• سه‌شنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۲
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 1400022820134
  • منبع : نمایندگی همدان

روابط عمومی الکترونیک، نیاز جامعه امروز

روابط عمومی الکترونیک، نیاز جامعه امروز

ایسنا/همدان علم روز، مطالعه و تسلط به موضوعات اجتماعی از مهمترین نیازهای مسؤل روابط عمومی هست، چرا که این فرد در ویترین یک سازمان و اداره منصوب شده است.

مسؤل روابط عمومی، به مثابهِ پُلی است میان یک سازمان با مخاطبان چرا که می‌تواند با  تجزیه و تحلیل اطلاعات،  نظرات و اهداف  مدیریت مؤسسه را به مخاطبان  انتقال دهد و از  ۲۷ اردیبهشت تا ۲ خرداد به عنوان هفته روابط عمومی نامگذاری شده و این هفته فرصتی است تا وظایف، نظرات و مشکلات مسؤلان روابط عمومی ادارات و مؤسسات دولتی و خصوصی مطرح شود.

رئیس اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان در  گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: روابط عمومی فقط یک شغل اداری نیست بلکه حرفه‌ای آمیخته با هنر، خلاقیت و پویایی است که انجام آن به زمان خاصی محدود نمی‌شود و فعالان این حوزه به‌صورت شبانه‌روزی با کار خود در  ارتباط هستند.

محمد سهرابی تسهیل در ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی و اطلاع‌رسانی از برنامه‌ها و فعالیت‌های مجموعه را جزو رسالت اصلی حوزه روابط عمومی دانست و خاطرنشان کرد: واحد روابط عمومی را  ویترین هر اداره و سازمانی برشمرد که فرد مسؤل آن واحد به لحاظ ارتباط با بخش‌های مختلف سازمان و حتی بیرون از سازمان از یکسو و ارتباط تنگاتنگ با رسانه‌ها از سوی دیگر، نقش مهمی در انعکاس اخبار مجموعه و پاسخ گویی به افکار عمومی دارد.

وی گریزی نیز بر به‌روز بودن علم و دانش مسؤلان روابط عمومی زد و گفت:  امروزه با توجه به تحولات شگرف در ابزارها و شیوه‌های ارتباطی و اطلاع‌رسانی ضرورت شکل گیری روابط عمومی هوشمند بیش از گذشته نیاز جامعه هست.

سهرابی داشتن تسلط بر علم فضای مجازی را مهمترین موضوعی دانست و افزود: با توجه به جایگاه روابط عمومی و اهمیت و حساسیت کار در این حوزه،  افرادی  باید  برای روابط عمومی انتخاب شوند که علاوه بر داشتن تخصص و تجربه لازم و به ویژه اشراف بر برنامه‌ها و مسائل مرتبط، از علاقه و انگیزه بالایی برخوردار باشند تا بتوانند به خوبی نقش خود را هم در بخش ارتباطی و هم در امر اطلاع رسانی ایفا کنند.

وی در باره علم و آگاهی فردی که به عنوان مسؤل روابط عمومی در اداره یا سازمان فعالیت دارد نیز نظراتی داد و تصریح کرد: مسؤل روابط عمومی باید در رشته رابط عمومی یا رشته‌های مرتبط تحصیل کرده باشد تا بتواند در ارتباط سازنده با مدیران و واحدهای مختلف سازمان، انسجام بخشی به فعالیت‌ها، ایجاد و حفظ هماهنگی بین بخش‌های مختلف سازمان، به کارگیری از ظرفیت رسانه‌ای برای   پیشرفت مجموعه به نحو احسن ایفای نقش کند.

 کارشناس روابط عمومی اداره آموزش و پرورش گل تپه که محروم ترین بخش استان همدان است نیز گفت:روابط عمومی ها در هر سازمان و مجموعه ای رسالت های مشترکی دارند و اصلی ترین ماموریت آنها در همان ارتباطات و اطلاع رسانی خلاصه می‌شود.

کاظم یدالهی وثیق اهداف و ارتباط روابط عمومی‌ها و رسانه را  تأثیرگذار بر افکار عمومی دانست که یک هدف مشترک را دنبال می‌کنند و افزود: چرا که ارتباط سازنده و تعامل دوسویه بین رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها  منبعی برای  گردش آزاد اطلاعات در جامعه به شمار می‌روند و هم باعث خواهد شد تا مخاطبان از  اقشار مختلف اخبار و اطلاعات مورد نیاز خود را به موقع و دقیق دریافت کنند.

وی حوزه  روابط عمومی را  یکی از مشاغل بسیار حساس مدیریتی، گسترده و متنوع دانست و تصریح کرد: در این کُوریدور  سازمانی مجموعه اقداماتی برای ایجاد ارتباط و تعامل مؤثر و موفق درون و برون سازمانی با نهادهای دیگر اجرایی و در فاز عمومی‌تر با جامعه انجام می‌شود.

وی  با بیان اینکه رسالت روابط عمومی آگاهی‌بخشی و روشنگری در دل هر نهادی  که می‌کوشد  با نهادینه سازی یک تبادل و ارتباط پویا در  جامعه  هدف، ماهیت، جایگاه، کارکرد و  خدمات سازمانی یک مجموعه اداری را معرفی کند بوه است،اطلاع‌رسانی را  یکی از مهم‌ترین وظایف  اجرایی در روابط عمومی برشمرد که مسئول روابط عمومی به دلیل  پراکندگی و تنوع نقش و تعدد پست‌هایی که بر او محول شده، پرواضح است که باید از تمرکز، تسلط و توان فزاینده علمی و  حرفه مورد نیاز در جامعه بهره‌مند باشد.

کارشناس روابط عمومی آموزش و پرورش گل‌تپه  در ادامه گریزی نیز به مشکلات کارکنان روابط عمومی ادارات زد و خاطرنشان کرد:  موضوع نبود زمان مشخص برای کار، سیال بودن بازه کار و خلاء نابسامانی ساعات کاری نیز، مشکل و سختی است که وجود دارد و به علت ماهیت ذاتی واحد، هرگز نمی‌شود چاره‌ای برای آن اندیشید.

وی سِمَت روابط عمومی را یکی از مشاغل سخت، حساس و در عین حال بسیار فنی محور در ادارات عنوان کرد که  موفقیت و پیشبرد مأموریت در این حوزه  بستگی  به جنس، کارکرد و رویکرد سیستم و آگاهی اولیه،  تجربه و مهارت کاری دارد.

 یدالهی وثیق گریزی به نیازهای یک فرد به عنوان روابط عمومی زد و اظهار کرد:  ذوق و علاقمندی در کنار مهارت‌های ارتباط‌گیری، بهره‌بری از هوش زبانی و کلامی، مهارت مورد نیاز آی تی، سخنرانی و سخن‌وری، توانایی اولویت بندی‌ها و برنامه‌ریزی موثر، اشراف به برنامه‌های رسانه‌ای،  انعطاف‌پذیری، مدیریت زمان، خلاقیت و نوآوری، رعایت اخلاق حرفه‌ای، آراستگی ظاهری از نکات کلیدی است که یک مسؤل روابط به آنها نیاز دارد.

وی درباره ورود افراد به حوزه روابط عمومی، گفت:  در سال‌های گذشته افراد با هر نوع مدرک و دانشنامه تحصیلی وارد این حوزه می‌شدند، این درحالیست که  امروزه تخصص گرایی در شغل روابط عمومی در  همه نهادها، اهمیت خاصی پیدا کرده است و داشتن علوم ارتباطات اجتماعی، مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی، بازاریابی و تبلیغات از الزامات ورود به سیستم روابط عمومی است.

کارشناس روابط عمومی آموزش و پرورش گل تپه تأکید کرد: از نگاه تشریفاتی و نمایشی به واحدهای روابط عمومی پرهیز شود، در فرایند تصمیم‌گیری‌های اداری، کارشناسان حوزه روابط عمومی بیشتر دخالت داده شوند،  در انتصاب و به‌کارگیری کارکنان در این پست به  مدرک و رشته تحصیلی به صورت جدی توجه شود و کیفیت بخشی در دستور کار قرار گیرد. 

وی با بین اینکه حمایت و اعتبارات مالی خاص برای این حوزه در نظر گرفته شود، افزود: سامانه یکپارچه کشوری برای انعکاس اخبار و گزارش خدمات دستگاه‌های دولتی و ادارات در سطح همه کشور راه‌اندازی شود. 

رئیس آموزش و پرورش بخش گل تپه نیز  درباره اهمیت و نوع رشته تحصیلی و توانمندی نیروی  روابط عمومی برای پیشبرد اهداف اداره و سازمان نظراتی داد.

علی محمودی به خبرنگار ایسنا گفت: روابط عمومی، نهاد معرف اداره و سازمان است و با واژه و عباراتی چون: اطلاع‌رسانی، گزارش‌رسانی، ارتباط جمعی با نهادها و جامعه تعریف می‌شود و امروزه در عصر ارتباطات و رسانه‌ها، وجود روابط عمومی‌ها به عنوان زبان و نماد بیان‌گر یک سازمان ضرورتی انکار ناپذیر است و مأموریت آن سامان بخشیدن در دست‌یابی به اهداف و مأموریت‌هاست.

محمودی روابط عمومی را یکی از بخش‌های بسیار مهم مدیریتی ادارات دانست که  با داشتن این هسته خلاق در دل نهادها، جایگاه اجتماعی و کارآمدهای اجرایی و مدیریتی یک سیستم، به نحو موفقیت آمیزی ارتقا پیدا می‌کند و تصریح کرد: موضوع قابلیت و توانمندی علمی و فکری نیروهای مشغول در  پست روابط عمومی ادارات همواره مسأله‌ای اساسی است که  به طور قطع با  بکارگیری نیروی انسانی کارکشته، دانش ورز و متخصص  می‌توان مجموعه‌ای توانمند را تشکیل داد.
 
محمودی افزود: یک فرد توانمند و متخصص در رشته روابط عمومی با تسلط بر علم دیجیتال، مدیر یک سازمان را قادر می‌سازد در مسیرهای  کار و خدمت‌رسانی خود، کارکرد سازمانی خود را به بهترین وجه، طراحی و اجرا کند چرا که دانش افزایی سنگ بنای توفیق در این راه به شمار می‌رود.

وی در باب تفاوت فرد مستقر در پست  روابط عمومی  آموزش و پرورش با دیگر نهادها نیز گفت: فردی که در  این دستگاه تربیتی به عنوان مسئول روابط عمومی فعالیت دارد به طور قطع باید متفاوت‌تر باشد و با  علمی گسترده و دانشی عظیم در این پست خدمت کند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.