• شنبه / ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۸:۰۰
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 1400022416862
  • خبرنگار : 71489

ریاست جمهوری سیزدهم؛

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری با ثبت نام محسن هاشمی و علی لاریجانی در اولین دقایق ثبت نام ها شروع شد و در ادامه بر خلاف روزهای گذشته با سیلی از حضور چهره های سیاسی جهت ثبت نام همراه شد تا حوالی ظهر که ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه که برخی او را یکی از کاندیداهای اصلی انتخابات می دانند وارد ستاد انتخابات کشور شد و ثبت نام کرد.

به گزارش ایسنا،آخرین روز ثبت نام ها برای ریاست جمهوری سیزدهم همانطور که پیش بینی می شد با حضور پررنگ تر چهره های سیاسی در ستاد انتخابات کشور آغاز شد .

در دقایق اول آخرین روز ثبت نام ها محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران با حضور در وزارت کشور، برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

محسن هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه «عنوان برنامه‌های من رفاه و عدالت است» اظهار کرد: همانطور که آیت الله هاشمی رفسنجانی با دولت کار و سازندگی تا حد زیادی توانستند خرابی‌های جنگ و عقب ماندگی ها و محرومیت ها را برطرف کنند، در این مقطع نیز می توانیم با اراده ملی آسیب های وارده را به رفاه و توسعه و معیشت مردم و اعتماد عمومی جبران کنیم.

تنها چند دقیقه پس از محسن هاشمی، علی لاریجانی وارد ستاد انتخابات کشور شد تا نام خود را در فهرست کاندیداهای ریاست جمهوری سیزدهم ثبت کند .

لاریجانی پس از ثبت نام گفت اینکه  وضع چنین است بخاطر این است که عده ای با صدای بلند همبستگی ملت را مخدوش کردند.

سیدشمس‌الدین حسینی و مسعود پزشکیان، عباس آخوندی ،علی رضا زاکانی و مصطفی کواکبیان هم صبح و پیش از ظهر روز آخرین مهلت قانونی ثبت نام داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم را انتخاب کردند تا با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت‌نام کنند.

مسعود پزشکیان پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت:نمی شود با افرادی که سال ها مسئولیت داشته و مسبب مشکلات هستند راه را ادامه داد. باور غلطی است که فکر کنیم این افراد می توانند مشکلات را حل کنند. آزموده را آزمودن خطاست.

ابوالحسن فیروز آبادی پس از ثبت نام با بیان اینکه عدم توجه به شایسته‌سالاری مهمترین مشکل ماست، اظهار کرد: تلاش می‌کنم کسانی که شایسته‌ترین افراد و معتقد عمیق به جمهوری اسلامی هستند را سر کار بیاوریم.

عباس آخوندی وزیر مستعفی دولت روحانی نیز پس از ثبت نام در انتخابات تاکید کرد که می‌آیم تا گلوگاه‌های تجاری ایران را باز کنم؛ زیرا که مسیر تولید و توسعه اقتصادی تنها از مجرای آزادی تجارت می‌گذرد.

وی با بیان اینکه «من می‌فهمم که شهروندان ایران پدیده‌ چنددولتی یا بی‌دولتی را با تمام رگ و پوست‌تان حس می‌کنند»، خاطر نشان کرد: مردم مشاهده میکنند که دولت مستقر امکان سیاست‌گذاری ندارد و کمتر سیاستی را می‌تواند به نتیجه برساند و اغلب، مشکل‌های مردم حل نمی‌شوند و بر هم انباشته می‌گردند.

علی رضا زاکانی نیز پس از ثبت نام  در جمع خبرنگاران اظهارکرد:آرایش جدیدی در صحنه رقابت شکل گرفته است و تمام نمادهای فساد، اشرافیت سیاسی و ناکارآمدی به صحنه آمده‌اند.

همچنین مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردمسالاری بعد از ثبت نام و پیوستن به جمع داوطلبان کاندیداتوری دولت سیزدهم با اشاره به اینکه رشد نقدینگی یکی از مشکلات کشور است، گفت: من برای حل این مشکل اختصاص کارت رفاهی به جای پرداخت مستقیم یارانه را در برنامه دارم.

عزت الله ضرغامی رییس اسبق صداوسیما هم پیش از ظهر شنبه با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات نام‌نویسی کرد.

رییس اسبق صدا و سیما با بیان اینکه یکی از شعارهای من این است که من روحانی نیستم و با صدای بلند این را برای مردم یادآوری خواهم کرد، مدعی شد: یکی از اقدامات اشتباه دولت روحانی تبدیل همه موضوعات کشور به موضوعات دوقطبی از دوقطبی مذاکره و ضد مذاکره و دیگری فضای مجازی و فیلترینگ است.

همچنین امروز عباس نبوی مدیر مؤسسه تمدن و توسعه اسلامی با حضور در وزارت کشور، در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

مقارن ظهر مروز اما سید ابراهیم رئیسی رییس قوه قضاییه برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد وثبت نام کرد؛ چهره ای که بسیاری او را یکی از کاندیداهای اصلی انتخابات خرداد ماه سال جاری می دانند.

ابراهیم رییسی پس از ثبت نام با اعلام اینکه حضور من در عرصه انتخابات به صورت مستقل است، تصریح کرد: هرچند گروه‌های بسیاری از من دعوت کردند اما حضور من نافی حضور هیچکس نیست. 

مسعود زریبافان رئیس پیشین بنیاد شهید و امور ایثارگران ظهر شنبه با حضور در ستاد انتخابات کشور جهت کاندیداتوری در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

زریبافان که در کابینه احمدی نژاد رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بود بعد از ثبت نام در واکنش به اظهارات اخیر محمود احمدی نژاد گفت: از کسی که انتخابات را بخاطر خودش تحریم کند، برائت میجویم چه بسا که قبلاً هم اعلام برائت کرده‌ام.

بعد از ظهر امروز همچنین همزمان با انتشار بیانیه انصراف علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی از شرکت در انتخابات اسحاق جهانگیر ی معاون اول دولت که در دوره قبل نیز کاندیدای ریاست جمهوری شده بود با حضور در وزارت کشور ثبت نام کرد.

جهانگیری بعد از اعلام کاندیداتوری برای ریاست دولت سیزدهم اعلام کرد که قصد ورود به این انتخابات را نداشتم و امیدوار بودم نیازی به حضورم نشود. اما با توجه به نیامدن برادر عزیزم دکتر جواد ظریف و عدم امکان ثبت نام تعدادی دیگر از کسانی که می‌توانستند این مسئولیت را بپذیرند، و این‌که جبههٔ ‌اصلاحات ایران، رهبران و شخصیت‌های دلسوز اصلاح‌طلب و بسیاری از جوانان و فعالان سیاسی و مدنی ‌تشخیص داده‌اند که باید به صحنه بیایم، به رغم میل و مصلحت شخصی و با توکل به خدا از قبول مسئولیت شانه خالی نمی‌کنم. آبرو و تجربه‌ام را که متعلق به ملت است تقدیم ملت می‌کنم.

محمد خوش چهره و محسن رهامی از اساتید دانشگاه تهران هم عصر روز آخر را برای نامزد انتخابات خرداد ماه شدن انتخاب و برای شرکت در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کردند.

محسن رهامی پس از ثبت نام درانتخابات در جمع خبرنگاران تصریح کرد: دولت من دولت صلح و توسعه است و دولت همه مردم ایران است نه دولت رانت، نه دولت هزاردستان و نه دولت هزار فامیل.

از اعضای دولت های یازدهم و دوازدهم نیز به غیر از جهانگیری  محمد شریعتمداری و عبد الناصر همتی با حضور در ستاد انتخابات کشور برای رییس جمهور شدن نام خود را ثبت کرد.

محمد شریعتمداری بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت :آمده‌ام دولت گفت‌وگوی اجتماعی فراگیر، اصلاحگر و کارآفرین با توان حل منازعات را تشکیل دهم.

محسن رضایی میر قائد دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز عصر امروز به وزارت کشور آمد تا مانند سنوات گذشته نام خود را در بین کاندیداهای ریاست جمهوری ثبت کند.

رضایی پس از ثبت نام اعلام کرد که مثل دوره های گذشته پرده پوشی نمی کنم و صادقانه همه مسایل را به مردم خواهیم گفت.

در بین چهره های سیاسی نیز زهرا شجاعی دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب با وجود تکرار چند باره موضع شورای نگهبان در مورد "رجل سیاسی" برای انتخابات ریاست جمهری ثبت نام کرد .

شجاعی پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: حضورم در این مقطع تاریخی، نه نمادین و نه تشریفاتی و نه از سر قدرت‌طلبی، بلکه براساس تکلیف و اقدام هوشمندانه جبهه اصلاحات ایران است.

رسول منتجب نیا نیز که چندی است حزب خود را تشکیل داده، هم از چهره های سیاسی بود که عصر شنبه مدارک خود را برای کاندیدای ریاست جمهوری شدن تحویل مسوولان مربوطه داد و ثبت نام کرد.

همچنین محمد جواد حق شناس عضو فعلی شورای شهر تهران در آخرین دقایق ثبت نام ها خود را به وزارت کشور رساند و کاندیدای انتخابات شد .

این عضو شورای شهر نیز بعد از ثبت نام اعلام کرد:درعین همدلی و هماهنگی آتی با نهاد اجماع ساز، مبتنی برمنافع ملی، دراین مقطع بصورت مستقل وارد انتخابات شده ام.

سعید جلیلی نیز که پیش از این یک بار کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شده بود، عصر امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور نام خود را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری سیزدهم ثبت کرد .

جلیلی پس از ثبت نام گفت :بهترین کسی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت کند خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند.

ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در واپسین دقایق مهلت قانونی پنج‌روزه ثبت نام در انتخابات نام‌نویسی کرد.

ثبت‌نام از داوطلبان ریاست جمهوری سیزدهم از ۲۱ اردیبهشت آغاز شدو ساعت ۱۸ امروز ۲۵ اردیبهشت ماه پایان یافت.

در چهار روز نخست ثبت نام چهره‌هایی همچون محمدحسن نامی، سعید محمد، حسین دهقان، رستم قاسمی، سردار علیرضا اقشار، سید مصطفی تاج زاده، فریدون عباسی، صادق خلیلیان، محمود احمدی نژاد، محمود صادقی، علی مطهری، محسن مهرعلیزاده، رامین مهمانپرست، محمد عباسی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، شاهین محمدصادقی، محمدحسن قدیری ابیانه، حسن سبحانی، زارع فومنی و قدرتعلی حشمتیان در انتخابات ثبت نام کرده اند.

موضوع اختلاف شورای نگهبان و وزارت کشور از مسایل مهم روز اول ثبت نام ها بود که به شرایط ثبت نام داوطلبان انتخابات باز می گردد و از دوشنبه هفته جاری که رئیس جمهور، وزارت کشور را موظف کرد که مصوبه شورای نگهبان را اجرا نکند، شدت گرفت؛ چرا که ساعتی بعد هیات نظارت بر انتخابات اعلام کرد این مصوبه لازم الاجرا است.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در اولین روز ثبت نام ها در گفت وگو با خبرنگاران مستقر در وزارت کشور اعلام کرد که «ثبت نام هایی که فاقد مدارکی باشند که از سوی شورای نگهبان اعلام شده، اعتبار ندارند و به نماینده مان در ستاد انتخابات کشور گفته ایم که مدارک ناقص را تحویل نگیرد. ثبت نام کسانی نهایی می شود که مدارک شان بر اساس مصوبه شورای نگهبان کامل باشد و به تائید نماینده شورای نگهبان در ستاد انتخابات کشور برسد.»

سخنگوی شورای نگهبان همچنین در بازدیدی که در روز چهارم ثبت نام ها از ستاد انتخابات کشور داشت تاکید کرد که صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می‌شود.

سیداسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان چهارمین  روز از ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری از نهایی شدن ثبت نام ۳۰۴ نفر تا پایان روز چهارم نام نویسی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خبر داد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۲

لطفا شورای محترم نگهبان حتی یک کاندید منطبق بر قانون را هم رد صلاحیت نکند و همه آنهایی که براساس قانون صلاحیت دارند را تایید کند. لطفا آنهایی که صلاحیتشان توسط شورای محترم نگهبان تایید می شود اسامی وزرای آینده خود و معاون. اول خود را بصورت رسمی منتشر کنند که تجربه نشان داده معاون اول و وزرا بعضی از مواقع از خود ریس جمهور هم مهمتر است

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۲۷

موافقم

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۲۷

بله چشم

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۰:۳۰

یعنی 50 نفر رو تایید کنند؟؟؟ بیچاره مردم چجوری برنامه 50 نفر رو مطالعه کنند؟؟؟

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۰۹

مشکل این روزگار مردم غیر از گرانی مواد غذایی مشکل مسکن مخصوصا اجاره خانه است هر کاندیدایی که سابقه عمل به وعده هایش داشته اگر قول درست کردن اجاره خانه را بدهد باید در راه خدا برای وی تبلیغ کرد

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۶

تا وقتی منتظریم کسی از غیب بیاید و مشکلاتمان را حل کند همین آش است و همین کاسه

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۲۴

بدادمان برس مهدی فاطمه ع ،اللهم عجل لولیک الفرج،اللهم صلی علی محمد وآل محمد

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۲۷

عجب اشفته بازاریست یامولا،کسانیکه ۴۲ساله درپستهای مختلف این نظام بوده اندوکارائی شونومردم دیده اند،الان باچه روئی ثبت نام میکنند،فقط عطش قدرته دیگه،رفاه مردم که محلی ازاعراب نداره،باباحداکثرعمر۱۰۰ساله وشماهابرای نتیجه هاتونم پس اندازدارید،اجازه بدین کسانی بیان که یه ذره دغدغه مردم ومعیشتشون راهم حقیقتاداشته باشند،تولفاظی که همه تون استادید،ولی درعمل صرفامنافع خودواطرافیان مدنظره.

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۱:۵۸

طرف با رانت اومده بالا... حالا می خواهد با فساد مقابله کنه!!! مردم از گریه!!!

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۲۲

همه به کنار فقط اعتماد به نفس عباس آخوندی خیلی جالبه ...

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۴۰

دقیقا

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۳

واقعا رو میخواد

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۲۲

حواسمان جمع باشد انقلاب به دست نااهلان نیفتد#

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۹

مگه الان دست کیاست ؟

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۷

هههههههههههههههههههههههههههههههههه

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۱۲

ای خدای مهربان و یا امام زمان ترا به مادرت حضرت فاطمه زهرا قسم می دهیم به داد این مردم مظلوم و مهجور و باشرم و حیا برسید. نگاه خاص شما روی ما باشه. ما را از شر شیاطین زمینی و آسمانی دور نگه دارید. به دل این مردم القا بشه . بصیرت کافی داشته باشن تا بهترین ها را انتخاب کنن. آمین

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۳۲

الان دست یه مشت اصلاح طلب ... مثل امثال شماهاست

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۸

همراه اول نظرسنجی کرد از مردم ازکسانی که ثبت نام نکرده بودن رای باید پنهان باشد اهدافشان اینه که ببیند مردم به کدام مورد بیشتر رای میدن اگر مورد نظرشون بود ثبت نام کند اگر رقیب بود تخریب ودوم چرا امار رای ملت قبل انتخابات باید دست نااهلان بیفتد کار همراه اول جرمه باید پاسخ دهد ....

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۰

احمدی نژاد نفر اول لیست بود

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۹

ریسی .... اشرافیت اصولگرایان و اصلاح‌طلبان،.... دیگه ..... خسته شدیم

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۱۰

ای خدای مهربان و یا امام زمان ترا به مادرت حضرت فاطمه زهرا قسم می دهیم به داد این مردم مظلوم و مهجور و باشرم و حیا برسید. نگاه خاص شما روی ما باشه. ما را از شر شیاطین زمینی و آسمانی دور نگه دارید. به دل این مردم القا بشه . بصیرت کافی داشته باشن تا بهترین ها را انتخاب کنن. آمین

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۴

همشون مثل هم هستند فقط مردم ساده فکر می کنند با هم فرق می کنند....

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۳۲

موافقم . جالبه همه ثبت نام کننده ها در جایگاهی سیاسی و حکومتی هستند اما در همون جایگاه زیر سوال هستند. الان احساس تکلیف کرده اند یا قدرت طلبی؟!!!!

avatar

شرمت باد همه كجا مثل هم هستند شده قضيه انتخاب روحاني كه گفتيد همه مثل هم هستن و بين بد و بدتر بد رو انتخاب ميكنيد. . روحاني را انتخاب كرديد.

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۶

شما كه خيلي ميفهمي تو زندگي شخصيت به كجاها رسيدي لطفا نظرتو واسه خودت نگه دار. مردم ساده بهتر از شما ميفهمن. شما كه فكر ميكني يه ذره بلدي اتفاقا هيچي نميفهمي. فاصله بين برخي از اين اقايان از زمين (آخوندي- هاشمي- لاريجاني) تا آسمان (رئيسي- سعيد محمد- جليلي) هست.

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۴۷

همه چیز آرومه

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۳:۵۵

جناب آقای محمدجوادلاربجانی

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۲

بعضی ها ثبت نام کرده اند که نشان دهند خودشان وحزبشان هنوز نمرده اند در صورتیکه آنها خیلی وقت پیش مردن و این ثبت نام چیزی را کم وزیاد نمیکند

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۱

سلام‌بر‌ملت‌شریف‌ایران‌به‌امید‌حق‌اقای‌محمود‌احمدی‌نژاد‌‌پیروز‌انتخابات‌میشون

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۱

شما بايد جزو 24 ميليون نفري باشي كه دوبار به روحاني راي دادي. درست گفتم. جنس شما ها و نظرياتتونو من ميشناسم. لطفا اينبار تو دلت نظر بده. بنده خدا اگر كر هم باشي نابينا نباشي از روي ظاهر هم ميشه تشخيص داد كي دلسوز مردم هست و كي نيست. اخه روحاني كه شما انتخاب كرديد نصف روز به پيرايش ريش و لباس و خورد و خوراكش فكر ميكرد. اون با 70 سال سن از من 34 ساله جوانتره و انگار هيچ وقت تو زندگيش دغدغه هيچ چيزي رو نداشته. انوقت شما ميخواستي دغدغه مردم رو داشته باشه.

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۷

آقای رئیسی فکر میکنند اگه مثل سوپرمن ها آخرین لحظه وارد میدان بشوند پیروز میشن!!!

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۴:۳۲

آقاي احمدي نژاد مثل خاتمي و موسوي و كروبي يك مهره سوخته است....

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۰

خدارو شکر همه ی مردم فهمیده اند کار اصلاح طلبان نیز با پایان دولت بی تدبیر و بی امیدی به پایان خواهد رسید

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۱۸

نیروی جوان نخبه جهاني سعید محمد....

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۲

خدا ریشه این ظلم و ستم رو از روی زمین برداره....

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۲

واي خدايا مارو از شر جهانگيري، آخوندي، جهرمي، لاريجاني، محسن هاشمي و هر چي اصلاح طلبه نجات بده خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ديگه طاقت نداريم. اخه اين اصلاح طلب ها با چه رويي دايم تو صحنه ميان. ديگه حتي نميتونم قيافه هاشونو تحمل كنم....

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۵

بله به صلاحه یکی از عزیزان اصولگرا بیاد وارد صحنه بشه که اول کسی از داخل سنگ اندازی و دلواپسی نکنه و دوم اینکه ملت فهیم متوجه بشن که واقعا هر جا بری آسمون همین رنگه، اصول گرا اصلاح طلب و غیره و ذلک!

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۰۱

بنده خدا اضول گرایان هم از همان قماشند فرقی ندارند بدا بحال ملت

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۶:۰۵

عباس آخوندی رو کجای دلم جا بدم.... چجوری میشه یکی انقدر پر رو باشه

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۷:۰۷

خبرگزاری ایسنا خیلی بی حالی

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۰۰:۳۷

بود آیا که در میکده ها بگشایند گرها کار فرو بسته ما بگشایند

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۰۳:۳۶

فقط احمدی نژاد می‌تونه این همه گرونی روجمع کنه خواهشاً احمدی نژادرورئیس جمهورکنیدوبس

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۰۲

بعضی اگه قصدشون خدمت باشه همون مسندی که دارن میتونن به نحو احسن خدمت کنند ولی قصد غیر از سیاست بازی و منافع قوم و قبیله ای و چی میتونه باشه

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۰۶

آخه حاجی شما که مدعی هستی از جانب هیچ حزبی نیستی و مستقل میخوای شرکت کنی و خدمت مگه قوه قضائیه کم جائیه برا خدمت راس میگی همونجا وایستا و نظارت کن بر عملکرد دو قوه دیگه و نذار اینقدر حرف از اختلاص و دزدی و ناکارامدی و ...........‌.‌ باشه

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۰

صد افسوس که همش در حد حرف باقی خواهد ماند.هردولتی که بخواد بیاد رسمش اینه که دولت قبلی رو میکوبه و حرف از تغییر و گل و بلبل میزنه .وقتی که بر سر کرسی و مسند ریاست نشستن هزاران بهانه و علت جور میکنن که راه اشتباهی که دارند میروند را توجیه کنند.واقعا اگه قولتون قوله و حرفتون حرف و بقول آن سردار دلها ، مرد این میدان شمائید ؟برای همین چند ماه آینده برنامه بدید که در عرض چند ماه آینده (و نه چند سال بعد و برنامه های من درآوردی و فرسایشی و خسته کننده و چندین ساله و بازی با اعداد و افکار و کلمات ) مردم را از این فلاکت و گرفتاری درآوردید.مرد این میدان و مرد عمل شمائید؟یاعلی بفرما....

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۲۵

تا زمانی که قانون اساسی ما اصلاح نشود اینکارها بی فایده و بلکه مضر هم هست قانون اساسی که به رای مردم این زمان رسیده باشد ونه مربوط به نسل گذشته که اکثر آنها در قید حیات نسیتند

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۳

ای کاش کسی همچون شهید رجائی پیدا می شد وسکان کشتی ریاست جمهوری را به دست می گرفت!ایشان متعلق به هیچ حزب و جناحی نبود وفقط وفقط برای خدا ومردم خدمت می کرد.مشکل مملکت مااززمانی شروع شد که این حزب و حزب بازیها شروع شد.شهید والا مقام رجائی عزیز یادت بخیر .

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۰:۲۱

رییسی تو قوه قضاییه چکار کرده که میخواد ریس جمهور هم بشه .آدم باید خیلی ساده باشه اینها رو دلسوز مردم بدونه

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۱:۵۰

عالی است

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۵ ۲۳:۴۰

فقط احمدی نژاد و بس

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۱:۵۱

با سلام کاندید شدن مهم نیست من که تبحری در این سمت ندارم اگر دولت جدید نرخ دلار را پایین نگهدارد و یک قیمت ثابت برای دلار بگذارد این واسطه گری را از بین ببرد و فقط به مسافرین دلار بدهد ان هم در فرودگاه و نکته بعدی اقلام داخل کشور با قیمت دلار تورمی نشود و یک برنامه منضبط ایجاد کند بخشی از مشکلات حل خواهد شد چون اکثر مردم فقط با قیمت دلار دارند همدیگر را چپاول میکنن