برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • ۵ نفر که برای داربی جمعه از همه بی‌قرارتر هستند

  ۵ نفر که برای داربی جمعه از همه بی‌قرارتر هستند

  سربازان این جمعه هم لبالب از شوق پیروزی هستند اما این وسط حکایت ۵ نفر فرق می‌کند. این ۵ تن صاحب انگیزه‌ای مضاعف برای کامیابی در شهرآورد پیش رو هستند.

 • از فرسودگی شغلی چه می‌دانید؟!

  فرسودگی وضعیتی است که کمتر می‌توانیم تعریف مناسبی برای آن پیدا کنیم. در واقع تا احساسش نکنیم نمی‌توانیم بدانیم که چیست. در برهه کنونی ممکن است بسیاری از ما احساس کنیم دچار فرسودگی شده‌ایم.

 • این بی‌رحمی را به منامه ببر!

  این بی‌رحمی را به منامه ببر!

  آن چه برای فوتبال ایران اهمیت کلیدی دارد، تکرار درخشش طارمی در میادین ملی است. تیم کشورمان به‌زودی برای برگزاری چهار مسابقه باقی‌مانده از مرحله اول مقدماتی جام‌ جهانی راهی منامه بحرین خواهد شد و از صمیم قلب امیدواریم طارمی همین درخشش را آنجا هم تکرار کند. مخصوصا در دو بازی سرنوشت‌ساز برابر بحرین و عراق، ما به همین مهاجم شش‌دانگ، فرصت‌طلب و بی‌رحم نیاز داریم.

 • عبدالوهاب شهیدی بیش از یک خواننده تمام‌عیار بود

  عبدالوهاب شهیدی بیش از یک خواننده تمام‌عیار بود

  در تمام این ۹۹ سال، با خود و برای موسیقی و شعر زیست، فراوان تحسین شنید و سررشته خرد را گم نکرد. ستایندگان او مجموعه‌ای عجیب‌اند...

 • رؤیت هلال شوال

  رؤیت هلال شوال

  بودند کسانی هم که خوردن روز عید فطر را با آب تربت سیدالشهدا آغاز می‌کردند. دعاهای این نماز هم آهنگین، تامل‌برانگیز و در خور توجه است؛ به‌خصوص قنوت‌های آن. دعاهای قرآنی را می‌توان از ویژگی‌های شیعیان دانست.

 • محمد مصدق؛ آخرین دفاع در دادگاه

  محمد مصدق؛ آخرین دفاع در دادگاه

  «در تمام مدت عمر یک هدف بیشتر نداشته‌ام و آن این بوده و هست که ملت ایران بتواند مستقل و سرافراز زندگی کند و جز اراده اکثریت هیچکس بر او حکومت نکند.»

 • چشم انداز دانشگاه در دوران پساکرونا

  انتظار می‌رود آموزش آنلاین نه به‌عنوان یک سبک موقت و کوتاه‌مدت، بلکه به‌عنوان یک شیوه و روش ماندگار در حوزه آموزش عالی به شکلی جا افتاده، سهل و روان جریان یابد و با تقویت زیرساخت‌های موجود و تأمین نرم‌افزارهای مناسب و مورد نیاز اشکالات موجود برطرف گردد.

 • «اول اونا شروع کردن!»

  «اول اونا شروع کردن!»

  بازیکنانی که به هم حمله کردند کافی بود کمی سرشان را می‌چرخاندند و به سروش رفیعی نگاه می‌کردند. بازیکنی که همین دو سال قبل در دیدار پرسپولیس - سپاهان با استنلی کی‌روش دست به یقه شد، کتک‌کاری کرد و حالا کنار استنلی برای موفقیت سپاهان می‌جنگد! بد نبود نگاهی به سعید آقایی می‌انداختند که همین یکی - دو سال قبل وقتی عضو سپاهان بود با کبوتر قرمز در دستانش برای پرسپولیسی‌ها کری می‌خواند و حالا پرسپولیسی شش آتشه شده!

 • مروری بر حوادث مرگبار معدن

  مروری بر حوادث مرگبار معدن

  هر روز صبح، نگاهی به آسمان می‌کنند و به امید دیدن دوباره روشنایی به عمق زمین می‌روند. در تونل‌های تنگ و تاریک با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کنند و گاهی یک اشتباه، فاجعه‌ای را برای آنها رقم می‌زند. بی‌توجهی برخی معدن‌داران به اصول ایمنی باعث می‌شود کارگران در پی روزی حلال جان بدهند و بعد از هر حادثه تا مدت‌ها بحث ایمنی معادن مطرح شود اما متاسفانه خیلی زود هم ریشه ماجرا فراموش شود.

 • جمعه جذاب در راه است

  جمعه جذاب در راه است

  در داربی تهران خیلی مواقع جذابیت فدای حساسیت شده و بازی آن قدر که انتظار می‌رفته زیبا و تماشایی از کار درنیامده است. حکایت این مرتبه اما فرق دارد و به نظر می‌رسد اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، یک بازی خوب و پراتفاق خواهیم دید. برای طرح این فرضیه، چهار دلیل داریم.

 • یک پیشنهاد برای کاندیداهایی که قبلا مسئولیت داشته‌اند

  یک پیشنهاد برای کاندیداهایی که قبلا مسئولیت داشته‌اند

  انتخابات ۱۴۰۰ بزرگ ترین و تاثیرگذارترین واقعه‌ی امسال است که آثار آن در جای جای زندگی مردم در چهار سال آینده هویدا خواهد بود ولی به جرات می‌توان گفت مهم‌ترین دغدغه سیاسیون و برگزارکنندگان نه خود انتخابات بلکه میزان مشارکت مردم در آن است؛ دغدغه درستی که در صورت پایین‌بودن نمودارها در پایان روز انتخابات تبعاتش دیگر محدود به ۴ سال آینده نخواهد بود و چه بسا آثار آن خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای کشور در دهه‌های آتی به دنبال داشته باشد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار تصویری با تشکل‌های دانشجویی و آغاز فرآیند نامنویسی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری بازتاب گسترده‌ای در روزنامه‌های امروز داشت.

 • فتوای رهبر انقلاب درباره قرض

  مقام معظم رهبری به استفتایی درباره «قرض» پاسخ داده‌اند.

 • قصه جوش و دمل‌های بهاری

  در مکتب طب سنتی اعتقاد بر این است که بروز انواع جوش در ناحیه خاصی از بدن می‌تواند نشان‌دهنده وضعیت عضوی باشد که در نزدیکی آن قرار دارد. به عبارتی نشانگر وجود اختلالی در عضو مجاور جوش‌هاست که در صورت برطرف‌کردن مشکل و اختلال عضو مورد نظر، جوش‌ها از بین خواهد رفت.

 • امکان برخورد با سایت‌های قمار هست اما ...

  امکان برخورد با سایت‌های قمار هست اما ...

  این ماجرای ما و سایت‌های قمار و شرط‌بندی درحال تبدیل شدن به یک مساله تکراری و روتین و عادی است. آنقدر همه درباره آن حرف می‌زنند و کسی برای آن کاری نمی‌کند که این سایت‌ها حسابی بین جوانان و نوجوانان جا باز کرده‌اند و درحال پیشروی هستند.

 • ناصرالدین شاه چگونه سلبریتی شد؟

  ناصرالدین شاه چگونه سلبریتی شد؟

  در بین شاهان دوره قاجار، ناصرالدین‌شاه شناخته‌شده‌ترین آن‌هاست؛ آن‌قدر که در دوره‌های بعد، دستمایه نگارش مقالات، داستان‌ها و پژوهش‌های بی‌شمار شد و چنان اثر خود را بر زندگی روزمره مردم گذاشت که حتی امروزه، عکس او را می‌شود روی قلیان‌های قدیمی و استکان و نعلبکی‌های عتیقه مادربزرگ‌ها دید.

 • آیا گرفتن مدرک دکتری به هزینه و زحمتش می‌ارزد؟

  آیا گرفتن مدرک دکتری به هزینه و زحمتش می‌ارزد؟

  گرفتن مدرک دکتری در رشته‌ای دانشگاهی کار توان‌فرسایی است که تا مدتی پیش ظاهراً به زحمتش می‌ارزید. منزلت اجتماعی بالا، درآمد خوب و شغلی مطمئن در دانشگاه وسوسه‌کننده بود، اما این روزها سختی‌های این دوره تحصیلی طولانی باقی مانده است، اما خبری از مزایایش نیست. هر ساله لشکری از دکترهای بیکار از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند بدون آنکه چشم‌انداز اطمینان‌بخشی جلویشان باشد. شاید باید این دوره را کنار بگذاریم و روش‌های دیگری را برای تحصیلات پیشرفته امتحان کنیم.

 • ریزش قطعی است

  ریزش قطعی است

  خواسته هواداران هر دو تیم سرخابی هم حفظ حداکثری و چه‌بسا صد درصدی این نفرات است اما از حالا مطمئن باشید ریزش در اردوگاه هر دو تیم قطعی است.

 • بازخوانی گفتگوی محمدعلی سپانلو با آگاتا کریستی

  بازخوانی گفتگوی محمدعلی سپانلو با آگاتا کریستی

  متن گفت‌وگوی ۵۵ سال پیش محمدعلی سپانلو را با «آگاتا کریستی» - مشهورترین و محبوب‌ترین نویسندۀ رمان‌های جنایی و پلیسی در جهان و خالق شخصیت‌هایی چون «هرکول پوآرو» و خانم «مارپل» - در جریان سفرش به تهران که در مجلۀ فردوسی چاپ شد (و بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت) می‌خوانید.

 • گفتگو با عبدالوهاب شهیدی در واپسین روزهای زندگی

  گفتگو با عبدالوهاب شهیدی در واپسین روزهای زندگی

  «ادیب خوانساری صدایش هم‌وزن صدای بنده است. محمود خوانساری، بنان، شجریان اینها خوب هستند. صدای همه این‌ هنرمندان را دوست دارم. هنرمندان زیادی با من دوست بودند. خیلی‌ها به منزل ما آمدند و عکس یادگاری گرفتیم. حیف! متاسفانه از دست دادیم‌شان.»

 • واقعا باید به ما میزبانی بدهند؟

  «اگر AFC به ایران میزبانی ندهد، صد درصد از سر حب و بغض است و هیچ احتمال دیگری وجود ندارد!»

 • مراقب باشید؛ حتی اگر جواب تست کرونا منفی باشد!

  مراقب باشید؛ حتی اگر جواب تست کرونا منفی باشد!

  با توجه به افزایش اخیر موارد ابتلا به ویروس کرونا افراد نسبت به نتایج آزمایش منفی کووید-۱۹ بسیار بدبین شده‌اند؛ به‌ویژه هنگامی که علائم خفیف تا شدید مرتبط با ویروس کشنده را هم تجربه کرده باشند.

 • کشت و کار در ناکجاآباد

  کشت و کار در ناکجاآباد

  با مطالعه‌ای گذرا شاید شما هم به این نتیجه برسید که دیگر کمتر کشاورزی هست که با دلبستگی یک کشاورز روی زمین آبا و اجدادی‌اش کار کند. محصولات به بار می‌آیند و در دسترس ما قرار می‌گیرند اما در یک بی‌نظمی فراگیر. وضعیتی که تنها به مسأله بحران آب دامن نمی‌زند بلکه جنبه‌های اجتماعی و سیاسی گسترده‌ای نیز دارد که باید به آنها پرداخت. یک دهه دیگر با خردشدن بیشتر زمین، وضعیت چگونه خواهد بود؟

 • واکسن، راه نجات از ماسک نیست

  واکسن، راه نجات از ماسک نیست

  آیا پس از دریافت واکسن همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم؟

 • آیا استقلال هنوز امیدی برای قهرمان‌شدن دارد؟

  آیا استقلال هنوز امیدی برای قهرمان‌شدن دارد؟

  فرهاد مجیدی برای نزدیک‌شدن به قهرمانی باید کاری فراتر از منصوریان و شفر انجام و همه حریفان آینده را یکی بعد از دیگری شکست دهد.

 • واکسیناسیون خبرنگاران؛ دعوا بالاسر قبری که مُرده‌ای ندارد!

  واکسیناسیون خبرنگاران؛ دعوا بالاسر قبری که مُرده‌ای ندارد!

  چند روز قبل، نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاری‌ها به وزیر بهداشت نامه نوشت و از او درخواست کرد که خبرنگاران سریع‌تر علیه کرونا واکسینه شوند؛ نامه‌ای که در این چند روز از هر سمتی که به آن نگریسته‌ایم، خسارت بوده و بس!

 • صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  دستور رئیس‌جمهوری به وزارت کشور و همچنین درگذشت عبدالوهاب شهیدی تیتر مشترک بسیاری از روزنامه‌های امروز هستند.

 • ۵ دردی که نباید نادیده گرفته شود

  با شایع‌ترین دردهایی که می‌توانند نشانه یک مشکل جدی سلامت باشند، آشنا شوید.

 • گداهای تهران در دالان تاریخ

  کشور ما هیچ‌وقت کشور فقیری نبود اما بخش بزرگی از جامعه آن روز ایران در نکبت و فقر دست و پا می‌زد. تازه این را هم نباید فراموش کرد که آن زمان از پایان جنگ اول جهانی مدت زیادی نمی‌گذشت و خرابی‌ها و خسارت‌های آن همچنان باقی بود.

 • چگونه از سفیدشدن موها جلوگیری کنیم؟

  چگونه از سفیدشدن موها جلوگیری کنیم؟

  فرقی ندارد چند سالتان است، ۲۵، ۳۲ یا ۵۰ سال؛ موهایی که رنگ عوض کرده و سفید شده‌اند، می‌تواند در کنار موهای سیاه یا قهوه‌ای چهره شما را تغییر دهند و البته گاهی خلق و خوی شما را تنگ کنند.