، شب نوزدهم - استادیوم قدس همدان

  لیالی قدر، شب نوزدهم - استادیوم قدس همدان

  مراسم احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، همزمان در سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استادیوم ۵ هزار نفری قدس همدان برگزار شد.

 • آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا مشترک انستیتو پاستور ایران و کوبا

  آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا مشترک انستیتو پاستور ایران و کوبا

  فاز اول و دوم واکسن نوترکیب کرونا که توسط انستیتو فینلا کوبا با مشارکت انستیتو پاستور ایران ساخته شده با موفقیت مسیر خود را طی کرده و وارد فاز سوم بالینی شده‌است و شهر همدان در این مطالعه قرار گرفته و افراد می‌توانند به صورت داوطلبانه در این کارآزمایی بالینی شرکت کنند.تمامی افرادی که در این مطالعه شرکت کنند، توسط پزشک پایش می‌شوند و تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.این طرح کشوری بوده و برخی استان ها برای مرحله کارآزمایی فاز سوم این واکسن درنظر گرفته شده که سهم استان همدان ۳۰۰۰ داوطلب است. داوطلبان باید افراد ۱۸ تا ۸۰ سالی باشند که ساکن شهر همدان هستند و بیماری زمینه‌ای غیرقابل کنترل ندارند.

 • مرحله دوم واکسیناسیون پاکبانان همدان

  مرحله دوم واکسیناسیون پاکبانان همدان

  مرحله دوم طرح واکسیناسیون کووید۱۹ پاکبانان شهر همدان، صبح جمعه ۱۰ اردیبهشت انجام شد. بیش از ۵۰ درصد پاکبانان همدانی در مرحله اول و دوم، واکسن کرونا دریافت کردند. با توجه به اینکه پاکبانان شهرداری در مواجه مستقیم با نظافت محیط شهری و زباله‌ها هستند جزء مشاغل پرخطر محسوب می‌شوند و به همین دلیل در اولویت واکسیناسیون قرار دارند.

 • باغ بهشت در روزهای کرونایی همدان
 • پل‌های بدون عابر