• سه‌شنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۹:۱۱
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 1400022819662
  • خبرنگار : 50165

کدام اصناف نیازی به صدور صورتحساب الکترونیکی ندارند؟

کدام اصناف نیازی به صدور صورتحساب الکترونیکی ندارند؟

ایسنا/زنجان مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: برخی از مودیان مالیاتی ملزم به صدور صورت‌حساب الکترونیکی نیستند.

میرحیدر رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تبصره ماده ۲ قانون پایانه فروشگاهی مصوب سال ۱۳۹۸، اظهار کرد: هیئت وزیران در جلسه ۲۲ فروردین‌ماه امسال به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، فهرست گروه مودیانی که در سال‌جاری ملزم به ثبت‌نام در سامانه مودیان و صدور صورت‌حساب الکترونیکی نیستند را تصویب کرده است.

وی با اشاره به این مودیان، افزود: اشخاص حقیقی موضوع ماده (۸۱) قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقیقی موضوع ماده (۱۴۲) قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) گروه سوم موضوع آئین‌نامه اجرایی ماده (۹۵) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم - مصوب ۱۳۹۴ - که صرفاً فروشنده و ارائه‌کننده کالا و خدمات معاف از مالیات بر ارزش‌افزوده موضوع قانون مالیات بر ارزش‌افزوده - مصوب ۱۳۸۷ - هستند، شامل مودیانی است که الزامی به صدور صورت‌حساب الکترونیکی ندارند.

این مسئول با اشاره به تبصره تصویب‌نامه هیئت وزیران، ادامه داد: مشاغل و حرفی که مشمول فراخوان شماره  ۳۱۰۹۲.۲۶۸.د در اول فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸ سازمان امور مالیاتی کشور، موضوع تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم و جزء (۲) بند (ح) تبصره (۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور شده‌اند، مشمول تبصره ماده (۲) قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان - مصوب ۱۳۹۸ نمی‌شوند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، تصریح کرد: در راستای پیاده‌سازی و اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و در چارچوب برنامه هوشمندسازی نظام مالیاتی، همه فرآیندهای مالیاتی بدون دخالت عامل انسانی و به‌ صورت کاملاً الکترونیکی، مکانیزه و هوشمند انجام خواهد شد.

رضوی با بیان اینکه با اجرای این قانون، صرفاً فعالان اقتصادی قادر به صدور صورت‌حساب الکترونیکی استاندارد خواهند بود، خاطرنشان کرد: البته قانون برای برخی اصناف که تک‌کالایی و تک‌خدمتی هستند، شرایطی را پیش‌بینی کرده تا بتوانند از ابزارهای پرداخت به عنوان پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.