• جمعه / ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۷:۳۸
  • دسته‌بندی: دفاعی - امنيتی
  • کد خبر: 1400021711445
  • منبع : ارتش جمهوری اسلامی ایران

رئیس عقیدتی سیاسی ارتش:شمارش معکوس فروپاشی صهیونیست ها را آغاز شده تلقی کنیم

رئیس عقیدتی سیاسی ارتش:شمارش معکوس فروپاشی صهیونیست ها را آغاز شده تلقی کنیم

‌رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به مناسبت روز جهانی قدس در جمع مردم و مسئولان کشوری و لشگری استان هرمزگان در بندرعباس، طی سخنانی با اشاره به اینکه اگر جنگی میان مسلمانها و صهیونیست‌ها در بگیرد قطعاً صهیونیستها آخرین نفس های خود را خواهند کشید، گفت: امروز محور مقاومت به نقطه ای رسیده که باید شمارش معکوس فروپاشی صهیونیست ها را آغاز شده تلقی کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسنی در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن «روز قدس» و تشکر از دست اندرکاران و مسئولان برگزاری این مراسم در استان هرمزگان، گفت: از کل مساحت سرزمین فلسطین که وسعت زیادی نیز ندارد تنها ۱۳ درصد از آن در اختیار فلسطینی‌ها بوده و ۸۷ درصد مابقی، دست رژیم غاصب صهیونیستی است.

وی افزود: ملت فلسطین بالغ بر ۱۳ میلیون نفر هستند که از این تعداد حدود ۵ میلیون نفر در باریکه نوار غزه و رود اردن ساکن بوده و سایر فلسطینی ها نیز در کشورهای دیگر آواره اند و حالا باید پرسید که چگونه این اتفاق افتاده است؟
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: بعد از جنگ جهانی اول کشورهای پیروز، کشورهای شکست‌خورده را بین خودشان تقسیم کردند و قیمومیت فلسطین به انگلستان، این استعمار پیر و این روباه مکار واگذار شد. انگلیسی ها هم می دانستند که صهیونیست ها آدم‌های بسیار شری هستند و اگر در اروپا بمانند مزاحم شان خواهند شد و به دنبال این بودند که از شر آنها راحت شوند لذا چندین مکان را به آنها پیشنهاد دادند تا این که آمدند و موضوع سکونت در فلسطین را مطرح کردند و صهیونیست ها نیز آن را قبول کردند.
وی افزود: استعمار پیر برای حضور صهیونیست ها با وجهه قانونی در سرزمین های فلسطین، مساله خرید زمینه‌هایی از فلسطینی ها را مطرح کرد و حدود ۲ درصد از سرزمین فلسطین را خریداری کردند. اما از چه کسانی؟ از کسانی که دو تابعیتی بودند نه از فلسطینی‌های اصیل. چرا که علمای فلسطین در همان زمان فروش زمین به صهیونیست ها را حرام اعلام کرده بودند.
وی ادامه داد: انگلیسی ها برای خرید زمین از فلسطینی ها مجددا نقشه کشیدند و رفتند سراغ کسانی که یهودی نباشند و سپس زمین ها را باواسطه از آنها خریده و به صهیونیست ها واگذار کردند که مساحت این زمین ها حدود دو و نیم درصد از کل مساحت فلسطین بود. اما دو و نیم درصد کجا و در حال حاضر ۸۷ درصد کجا؟ یعنی حداکثر ۱۳ درصد از کل مساحت فلسطین در اختیار فلسطینی‌ها است که حتی حاکمیت بر این سرزمین ها را نیز در اختیار ندارند.
محمدحسنی با طرح این سوال که «چه اتفاقی افتاد که ۸۷ درصد از سرزمین‌های فعلی فلسطین در اختیار صهیونیست ها قرار گرفته است؟» گفت: متاسفانه چند حادثه اتفاق افتاد. یکی در سال ۱۹۴۸ بود که سازمان ملل متحد با پشتیبانی از آمریکای جنایتکار و انگلیس، ۵۴ درصد از سرزمین فلسطین را طبق قطعنامه ۱۸۱ به صهیونیست‌ها و ۴۵ درصد آن را به فلسطینی ها واگذار کرد که در حال حاضر همان 45 درصد هم نیست. حاکمیت بیت المقدس نیز بنا شد بین المللی باشد ولی الان کاملاً قضیه برعکس شده است و اکثریت سرزمین های فلسطین به خاطر حمایت های ظالمانه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در اختیار صهیونیست‌ها قرار گرفته است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: در این بین خود صهیونیست ها نیز سه راهبرد در پیش گرفتند. یک راهبرد تخریب، دو راهبرد غارت و سوم نیز راهبرد بیرون کردن اجباری فلسطینی ها از سرزمین هایشان و مصادره کردن اموال و سرزمین های آنها که هنوز این راهبردها کماکان ادامه داشته و روزی را پیدا نمی‌کنیم که در سایه سکوت مرگبار مجامع بین المللی، صهیونیست‌ها به فلسطینی‌ها حمله نکنند و آنها را اسیر و مجروح و شهید نکنند.
وی افزود: و حالا این وضعیت تاسف انگیز پیش آمده و عضوی از پیکر جامعه اسلامی از ما جدا شده است. در این شرایط وظیفه ما چیست؟ وظیفه شرعی، انسانی و عقلانی ما این است که کمک کنیم این سرزمین های جداشده به پیکره اسلام برگردد.
محمدحسنی تصریح کرد: برای نجات فلسطین تاکنون چندین راهبرد مطرح بوده است. یک راهبرد مذاکره، تسلیم، سازش و کنارآمدن که نتیجه‌اش همین شده که ملاحظه می فرمایید.
وی افزود: راهبرد دیگر، راهبرد حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بوده است. امام (ره) فرمود: «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود» این دکترین حضرت امام (رحمة الله علیه) بود و حضرت آقا نیز در این زمینه طرحی را اعلام کردند که اگر توسط سازمان های بین المللی به درستی اجرا شود؛ منصفانه ترین و کم هزینه ترین راه برای فلسطین است و آن برگزاری یک انتخابات آزاد با حضور همه ساکنین اصیل سرزمین فلسطین می باشد تا خودشان سرنوشت خود را تعیین کنند و هر حکومت و ساختاری را که آن ها انتخاب کردند، دنیا و مجامع بین المللی آن را تایید کنند. اما چرا این طرح را برنمی‌تابند زیرا یهودی های اصیل ساکن فلسطین درصدشان بسیار کم بوده و اگر قرار باشد انتخاباتی برگزار شود قطعاً برنده این ماجرا مسلمانها هستند.
نماینده ولی فقیه در ارتش افزود: در نتیجه، یک راه حل دیگر باقی می ماند و آن، راه مقاومت است. مقاومت و عدم سازش برای بیرون کردن کسی که ظالمانه وارد زندگی مردم فلسطین شده، خانه‌های آنها را خراب کرده، مزارع آنها را مصادره کرده و تمام سرمایه های مادی و معنوی آنها را از بین برده است و آنها جز با زبان زور از سرزمین‌های فلسطین بیرون نمی روند و این راه یعنی مقاومت تا الان جواب داده است.
وی افزود: اگر مقاومت نبود، تا الان سوریه، یمن، لبنان، عراق و ایران هم نبود. اصلا اسلام هم نبود. تنها با سلاح مقاومت است که می‌شود سرزمین های از دست رفته را به فلسطین بازگرداند و به همین دلیل است که مدافعان حرم و محور مقاومت وارد عرصه شده اند و امروز خوشبختانه معادلات منطقه به نفع ملت فلسطین تغییر پیدا کرده و این در سایه مقاومت بوده است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: دشمنان تلاششان این است که مقاومت را بشکنند ولی قطعاً نخواهند توانست زیرا مقاومت پشتش به امت اسلامی گرم است. تمام ملتهای آزاده، حامی راهبرد مقاومت هستند. خوشبختانه معادلات امروز به نفع محور مقاومت تغییر کرده است و به لطف خدا انتفاضه ای که با سنگ شروع شده، به موشک ختم شده است و این یعنی تغییر معادله.
وی همچنین تصریح کرد: در روزهای اخیر شما ملاحظه کردید که چه اتفاقات امیدوارکننده‌ای در سرزمین‌های اشغالی رخ داد. اتفاقاتی که نشان می دهد ملت فلسطین بیدار شده اند و محور مقاومت خودش را آماده کرده برای یک جنگ تمام کننده علیه ظلم و ستم صهیونیست ها.
نماینده ولی فقیه در ارتش تصریح کرد: اگر جنگی میان مسلمانها و صهیونیست‌ها در بگیرد قطعاً صهیونیستها آخرین نفس های خود را خواهند کشید و همین الان هم نفس های صهیونیست ها به شماره افتاده است. امروز محور مقاومت به نقطه ای رسیده  که باید شمارش معکوس فروپاشی صهیونیست ها را آغاز شده تلقی کنیم و حالا وظیفه مسلمانها در این شرایط چیست؟
وی تاکید کرد: ما پیرو و مکتبی هستیم که از ما انتظار دارد همواره در کنار مظلوم و بر علیه ظالم باشیم. لذا هر کس قلم دارد با قلمش، هرکس بیان دارد با بیانش، هرکس قدرت دارد با قدرتش،  وهرکس ثروت دارد با ثروتش و حتی اگر چیزی نیز نداشته باشد باید به نفع مظلوم فریاد بزند و فلسفه روز قدس هم این است که ما موضع خودمان را بر علیه ظالم و به نفع مظلوم روشن نماییم.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی ادامه داد: روز قدس یعنی فلسطین تنها نیست. روز قدس یعنی ما با همه ظرفیت مان و برابر آموزه های دینی مان وظیفه داریم از مظلوم حمایت کنیم و در برابر ظالم مقاومت کنیم و طبق بشارت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به زودی فلسطین آزاد خواهد شد و طولی نخواهد کشید که صهیونیست‌ها بساطشان جمع خواهد شد. شش سال قبل فرمودند: رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید. با شرایطی که الان به وجود آمده احساس می شود حتی قبل از آن تاریخی که حضرت آقا تعیین کردند انشاءالله دنیا شاهد غرب آسیای بدون اشغالگران صهیونیستی خواهد بود.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه گفت: امروز بایستی امت اسلامی، «به هنگام» در کنار ملت فلسطین با همه ظرفیتش حضور پیدا کند و فریاد بزند و کمک نماید تا ان شاء الله زمینه تحقق وعده الهی که فرموده ظلم و ظالم ناپایدار است، محقق شود و الحمدالله ملت ایران سربلند است چراکه همیشه در کنار مردم مظلوم فلسطین بوده و ۴۳ سال است روز قدس ملت ایران قضا نشده است و ان شاالله به زودی شاهد پیروزی نهایی ملت فلسطین و شکست نهایی صهیونیست های غاصب و اشغالگر خواهیم بود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.