• یکشنبه / ۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۰:۳۱
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 1400030200865
  • خبرنگار : 71012

چرا از خنده رامبد جوان تعجب می کنیم؟!

چرا از خنده رامبد جوان تعجب می کنیم؟!

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ یادداشت

علی فرهمند

تعجب نباید کرد که رامبد جوان ـ به‌عنوان یک نویسنده، تهیه‌کننده، سازنده، اجراکننده و بازی‌کننده ـ در واکنش به جمله‌ای از یک فوتبالی پیشین که این روزها به شدت مورد انتقاد قرار گرفته، شادیِ پس از گل سر می‌دهد. کجای آن عجیب است؟ تعجب از تعجبِ ماست که رفتار رامبد همیشه همین بوده. کارنامه رامبد جوان کِی چیزی بیش از این بوده است؟ خوش‌خندۀ سال‌های «خانه سبز» که اکنون خودش و خانه‌اش را به زردترین شکل ممکن جلوه می‌دهد، نه ادعای روشن‌فکری دارد و نه در مسیر روشن‌گری قدم برداشته. با «خانۀ سبز» آشنا شد و بعد معلوم شد اگر «رسام» و «بیرنگ» بالای کار نبودند، «جوانش» می‌شد آن‌که در «پشت دیوار شب»، «سوغات فرنگ» و «زن بدلی» دست به بازی می‌زند ـ دست و پا می‌زند به بازیگری.
واقع‌بین باشیم: فرق است بین یک بازیگر و رامبد جوان به‌عنوان بازی‌کننده. «جوان» در بازیگری جدی نیست. بازیگری را به بازی گرفته. نقش‌آفرینی‌اش را پشت هیجان و شورِ افراطی‌اش پنهان کرده و اینی که هست را به شمایل خود بدل ساخته امّا اینی که هست نامش بازیگری نیست، بی‌خیالی است از سرِ درک نکردن مقوله بازیگری. شوخی است نه از سرِ پختگی. دقت کنید که جوان هرجا معقول بوده، یک «کارگردان» بالای سرش داشته و هرجا خودِ واقعی‌ و غیرجذابش نمایان شده، با فیلم بسازهایی بازاری پسند طرف بوده‌ایم ـ و کارنامه‌اش نشان داده که گاهی حتّی کاری از کارگردان‌های کاربلد هم ساخته نیست.
او همیشه خودش است؛ امّا این «خودش» به گرد پای خودبوده‌گی کمدین‌های نام‌دارِ سینما و تلویزیون نمی‌رسد. در هر نقش یک رامبد جوانِ خوش‌خنده بوده و نهایت استعدادش، کنترل خنده‌اش است در «گناهکاران». قطعاً اگر پدیده‌ای به نام «خندوانه» نبود، رامبدی نمی‌ماند. اهل فرهنگ؟ رامبد جوان در کارنامۀ کاری‌اش نشان نداده که چه‌قدر اهل فرهنگ و البته هنر است. ممکن است در زندگی شخصی‌اش باخ گوش کند امّا در عمل چیزی بیش از آهنگ‌های بازاری ارائه نمی‌دهد.
تا پیش از «خندوانه» و در بهترین حالت، او «باحال» بود و سرگرم‌کننده و می‌شد برای لحظاتی به رفتارهای بامزه‌اش خندید ولی آرتیست خطابیدن او، میزان درک و دریافتمان از هنر را نشان خواهد داد. نمی‌شود به کسی که می‌رسد به «نگار»، و به خیالش فیلمِ جدی ساخته، گفت فیلم‌ساز. نمی‌شود به خندیدن گفت استعداد، به خنداندن گفت کمدین. و نمی‌توان به کسی که از راه فرهنگ ـ بدون استعدادی ـ فقط کسب درآمد می‌کند گفت اهل فرهنگ. این‌ها در حقیقت بیزنس من‌هایی هستند که شاخک‌هایشان در امور اقتصادی خوب کار می‌کند، امّا در باب فرهنگ، کشوری که رامبد جوانش را هنرمند بخواند، از سواد کافی فرهنگی برخودار نیست. رامبدِ پیش از «خندوانه»، رامبد «آذر، شهدخت ...» و «پریدن از ارتفاع کم» و «آزمایشگاه» بود و گاه مهمانِ سریال‌های «پژمان» و «ساختمان پزشکان» و داشت مسیر فراموشی را طی می‌کرد و از یک نویسنده، تهیه‌کننده، سازنده، اجراکننده و بازی‌کننده داشت می‌رفت سمت یک «بازنده» که «خندوانه» رسید ...
«خندوانه» امّا برنامه‌ای محبوب و معروف که دوباره رامبد را مطرح کرد و مانع از عیان شدن عمومیِ «بازنده‌گی»‌اش شد. کاری که او در خندوانۀ متقدم می‌کرد، همان کاری بود که در آن دستی داشت: خوب می‌خندید؛ امّا مشکل این‌جا بود که او (مثل همیشه) «فقط» خوب می‌خندید. فکر کنید یک بازیگر، بیست سال بازی کند و بعد متوجه شود در چیزی جز خندیدن استعداد ندارد؛ بنابراین برنامه‌ای ساخت که در آن فقط می‌خندید و آن‌قدر خندید که مردم به خنده اُفتادند. معضل از جایی آغاز شد که شرایط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... بیرون از استودیوی او روز به ‌روز دشوارتر می‌شد، امّا جوان با فریاد می‌گفت: «ما خیلی باحالییییم»! «ما خیلی عالیییی هستیم»! و این آغاز یک پروژه بود؛ پروژۀ فراموشی.
بله، مجری‌گری تعریف دارد. بازیگری نیست که برایش رسالتی قائل نشد؛ آن هم مجریِ پرمخاطب‌ترین برنامه (در یک دوره)! پروژۀ فراموشیِ خندوانه شاید در لحظه درد را التیام می‌بخشید (و به‌قول خود جوان در مصاحبه‌ای، مانع از خودکشی یک نفر شده بود) امّا به مرور نتایج هراسناکی به همراه داشت (و خواهد داشت). وقتی قرص‌های مسکن دیگر اثر نمی‌کند و درد، دوچندان می‌شود (و به‌نظرم اکنون آن زمان رسیده است). «خندوانه» نتیجۀ پوپولیسمِ دولت نهم و دهم بود و فرقی با یارانۀ چهل و پنج هزار تومان نداشت. خندیدن اصلاً بَد نیست امّا نه به قیمت «فراموشی». خندوانه در فصل‌های متعدد رویکرد پوپولیستی‌اش را افزایش داد و نشان داد که رامبد جوان نه دغدغۀ جامعه دارد و نه درکی از آن. او صرفاً یک برنامه ساخته است نه برای ایجاد یک بستر فرهنگی بلکه صرفاً برای کسب درآمد. کارنامۀ پیش از «خندوانه» اش نیز می‌گوید او نه نویسنده است نه تهیه‌کننده، نه سازنده، نه اجراکننده و نه بازیگر. مسیری که او را به یک «بازنده» می‌رساند و این را می‌توان در سری تازۀ «خندوانه» دریافت کرد که برای همان خنداندن ـ که اکنون دیگر تکراری شده و مسکن‌ها اثر خود را از دست داده است ـ تن داده به رقص و آواز و گریم‌های عجیب و غریب.
و امّا «مردم معمولی»، واپسین کارِ ناکارِ رامبد جوان. واقعاً کسی این اثر را می‌بیند؟ واقعاً در حین دیدن، لذت هم می‌برد؟ واقعاً آن کس که با «مردم معمولی» لذت می‌برد تا حالا سریال دیده است؟ «بازی تاج و تخت» و «بریکینگ بد» بماند؛ مثلاً تا حالا سیت-کام‌های (کمدی موقعیت) ردۀ بیِ آمریکایی را دیده که تفاوت زمین و آسمان را دریابد؟ چند قسمت با کدام بودجه ساخته شده که پس از استقبال نکردن وانتقادهای تند مخاطبان حذف شده است؟ سرمایۀ بادآورده است که سرش این‌گونه آزمون و خطا می‌شود؟ سرمایه‌گذار دلش به حال سرمایه‌اش نمی‌سوزد که این چند قسمت را پاک کرده؟ و سؤال مهم‌تر: یک مدیر ـ به مفهوم دقیق کلمه ـ بالای سر این پروژه نبوده که از اولین پلانی که ضبط می‌شود، شکلِ آشفته و ناکام اثر را درک کند؟ مگر رامبد جوان چه دستاوردی جز خندیدن داشته که این‌گونه به او اعتماد می‌شود؟ بی شک برخی سلبریتی‌های ما اگر هر جایی خارج از ایران بودند، دست مرحوم «اِد وود» را از پشت می‌بستند. امّا ما باید برای دیدن کارهایشان پول پرداخت کنیم و بعد هم بگویند ببخشید و تمام قسمت‌ها را بریزند دور.
«مردم معمولی» نه داستان داشت، نه هدف داشت، نه کسی کاری می‌کرد که بخنداند ـ گریه‌دار بود. و حتّی دیگر رامبدش هم درست نمی‌خندید و از تنها استعداد خود بهره نمی‌برد. اَدا ـ بازی بود، حوصله‌سربر و غیرقابل تحمل ـ نزدیک‌ترین به آیکونِ رامبد جوان. و افسوس به حال بازیگر «طلسم» و «مسافران» و کارگردانِ آن همه تئاتر درجه یک که به چنین حالی اُفتاده است. با این‌حال تعجب می‌کنید که رامبد جوان به «نویسنده» می‌خندد؟! او یک‌ بار هم که نقاب روشن‌فکری نگذاشته و دارد خودِ واقعی‌اش را نشان می‌دهد، ما ناراحت شده‌ایم؟! به‌قول یک شاعر، بهای سنگینی است که با رؤیای فلینی رسیده‌ایم به یکی مثل رامبد جوان! بهای بسیار سنگینی است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۰:۴۹

با تقدیر و تشکر از نگارنده ستور و ضمن تایید فقط خواستم عرض کنم مردم نجیب ما این وسط واقعا بی تقصیرن، اولا که پول بی حساب و کتاب و یامفت بیت المال هستش که داره میره توی جیب یه مشت...ثانیا تلویزیون بجز این برنامه دیگه ای نداره که مردم رو سرگرم کنه، واقعا مردم بی تقصیرن

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۲:۱۵

خوب کردبچش و مخارج به دنیاآورددمش گرم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۷:۴۵

دمت گرم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۲:۱۶

خواییش رامبد عشقه زیاد بهش گیر ندین

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۲:۴۰

چقدر دل نویسنده ی این متن پرازکینه ی رامبد جوانه!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۵:۴۸

باسلام با همین خنده های الکی پول پارو میکنند.ازاینها در صدا سیما کم نیستند

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۷:۵۹

احسنت ودست مریزاد به این منتقد که واقعا هرانچه درمورد رامبد گفته حق وحقیقت است . رامبد اصلا هیچی نیست باید از صدا وسیما وهنر طرد شود .

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۹:۰۲

دلیل این همه عصبانیت چیه؟ نمی فهمم!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۹:۲۵

سلام ایسنا بیکاره واقعاً. اینا چیه نوشتین؟ کار بهتری ندارین؟ نقد خوبی منتشر کنید. رامبد جوان؟؟؟ !!!!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۹:۴۷

سلام علیکم متن بالا جمله زیر را کامل معنا میکند (انتقاد از دیگران خود واقعی آنان را به شما نشان میدهد)

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۰۹:۵۷

همه حرفهاتون کاملا درسته

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۱۵ ۱۲:۵۱

همه حرفاش دروغه می دونم خبرگزاری رو میگم رامبد که گناهی نکرد بنده خدا

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۱:۰۵

آغا دمت گرم. درود به شرفت. احسنت. چقدر عالی وصف کردید. حرف دل من رو قشنگ در موردش توصیف کردید. دستت رو می بوسم.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۱:۱۴

نقد تند وتیزی بود،اما کاملا درست ،به جا ومنطقی

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۱:۴۴

درودبرشمانویسنده محترم معلوم نیست چه کسانی پشت گرمی به امثال رامبدجوان می دهندکه اینطورافسارگسیخته به فرهنگ وفرهیختگان این سرزمین میتازند.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۱:۴۵

چه انتقادات سنگینی . منم چون فقط سریالای تاریخی مذهبی ملی دوست دارم ترجیح می دم رامبد جوان رو فقط با نقش امین تو سریال ولایت عشق به یادبیارم چون فکر می کنم اونجا خوب بود .

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۲:۱۲

خدا لعنت کنه این خبرنگاران را که باعث آبروریزی می شوند.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۷:۲۰

خبر نگار وظیفه شو انجام داده و اون هم گفتن حقیقته هرچی اینجا نوشته شده حقیقته میگی اشتباهه؟ مثال نقض بیار و ثابت کن

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۲:۲۸

سلام بایدم بخنده .همه چیزش اوکیه .متاسفم براش

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۳:۳۰

رامبد جوان و مهران مدیری به نظرم دیگه مهره سوخته هستند و باید دیگه اردور خارج شن چیه زندگیشان بیشتر برسنوحالشوببرن

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۳:۳۲

واقعا ایشون هیچ مهارت و هنری ندارد فقط به یه روشی عادی و مردم ساده لوح خنده ی بی معنی راه انداخته

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۵:۲۵

رفتی کانادا حالاباز برگشتی رامبد برو دیگه اصلا خندوانه نگاه نمی‌کنیم جون یه آدم ... باز اومده پول جمع کنه بره

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۵:۴۶

چی کنیم مردم ساده بدبختیم دیگه گول میخوری اونا پول میخورن

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۶:۰۹

راستش زیاد بود حوصلم نکشید بخونم ولی خسته نباشید👍🏻

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۶:۴۰

چرا قبل از این ماجرا این حرف‌ها را نزدین!؟ کمی فکر کنیم شاید راست گفته باشند که ما نویسنده نداریم، نویسنده خلاق چرا که با دیدن فیلم های سینمایی و سریال ها میتوان به این امر مهم پی برد ما نویسنده خوب و خلاق نداریم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۷:۲۱

سلام احسنت به این نویسنده توانا تحلیلگر که چنین زیبا نقد کرد برنامه‌ها و افراد سبکی را که به قصد درآمد فرهنگ جامعه را حراج کردند

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۸:۴۲

این نظر شخصی نویسنده هست

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۹:۲۵

چقدر خوب بود قلم عالی و محتوا قابل لمس . دقیقا همان طور که بود روایت شد .

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۲۰:۱۷

به نظرم نقدتون بسیاااار غرض ورزانه بود با تشکر

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۲۲:۴۷

خیلی خوب نوشتین، دمتون گرم.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۰۰:۰۷

عالی بود تحلیل جامع و کامل از یک شخصی که هنر را به تمسخرگرفته

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۰۱:۱۹

موقی که می خنده. اینگار. به آدم. فوش. میذه

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۴:۳۷

کاملا با شما موافقم دوست عزیز بنظر من مشکلات بزرگ تری هم وجود دارد و اول باید به آنها فکر کنیم من خودم رامبد جوان رو دوس دارم و این نظرشخصیمه

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۰۹:۴۲

واقعا الان مشکل مملکت رامبد جوان و خنده هاش...!؟ ای بابا.....!!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۱:۴۸

درود بر رامبد جوان مجری بسیار توانای برنامه خندوانه عالی هستن ایشون هم در عرصه مجری گری هم در عرصه بازیگری انشاالله همیشه در کنار خانوادتون شاد و خوش بخت باشید

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۲:۲۷

بس که سبک‌ خنده هست

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۳:۵۸

پس چی می خواهی باشه؟چیزی که حالمون رو بد بکنه؟آره همین رو می خواهی؟

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۴:۴۹

به نظر من هم رامبد خیلی بی مزه ست ازدرون ناراحته الکی میخنده

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۴:۵۱

پس چرا میگین که مرفه و بی درده شماها که معتقدین از درون ناراحته؟؟!! تو این وضعیت کرونا و ... وقتی تماشاچی درون برنامه نباشه اون برنامه در هر صورت سطحش پایین میاد ، همونطوری که آقای جوان همیشه میگن نشاط خندوانه به تماشاچیا شه . و ما نمی تونیم راجب مسائل خصوصی دیگران قضاوت کنیم.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۷:۰۳

واقعا از خنده های بلندش بدم میاد خیلی مجری بی تربیتیه حرمت بزرگ و کوچیک حالیش نیست

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۱۸:۰۰

رامبد استاد خنده و چهچهه زوریه اینو که میدونستیم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۲۰:۲۶

انصافا الان معظل مملکت ما رامبد جوانه که یک کتاب در موردش نوشتی!؟!؟!؟! به اعصاب خودت مصلت باش.چی شده حالا مگه؟ خخخخ

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۳ ۲۱:۴۳

عادت دارین بکوبین زمین هر کی به یجایی رسیده این طرز نقد کردن نیست عزیز من

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۰۱:۲۰

وایییی تو اطرافیان من هم هیچکی از رامبد خوششون نمیاد

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۰۷:۵۷

شما همه خبرهای مهم را ول کردید رفتید سراغ خنده این آقا واقعا برای مردم مهم است که این آقا چه شکلی می خندد امیدوارم بدتان نیآید بعضی وقت ها شک می کنم شما دانشجو باشید

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۰۹:۱۴

ایرانو دوس داره ولی بچش کانادا رو😁😁

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۵:۲۵

واقعاً جای افسوس داره

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۵:۳۹

درود بررامبد جوان،سلامت باشی بابرنامه قشنگ وزیبات،دنیابیشعورزیادداره،ایام به کام

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۷:۵۶

چقدر این متن تند و یه جاهایی بی ادبانه انتقاد میکنه . شما میگید بازنده یعنی یه کسی هم چندتا کار بد داشته یا نقشش در یک کاری کمرنگ بوده و حالا یه کاری انجام داده که مردم دوست داشتن میشه بازنده ای که از یک هنرش استفاده کرده . من اصلا طرفدار رامبد نیستم ولی بیان شما کاملا اشتباهه و صرفا واسه جذب مخاطب هست

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۲۰:۳۸

سریال مسافرانش عالی بود سریال گمگشته واقعا چقدر با کینه نوشتید

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۲۳:۱۰

رامبد از اولش هم همین طوری بود حالا که دیگه بدتر هم شده با اون خنده های بی مزش

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۲۱:۴۰

سریال مسافران. سینمایی ورود آقایان ممنوع.سریال گمگشته.فصل های اول خندوانه.اینا همه قشنگ هستن چرا انقدر ناعادلانه قضاوت میکنید واقعا انقدر تندروی برای کسی که درکارنامه کاریش کارهای خوب هم کم نداره منصفانه نیست

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۰:۵۶

عملکرد رامبد که خوب نیست ولی واقعا خیلی وقت هست که ما فیلمنامه خوب و یک نوشته ی درست و حسابی رو هم ندیدیم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۰۱:۱۶

اصلا چه بحث بی خوده زندگی آدم به خودش ربط داره قضاوت نکنید............

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۲:۲۳

رامبد جوان و مهران مدیری خالی از انتقاد نیستند ولی به هر حال مردم این دو شخصیت هنری رو قبول کرده اند و هنرشون رو دوست دارند ...

avatar

سلام... واقعاً....مردم انتخاب کردم .......به نظر من به خاطر همین یک لطفی که جمعی از دوستان رو گردآوری و........باید از زامبی جون سپاسگزار باشیم ...

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۰:۲۶

بلهههه ایشون به پشت گرمی صدا وسیمای میلی ایران به ریش ما مردم ساده لوح می خنده و میگه مردم ایران ما شما رو خیییییییلی دوست دارییییییم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۸:۳۰

پس چرا به خداداد عزیزی گیر نمیدین که اون حرف نویسنده ها رد پیش کشید پس شما از رامبد کینه ی شخصی داری که داری اینجوری حرف میزنی. اگه تلوزیون همین دو تا برنامه ی خندوانه و دورهمی و عصر جدید و نداشت که باید درشو تخته می کردین از بس همه ی شبکه ها هیچی ندارا و چرت و پرته. سریال مردم معمولی هم سریال خوب و فانتزی ایه همش که نبلید گریه بدبختی و عشق و عاشقی و اینا باشه. در ضمن کمدی که همش نباید خنده دار باشه می تونه خنده دار هم نباشه. رامبد بازی خاص خودشو داره.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۵

با سلام در این برهوت برنامه های صدا وسیما ،دم رامبد جوان گرم که بعد از اون همه سرک کشیدن آدم های بیکار و پرمدعا هنوز برنامه سازی می کند ودر شرایط بد روحی مردم سعی در نشاندن لبخندی بر لب مردم دارد . خدا به ایشان و خانواده اش سلامتی بدهد نقد خوب است اگر مغرضانه نباشد ودر مورد نقد آقای فرهمند به شدت مغرضانه و به دور از انصاف است ،چرا که همه هنرمندان کار خوب، بد و متوسط دارند .

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۷

حداقل ایشان کاری که بلدند انجام می دهند ، شما به جز رجز خوانی چه کاری بلدید؟!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۵:۱۵

برنامه مفرح وخوبی داره

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۶:۳۱

متأسفم برا مسئولین

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۰۷:۰۳

ما خودمون خندمون میگیره چه برسه تعجب کنیم 🤣🤣🤣😂🤣

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۰۷:۲۷

متاسفم برای یک عده روشنفکر نما که تمام هم و غمشون گیر دادن به یکی مثل رامبد جوانه که حداقلش اگر پول یامفت میگیره مردم رو میخندونه. شما منتقدای پر از کینه چرا در مقابل اینهمه دله دزد که دارن اموال مردم و چپاول میکنن خفه خون گرفتید و هیچی نمیگید. حالا این بدبخت خندیده وسط برنامه مدرک نویسندگی شما باطل شده؟ اگه شما نویسنده اید پس نادر ابراهیمی و جلال آل‌احمد و ... چی هستن؟؟؟؟؟