برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • ویدئو / «حرف‌هایم انتخاباتی نیست؛ مسأله‌ام گفتمان ملی است»

  گفت‌وگو با عباس آخوندی

  ویدئو / «حرف‌هایم انتخاباتی نیست؛ مسأله‌ام گفتمان ملی است»

  وزیر مستعفی راه و شهرسازی دولت حسن روحانی معتقد است تا زمانی که در سمت خود بوده، بر اساس طرح ایده ایران، در راستای دسترسی مردم به اطلاعات آزاد، بازار رقابتی منصفانه و دفاع از حقوق مالکیت خصوصی و تحقق ایده ایران تلاش کرده است و به دلیل عدم تحقق همه‌جانبه این ایده توسط دولتی که در آن مسئولیت وزارت داشته، از ادامه همکاری با حسن روحانی خودداری کرده و استعفا داده است. گزیده مصاحبه ایسنا با آخوندی را در این ویدئو ببینید.

 • ویدئو / علی مطهری: از تصمیم لاریجانی برای انتخابات بی‌خبرم

  ویدئو / علی مطهری: از تصمیم لاریجانی برای انتخابات بی‌خبرم

  علی مطهری، نماینده پیشین مجلس و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری خود در وزارت کشور، گفت که تصمیم دارد دولتی ائتلافی با تکیه بر افراد اصلح و بدون تعصبات گروهی و جناحی تشکیل دهد. او که نسبت فامیلی با علی لاریجانی دارد، در پاسخ به پرسشی درباره تصمیمش برای کناره‌گیری احتمالی از عرصه انتخابات در صورت کاندیداتوری لاریجانی، گفت که ۲۰ روز است با او صحبت نکرده، از تصمیمش برای انتخابات خبر ندارد و حتی نامزدی‌اش در انتخابات بدون اطلاع لاریجانی انجام شده است.

 • ویدئو / وزیر کشور: اختلافی با شورای نگهبان نداریم

  بعد از بازدید از ستاد انتخابات

  ویدئو / وزیر کشور: اختلافی با شورای نگهبان نداریم

  عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور - با حضور در ساختمان این وزارتخانه از ستاد انتخابات کل کشور و روند کار در سومین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بازدید کرد و سپس در نشست خبری کوتاهی با حضور نمایندگان رسانه‌ها حضور یافت و در اسخ به یکی از پرسش‌ها درباره اختلاف مصوبه اخیر شورای نگهبان و ابلاغیه رئیس‌جمهور به وزارت کشور، گفت که بین این دو، ابهامی وجود ندارد و اختلافی بین وزارت کشور و شورای نگهبان نیست.

 • ویدئو / واکسیناسیون خودرویی سالمندان در اصفهان

  ویدئو / واکسیناسیون خودرویی سالمندان در اصفهان

  در ادامه اجرای طرح واکسیناسیون سراسری بیماری کرونا، تزریق واکسن کرونا به سالمندان بالای ۷۵ سال در محل سابق نمایشگاه بین‌المللی اصفهان در جوار پل شهرستان آغاز شده است. پیش از این، تزریق واکسن کرونا برای سالمندان بالای ۸۰ سال، کادر درمان، بیماران خاص، سالمندان نگهداری شده در خانه‌های سالمندان، جانبازان و پاکبانان در مناطق تحت پوشش علوم پزشکی این استان انجام شده است.

 • ویدئو / برگزاری نماز عید فطر در مشهد، قم و اصفهان

  ویدئو / برگزاری نماز عید فطر در مشهد، قم و اصفهان

  نماز عید فطر، پنجشنبه (۲۳ اردیبهشت) همزمان با سراسر کشور، در شهرهای مشهد، قم و اصفهان نیز برگزار شد. ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده بود که با توجه به تداوم شیوع کووید-۱۹ در ایران، برپایی نماز جماعت عید فطر در فضای باز و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بلامانع است. در این ویدئو گوشه‌هایی از برپایی نماز جماعت عید فطر در این سه شهر را مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / نماز عید فطر در تهران و کرج

  ویدئو / نماز عید فطر در تهران و کرج

  نماز عید فطر، صبح پنجشنبه (۲۳ اردیبهشت) در تهران و کرج نیز همانند دیگر نقاط کشور برپا شد. ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده بود که با توجه به تداوم شیوع کووید-۱۹ در ایران، برپایی نماز جماعت عید فطر در فضای باز و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بلامانع است. در این ویدئو، گوشه‌هایی از نماز جماعت عید فطر در نقاطی از تهران و کرج را مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / متن و حاشیه سومین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری

  /مدعیان ریاست/

  ویدئو / متن و حاشیه سومین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری

  سومین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از صبح پنجشنبه (۲۳ اردیبهشت) در وزارت کشور آغاز شد. مهلت ثبت‌نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تا عصر شنبه (۲۵ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت. در روز سوم، چهره‌هایی از جمله علی مطهری، رامین مهمانپرست، محسن مهرعلیزاده و محمود صادقی برای نامزدی در انتخابات ثبت‌نام کردند و وزیر کشور نیز از ستاد انتخابات بازدید کرد.

 • ویدئو / نماز عید فطر در حرم امام رضا (ع)

  ویدئو / نماز عید فطر در حرم امام رضا (ع)

  نماز عید فطر، صبح پنجشنبه (۲۳ اردیبهشت) همزمان با سراسر کشور در حرم امام رضا (ع) در مشهد مقدس برگزار شد. ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده بود که با توجه به تداوم شیوع کووید-۱۹ در ایران، برپایی نماز جماعت عید فطر در فضای باز و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بلامانع است.

 • ویدئو / از بازگشت خاک یک سیارک به زمین تا ارتباط خمیازه با اندازه مغز

  بسته اخبار علم و فناوری؛

  ویدئو / از بازگشت خاک یک سیارک به زمین تا ارتباط خمیازه با اندازه مغز

  در این شماره از بستۀ اخبار علم و فناوری ایسنا، خبرهایی از آغاز بازگشت فضاپیمای ناسا به زمین همراه با خاک یک سیارک، بروز یک عفونت قارچی مرموز در بیماران کووید-۱۹ در هندوستان، بررسی رابطه مدت‌زمان خمیازه کشیدن و اندازه مغز و دو خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / بازار عید فطر اهواز در روزهای کرونایی

  ویدئو / بازار عید فطر اهواز در روزهای کرونایی

  با نزدیک‌شدن به عید فطر، مردم خوزستان و اقوام عرب این استان با حضور در بازارها و خرید لباس و شیرینی، خود را برای برگزاری این جشن آماده می‌کنند. این در حالی است که هنوز هم در موج چهارم کرونا به‌سر می‌بریم و متاسفانه در بازار ازدحام جمعیت وجود دارد. با وجود روند کاهشی شیوع کرونا در کشور، این روند به کندی پیش می‌رود و خوزستان همچنان در وضعیت نامساعدی از این نظر به سر می‌برد.

 • ویدئو / بازدید دادستان کل کشور و معاون وزیر کشور از ستاد انتخابات

  ویدئو / بازدید دادستان کل کشور و معاون وزیر کشور از ستاد انتخابات

  حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور و ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور، بعدازظهر چهارشنبه (۲۲ اردیبهشت) با حضور در ساختمان وزارت کشور، از محل ستاد انتخابات و روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در دومین روز مهلت ثبت‌نام، بازدید کردند. این روند از دیروز آغاز شده و تا عصر ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

 • ویدئو / رستم قاسمی: بیشترین فروش نفت، در دوره وزارت من بود

  ویدئو / رستم قاسمی: بیشترین فروش نفت، در دوره وزارت من بود

  رستم قاسمی، وزیر نفت از سال ۹۰ تا ۹۲، بعد از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری، در نشست خبری خود اظهار کرد: بیشترین توسعه در صنعت نفت در زمان تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل اتفاق افتاد. ما بیشترین فروش نفت را در سال ۹۰ و ۹۱ داشته و تجربه عبور از تحریم‌ها و بی اثرکردن تحریم‌ها داشته‌ایم. با سازوکارهای پیش بینی شده، تحریم‌ها را بی اثر می‌کنیم.

 • ویدئو / احمدی‌نژاد: تأیید صلاحیت نشوم، رأی هم نمی‌دهم

  ویدئو / احمدی‌نژاد: تأیید صلاحیت نشوم، رأی هم نمی‌دهم

  محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر چهارشنبه (22 اردیبهشت) در دومین روز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور ثبت‌نام کرد و بعد از آن در نشست خبری خود، به بیان دیدگاه‌ها، انتقادها و دلایل حضور خود در انتخابات پرداخت و گفت: حضورم در انتخابات با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم بود و اگر تأیید صلاحیت نشوم، در انتخابات رأی نمی‌دهم و از کسی حمایت نخواهم کرد.

 • ویدئو / روحانی: تحریم، ظلم به همه مردم است

  ویدئو / روحانی: تحریم، ظلم به همه مردم است

  هیأت دولت صبح چهارشنبه (۲۲ اردیبهشت) به ریاست حسن روحانی تشکیل جلسه داد. رئیس‌جمهور در این جلسه جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه و قدس را محکوم کرد و حادثه تروریستی دردناک و دلخراش کشتار دختران دانش‌آموز در افغانستان را تسلیت گفت. روحانی ضمن اشاره به تحریم‌های ضد ایرانی گفت: تحریم، ظلم به همه مردم است. شک نکنید تحریم برداشته می‌شود و ملت ایران پیروز است.

 • ویدئو / متن و حاشیه دومین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری

  /مدعیان ریاست/

  ویدئو / متن و حاشیه دومین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری

  دومین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در حالی صبح چهارشنبه (۲۲ اردیبهشت) آغاز شد که در روز اول چهره‌هایی از جمله سردار سعید محمد، فرمانده پیشین قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه و سردار حسین دهقان، وزیر پیشین دفاع در دولت نخست حسن روحانی، برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند. در روز دوم، محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم، سردار رستم قاسمی وزیر پیشین نفت، عباسی به عنوان یکی دیگر از وزرای دولت احمدی‌نژاد، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس مجلس و چند چهره دیگر سیاسی در این انتخابات ثبت‌نام کردند. در این روز، دادستان کل کشور و معاون امنیتی وزیر کشور از ستاد انتخابات بازدید کردند.

 • ویدئو / جزئیاتی درباره واکسیناسیون کرونا در ایران

  گفت‌وگو با سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت

  ویدئو / جزئیاتی درباره واکسیناسیون کرونا در ایران

  سیماسادات لاری - سخنگوی وزارت بهداشت با حضور در ایسنا به سوالات خبرنگاران در رابطه با واکسیناسیون کووید ۱۹ در کشور پاسخ داد. لاری در این نشست از علت تاخیر در روند واکسیناسیون گفت و از ورود ۱۰ میلیلون دز واکسن کرونا تاپایان خردادماه خبر داد. همچنین سخنگوی وزارت بهداشت در رابطه با تاخیر ساخت واکسن ایرانی گفت: اگر مشکلات تحریم گریبانگیر ما نبود زودتر از این واکسن را تولید می‌کردیم.

 • ویدئو / از دو ادعای پنتاگون درباره ایران تا ادامه درگیری در مسجدالاقصی

  بسته اخبار بین‌الملل؛

  ویدئو / از دو ادعای پنتاگون درباره ایران تا ادامه درگیری در مسجدالاقصی

  در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از ادعاهای پنتاگون درباره ایران، ادامه درگیری‌ها در مسجدالاقصی، درخواست اروپا برای ادامه گفت‌وگوهای «بدون وقفه» در وین و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / تجمع مقابل سفارت افغانستان در اعتراض به کشتار کودکان «برچی»

  ویدئو / تجمع مقابل سفارت افغانستان در اعتراض به کشتار کودکان «برچی»

  تجمع اعتراضی جمعی اتباع افغانستانی مقیم تهران در محکومیت حمله تروریستی به مدرسه سیدالشهدا کابل، امروز ۲۱ اردیبهشت ماه در مقابل سفارت افغانستان در تهران برگزار شد. در این تجمع حاضران با شعار مرگ بر طالبان انزجار خود را از جنایات و کشتار کودکان و بی‌گناهان در افغانستان اعلام کردند.

 • ویدئو / دهقان: منتظر کسی نمانده‌ام و در گرو آمدن کسی نیستم

  ویدئو / دهقان: منتظر کسی نمانده‌ام و در گرو آمدن کسی نیستم

  سردار حسین دهقان، وزیر پیشین دفاع که برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است، می‌گوید دولت احتمالیِ آینده‌اش دولت شهروندان قدرتمند ایرانی، فارغ از تبعیض‌های مختلف است. او در نشست خبری خود در وزارت کشور، در واکنش به احتمالِ ماندن یا کناره‌گرفتنش تا زمان رأی‌گیری انتخابات، گفت: من منتظر کسی نمانده‌ام و در گرو آمدن کسی نیستم.

 • ویدئو / ویروس هندی کرونا «نگران‌کننده» شد

  ویدئو / ویروس هندی کرونا «نگران‌کننده» شد

  سازمان بهداشت جهانی، طبقه‌بندی گونۀ جهش‌یافتۀ ویروس کرونا در هند را از «گونه قابل توجه» به «گونه نگران‌کننده» تغییر داد. این تصمیم، پس از قطعی شدن قدرت سرایت بالای گونۀ هندی کرونا اتخاذ شده است. با این حال، این سازمان اعلام کرده واکسن‌ها و درمان‌های موجود، بر گونۀ هندی کرونا نیز مؤثر هستند. با وجود کاهش نسبی شمار مبتلایان روزانۀ هند، این کشور همچنان بالاترین میزان مبتلایان و فوتی‌های روزانه کرونا در جهان را دارد.

 • ویدئو / موضع «سعید محمد» درمورد احتمال کناره‌گیری به نفع رئیسی

  ویدئو / موضع «سعید محمد» درمورد احتمال کناره‌گیری به نفع رئیسی

  سعید محمد با بیان اینکه «به صورت مستقل در انتخابات شرکت می کنم»، اظهار کرد: از ناحیه هیچ جناحی هم مورد حمایت قرار نگرفتم و نمی خواهم هم که مورد حمایت آنها قرار بگیرم. او که امروز برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده، در نشست خود در وزارت کشور در پاسخ به پرسشی درباره احتمال کناره‌گیری‌اش به نفع رئیسی گفت: با توجه به اینکه آیت‌الله رئیسی اعلام موضع نفرمودند و همچنین با توجه به اینکه کارزار انتخابات هنوز شفاف نیست، پس از پایان ثبت‌نام و تأیید صلاحیت‌ها در این زمینه اعلام‌نظر می‌کنم.

 • ویدئو / متن و حاشیۀ نخستین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری

  /مدعیان ریاست/

  ویدئو / متن و حاشیۀ نخستین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری

  ثبت‌نام داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، از صبح سه‌شنبه (۲۱ اردیبهشت) آغاز شد. طبق تقویم اعلام شده از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور، کار ثبت‌نام داوطلبان این انتخابات تا عصر ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. در نخستین روز، در کنار چهره‌های ناشناخته و برخی چهره‌های کمترشناخته‌شده سیاسی، محمدحسن نامی، از اعضای کادر ارتش و وزیر ارتباطات دولت احمدی‌نژاد، سردار سعید محمد فرمانده پیشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه و سردار حسین دهقان وزیر پیشین دفاع در دولت نخست حسن روحانی، برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند.

 • ویدئو / «روز دوبله» به تقویم می‌رسد؟

  گفت‌وگوی ایسنا با ابوالحسن تهامی

  ویدئو / «روز دوبله» به تقویم می‌رسد؟

  ۲۵ اردیبهشت ۱۳۲۵ نخستین فیلم دوبله‌شده به زبان فارسی در ایران اکران شد. «نخستین قرار دیدار» عنوان اولین فیلمی است که به سرپرستی دکتر اسماعیل کوشان، با ابزار و محدودیت‌های مختلف در ترکیه به زبان فارسی دوبله شد. این سرآغاز حرفه دوبله در ایران است؛ حرفه‌ای که در سینمای ایران با دوبلورهای درجه یک به هنر نزدیک شد. حالا بعد از ۷۵ سال قرار است با دوبله مجدد نخستین فیلم دوبله‌شده به فارسی، تلاشی برای ثبت این روز به عنوان روز دوبله صورت بگیرد.

 • ویدئو / تجمع مردم مشهد در اعتراض به حمله تروریستی در کابل

  ویدئو / تجمع مردم مشهد در اعتراض به حمله تروریستی در کابل

  ظهر امروز - ۲۰ اردیبهشت- جمعی از مردم مشهد در محکومیت حمله تروریستی به مدرسه سیدالشهدای کابل در مقابل کنسولگری افغانستان تجمع کردند.

 • ویدئو / واکسیناسیون خودرویی سالمندان بالای ۸۰ سال در مشهد

  ویدئو / واکسیناسیون خودرویی سالمندان بالای ۸۰ سال در مشهد

  واکسیناسیون سراسری سالمندان بالای ۸۰ سال، دوشنبه (۲۰ اردیبهشت) در مشهد انجام شد. این شهر یکی از نخستین مناطقی است که این طرح را به صورت خودرویی نیز اجر می‌کند و در این فاز، واکسیناسیون خودرویی سالمندان بالای ۸۰ سال در دستور کار قرار گرفته است.

 • ویدئو / تخریب خانه تاریخی «حاج‌باشی» اراک

  ویدئو / تخریب خانه تاریخی «حاج‌باشی» اراک

  خانه تاریخی «احمدقلی خان حاج‌باشی» در اراک مربوط به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی اول است. این خانه با بنایی متقارن، دارای تناسبات هندسی طلایی در معماری، تزئینات خاص و سیستم آبرسانی از قنات شهر بود که آذر ۱۳۹۶ در زمره آثار ملی به ثبت رسید. ششم فروردین ۱۳۹۸ بخشی از بنا توسط ورثه تخریب شد و به دلیل مخالفت مالکان با ثبتِ این خانه، همکاری جهت حفظ و مرمت آن صورت نگرفت و از سوی دیگر، اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی نیز اعتبار لازم جهت مرمت یا تملک را در اختیار نداشت. این عوامل باعث شد که ورثه به منظور خروج این بنا از فهرست آثار ملی اقامه شکایت کنند.

 • ویدئو / واکسیناسیون سالمندان بالای ۷۵ سال در سمنان

  ویدئو / واکسیناسیون سالمندان بالای ۷۵ سال در سمنان

  در ادامه اجرای طرح واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا، از صبح دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت، تزریق واکسن کرونا به سالمندان بالای ۷۵ سال در سمنان اغاز شد. پیش از این تزریق واکسن کرونا برای سالمندان بالای ۸۰ سال، کادر درمان، بیماران خاص، سالمندان نگهداری شده در خانه‌های سالمندان، جانبازان و پاکبانان در مناطق تحت‌پوشش علوم پزشکی استان سمنان انجام شده بود.

 • ویدئو / خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان؛ کابوس جنگ پایان می‌یابد؟

  ویدئو / خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان؛ کابوس جنگ پایان می‌یابد؟

  نخستین گروه از نظامیان آمریکایی، یکم ماه می از افغانستان خارج شدند؛ طبق برنامه‌ای که رئیس‌جمهور آمریکا مدتی اعلام کرد و در اجرای آن مصمم بود. در هفته‌های اخیر تجهیزات نظامی زیادی با هواپیماهای باری عظیم به بیرون از خاک افغانستان منتقل شدند تا عملیات «آزادی جاویدان» به روزهای پایانی خود نزدیک شود؛ عملیاتی که فرمان آغاز آن هفتم اکتبر ۲۰۰۱ توسط جرج بوش صادر شد تا پاسخی به حملات ۱۱ سپتامبر باشد. جو بایدن اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرده بود که این کشور تمامی نیروهایش را تا ۱۱ سپتامبر از افغانستان خارج می‌کند؛ یعنی همزمان با بیستمین سالگرد حملات تروریستی سال ۲۰۰۱.

 • ویدئو / گل‌های هفته بیست‌ودوم لیگ برتر فوتبال ایران

  لیگ بیستم؛

  ویدئو / گل‌های هفته بیست‌ودوم لیگ برتر فوتبال ایران

  هفته بیستم و دوم از بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران طی روزهای ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ با برگزاری شش دیدار پیگیری شد. همچنین، یک دیدار قرار است ۳۰ اردیبهشت برگزار شود و یک دیدار دیگر نیز به زمان نامعلومی موکول شده است. در این ویدئو گل‌های این شش بازی از هفته بیستم و دوم لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) را می‌بینید.

 • ویدئو / صنایع‌دستی، نیمه‌جان پشت کرکره‌های نیمه‌باز

  پای درددل فروشندگان صنایع دستی خیابان ویلا

  ویدئو / صنایع‌دستی، نیمه‌جان پشت کرکره‌های نیمه‌باز

  وضعیت بازار صنایع دستی پیش از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور هم چندان مطلوب نبود؛ حال با تعطیلی اجباری بسیاری مشاغل، صدای گلایه و اعتراض فعالان این حوزه بیشتر از قبل، بلند شده است. خیابان ویلا که از حدود دو سال قبل لقب سنگین و غیرکاربردی «گذر صنایع دستی» را هم به دوش می‌کشد، این روزها در تعطیلی نصفه و نیمه‌ای روزگار می‌گذراند. در همین راستا، ایسنا در پیک چهارم کرونا وضعیت فعالیت فروشگاه‌های این خیابان را بررسی کرده است.