• شنبه / ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400022517130
  • خبرنگار : 30054

راهنمای خرید مبلمان چوبی و تشخیص چوب از رزین

راهنمای خرید مبلمان چوبی و تشخیص چوب از رزین

تولید هر کالا دارای ظرایفی است که عموما خریداران اطلاعات کافی درباره آن ندارند. امروز ما در کنار شما هستیم تا درتشخیص و انتخاب مبل خوب شما را یاری می کنیم.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام مبلمان محمدی، روزانه میلیون‌ها نفر برای خرید لوازم منزل روانه‌ی بازار می‌شوند .حتما شما هم تا به حال برای خرید مبلمان برای منزل‌تان به فروشگاه های یا فروشگاه های اینترنتی سری زده اید. ما در این مقاله قصد داریم تا برای شما توضیحاتی در مورد خرید مبل و راهنمای قبل از خرید و همچنین تشخیص مبل چوبی از رزینی را به شما بدهیم .

مبل خوب چه ویژگی دارد

اگر دنبال مبل خوب می گردید باید به چندین ویژگی دقت کنید .اول از همه باید چوب مبل مد نظر باشد چون کلیه فشار نشستن روی چوب مبل است اگر چوب مبل از چوب ضعیفی باشد خیلی زود مقومت خود را از دست می‌دهد و می‌شکند .

برای مبلمان راحتی باید چوب سفید یا روسی کار شود و چوب باید خشک باشد وقتی روی مبل می‌نشینید مبل صدا ندهد . برای مبلمان کلاسیک و مبل سلطنتی باید حتما از چوب راش درجه یک یا چوب گردو خشک استفاده شود. چوب سفید و روس برای مبلمان سلطنتی و مبل کلاسیک مناسب نیست . بعد از چوب اگر می‌خواهید مبلمان بیش از 5سال برای شما کار کند حتما از فوم سرد برای نشیمن استفاده شود این نوع فوم بهترین فوم برای مبلمان است .

پارچه مبل بستگی به نوع مبل باید از دوام بالایی برخودار باشد به این منظور سعی کنید از پارچه های ساتنی برای مبلمان سلطنتی و مبل کلاسیک استفاده نشود و از پارچه های شانل یا پتینه بافت برای این نوع مبل استفاده شود . پارچه های یزد برای مبلمان سلطنتی و مبل کلاسیک بسیار مناسب است و از دوام بالایی برخوردار است . برای مبلمان راحتی می‌توان از پارچه های جاسمین خارجی و یا مسکو و چوپر استفاده کرد . سعی کنید هنگام خرید مبل راحتی به پایه های مبلمان دقت کنید واگر پایه ها محکم و مقاوم بود اقدام به خرید کنید یکی از علت های خراب شدن زود هنگام مبل راحتی پایه های آن می باشد.

چوب خیس در مبلمان استیل و روش تشخیص آن

اگر قصد دارید مبلمان استیل و کلاسیک یا هر مبل منبتی خرید کنید به خیس بودن و خشک بودن چوب دقت کنید چوبی که در مبلمان خیس باشد بیش از دوماه دوام نمی آورد و خیلی زود از بین می‌رود . مبلمانی با چوب خیس معمولا نسبت به خود مبل از وزن بالاتری برخودار است یعنی اگر وزن مبل خیلی زیاد باشد معمولا چوب خیس است . اگر در مبل ترک های متعدد دیدین معمولا برای خیس بودن چوب است ترک در حد یک یا دو ترک معمولا در چوب رخ می دهد و ربطی به خیسی چوب ندارد.

تشخیص چوب از رزین

اگر می‌خواهید مبلمان از جنس چوب خرید کنید سعی کنید به برندهای معتبر مانند گروه صنعتی مبلمان محمدی مراجعه نماید. معمولا تشخیص چوب از رزین برای خریدار کمی دشوار است و بعد از خرید متوجه جنس چوبی و رزینی مبل می‌شود. چوب معمولا جنس سبک‌تری نسبت به رزین دارد. رنگ روی چوب صاف و صیقلی است و پرزهای رزین که صاف نشده در آن دیده نمی‌شود. رزین معمولا صاف و یک دست نمی‌شود و رنگ روی رزین  کیفیت خوبی ندارد البته باز بستگی به رنگ کاری مبل دارد که این کار را برای تشخیص دشوار تر می کند. رزین معمولا بدون پیچ و خم منبت می‌شود و امکان خم کاری ندارد پس اگر مبلمانی با تکیه و جلو تخت خرید می کنید باید دقت کنید که امکان تقلب در این محصول بیشتر است.

تشخیص بعد از خرید

برای اطمینان از این که آیا شما چوب خرید کرده اید یا رزین؟ روش‌های بسیاری وجود دارد.  برای این کار بهتر است مبلمانی که خرید کرده اید را برعکس کنید اگر چوب باشد جنس کار کاملا مشخص است و اگر رزین باشد که آن هم مشخص است . البته اگر فروشنده زیر کار را رنگ نکرده باشد . بهترین راه برای تشخیص چوب از رزین این است که سوزنی بزرگ را گرم کنید تا سرخ سرخ شود و در حالتی که مبل برعکس است آن را به زیر پایه مبل فشار دهید اگر سوزن سرخ شده داخل مبل فرو رفت پس مطمئن باشید که این رزین است اگر در آن فرو نرفت چوب است . امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم راهنمایی کافی به شما داده باشیم تا بهتر بتوانید مبلمانی انتخاب کنید که از درجه کیفیت بالایی برخوردار باشد.

انتهای رپرتاژ آگهی