• دوشنبه / ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۶:۴۲
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 1400022718631
  • خبرنگار : 71434

سومین مرحله عملیات رژیم صهیونیستی در غزه/شهادت یک فرمانده جهاد اسلامی/ ادامه موشک باران مقاومت

سومین مرحله عملیات رژیم صهیونیستی در غزه/شهادت یک فرمانده جهاد اسلامی/ ادامه موشک باران مقاومت

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از بامداد امروز دوشنبه و تنها ساعاتی پس از آرامش نسبی وحشیانه‌ترین و خونین‌ترین حملاتشان به غزه را آغاز کرده و از صبح امروز صدها حمله هوایی به این باریکه داشتند.

به گزارش ایسنا، ارتش رژیم صهیونیستی از نیمه شب صدها حمله شدید و خشونت آمیز را به مناطق مختلف نوار غزه انجام داده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که در ساعات اولیه صبح امروز ۳۵ هدف در غزه را ظرف ۲۰ دقیقه بمباران کرده است.

این رژیم اعلام کرد در حملات صبح امروز با ۵۴ جنگنده ۱۱۰ موشک را به نوار غزه ظرف ۲۰ دقیقه شلیک کرد.

رسانه‌های فلسطینی هم گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی بیش از ۱۰۰ حمله پیاپی و خونین را به شهر غزه و اطراف آن طی نیم ساعت انجام داد.

حملات هوایی بامداد امروز به مناطق مختلف در نوار غزه شدیدترین حملات از نوع خود طی یک هفته رویارویی نظامی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی است.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که این جنگنده‌ها با ده‌ها حمله همزمان به چندین منطقه در جنوب، غرب، مرکز، شمال و جنوب شهر غزه سایت‌های مقاومت فلسطین ، زمین‌های کشاورزی، خیابان‌ها و زیرساخت‌ها و مناطق مسکونی و غیرنظامی را هدف قرار دادند. همچنین مقرهای امنیتی در جنوب و غرب شهر غزه نیز تخریب شد.

علاوه بر تخریب گسترده خیابانها و تقاطع‌ها، خسارات زیادی به خانه‌ها و ساختمانهای مسکونی وارد و منجر به قطع برق در بلوک‌های مسکونی مجاور شده است.

همزمان قایق‌های جنگی ارتش اسرائیل که مستقر در دریا هستند به سمت سواحل شهر غزه و شمال نوار غزه شلیک کردند.

صدای انفجارهای مهیب و پی در پی در مناطق مختلف غزه شنیده می‌شود.

به گفته شاهدان عینی، جنگنده‌های اسرائیلی همچنین با یک سری حملات خشونت آمیز زمین‌های کشاورزی در شرق شهر خان یونس در جنوب غزه را هدف قرار دادند.

همچنین خانه‌ای در شهر دیر البلح در مرکز غزه و یک خانه دیگر نیز در این بمباران‌ها کاملاً  تخریب شد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین هم اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی یک ساختمان مسکونی ۴ طبقه را در خیابان ابوحصیره در غرب غزه بمباران کرده‌اند.

همچنین در حمله با سه موشک به منزلی در بیت لاهیا ۵ تن از جمله ۴ کودک زخمی شدند.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که در این حمله "حسام أبو هربید" فرمانده تیپ شمال گردان‌های سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین به شهادت رسیده است.

رسانه‌های فلسطینی نیز شهادت ابوهربید را تایید کردند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین هم اعلام کرد که در پی هدفگیری سه دستگاه خودرو در تقاطع ابوحصیره در غرب غزه ۳ فلسطینی شهید و شماری زخمی شدند.

ارتش اسرائیل همچنین حملات شدیدی را به مجتمع پزشکی "شفا" در غرب شهر غزه انجام داد و آمبولانس‌ها برای کمک به مجروحان دچار مشکل شده‌اند. همچنین یک خانه در اردوگاه "جبالیا" در شمال غزه نیز هدفگیری شد.

علاوه بر این شرق اردوگاه" البریج" نیز امروز بار دیگر هدف حمله قرار گرفت.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد حملات شب گذشته در غزه سومین مرحله از عملیات "نگهبان دیوارها" است و بیشتر روی بمباران تونل‌های حماس تمرکز دارد.

شاهدان از وجود دود غلیظ و شنیده شدن صدای انفجارهای بزرگ را در مناطق مختلف شهر غزه و اطراف آن خبر دادند.

نیمه‌ شب گذشته نیز هواپیماهای جنگی اسرائیلی تعدادی از خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی را در شهرهای رفح و خان ​​یونس و استان الوسط غزه بمباران کردند که منجر به آتش سوزی در یک زمین کشاورزی شد.

سخنگوی شرکت برق غزه در این باره به الجزیره گفت که در نتیجه حملات اسرائیل بیشتر محله‌های شهر غزه شاهد قطع گسترده برق هستند.

وی گفت: برآورد اولیه خسارات این شرکت تاکنون به ۸ میلیون دلار رسیده است. ما خواستار گشایش گذرگاه کرم شالوم و وارد کردن سوخت هستیم. مقادیر موجود سوخت به ما کمک می کند تا حداکثر برای دو یا سه روز با برق کار کنیم.

هنوز آماری از شهدا و مجروحان احتمالی این حملات منتشر نشده است.

شهرداری شهر غزه نیز گفت که دشمن صهیونیستی به طور  مستقیم زیرساخت‌های غزه را هدف قرار داده و موجب وارد آمدن خسارت‌های سنگین به ایستگاه‌های آب و فاضلاب شده است.

همچنین شهرداری غزه اعلام کرد، ساکنان نوار غزه از قطع آب در بخش‌های زیادی از غزه به سبب حملات رژیم صهیونیستی رنج می‌برند و حملات شدید شب گذشته جنگنده‌های اسرائیلی موجب از بین رفتن بسیاری از خیابان‌ها شده و این مسئله تردد به ویژه برای خودروها را بسیار سخت کرده است.

علاوه بر این آتش سوزی بزرگی در یک کارخانه در شرق جبالیا در شمال نوار غزه خبر داده و گزارش کردند که تیم‌های دفاع مدنی در تلاش برای مهار آتش هستند.

علاوه بر این چندین آتش سوزی در خانه‌های فلسطینیان در رفح ، در جنوب نوار غزه رخ داد. اداره کل دفاع مدنی غزه گفت که تیم‌های اطفای حریق برای مهار آتش با مشکلات زیادی روبرو هستند و تلاش دارند تا از سرایت آتش به مکان‌های دیگر و خانه‌های مجاور جلوگیری کنند.

ناآرامی‌ها در غزه در حالی همچنان ادامه دارد که رژیم صهیونیستی طی هشت روز گذشته عمدا حملات خشونت آمیز و پی در پی را نیمه شب و بدون اخطار قبلی به اهدافی در چندین منطقه از نوار غزه انجام داده است.

گزارش شده که ارتش اسرائیل صبح امروز از ۸ بمب فسفری استفاده کرده است.

هدفگیری ساختمان‌های مسکونی

شبکه الجزیره صبح امروز اعلام کرد تعداد ساختمان‌هایی که توسط اسرائیل در نوار غزه بمباران شده به ۹۰ ساختمان از جمله ۶ برج مسکونی رسیده که ۳ ساختمان آن به طور کامل تخریب شدند.

دولت اسرائیل نیز اعلام کرده که ۹ ساختمان متعلق به رهبران و مسئولان حماس را هدف گرفته است.

به گفته وزارت بهداشت در غزه تعداد شهدای حملات اسرائیل به این باریکه به ۱۹۹ تن از جمله ۵۸ کودک و ۳۵ زن افزایش یافته و تعداد زخمی ها به ۱۳۰۰ نفر رسیده است.

این وزارتخانه شمار کلی شهدای فلسطینی در غزه، کرانه باختری و قدس را ۲۲۰ شهید و شمار زخمی‌ها را ۶۰۳۹ تن اعلام کرده است.

همچنین آژانس امداد و کار ملل متحد (آنروا) اعلام کرد در پی تشدید حملات بیش از ۴۰،۰۰۰ نفر آواره شده‌اند که بیش از ۳۸۰۰۰ نفر از آن‌ها به مدارس آنروا در نوار غزه پناه برده‌اند.

پاسخ موشکی مقاومت

در مقابل گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس مجددا در پاسخ به قتل و کشتار زنان و کودکان در غزه، شهرهای اراضی اشغالی را هدف حمله راکتی قرار داد.

گردان‌های القسام اعلام کرد که شهر بئر السبع و سدیروت و شهرک‌های نتیفوت و اوواکیم را هدف حمله راکتی قرار داده است.

"سرایا القدس"، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی نیز از حمله موشکی به سدیروت ونتیفوت وشعار هنیغف در چندین نوبت خبر داد.

این گردان‌ها همچنین تصاویر و فیلم هایی از استفاده موشک‌های پیشرفته بدر۳ در حمله به نتیفوت منتشر و اعلام کردند که یکی از این موشک‌ها به نزدیکی ایستگاه قطار شهر نتیفوت اصابت کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز با تایید این حملات اعلام کرد که از ساعت ۷ دیشب تا ۷ صبح امروز ۶۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک شده است.تیپ‌های ناصر صلاح الدین نیز از حمله راکتی به پایگاه نظامی صوفا در شرق رفح خبر داد.

گردان‌های قسام همچنین پایگاه نظامی مارس را هدف حمله خمپاره‌ای قرار داد و بار دیگر پایگاه هوایی حتسریم و شهرک ایرز را موشک باران کردند.

همچنین این گردان‌ها یک ناو جنگی اسرائیلی را در نزدیکی ساحل غزه هدف حمله راکتی قرار دادند.
ارتش رژیم صهیونیستی با تایید این حمله موشکی اعلام کرد یکی از شناورهای دریایی آن در نزدیکی ساحل غزه هدف قرار گرفته است.

رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که از آغاز این دور از درگیری‌ها ۱۱۸۰ نقطه را در نوار غزه بمباران کرده و شلیک ۳۱۶۰ موشک و راکت از این باریکه به سمت اراضی اشغالی را رصد کرده است.

مقامات رژیم صهیونیستی در پی حمله موشکی مقاومت فلسطین، ۱۵ پرواز از مجموع ۳۹ پروازی که قرار بود امروز از فرودگاه بن ‌گوریون در تل‌آویو انجام شود را لغو کردند.

علاوه بر این شبکه الجزیره اعلام کرد در حملات موشکی مقاومت طی شب گذشته ۹ صهیونیست در بئر السبع و النقب غربی زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

همچنین همزمان با صدا درآمدن مجدد آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه و از سرگیری حملات مقاومت به عسقلان و بئر السبع، رژیم صهیونیستی تا شعاع ۴ کیلومتری غزه از صهیونیست‌ها خواسته به پناهگاه‌ها بروند و تا اطلاع ثانوی خارج نشوند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۹:۰۵

از هیچ طرفی جانبداری نمیکنم ولی سکوت اوج حماقته

avatar
۱۴۰۰-۰۲-۲۷ ۰۹:۵۸

اسراييل سگ وحشي وحاري است كه قلاده پاره كرده ولي به حول ومدد اللهي انشاالله درحال نابود شدن وزور هاي اخرش را ميزند ... خون پاك شهداي مقاومت اثر خواهد كرد واين قوم كودك كش را نابود خواهد كرد....يادتان باشد از اسراييل چيزي بغير ازاين وحشي گري وسفاكي انتظار نمي رود...