• جمعه / ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۸:۲۷
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 1400012010228
  • خبرنگار : 50022

امام جمعه کرج:

مسئولان از ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی عدول نکنند

مسئولان از ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی عدول نکنند

ایسنا/البرز امام جمعه کرج گفت: مسئولین مواظب باشند از حرف رهبری راجع به ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی عدول نکنند توجه داشته باشید که بیان ایشان واکسن انگلیسی است هر جا که ساخته شود.

آیت‌الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۰ فروردین کرج با بیان اینکه شهدای دانشمند هسته ای سند مظلومیت ایران هستند،بیان کرد: همه شهدا و به خصوص شهدای دانشمند هسته ای، سند مظلومیت ایران هستند. عظمت کارشان دراین بودکه باایمان قوی وروحیه جهادی و ایثارگری، تئوری های عِلمی راعَملی کردند و بین علم و عمل ارتباط برقرار کردند و عاقبت کارشان هم با سعادت به شهادت ختم شد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب مورد تشویق آمریکا برای به دست آوردن انرژی هسته ای بود، گفت: ایران از قبل انقلاب در دوران پهلوی دوم و تشویقی که آمریکائی ها می کردند یعنی حدود سال های دهه ۵۰ میلادی دنبال بدست آوردن انرژی هسته ای بود. در سال ۱۹۵۸ (۱۳۳۶) ایران به عضویت آژانس بین‏ المللی انرژی اتمی درآمد. ۱۰سال بعد درسال ۱۳۴۶ پیمان عدم تکثیر سلاح‏های هسته‏ ای را پذیرفت و در سال ۱۳۴۸ در مجلس شورای آن زمان تصویب شد. در طول سال ها قراردادهای متعددی برای پیشرفت کار با ایران بسته شد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشورهای غربی تقریبا به هیچ کدام از تعهداتشان عمل نکردند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه انرژی هسته ای یکی از مهمترین مباحث تکنولوژی هسته ای است،گفت:انرژی هسته ‏ای یکی از مهمترین مباحث تکنولوژی هسته‏ ای است و نقش بسیار اثرگذاری در تأمین انرژی همه کشورها دارد. امروزه یکی از اساسی ترین مسائل کشورها، اصلاح و استفاده صحیح از منابع انرژی هائی است که در اختیار دارند و برای این مهم برنامه ریزی های دقیق و زیربنایی دارند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه اظهار کرد:  در بین این منابع انرژی، ویژه ترین انرژی، انرژی هسته ای است. یکی از دستاوردهای مهم انقلاب، انرژی هسته ای است که باعث کینه وسنگ اندازی ودشمنی های دشمنان نظام است. در سال‏های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ مذاکرات هسته‏ ای میان ایران و سه کشور اروپایی دنبال می ‏شد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز و امام جمعه کرج، افزود: :در آن مقطع ایران برای اعتمادسازی بخش مهمی از برنامه‏ های هسته ‏ای خودش را به حالت تعلیق درآورده بود. اما در اوایل سال ۱۳۸۴ و با توجه به بدعهدی کشورهای اروپایی در انجام تعهداتشان، ایران تصمیم گرفت با توجه به خواسته عمومی به مذاکرات پایان بدهد و فعالیت های تعلیق شده را از نو شروع کند و این اقدام راهم کرد. همه هم قبول داشتند که ادامه کار با کشورهای اروپائی به ضرر ایران است.

آیت الله حسینی همدانی گفت: لذا در سال ۸۵ ایران تحرکی به کار داد و با قوت پیگیری کرد و صنعت هسته ای کشور را تثبیت کرد. اما از سال ۹۲ به بعد برای حل مشکلات اقتصادی وکاهش فشار تحریم ها دولت اقدام به برگزاری سلسله جدیدی از مذاکرات کرد. رئیس جمهور معتقد بود که با مذاکره با قدرت های بزرگ مثل آمریکاوتوافق مناسب با آن ها، می شود تحریمهای اقتصادی را برداشت و مشکلات در مدت کوتاهی حل می شود. لذا شروع به مذاکراتی کردند که از اول، انتهایش معلوم بود.

وی در ادامه با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب در مورد مذاکرات هسته ای ،بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: با وجود این‏که من خوش‏بین نبودم به مذاکره با آمریکا، با این مذاکرات موردی، مخالفت نکردم، موافقت کردم؛ ازمذاکره ‏کنندگان هم باهمه وجود حمایت کردم… اگر کسی بگوید که ما مثلاً با توافق یا با رسیدن به یک نقطه مخالفیم، نه، خلاف حق و خلاف واقع گفته است. اگر یک توافقی انجام بگیرد که این توافق توافقی باشد که منافع ملّت را، منافع کشور را تأمین بکند، بنده کاملاً با آن موافقت خواهم کرد.

رئیس شورای امور مساجد استان البرز در ادامه،گفت: دو سال ونیم طول کشید ودر تیر ماه سال۹۴ توافق جامع هسته ای بسته شد.طبق این توافق ایران بخش زیادی از فعالیتهای هسته ای اش راتعطیل کرد.کارشناسان گفتند۱۰۰ موردتعهد موقت و دائمی از سوی ایران پذیرفته شده است. تعطیل غنی سازی ۲۰درصد، محدودیت درحجم گازاورانیوم غنی شده، محدودیت در درصد غنی شده، محدودیت در تولید سانتریفیوژ، تعطیل شدن فردو و… تحلیل آقایان هم این بود که مشکلات اقتصادی، ریشه خارجی داردکه تحریم است. وابزارمناسب برای برداشتن تحریمها، مذاکره است که برای رسیدن به این هدف تاریخ اسلام را هم تحریف کردند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه ایران در مذاکرات هسته ای منطقی عمل کرد،بیان داشت: بله منطق مذاکره امتیاز دادن و امتیاز گرفتن هست این قبول ولی نباید فعالیت های هسته ای را تعطیل می کردند. ولی آقایان در همه چیز عقب نشینی کردند و به خواسته ها تن دادند و امتیازی نگرفتند. آقا فرمودند: ما از اوّل، منطقی وارد شدیم، منطقی حرف زدیم، زیاده‏خواهی نکردیم؛ ما گفتیم طرف، یک تحریم ظالمانه ‏ای را تحمیل کرده است، ما می خواهیم این تحریم برداشته بشود؛ خیلی خب، این یک بده ‏بستان است، حرفی نداریم که در این زمینه یک چیزی بدهیم، یک چیزی بستانیم تا تحریم‏ها برداشته بشود؛ امّا صنعت هسته‏ ای متوقّف نباید بشود، لطمه نباید بخورد؛ این حرف اوّل است؛ از اوّل این حرف را زدیم و دنبال کردیم.

وی در ادامه بیان کرد: با اینکه رهبری ودلسوزان مکررتاکیدکردندکه به دشمن دروغگوی خائن نباید اعتماد کرد، گوش ندادند. حتی حضرت آقا صریحاً در نامه ‏ای به رئیس‏ جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی، در ۲۹ مهرماه ۹۴ با تأکید بر بندهای نه‏ گانه‏ قانون مجلس و ملاحظات ده‏گانه‏ ذیل مصوّبه‏ شورای عالی امنیّت ملّی، با طرح ۹ شرط، اجرای آن ‏را تأیید کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه اگر شروط رهبری در مذاکرات رعایت می شد مشکلات امروز را نداشتیم،بیان داشت: اگر این شروط رعایت شده بود، مشکلات امروز را نداشتیم. بنای اول این بود: برجام باید موجب لغو جامع کلیه تحریم‏ های شورای امنیت سازمان ملل متحد و هم‏چنین تحریم ‏های چندجانبه و ملی مرتبط با برنامه هسته‏ ای ایران و نیز شامل گام‏ هایی برای ایجاد دسترسی در حوزه ‏های تجارت، فناوری، مالی، و انرژی می شد، که نشد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه افزود:تحلیل همان بود که داشتند و هر دو مطلبشان در صحنه بیرونی و واقعی غلط و با چالش روبرو بود که مصادیق آن فراوان است مثل ارز و نظام پولی و امثال اینها که وقت را نمی گیرم. و عمده ترین مشکل اعتماد به پلیدترین کشورهای دنیا بود. آمریکا یک جانبه خارج شد و کشورهای اروپائی هم به تعهدات خودشان پای بند نبودند، و همه اینها با سابقه ای که داشتند قابل پیش‏ بینی بود.

وی با بیان اینکه  تجربه توافق هسته ای باید درس عبرتی برای مسئولان باشد،بیان کرد: تجربه توافق هسته ای خیلی گران و پرهزینه بود و باید درس عبرت بزرگی باشد برای مردم و مسئولین که به سنت قطعی خدای تعالی ایمان داشته باشند و بدانند که عمده ی مشکلات اقتصادی کشور در داخل درست می شود و اثر گذاری عوامل خارجی در مقابل اقدامات داخلی بسیار ناچیز است. و باید این تفکر تقویت شود که هرگز به دشمن بد عهد نباید اعتماد کرد و در مقابلش انعطاف داشت.

امام جمعه کرج با بیان اینکه مردم درس مذاکره را از یاد نمی برند،بیان داشت: مردم خوب فهمیدند که مذاکره تحریم ها را از بین نمی برد ای کاش بعض از مسئولین هم بفهمند. همانطور که آقا فرمودند با استحکام درونی می توانیم تحریم ها را بی اثر کنیم. به هر تقدیر بیش از چهل سال است خواستند با قهر و غلبه و تطمیع و ارعاب و ترور و جنگ مباشره و نیابتا و نهایتا با تحریم اقتصادی ایران اسلامی را زمین گیر کنند قوتش را عزتش را صلابتش را بگیرند مردم را خسته کنند نتوانستند بعد از این هم نخواهند توانست.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به این که ورود واکسن آمریکائی و انگلیسی  ممنوع است، گفت: مسئولین مواظب باشند از حرف رهبری راجع به ورود واکسن آمریکائی و انگلیسی عدول نکنند توجه داشته باشید که بیان ایشان واکسن انگلیسی است هرجا که ساخته شود.

وی با اشاره به نزدیک شد انتخابات شوراهای شهر خاطرنشان کرد: اسلام وعرف واخلاق باهرگونه فریب مردم به اسم تبلیغات انتخاباتی مخالف واین کارخلاف شرع است. تهمت ‏زنی نسبت به کاندیدای رقیب قطعاً حرام است. کاندیداها خودشان را با فریب و دروغ بزک نکنند در تبلیغاتشان ارزش‏های نظام را ندیده نگیرند. یکدیگر را تخریب نکنند. با کمال صداقت با مردم حرف بزنند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه افزود:مسئله هزینه کردن ها هم برای شما ملاک باشد. از کجا آورده اند و چرا این مقدار خرج می کنند. یکی از بدترین کارها که در بعض مناطق دیده می شود خرید و فروش رای است که هم خلاف اخلاق است هم خلاف قانون. که متولیان امرروی این موضوع دقت و تمهیدات لازم را داشته باشند.

نماینده رهبر معظم انقلاب با بیان این که خبر دروغ سریع پخش می شود لذا از صحت آن اطمینان پیدا کنید،بیان داشت:مردم هم توجه داشته باشید که برای تحت تاثیر قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری یکی از کارهائی که دشمنان انجام می دهند نشر اخبار خلاف واقع و کذب است و اخبار دروغ به سرعت پخش می شود لذا تحت تاثیر اخبار متعددی که این روزها منتشر می شود قرار نگیرید و تا از خبری مطمئن نشدید باز نشر ندهید.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.