• اغفال ۴۰ زن در مشهد توسط ۲ روانشناس

  اغفال ۴۰ زن در مشهد توسط ۲ روانشناس

  مدیران دو مرکز مشاوره روان‌شناسی در مشهد به دلیل گستردگی جرایم هولناک در حالی با اتهام سنگین افساد فی‌الارض از سوی بازپرس پرونده رو به رو شدند که هنوز تحقیقات بیشتر درباره زوایای پنهان این ماجرا ادامه دارد.

 • چرا قلعه‌نویی، فردوسی‌پور را بی‌وجدان می‌نامد؟

  چرا قلعه‌نویی، فردوسی‌پور را بی‌وجدان می‌نامد؟

  «این خیلی جالب است که ما در بدترین شرایط تاریخ فوتبال که فدراسیون فوتبال مسئول نداشت و تعلیق شده بود و بعد دو گروه سیاسی به‌جان هم افتادند چنین نتایجی را به‌ دست آوردیم اما ما را دادگاهی کردند ولی چهار سال بعد با آن همه هزینه، در همان مرحله حذف شدند و مربی را قهرمان ملی کردند؛ بعد به نظر شما این آدم‌ها وجدان دارند؟ به‌ نظر من که چیزی به‌ نام وجدان و حتی خدا را نمی‌شناسند که این کارها را می‌کنند.»

 • بازتاب پایان دورکاری

  ما برای حفظ سلامتی خودمان از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنیم اما برخی از ارباب رجوع‌ بدون ماسک برای پیگیری پرونده‌شان وارد محیط کارمان می‌شوند، وقتی تذکر می‌دهیم بهانه می‌آورند که جا گذاشته‌اند.

 • تجارت شکست

  تجارت شکست

  اگر او ایمان دارد اجازه نمی‌دهند تراکتور قهرمان شود، چرا این همه برای تیمش هزینه می‌کند؟ چرا قراردادهای چندصدهزار دلاری می‌بندد، چرا مربیان کوچک و بزرگ استخدام می‌کند و چرا حضورش در رسانه‌ها این همه پررنگ است؟ هیچ آدم عاقلی برای شکست قطعی و محتوم هزینه نمی‌کند و رنج نمی‌برد.

 • آدولـف خــوش‌شانـــس!

  آدولـف خــوش‌شانـــس!

  هیتلر چگونه از دام ۱۰ ترور طی ۱۳ سال گریخت؟

 • همه کارشناسیم!

  همه کارشناسیم!

  از ابتدا که اپیدمی کرونا در کشورهای دیگر به جز چین جدی شد در نحوه مقابله با آن دو رویکرد کلی به وجود آمد.

 • محاکمه مردی که خانه دکتر مصدق را با جعل سند فروخت

  مرد جوانی که متهم است با همدستی سه نفر دیگر خانه دکتر مصدق را با جعل سند فروخته و صدها میلیارد تومان کلاهبرداری کرده‌ است، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت.

 • احمدی‌نژاد هنوز نامه پاراف می‌کند

  احمدی‌نژاد هنوز نامه پاراف می‌کند

  گویا احمدی‌نژاد هیچ‌وقت یاد نخواهد گرفت که مشکلات مردم را بهانه‌ای برای ارائه دوباره شعارهای پوپولیستی نکند؛ آن‌هم به بهانه انتخابات!

 • طبیبان بشریت

  طبیبان بشریت

  شاید برخی بگویند در موضوع کرونا ما دقیقا می‌دانیم با چه چیزی طرف هستیم و از مرحله کشف گذشته‌ایم اما به واقع چنین نیست و درست به همین علت است که در بحث تهیه واکسن پیشگیری و داروی تحلیل‌دهنده عوارض بیماری، دنیا هنوز در حال طی کردن نخستین قدم‌هاست.

 • شیری که همه ‌چیز را نابود کرد

  شیری که همه ‌چیز را نابود کرد

  ولتر در روزگار خود یک روشنفکر تمام‌عیار بود، سخت کار می‌کرد و می‌گفت: «اشتغال نداشتن به کار با زنده نبودن یکی است ... آن که می‌خواهد زندگی را در این جهان بر خود هموار کند باید تا آنجا که می‌تواند کار کند ... اگر نمی‌خواهید خودکشی کنید همیشه خود را به کاری سرگرم کنید.»

 • آن چه در نتیجه مصرف روزانه تخم مرغ رخ می‌دهد

  آن چه در نتیجه مصرف روزانه تخم مرغ رخ می‌دهد

  تخم مرغ منبع خوبی برای یک ماده مغذی ضروری به نام کولین است که افراد بسیاری به میزان کافی آن را دریافت نمی‌کنند.

 • بازگشت به گوتنبرگ

  «چه کسی می‌داند؛ شاید عدو سبب خیر شد و لااقل کرونا یادمان داد از این پس گوش‌ها را ببندیم و چشم‌ها را باز کنیم، زبان در کام بگیریم و بخوانیم و بنویسیم. ظاهراً راه دیگری برای توسعه انسانی یافت می‌نشود، جسته‌اند پیش از ما.»

 • آخرین میخ‌ها به تابوت مشروعیت اسکوچیچ

  آخرین میخ‌ها به تابوت مشروعیت اسکوچیچ

  سؤال اینجاست که چرا از این شایعه‌ها مثلا اطراف برانکو و نیمکت تیم ملی عمان نیست؟ چرا باید این همه دروغ فقط در مورد آلترناتیو اسکوچیچ ساخته شود؟ اگر فرض کنیم همه اینها شیطنت داخلی است، چرا رسانه‌های بین‌المللی باید یک گوشه این بازی را بگیرند؟

 • ناگفته‌های یک زن از روند نابودی زندگی‌اش

  ناگفته‌های یک زن از روند نابودی زندگی‌اش

  زنی ۳۵ ساله که مدعی بود در شبکه‌های مجازی اغفال شده و اکنون فیلم‌های سیاه یک ارتباط مخفیانه، زندگی‌اش را به نابودی کشانده است، درباره این آشنایی شوم با کارشناس اجتماعی کلانتری قاسم‌آباد مشهد سخن گفت.

 • تلاطم در بازار موبایل

  دبیر انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید، کاهش واردات به جهت عدم تخصیص ارز مسبب قاچاق تلفن‌ همراه به کشور شده است. این در حالی است که رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل معتقد است، رفتار واردکنندگان بی‌ثبات‌کننده است و رجیستری استفاده از موبایل، قاچاق را غیر ممکن می‌کند.

 • ۱۳ سال، ۱۳ سوال

  ۱۳ سال، ۱۳ سوال

  محمد فاضلی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در کانال تلگرامی خود نگاهی متفاوت به بحث داغ کودک‌کشی یا همان فرزندکشی روزهای اخیر که به مدد رسانه‌ها در این مورد خاص بسیار پر سر و صدا شده، انداخته است.

 • ضرر ۲۰ میلیاردی پرسپولیس در صورت قهرمانی!

  ضرر ۲۰ میلیاردی پرسپولیس در صورت قهرمانی!

  در روزهایی که مدیران پرسپپولیس بیشترین تمرکز خود را در کنار دعواها و کنایه‌های درون باشگاهی به تامین منابع مالی و پرداخت مطالبات و بدهی‌های خارجی قرار داده‌اند، قهرمانی امسال آنها را زیر دین حدود ۲۰ میلیاردی خواهد برد.

 • نظر قاضی پرونده «شاهرخ و سمیه» درباره قتل رومینا

  نظر قاضی پرونده «شاهرخ و سمیه» درباره قتل رومینا

  قاضی پرونده جنجالی «شاهرخ و سمیه» معتقد است باید آموزش ارتباط خانواده‌ها با فرزندان در جامعه از اهمیت بیشتری برخوردار شود تا شاهد اتفاق‌های وحشتناکی نظیر قتل رومینا نباشیم.

 • تلخ و شیرین کرونا

  کرونا در کنار سختی‌ها و تلخی‌ها فرصتی است برای محک مهربانی و گذشت. کسانی که در این روزها به فکر دیگران هم بودند. بسیاری از خانواده‌ها روزهای پایانی سال برای نظافت و خانه‌تکانی از کارگران خدماتی کمک می گیرند. خیلی از ما آنها را می‌شناسیم و از زندگی شان باخبر هستیم. روزهایی که می‌توانست برای آنها با درآمد همراه باشد با آمدن کرونا از بین رفت. باید در این روزهای سخت هوای آنها را داشته باشیم.

 • آیا «بهمن» مجرم است؟

  آیا «بهمن» مجرم است؟

  بهمن دستگیر شد. همان پسری که کمک کرد تا رومینا از خانه فرار کند. این پسر جوان به دلیل نقشی که در عصبانیت پدر رومینا داشت، با حکم مرجع قضایی دستگیر شد.

 • پژمان جمشیدی را تنها به‌عنوان فوتبالیست می‌پذیرم

  عباس غزالی:

  پژمان جمشیدی را تنها به‌عنوان فوتبالیست می‌پذیرم

  «به هر حال ایشان (پژمان جمشیدی) در سینمای امروز جایگاه دارند، قطعا مخاطب دارند و خیلی‌ها دوست شان دارند اما من همچنان ایشان را به عنوان فوتبالیست می‌پذیرم، نه بازیگر.»

 • پیش‌بینی زیباکلام از اقدامات مجلس یازدهم

  پیش‌بینی زیباکلام از اقدامات مجلس یازدهم

  به گفته صادق زیباکلام «کار حقیقی مجلس یازدهم بعد از فروکش‌کردن موج حملات‌شان به دولت شروع خواهد شد؛ چراکه عمر دولت یازدهم رو به پایان است و از نیمه دوم سال آینده یعنی از چند ماه دیگر انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ پیش خواهد آمد و تندروها در واقع وارد مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ خواهند شد.»

 • سفر به محل زندگی، قتل و دفن رومینا

  سفر به محل زندگی، قتل و دفن رومینا

  «کاش می‌توانستم ‏بروم شهر و راحت شوم. الان همین‌ که شما دارید با من حرف می‌زنید، مطمئنم همسایه‌ها دارند از ‏پنجره ما را می‌پایند. اینجا حرف مردم، زنان را می‌کشد. رومینا را هم همین حرف‌ها کشت.»

 • روزنامه جمهوری اسلامی:

  پرداخت‌کننده و گیرنده رشوه ۶۵میلیاردی کیستند؟

  «افکار عمومی در انتظار است اولاً مشخص شود ادعای سیدمصطفی میرسلیم درست است یا نه؟ ثانیاً اگر درست است، پرداخت‌کننده ۶۵میلیارد تومان رشوه چه کسی بوده؟ ثالثاً آن رئیس کمیسیون که رشوه گرفته، چه کسی بوده؟

 • بعد از سفر ۱۴ روز مراوده نکنید

  خطاب به مردمی که تمام توصیه‌ها را نادیده گرفتند و راهی سفر «تفریحی» شدند

  بعد از سفر ۱۴ روز مراوده نکنید

  اوایل هفته منتهی به تعطیلات عید فطر، مسئولان وزارت بهداشت، به کرات هشدار پرخطر بودن سفر در این ایام را گوشزد و از ساکنان تمام استان‌ها درخواست می‌کردند که حداقل، اگر به حفظ سلامت خودشان بی‌توجهند، نگران بر هم خوردن شرایط در سایر استان‌های گردشگرپذیر باشند و از سوغات بردن ویروس کرونا به این استان‌ها که هنوز هم به شرایط ثبات ابتلا و کندشدن گردش ویروس نرسیده‌اند، خودداری کنند. متاسفانه نه‌تنها این توصیه از سوی بسیاری شهروندان نادیده گرفته شد، حالا مسئولان وزارت بهداشت اعلام می‌کنند که استان‌هایی که پیش از ایام تعطیلات عید فطر، به ثبات نسبی ابتلا رسیده بودند، دوباره در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند.

 • انتظار از مجلس یک انتظار صد درصدی است

  نوشتاری از علی ربیعی

  انتظار از مجلس یک انتظار صد درصدی است

  انتظار از زندگی، تصویر از آینده، نگاه به جهان و ... آن قدر متفاوت شده است که با نسخه‌های قبل نمی‌توان به درمان مشکلات فعلی پرداخت. این تحول جمعیتی وقتی با واقعیت‌های اقتصادی ترکیب شوند، بخش دیگری از پیچیدگی دوره‌ای را می‌تواند نشان دهد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  آغاز به کار مجلس یازدهم و انتخاب رئیس و اعضای هیات‌رئیسه آن در بیشتر تیترهای نخست روزنامه‌های شنبه دیده می‌شود.

 • کبد چرب و ۱۵ نشانه آن

  موارد معدودی وجود دارند که موجب ادرار تیره می شوند و یکی از آنها کبد چرب است. سطوح بالای بیلی‌روبین که موجب زرد شدن پوست و قسمت سفید چشم ها می شود، می تواند موجب بروز مشکلاتی در ادرار نیز شود.

 • « تهران»؛ ۸۶ سال دانشگاه مادر

  « تهران»؛ ۸۶ سال دانشگاه مادر

  هشتم خرداد ۱۳۱۳ جمعی از مسئولان وقت کشور قانونی را به تصویب رساندند که خروجی آن تأسیس دانشگاه تهران شد. احتمالاً در آن سال‌ها هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد که روزی این دانشگاه به بزرگ‌ترین و معتبرترین دانشگاه ایران و به عبارتی پایگاه اصلی و به نوعی آبروی علمی ایران شود.

 • مردی که ایران را به وین برده بود

  «سال ۱۳۵۱ بود. رفتیم به استودیویی در چهارراه امیراکرم. از آن ۳ قطعه یکی را هومان داریوش، برادر هژیر داریوش - که چند سال پیش در لندن از دنیا رفت - خوانده بود که گفتم اصلا قطعه خوبی نیست. دومی را گوش کردم که آن هم خوب نبود. رسیدیم به سومی که ترانه «گل یخ» بود. وقتی گوش کردم فورا گفتم این خیلی خوب است و معروف می‌شود.»