• دوشنبه / ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۶:۱۲
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 1400022719317
  • خبرنگار : 71496

قسام به موشک‌باران مجدد تل‌آویو تهدید کرد/ حمله صهیونیست‌ها به وزارت بهداشت/ جان‌باختن ۲ پزشک

قسام به موشک‌باران مجدد تل‌آویو تهدید کرد/ حمله صهیونیست‌ها به وزارت بهداشت/ جان‌باختن ۲ پزشک

نیروهای مقاومت فلسطین دور جدیدی از حملات موشکی را علیه شهرها و اهداف صهیونیستی آغاز کردند در این راستا سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام به هدف گیری مجدد تل‌آویو تهدید کرد. یک ناو اسرائیلی در عرض دریا در سواحل غزه هدف مقاومت قرار گرفت، از آن طرف جنگنده‌های رژیم صهیونیستی وزارت اوقاف، وزارت بهداشت و تنها آزمایشگاه تشخیص کرونا در غزه و منازل فلسطینی‌ها را هدف گرفتند که تلفاتی هم داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های قسام، شاخه نظامی حماس امروز دوشنبه گفت، در صورتی‌که حملات به خانه‌های مسکونی و غیرنظامی متوقف نشود، هدف گیری تل‌آویو شروع خواهد شد.

آخرین به روز رسانی ساعت ۲۲ دوشنبه

ابوعبیده در گفت‌وگو با شبکه الاقصی تاکید کرد: دشمن صهیونیستی جنایتکار موج حملات به خانه‌ها و برج‌های مسکونی را در ساعات اخیر شده بخشیده است و براین اساس به دشمن هشدار می‌دهیم، اگر حمله به خانه‌های مسکونی متوقف نشود ما موشک باران تل‌آویو را از سر می‌گیریم و مجددا آن را هدف موشک‌های خود قرار خواهیم داد و مقصرش خودتان هستید.

او سپس این آیه را تلاوت کرد: "وَاللَّهُ غَالِبٌ عَلَی أَمْرِهِ وَلَکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لَا یَعْلَمُونَ".

این هشدار در حالی است که اسرائیلی‌ها ساختمان وزارت اوقاف در اطراف انصار در غرب غزه را بمباران و منهدم کردند.

نماینده وزارت بهداشت فلسطین امروز اعلام کرد، در اثر حملات به مطب الرمال در مرکز غزه فعالیت آزمایشگاه مرکزی و تنها آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در غزه متوقف شد.

یوسف ابوریش در کنفرانس خبری گفت، وزارت بهداشت هدف گیری این وزارتخانه و زخمی شدن تعدادی از کادر بهداشت و شهروندان غیرنظامی را محکوم می‌کند.

او اظهار کرد: اشغالگران به صورت عمدی کادر درمان و تاسیسات بهداشتی ازجمله وزارت بهداشت و درمانگاه اصلی الرمال در مرکز غزه را هدف گرفتند. هدف گیری رژیم صهیونیستی علاوه بر آزمایشگاه مرکزی، خط تماس مستقیم ۱۰۳ را هم از فعالیت انداخت. این حمله جنایتی غیرقابل بخشش است.

در همین حال گزارش شد در حملات عصر امروز صهیونیست‌ها یک ساختمان مسکونی را در مقابل مطب الرمال در خیابان الوحده در مرکز غزه بمباران کردند که دو شهید از جمله یک کودک و ۱۰ زخمی برجای گذاشت.

همچنین فلسطین الیوم گزارش داد، اشغالگران در حمله به غزه دو پزشک فلسطینی و یک دانشجوی دندانپزشکی را به شهادت رساندند.

در اثر حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیل به خیابان الوحده محله الریمال نوار غزه دکتر ایمن ابو عوف، رئیس بخش بیماری‌های داخلی بیمارستان شفا و معین العالول متخصص روان‌پزشک جان خود را از دست دادند.

در این حملات که ده‌ها ساختمان با خاک یکسان شدند، شیما ابول عوف داشنجوی سال سوم دندان پزشکی نیز جان باخته است.

در ادامه حملات، جنگنده‌های اشغالگران یک خانه را در بیت لاهیا در شمال غزه و یک خانه دیگر را در محله الشجاعیه هدف گرفتند.

گردان‌های قسام پیشتر آغاز حمله موشکی بزرگ خود به اراضی اشغالی در پاسخ به حمله شب گذشته دشمن اسرائیلی به فلسطینی‌های ساکن نوار غزه و استمرار حملات آن به فلسطینی‌ها را اعلام کرد.

گردان‌های قسام پایگاه هوایی تل نوف، مقر یفتاح، شهرک کفار عزه، مقر گردان‌های کریات ملاخی،‌ پایگاه تنصت ۸۲۰۰ (اوریم) و نیتفوت را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

در ادامه گردان‌های عزالدین قسام پایگاه نظامی "مارس" و نیز گذرگاه ایزر را با خمپاره هدف قرار داد.

مقاومت فلسطین در دور تازه حملات خود حمله موشکی جدیدی را به شهر بئر السبع آغاز کرد که در اثر آن آژیرهای هشدار در اراضی اشغالی به صدا درآمدند. گردان‌های عز الدین قسام در پاسخ به حملات مستمر دشمن اسرائیلی به غیرنظامیان، تعداد دیگری موشک را به عسقلان، بئر السبع و اسدود شلیک کرد.

گردان‌های قسام شهرک عسقلان و نیز مقر نظامی کیسوفیم را هدف حملات موشکی خود قرار داد که منجر به آتش‌سوزی شد.

همچنین این گردان‌ها اعلام کرد که یک ناو را که مقابل ساحل غزه پهلو گرفته بود، با موشک هدف قرار داد.

این اولین باری است که این گردان‌ها ناوهای اشغالگران را در دریا هدف قرار می‌دهد.

ارتش اسرائیل نیز در تایید این خبر گفت یک ناو ارتش اسرائیل هدف حمله راکتی قرار گرفت.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد که در اثر حمله موشکی غزه به دو ساختمان در اسدود هشت تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری "معا" فلسطین، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی حسام ابو هربید، یکی از فرماندهان گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی را با هدف قرار دادن منزلش واقع در شهرک بیت حانون در شمال نوار غزه به شهادت رساندند.

طارق سلمی، سخنگوی اطلاع‌رسانی جهاد اسلامی امروز گفت، جمع کثیری در مراسم تشییع پیکرد فرمانده حسام ابو هربید در شهر بیت حانون شرکت کردند. او تاکید کرد: این شهید و دیگر شهدا انگیزه‌ای برای مقاومت و باعث ادامه راه آن و افزایش آن هستند.

سلمی بعد از تشییع پیکر شهید ابوهربید گفت: عزم ملت ما در مسیر مبارزه بیشتر می‌شود. شهید ابوهربید الگوی هر جوان به خصوص در سایه شهادتش است.

گردان‌های القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی در واکنش به این حمله تاکید کرد: مقر نظامی نحال عوز و جمعیت نظامیان اسرائیلی در اطراف این مقر را با ده‌ها خمپاره هدف گرفت.

گردان‌های القدس همچنین اعلام کرد، امروز هرتزلیا در شمال تل‌آویو را با حملات موشکی سنگین هدف گرفت. در تایید این خبر رسانه‌های اسرائیلی نیز گزارش دادند، صدای انفجار مهیبی در هرتزلیا به گوش رسید.

گردان‌های القدس در ادامه حملات موشکی متعددی به شهر اسدود داشت که خساراتی را به ساختمان‌های این شهر وارد کرد.

در کنار این گروه مقاومت، تیپ ناصر صلاح‌الدین از حمله خمپاره‌ای سنگین به نیروهای نظامی در شرق خانیونس خبر داد.

ساحل غزه صحنه حملات رژیم صهیونیستی

در عین حال قایق‌های جنگی اسرائیل چندین راکت به سمت سواحل دو شهر غزه و خانیونس شلیک کردند.

همچنین در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به یک دستگاه خودروی غیرنظامی در نزدیکی بندر ماهیگیران غزه، سه فلسطینی دیگر به شهادت رسیده و تعدادی دیگر زخمی شدند.

اشرف قدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اظهار کرد: در حمله رژیم صهیونیستی به یک خودروی غیرنظامی در اطراف چهارراه ابوحصیره در نزدیکی ساحل غزه، سه تن به شهادت رسیدند.

رژیم اشغالگر صهیونیستی در طرحی برای ترور، یک دستگاه خودرو را در نزدیکی ساحل غزه هدف قرار داد. در این حمله ساختمان‌های نزدیک به ساحل غزه هدف قرار گرفتند که یکی از آنها دچار آتش‌سوزی شد.

پس از این حمله خودروهای آمبولانس زخمی‌ها را از محل منتقل کردند.

در عین حال جنگنده‌های رژیم صهیونیستی استراحتگاه "مالدیو" در ساحل دریای غزه را هدف گرفتند.

حملات ویرانی گسترده‌ای در این استراحتگاه به جا گذاشتند. در حالی که خساراتی به استراحتگاه‌های مجاور وارد شد.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده یک عملیات دریایی در شمال غزه را خنثی کرده و یک وسیله دریایی را منهدم و تعدادی از فلسطنینی‌ها را کشته است.

این موج تازه حملات در حالی است که پیشتر طی امروز، دوشنبه جنگنده‌های اسرائیلی منازل، تجمعات شهروندان، تاسیسات اقتصاد در نواحی مختلف غزه را بمباران کردند.

برخی رسانه‌ها نیز اعلام کردند که توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی امروز بار دیگر مناطق شرقی رفح در جنوب نوار غزه و دیگر مناطق غزه را هدف قرار داد.

همچنین یک پهپاد جاسوسی این رژیم یک واحد منزل مسکونی در بیت لاهیا را هدف قرار داده و چند خمپاره نیز به آرامگاه این شهرک در شمال نوار غزه شلیک شدند.

در اثر این حملات چند خانه شهروندان فلسطینی و زمین‌های کشاورزی در منطقه زلاطه واقع در شرق رفح آتش گرفتند و مناطق شرق خان یونس و شرق دیر البلح نیز هدف قرار گرفتند. 

در ادامه تیم‌های دفاع مدنی با وجود استمرار حملات برای خاموش کردن آتش در محل حضور یافتند.

جنگنده‌های اسرائیلی یک منزل در محله الصبره و یک منزل در منطقه الشعف در شرق غزه  و نیز یک خانه مسکونی در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند که در اثر آنها تعدادی فلسطینی به شهادت رسیده و تعدادی دیگر زخمی شدند.

این جنگنده‌ها مجتمع مسکونی انصار الامنی را که شب گذشته بمباران کرده بودند، دوباره هدف قرار دادند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت، در پی شلیک بارانی از موشک‌ها به سمت شهرک‌های نوار غزه، یک موشک مستقیما به یکی از این شهرک‌ها اصابت کرد و آتش سوزی ایجاد شد.

طبق گزارش وزارت بهداشت فلسطین، از آغاز حملات علیه نوار غزه تعداد شهدای فلسطین به ۲۰۱ تن که ۵۸ تن از آنها کودک و ۳۴ تن دیگر زن و ۱۵ تن نیز سالمند هستند و تعداد زخمی‌ها به ۱۲۵۳ تن رسیده است.

استفاده از سلاح‌های فسفری

دفاع مدنی در شمال غزه اعلام کرد: توپخانه اشغالگران از صبح هشت خمپاره فسفری را شلیک کرده و اشغالگران تاسیسات زیربنایی و راه‌ها را برای مانع تراشی در مسیر دفاع مدنی هدف قرار می‌دهند.

دفاع مدنی غزه افزود: ما از کمبود مایحتاج ساکنان رنج می‌بریم و اشغالگران در مسیر واردات کالاها و کمک‌ها مانع تراشی می‌کنند.

در عین حال آتش‌سوزی گسترده‌ای علیه کارخانه تولید اسکاج در غزه در نتیجه حملات اشغالگران رخ داد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.