• دوشنبه / ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۷
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400022718957
  • خبرنگار : 30054

کابینت ها از گذشته تا امروز / کدام کابینت برای من مناسب‌تر است؟

 کابینت ها از گذشته تا امروز / کدام کابینت برای من مناسب‌تر است؟

در قدیم استفاده از کابینت به این صورت که الان وجود دارد مرسوم نبوده است.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام گریت کابینت، کابینت ها اغلب در قالب گنجه هایی بوده اند که وسایل کمی را درون خود جای می‌داده اند و تزیینات خاصی را نداشته اند. به مرور زمان نیازهای افراد روز به روز افزایش پیدا کرد و طی آن ها افرادی پا به عرصه کابینت سازی و تولید کمد های مختلف گذاشتند.

کابینت و انقلاب در دکوراسیون داخلی

تولید کابینت در کارگاه‌های کوچک رفته رفته گسترش پیدا کرد و کارخانه ها و تولیدی های بزرگی به وجود آمد. در طی همین مسیر، افراد بسیاری فعالیت‌های حرفه ای خود را به صورت تجربی انجام داده اند هر کدام به صورت جداگانه وارد صنعت کابینت سازی شده‌اند.

در نهایت شرکت های کابینت سازی گسترش پیدا کرد و خانه های زیادی به کابینت های دلخواه خود رسیده اند. در کنار صنعت کابینت سازی، طراحان حرفه‌ای نیز با ایده و کانسپت هایی که داشته اند زمینه ساز تولید کابینت‌های متنوع و زیبا شده‌اند و  دکوراسیون دلخواه مشتریان رادر منزل فراهم کرده‌اند. یکی از قدیمی ترین و معتبرترین شرکت های ایرانی سازنده کابینت گروه گریت کابینت است.

طراحی کابینت های پرکار: کابینت انزو و کابینت ممبران

کابینت های پرکار را در سبک کلاسیک خواهیم دید.این کابینت ها که بر روی کابینت های ممبران هم قابلیت اجرا را دارند اغلب دارای نقش های بسیاری هستند که هنرهای اصیل ایرانی را می‌توان روی آن ها مشاهده کرد. هنرهایی مانند منبت کاری، معرق کاری و ...

هرچقدر زمان بیشتری می گذرد استفاده از این کابینت ها کمتر می شود، زیرا با زیاد شدن شهرنشینی اغلب افراد در خانه های نقلی زندگی می‌کنند و چنین طرح هایی در خانه های کوچک زیبا دیده نخواهد شد.

خانه های کلاسیک

در خانه های کلاسیک اگر دقت داشته باشید جزئیات تزئینات به فراوانی بر روی وسایل منزل دیده می‌شود. حتی در کابینت های آشپزخانه هم از برآمدگی ها و تورفتگی هایی استفاده می شود که باعث شده زیبایی آن متناسب با سلیقه خانه های کلاسیک باشد.

اما این کابینت ها صرفا برای خانه های کلاسیک نیستند. شما می‌توانید از طرح های ساده‌ای استفاده کنید که رنگ های ملایمی دارند و آن را در خانه های مدرن جای دهید.

زمانی که یک محصول تهیه و تولید می‌شود قطعا تیم کارشناس و برنامه ریز آن مدت ها در خصوص انواع دکوراسیون و سلیقه های مختلف مردم بررسی می‌کنند تا همه بتوانند از آن استفاده کنند.

کابینت ممبران برای من مناسب است یا خیر؟

هرچه که زمان می‌گذرد دکوراسیون داخلی منازل و آشپزخانه ها بروزتر می‌شود و خانه ها دیگر از آن ظاهر  قدیمی تغییر جهت می‌دهند.

کابینت های ممبران در دو نوع پرکار و کم کار وجود دارند. در نوع اول معمولا نقش و نگارهای بیشتری روی کابینت ها وجود دارند و افرادی که در گذشته خانه هایی کلاسیک داشته اند بیشتر از این سبک استفاده می کرده اند.

زوج های جوانی که به سبک کلاسیک علاقمند هستند اغلب از نقش های کم کار کلاسیک استفاده می کنند زیرا عقیده ای به آن همه نقش و نگار بر روی کابینت های آشپزخانه ندارند. هم از لحاظ هزینه برایشان گران‌تر تمام  خواهد شد و هم اینکه خانه های نقلی امروز زیبایی کابینت های کلاسیک پرکار را نشان نمی دهند.

استفاده از کابینت های ممبران به جای کابینت ام دی اف

کابینت های ممبران در دو حالت مات و براق در بازار وجود دارند. بسیاری از افراد سلیقه ای مشابه ندارند و طرفداران هر دو حالت در بازار وجود دارد. برای همین استادکاران و تولیدکنندگان کابینت این محصول را متنوع به بازار عرضه کرده اند تا همه افراد بتوانند آن را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه به کار ببرند. روکش های پی وی سی ممبران دارای ضخامت کمی هستند که در نوع مات بر روی کابینت ها استفاده می‌شوند.

در مقابل آن روکش های ضخیمی بر روی کابینت ها قرار می‌گیرند که در قالب براق می باشد و با روکش های معمولی ممبران متفاوت هستند. برای اطلاعات بیشتر درمورد نوع طراحی و انواع کابینت ممبران، انزو و کابینت ام دی اف می توانید با کارشناسان حرفه ای و طراحان گریت کابینت از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ در ارتباط باشید.

تمیزکردن کابینت های ممبران

این کابینت ها به دلیل اینکه تورفتگی و برآمدگی هایی بر روی سطحشان دارند بهتر است که هر روز گردگیری شوند.این کار از تجمع گرد و خاک جلوگیری می‌کند و ظاهر زیبای آن همیشه حفظ خواهد شد. دقت داشته باشید که از تمیزکننده های مخصوص برای تمیز کردن این کابینت ها استفاده کنید.

اگر با هر ماده شوینده ای اقدام به تمیزکاری آن کنید ممکن است دچار آسیب دیدگی شود و طی مدتی سطح آن دیگر جلوه اولیه خود را نداشته باشد. دستمال نخی نم دار می‌تواند کار شما راحت‌ترکند. این کابینت ها را در معرض نور مستقیم قرار ندهید زیرا پس ازمدتی دچار مشکل می شوند و طی فرآیند مقاومت خود را از دست می دهند.

آشپزخانه شما قلب خانه است و طراحی درست و اصولی این محل تاثیر زیادی در زیبایی خانه شما دارد. اگر در انتخاب مدل کابینت خود مرددید یا نمی دانید باید از چه کسی کمک بگیرید و به چه طراحانی اعتماد کنید، می توانید همه روزه از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۸۲۵۱۲۵۲ با کارشناسان و طراحان گروه گریت کابینت در ارتباط بوده و از طریق سایت نمونه کارها و پروژه های انجام شده را مشاهده نمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی