• دوشنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۴:۵۰
  • دسته‌بندی: ورزش بانوان
  • کد خبر: 1400022013904
  • خبرنگار : 71552

دلایل مدیرفنی تیم هندبال زنان اشتادسازه برای انصراف از جام باشگاه‌های آسیا

دلایل مدیرفنی تیم هندبال زنان اشتادسازه برای انصراف از جام باشگاه‌های آسیا

مدیر فنی تیم هندبال زنان اشتاد سازه مشهد دلایل انصراف از جام باشگاه‌های آسیا را عنوان و البته تاریخ نهایی برگزاری مسابقات را ۱۷ خرداد عنوان کرد در حالی که این مسابقات قرار است ۶ تیر برگزار شود.

به گزارش ایسنا، تیم هندبال زنان اشتاد سازه مشهد با وجودی که برای حضور در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا اعلام آمادگی کرده بود از حضور در این مسابقات انصاف داد. مدیر فنی تیم اشتادسازه علت این انصراف را کوتاهی زمان برای آمادگی بازیکنان و شرایط موجود به دلیل شیوع کرونا عنوان کرد. 

البته رزمگر تاریخ برگزاری مسابقات زنان را اواسط خرداد عنوان کرد در حالی که مسابقات جام باشگاه‌ها طبق اعلام کنفدراسیون آسیا ۶ تیر در آلماتی قزاقستان انجام خواهد شد. 

پیش از این باشگاه اشتاد سازه مشهد بعد از پایان زمان ثبت‌نام و با رایزنی مسئولان فدراسیون و میترا نوری عضو کمیته فنی مسابقات جام باشگاه‌های آسیا آمادگی خود را برای این مسابقات اعلام کرده بود اما در حالی که حتی از زمان تاریخ دقیق برگزاری مسابقات اطلاعی نداشت از حضور در مسابقات منصرف شد تا ایران در این مسابقات نماینده‌ای نداشته باشد.

عزت الله رزمگر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص علت انصراف تیم اشتادسازه مشهد از حضور در مسابقات جام باشگاه‌های زنان آسیا اظهار کرد: در ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ نامه‌ای که از تاریخش هم گذشته بود برای ما ارسال شد مبنی بر اینکه می‌توانیم در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا شرکت کنیم. البته تاریخ برگزاری مسابقات مشخص نبود و ما مبنا را بر این گذاشتم که طبق روال کنفدراسیون آسیا ۴ تا ۵ ماه تا برگزاری مسابقات زمان وجود دارد. چون از زمان نامه گذشته بود طبق آنچه که از ما خواسته شد به تاریخ پنج فروردین نامه‌ای مبنی بر اعلام آمادگی به مسابقات برای آسیا آماده و ارسال کردیم. 

مدیر فنی تیم باشگاهی اشتادسازه در ادامه گفت: بارها پیگیری کردیم تا ببینیم زمان برگزاری مسابقات چه زمانی است، فدراسیون هم کمک کرد و با کنفدراسیون آسیا صحبت کرد اما آنها هر روزی یک تاریخی را به ما اعلام می‌کردند. ما حتی در این فرصت نامه زدیم که با هزینه شخصی برای بازیکنان واکسن بگیریم چون این بازیکنان امانت های ما هستند. شنیده بودیم ورزشکاران ملی که از کشور خارج می‌شوند واکسن می‌زنند. خواستیم با هزینه شخصی ورزشکاران را واکسینه کنیم. فدراسیون هم نهایت همکاری را کرد اما اعلام شد حق تقدم با ورزشکاران نیست.

رزمگر گفت: حتی در این پروسه یک هفته‌ای با چند ورزشکار صربستانی نیز صحبت کردم، مبالغ قرارداد را نهایی کردیم. اعلام شد باید نفری ۲۰۰۰ دلار هم برای بازیکن خارجی بدهیم که قبول کردیم اما زمان مسابقات هنوز مشخص نبود. در نهایت نامه‌ای به ما ارسال شد که مسابقات ۲۰ خرداد در آلماتی برگزار می‌شود. این تاریخ زمانی به ما اعلام شد که در اواسط اردیبهشت بودیم. همه باشگاه‌ها تعطیل بود و اجازه تمرین حتی برای یک جلسه هم نداشتیم. به ما اعلام شد اگر شرایط قرمز کرونا تمام شود می‌توانیم از خرداد تمرینات را شروع کنیم. در این صورت تنها ۱۰ روز مفید برای تمرین داشتیم.

وی گفت: من به عنوان مربی و مدیر فنی باشگاه چطور می‌توانستم به ورزشکارانی که در فاز انتقال هستند، هنوز به سازگاری نرسیده اند و دوران هایپوترافی را نگذرانده‌اند اجازه بدهم تمرین کنند. اینها در شرایطی است که ۶ بازیکن من کرونا و دو بازیکن دیگر هم مشکل دارند. با این مشکلات چطور من به عنوان یک مربی حرفه ای اجازه دهم بازیکنان در این مسابقات شرکت کنند. 

مدیر فنی باشگاه‌ اشتادسازه گفت: این مسابقات هیچ منفعتی برای کشور جز آسیب و سرشکستگی ندارد. چطور ورزشکاری که هنوز تازه از کرونا خارج شده را به اردو بیاورم و به شرایط حریفانی که آماده‌اند و در مسابقات انتخابی المپیک شرکت کرده‌اند برسانم. کمترین زمان اردوی قزاقستان ۶ ماه است. چطور می‌شود چهار بازیکن جوان را که تجربه این سطح بازی را ندارند بدون اردوی آمادگی جسمانی به مسابقه اعزام کرد. آیا بعد از مسابقات همه مرا قضاوت نمی‌کردند. بازیکنان من در چمن و بدون توپ تمرین می‌کنند هیچ برخورد جسمانی ندارند. همه اینها در مسابقه سبب آسیب خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که مگر مسابقات ۶ تیر برگزار نخواهد شد گفت: کنفدراسیون آسیا تاریخ برگزاری مسابقات را ۶ تیر اعلام کرده اما مسابقات ۲۰ خرداد انجام خواهد شد. یعنی آخرین تاریخی که به ما اعلام شد ۷ ژوئن برابر ۱۷ خرداد است. کنفدراسیون آسیا تاریخ مسابقات را در سایت‌های مختلف متفاوت اعلام کرده است. همه اعضای فدراسیون پا به پای ما برای هماهنگی‌های لازم برای حضور در این مسابقات تلاش کردند. اما آخرین تاریخی که به من اعلام شد ۲۰ خرداد بود که زمان کافی برای آمادگی وجود نداشت.

رزمگر گفت: یک اردیبهشت به ما زمان برگزاری مسابقات را اعلام کردند و ما بعد از ۱۳ روز تلاش دیدیم در این زمان کوتاه به‌ نتیجه نمی‌رسیم و انصراف خود را اعلام کردیم. در این دو هفته با همه نامه‌نگاری‌ها دیدیم که با وجود کرونا، نداشتن سالن و امکانات، نیامدن بازیکنان خارجی به ایران به دلیل کرونا و... به نتیجه نمی‌رسیم و تصمیم گرفتیم انصراف دهیم. 


وی گفت: ما در این دو هفته حق تیمی را هم ضایع نکردیم، سهمیه کشور ما دو باشگاه بود چرا همان اول تیم دیگر اعلام آمادگی نکرد، حالا متهم شدیم به اینکه حق تیم دیگری را خوردیم. البته حسامی هنوز هم می‌خواهد در این مسابقات شرکت کند اما من نمی‌گذارم. اگر من دلسوز ورزشکاران و هندبال هستم، با این مشکلات پیش رو اجازه نمی‌دهم ورزشکارانم به مسابقات اعزام شوند.

وی در خصوص شائبه‌های مطرح شده برای قراردادهای اجباری ۳ تا ۵ ساله در تیم اشتادسازه گفت: اجباری در کار نیست. این هم یک شایعه دیگر است. اشتادسازه شرایط خود را دارد. به کسی اجبار نکردیم اما چون قرار است یک پروسه چندساله روی ورزشکاران انجام شود خواستیم قرارداد ورزشکار نوجوان برای ۵ سال، جوان برای ۳ سال و بزرگسال برای یک سال تنطیم شود. اشتادسازه از بهترین مربیان کشور استفاده می‌کند، روی علم بدنسازی و علم تمرین کار می‌کند تا ورزشکار زن ایران ارتقا پیدا کنند. من باید روی یک بازیکن ۱۷ ساله ۵ سال کار کنم تا به نتیجه برسد تا در ۲۲ سالگی حرفه ای و آزاد باشد. یک بازیکن در اشتادسازه امکانات دارد، به او پول می‌دهیم، خوابگاه، کلاس زبان و شرایط تحصیلش را برطرف می‌کنیم. به هیچ کس هم اجباری برای قرارداد ها نداشتیم شروط ما این است. توسعه هندبال از خواسته‌های من بوده که در فضایی امن آن را انجام دهیم. اکنون حسامی اینکار را می‌کند و باید از این افراد حمایت کرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.