• پنجشنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۴
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 1400022316172
  • خبرنگار : 71145

استفاده اشغالگران از سلاح‌های ممنوعه در اولین روز عید/ افزایش تعداد شهدای غزه به ۸۳ تن

استفاده اشغالگران از سلاح‌های ممنوعه در اولین روز عید/ افزایش تعداد شهدای غزه به ۸۳ تن

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بعد از شبی طولانی از حملات در روز اول عید فطر نیز به طور متعدد مناطق مختلف غزه را هدف بمباران قرار دادند. وزارت بهداشت فلسطین در غزه آمار جدید تلفات حملات رژیم صهیونیستی به غزه را اعلام کرد، تعداد شهدا به ۸۳ تن و تعداد زخمی‌ها به ۴۸۷ تن رسیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری‌های فلسطینی، رژیم اشغالگر صهیونیستی برای چهارمین روز متوالی حملات جنایتکارانه علیه غزه را ازسرگرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنگنده‌های اسرائیلی در اقدامی جنایتکارانه و به دور از انسانیت، مناطق مسکونی و خانه‌های فلسطینیان را در نوار غزه بمباران کردند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه آخرین آمار شهدا را ۸۳ نفر از جمله ۱۷ کودک و هفت زن و شمار زخمی‌ها را نیز نزدیک به ۴۸۷ نفر اعلام کرده است.
بیشتر مجروحان نیز زن و کودک هستند.

پیکر تعدادی از شهروندان که دچار حالت‌های خفگی در میان تردیدها از بابت استنشاق گازی سمی شده بودند،‌ به بیمارستان الشفاء در غزه منتقل شد.

وزارت بهداشت غزه گفت، پیکر این افراد برای یافتن علت شهادت‌ آنها تحت بررسی پزشکی قانونی قرار گرفت. علت مرگ آنها استنشاق گازهای سمی است.

همچنین وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای جدید و در راستای به روز رسانی تعداد تلفات طی حملات چند روزه اعلام کرد، بعد از نیمه شب تعداد شهدا در غزه به ۸۳ تن از جمله ۱۷ کودک و شش زن و نیز تعداد زخمی‌ها به ۴۸۷ تن از جمله ۱۱۵ کودک و ۵۰ زن رسید. 

براساس آمار اعلام شده از سوی دفتر اطلاع‌رسانی دولت، رژیم صهیونیستی حدود ۵۰۰ حمله و هدف گیری را در سراسر غزه داشته و شب گذشته عمده حملات بر مقرهای دولتی، برج‌ها، خانه‌های مسکونی، مقرهای اطلاع‌رسانی، زیرساخت‌ها و تاسیسات اقتصادی متمرکز بود.

طبق این آمار، تعداد حملات شب گذشته به ۱۶۸ حمله رسید که ۱۲۶ مورد حمله هوایی، ۲۳ مورد حمله قایق‌های جنگی و ۱۹ حمله توپخانه‌ای بوده‌ است.

در عین حال ارتش رژیم صهیونیستی گفته است، آماده انجام عملیات زمینی گسترده در غزه است. دستوراتی به شهرک‌های اطراف غزه داده شده که فورا در پناهگاه‌ها پناه بگیرند.

همزمان با حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه در اولین روز عید فطر صدای تکبیر عید در مساجد با صدای موشک‌ها و صدای جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در آسمان غزه آمیخته شد.

در حالی‌که اداره اوقاف برگزاری نماز در فضاهای عمومی را ممنوع کرده تعداد اندکی توانستند برای ادای نماز عید در مسجدها حضور یابند.

در جدیدترین حملات رژیم صهیونیستی کادر پزشکی توانست دو پیکر یک زن و شوهر ۶۰ ساله را از آوار برج الشیخ زاید در شمال غزه بیرون بکشد.

در ساعات اولیه صبح امروز، پنج‌شنبه جنگنده‌های اسرائیلی ساختمان الولید در محله الرمال در مرکز غزه را بمباران کردند.

هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی یک موشک برای اعلام هشدار درباره تخریب این ساختمان چهار طبقه قبل از حملات جنگنده‌ها شلیک کردند. موشک‌های جنگنده‌های اسرائیلی این ساختمان را منهدم و خسارات زیادی به ساختمان‌های اطراف وارد کردند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مقر مقاومت در اردوگاه البریج در مرکز غزه و نیز یک ساختمان مسکونی در خیابان الوحده را هدف گرفتند.

براساس اظهارات خبرنگار المیادین، صبح امروز منطقه الشیخ رضوان در غزه هدف بمباران قرار گرفت و اشغالگران در آسمان غزه نورافکن زدند. آنها اهدافی را در غزه آماج حملات قرار دادند و در این راستا بانک ملی اسلامی در خانیونس در جنوب غزه هدف قرار گرفت.

به گفته این خبرنگار، بیش از ۲۵ موشک شمال غزه را هدف گرفت و بمباران‌ها شامل خانه‌ها و تاسیسات غیرنظامی می‌شود. تانک‌ها و جنگنده‌های اشغالگران منازل شهروندان فلسطینی، مقرهای دولتی و تاسیسات شهری از جمله مواضع آموزشی مقاومت را به شکل گسترده هدف قرار دادند.

در عین حال ارتش اشغالگر برای اولین بار از زمان آغاز جنگ از روز دوشنبه دهم مه صبح امروز از توپخانه استفاده کرد و مناطقی در غزه را هدف گرفت.

ادامه حملات توپخانه‌ای منطقه مصنع حمود در شمال غزه هدف قرار گرفت در عین حال جنگنده‌های این رژیم منطقه عیسی البطران در اردوگاه البریج را برای چهارمین بار بمباران کردند.

در اثر این حملات انفجارهایی عظیم در شمال غزه روی داد و وضعیتی از ترس و دلهره بین کودکان فلسطینی به وجود آمد. این حملات هچنین منجر به خساراتی اندک و مجروحیت تعدادی از فلسطینی‌ها شد که برای درمان به بیمارستان انتقال یافتند.

در ادامه قایق‌های نظامی اشغالگران صبح امروز ساحل دریای السودانی و الواحه در غرب شمال غزه را هدف گرفتند. این حملات تلفاتی نداشت.

در همین حال جنگنده‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی در حمله راکتی خود کودکان خانواده المصری را که مقابل منزلشان در شهرک بیت حانون واقع در شمال نوار غزه در حال بازی بودند، در حرکتی غیرانسانی هدف قرار داده و مروان و ابراهیم المصری، دو کودک این خانواده را به شهادت رساندند.

مادر این دو کودک بی‌گناه محاکمه سران رژیم اشغالگر را بابت این جنایات غیر انسانی‌شان خواستار شد.

ساکنان منطقه بیت حانون نیز پیکرهای این دو کودک را در کنار سایر شهدای حملات هوایی اسرائیل تا آرامگاه شهدا تشییع کردند.

با وجود اینکه طبق قوانین بین‌المللی هدف قرار دادن غیرنظامیان در صلح و جنگ جرم محسوب می‌شود، اما در طول حملات هوایی چند روز اخیر رژیم صهیونیستی این جنایات در مناطق مختلف نوار غزه تکرار شده و ارتش این رژیم با افزایش تنش‌های نظامی و امنیتی‌اش علیه غزه، به کشتارهای برنامه‌ریزی‌شده خود در حق غیرنظامیان بی‌دفاع ادامه می‌دهد و این جنایات شامل کشتار کودکان و زنان و تخریب خانه‌های مسکونی همراه با ساکنان آنها می‌شود.

شب گذشته جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ساختمان سازمان امنیت داخلی در استان شمال غزه را با خاک یکسان کردند.

وزارت داخلی در غزه گفت: جنگنده‌های اسرائیلی مقر سازمان امنیت داخلی را در استان خانیونس بعد از نابودی شعبه‌های این سازمان در دو استان غزه و شمال هدف گرفتند.

همچنین جنگنده‌های این رژیم اطراف مقر صدور مجوز در مرکز غزه را بمباران کردند.

وزارت بهداشت رام الله نیز گفت، سه شهروند در اردوگاه الفوار در نزدیکی نابلس و طوباس شهید شده‌اند. با احتساب این سه مورد تعداد شهدای تجاوزات اخیر صهیونیست‌ها در کرانه باختری و غزه به ده‌ها تن می‌رسد.

این وزارتخانه با ثبت ۴۴۲ زخمی‌ در مناطق مختلف کرانه باختری گفت، ۵۱ زخمی با گلوله مشقی در قدس و ۱۶۸ تن در غزه ثبت شد. بیمارستان دولتی طولکرم نیز سه زخمی در اطراف سلفیه را پذیرش کرد، ۲۲ زخمی نیز به بیمارستان دولتی الخلیل و بیمارستان الاهلی مراجعه کردند که یکی از آنها از ناحیه چشم و دو تن از ناحیه سینه بر اثر شلیک گلوله واقعی زخمی شده بودند.

سه زخمی با گلوله مشقی از جمله جراحت در ناحیه چشم و چهار زخمی دیگر به ضرب گلوله واقعی در نابلس ثبت شد.

نوار غزه و کرانه باختری شاهد درگیری شدید و گسترده بین گروه‌های مقاومت و اشغالگران از عصر دوشنبه، دهم مه است و مقاومت به تعهد خود عمل کرد چون به ارتش اشغالگر هشدار داده بود دست از حملات و تجاوزات به مسجد الاقصی و کوچاندن ساکنان الشیخ جراح در شهر قدس اشغالی بردارد در غیر این صورت با حملات مقاومت روبه‌رو خواهد شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.