• پنجشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۸:۰۰
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 1400022216024
  • خبرنگار : 71480

ریاست جمهوری سیزدهم؛

گزارش ایسنا از سومین روز ثبت نام داوطلبان

گزارش ایسنا از سومین روز ثبت نام داوطلبان

سومین روز از ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ امروز آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه می یابد.

به گزارش ایسنا، ثبت نام از داوطلبان این انتخابات از روز ۲۱ اردیبهشت آغاز شده و تا ۲۵ این ماه ادامه خواهد داشت.

بهمن لامعی رامندی عضو سابق هیات مدیره و معاون پیشین اتکایی و بین الملل بیمه ایران، مشاور دبیر کل حزب همت (همدلی مردم تحول خواه)، مدیرکل در استان های سیستان و بلوچستان و قزوین جزو اولین نفراتی بود که در روز سوم ثبت نام،‌ وارد ستاد انتخابات شد. 

انتقاد عرف از حضور همراهان یکی از داوطلبان در وزارت کشور

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور صبح پنجشنبه در جریان سومین روز از مهلت قانونی ثبت نام از کاندیداهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با حضور در ساختمان وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: اگر مسئولین ثبت نام اعلام می کنند ثبت نام کنندگان حداکثر با دو همراه حضور پیدا کنند، باید این موضوع رعایت شود و از کسانی که اینگونه رعایت کردند تشکر می کنم. اینکه داوطلبی اصرار می کند جمعیت قابل توجهی را با خود بیاورد و تجمع ایجاد کند، ما به عنوان مسئول ستاد انتخابات و یا رسانه ها باید این مسئولیت اجتماعی را گوشزد کنیم تا بعد از آن شاهد چنینی اتفاقاتی نباشیم.

محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریزدر مجلس یازدهم با حضور در وزارت کشور، در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد و در جمع خبرنگاران هدف خود از داوطلبی در این انتخابات را تغییر رویکرد در مدیریت اجرایی کشور عنوان کرد و گفت: برنامه من محور قرار دادن قانون و مقررات است.

وزیر کشور حدود ساعت ۱۲ از مراحل ثبت نام داوطلبان انتخابات بازدید کرد و سپس در سالن مخصوص خبرنگاران حاضر شد و درباره مراحل ثبت نام ها توضیحاتی ارائه کرد. وی که به تازگی از بیماری بهبود یافته است، خطاب به خبرنگاران گفت خیلی توان ایستادن ندارد و از آنها خواست فقط دو سوال از وی بپرسند.

هیچ مشکلی با شورای نگهبان نداریم

عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه هم شورای نگهبان و هم وزارت کشور در فرآیند ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری بر اساس قانون عمل می‌کنند، اظهار کرد: هیچ مشکلی با شورای نگهبان نداریم و هماهنگی کامل در حال انجام است؛ پس از اخذ مدارک کسانی که شرایط لازم از نظر شورای نگهبان ندارند، دسته بندی می‌کنیم و آن را تحویل شورای نگهبان می دهیم.

محمود صادقی عضو فراکسیون مجلس دهم و دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها نیز به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد و برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از علی لاریجانی گفت: آقای دکتر لاریجانی شخصیت مورد احترام اصلاح طلبان هستند، اما بر اساس مانیفست تعیین شده از سوی اصلاح طلبان کاندیدای برگزیده اصلاحات منحصرا از بین نامزدهای اصلاح طلب خواهد بود.

علی مطهری نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی از دیگر چهره های سیاسی بود که در سومین روز از فرصت ۵ روزه ثبت نام،‌ به ستاد انتخابات آمد و برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

مطهری پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه  در آستانه انتخابات در شرایط ویژه ای هستیم، اظهار کرد: میزان مشارکت مردم در انتخابات پیام بسیار مهمی برای دنیا دارد و در رفع سریع تر تحریم ها و احیای برجام قطعا موثر خواهد بود و بر بهبود معیشت مردم اثرگذار خواهد بود؛ پس مردم فکر نکنند شرکت یا عدم شرکت تفاوتی نخواهد داشت. شاید ما به همه خواسته های خود نرسیم اما می توانیم به هفتاد تا هشتاد درصد خواسته های خود برسیم.

خبرنگاران از مطهری درباره تصمیم لاریجانی برای انتخابات سوال کردند که مطهری گفت بیست روز است از لاریجانی خبری ندارد.

خبرنگاران با خنده از او پرسیدند با لاریجانی قهر است؟ که مطهری جواب داد نه به خاطر کرونا و ماه رمضان دیداری نداشته ایم. فرصت نشده است و حتی عید فطر را هم تبریک نگفته ام ولی در مسیر که می آمدم گفتند لاریجانی تماس گرفته و عید را تبریک گفته است.

رامین مهمان پرست هم برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد و در جمع خبرنگاران درباره طرح بنزین بیست هزار تومانی خود توضیح داد.

از ظهر امروز و پس از ثبت‌نام رامین مهمانپرست، تا ساعت ۱۶ عصر چهره‌ای شناخته‌شده وارد ستاد انتخابات کشور نشد اما در عوض کاربران محل نام‌نویسی با مراجعه پی‌درپی آنانی روبرو شدند که شکل‌وشمایلی متفاوت، سن‌وسالی نامأنوس و البته گاهی اسم‌ و رسمی خاص داشتند و همین‌ها سبب توجه عکاسان و  فیلمبرداران به آنان می‌شد.

در میان این جمع کسانی بودند که خود را دبیرکل سازمان‌هایی معرفی می‌کردند که کوچکترین اثری از وجود و ماهیت آن در هیچ منبع و مرجعی یافت نمی‌شد. برخی هم ظاهری و پوششی را برای حضور در ستاد انتخابات انتخاب کرده بودند که نمی‌شد از کنارشان بی‌توجه گذشت و عکس نگرفت یا چند ثانیه‌ای فیلمبردای نکرد.

از میان این بیست‌وچند نفر «شادمان احمدی‌نژاد» بیشتر از سایرین به چشم آمد، او پس از ثبت‌نام، در سالن ۶۰۰ نفری وزارت کشور هم حاضر شد و از خبرنگاران خواست تا سخنانش را پوشش دهند و «صدایش را به رهبری انقلاب» برسانند. در ۱۵ دقیقه‌ای که فرصت داشت از برنامه‌هایش هم گفت و تاکید کرد می‌خواهد «وزیر شادی» را به کابینه اضافه کند و از روسای دولت گذشته  در دولت خود بهره ببرد؛ میرحسین موسوی را به دلیل «سلامت اقتصادی»، سیدمحمد خاتمی را برای «دیپلماسی و گفت‌وگو با جهان»، محمود احمدی‌نژاد را به‌ خاطر «ساخت‌وساز مسکن» و حسن روحانی را هم برای «حرف‌زدن و سخنرانی» به کار گیرد!

بعد از ظهر سومین روز ثبت نام ها محسن مهرعلیزاده اولین چهره شناخته شده این روز در عصر بود که وارد وزارت کشور شد، رییس سازمان تربیت بدنی دولت اصلاحات با همراهی نوه های خود در انتخابات ثبت‌نام کرد.

وی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اختلاف‌نظرها و فشارهایی که در عرصه داخلی ایجاد شده و موجب خدشه‌دار شدن منافع ملی و آسایش ملی شده دولتی را می‌طلبد که با روح عملگرایانه همه گروه‌ها و فعالان بتواند راه‌حل‌هایی را برای رفع مشکلات صادرات و تولید فراهم کند.

در پایان روز سوم از ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، سیداسماعیل دبیر ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: در روز جاری ۸۱ نفر برای ثبت‌نام مراجعه کردند و در مجموع تاکنون ۲۱۱ نفر مراجعه کرده‌اند که به طور میانگین می‌توان گفت روزی ۷۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

در روزهای نخست و دوم ثبت نام چهره هایی همچون محمدحسن نامی، سعید محمد، حسین دهقان، رستم قاسمی، صادق خلیلیان، محمود احمدی نژاد، محمد عباسی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، محمدحسن قدیری ابیانه، حسن سبحانی، زارع فومنی و قدرتعلی حشمتیان در انتخابات ثبت نام کرده اند.

ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه با دستور وزیر کشور آغاز شد.

موضوع اختلاف شورای نگهبان و وزارت کشور از مسایل مهم روز اول ثبت نام ها بود که به شرایط ثبت نام داوطلبان انتخابات باز می گردد و از دوشنبه هفته جاری که رئیس جمهور، وزارت کشور را موظف کرد که مصوبه شورای نگهبان را اجرا نکند، شدت گرفت؛ چرا که ساعتی بعد هیات نظارت بر انتخابات اعلام کرد این مصوبه لازم الاجرا است.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در اولین روز ثبت نام ها در گفت وگو با خبرنگاران مستقر در وزارت کشور اعلام کرد که «ثبت نام هایی که فاقد مدارکی باشند که از سوی شورای نگهبان اعلام شده، اعتبار ندارند و به نماینده مان در ستاد انتخابات کشور گفته ایم که مدارک ناقص را تحویل نگیرد. ثبت نام کسانی نهایی می شود که مدارک شان بر اساس مصوبه شورای نگهبان کامل باشد و به تائید نماینده شورای نگهبان در ستاد انتخابات کشور برسد.»

ساعت ۱۸ پایان مهلت حضور برای ثبت نام اعلام شده، اما ثبت نام از افراد حاضر در ستاد انتخابات انجام خواهد شد.

سید اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان اولین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری، در گفت‌وگویی اعلام کرد که ۵۷ نفر از داوطلبان به ستاد برای ثبت‌نام مراجعه کردند.

موسوی همچنین در پایان دومین روز  ثبت‌نام از داوطلبان ریاست جمهوری اظهار کرد: امروز فرایند ثبت‌نام از داوطلبان با حضور تعدادی از افراد انجام شد که مجموع روز اول و دوم ۱۳۰ نفر شدند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۰۹:۳۶

رئیس جمهور آینده کشور قطعا آقای لاریجانی(ریاست چند دوره مجلس)خواهد بود،اصلا شک نکنید.

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۷:۵۹

چقدر حقوق گرفتی ازش که اینو بگی؟

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۲۰:۳۰

رئیسی احمدی نژاد ویا قالیباف

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۰:۰۵

این قدرتعلی را انتخاب کنید چون زورش بیشتر

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۲:۵۰

....!!! به درد مملکت داری نمی خورند!!! ....!!!

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۷:۳۴

دکتر لاریجانی میتواندجریانها رامدیریت کندوفردعلمی وعاقلی است.

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۷:۳۵

شک کن

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۷:۵۴

درود بر احمدی نژاد یاور محرومان

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۰:۲۳

احمدی نژاد یه پوپولیسته

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۰۱:۲۶

نمیدونم پوپولیست چیه اما هشت سال رییس جهمور بوده اگه میخاست کاری بکنه کرده بود مگه روحانی تو هشت سال نتونست مملکت را نابود کنه

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۱۸:۳۴

رای ما احمدی نژاد

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۲۰:۱۶

بسیاری فقط سیاهی لشکر هستند حتی اگر هم رای هم بیاورند سرنوشت موسوی را رقم خواهند زد انتخاب با مردم نیست با شورای نگهبان است کسانی را اینکار انتخاب می کنند که جز فریب مردم هدف دیگری را نداشته باشند ۸ سال دیگر برای دوره های فریبکاری و ۸ سال دیگر پرکردن جیب های خود حال چه شکلی با این اوضاع وحشتناک اقتصاد کشور فقط خدا می دادند

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۳ ۲۲:۵۷

هیچ کدومشون ب درد نمیخورن....

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۰:۰۶

به لاریجانی رای بدید بره خارجه گردش کنه با خانواده

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۰:۱۱

فقط. ریسی

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۰۱:۲۳

باید کمی صبر کرد