استانی-عکس

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • سفر رئیس جمهور به بوشهر

  سفر رئیس جمهور به بوشهر

  سید ابراهیم رئیسی در ششمین سفر استانی خود صبح جمعه ۱۶ مهر ماه با استقبال نماینده ولی فقیه، استاندار و مسئولین ارشد استان بوشهر وارد فرودگاه بین‌المللی این استان شد. در ادامه سفر، رییس جمهور از موزه شهید رییسعلی دلواری و نمایشگاه تولیدات صنایع دستی و روستایی آن بازدید و همچنین با نخبگان، علما و خانواده شهدا نیز دیدار کرد.

 • ماهی‌گیری زنان جزیره شمالی

  ماهی‌گیری زنان جزیره شمالی

  زنان جزیره شمالی، روستایی در نزدیکی گناوه استان بوشهر به روش سنتی با استفاده از کاسه و طعمه در کنار ساحل نیلگون خلیج فارس ماهی (هواسین) صید می‌کنند، این روش صید از اواخر مرداد ماه آغاز شده و تا تا اوایل آبان ماه در ساحل کم عمق این روستا ادامه دارد.

 • تکریم و معارفه استاندار بوشهر با حضور وزیر کشور

  تکریم و معارفه استاندار بوشهر با حضور وزیر کشور

  آیین تکریم و معارفه استاندار بوشهر، یکشنبه ۴ مهر با حضور احمد وحیدی وزیر کشور در بوشهر برگزار شد. احمد محمدی‌زاده به عنوان استاندار جدید بوشهر جایگزین عبدالکریم گراوند شد.

 • برداشت خرما در نخلستان های بوشهر

  برداشت خرما در نخلستان های بوشهر

  استان بوشهر متراکم‌ترین نخلستان‌های کشور را دارد سالانه حدود ۱۷۰ هزار تن خرما از نخل‌های سربه فلک کشیده این استان برداشت می‌شود، نخلداران بوشهری در این فصل از سال حسابی گرم کار و در تلاش هستند تا محصول خود را به بهترین شکل برداشت، بسته بندی و روانه بازارهای داخلی و خارجی کنند.

 • افتتاح و آبگیری دو سد «خاییز» و «ارغون» - بوشهر

  افتتاح و آبگیری دو سد «خاییز» و «ارغون» - بوشهر

  بهره‌برداری از سد اَرغون دشتستان و آبگیری سد خاییز تنگستان امروز در قالب پویش الف - ب ایران و در آخرین روزهای کاری دولت با دستور حسن روحانی رییس جمهور در ارتباطی تصویری آغاز شد.  سد ارغون در بخش بوشکان شهرستان دشتستان قرار دارد و با طول تاج ۲۵۰ متر، عرض ۶ متر وحجم مخزن ۲ میلیون مترمکعب و  مبلغی افزون بر ۶۰۰ میلیارد ریال ساخته شده است. سد خاییز تنگستان هم از نوع خاکی با هسته رسی دارای ارتفاع ۳۶متر، طول تاج ۶۱۰ متر، عرض ۱۰ متر و حجم مخزن حدود ۱۶ میلیون متر مکعب است.

 • آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  جمعه اول مرداد ۱۴۰۰ با حضور داوطلبان واجد شرایط،آزمون استخدامی نیروهای آموزش و پرورش، همزمان با سراسر کشور، در شهرهای شیراز، تبریز،اراک توسط جهاد دانشگاهی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مخصوص شرایط شیوع کرونا، برگزار شد.