• چهارشنبه / ۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۸
  • دسته‌بندی: خانواده
  • کد خبر: 1400030504026
  • خبرنگار : 71424

فاجعه بیخ گوش صندوقهای بازنشستگی/ دریافت ۲۰ سال حق بیمه و پرداخت ۲۵ سال مستمری 

فاجعه بیخ گوش صندوقهای بازنشستگی/ دریافت ۲۰ سال حق بیمه و پرداخت ۲۵ سال مستمری 

مدیراسبق شستا و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه سن بازنشستگی در اغلب کشورهای پیشرفته بالای ۶۷ سال است درحالی که در کشور ما سن بازنشستگی حدود ۵۵ سال است که شاید در برخی صندوق ها کمتر از این هم باشد اظهار کرد: امروز کسورپردازان ما شاید به طور متوسط حدود ۲۵ و حداکثر ۲۶ سال حق بیمه می پردازد اما بالای ۳۵ سال یعنی بیش از ۱۰ سال از زمان پرداخت کسور از مزایای بازنشستگی بهره مند می شود.

به گزارش ایسنا، عبدالحسین ثابت در پنل «اقتصاد رفاه» همایش ملی «ایران ۱۴: رفاه و تأمین اجتماعی» که به همت موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی برگزار شد با بیان اینکه مهمترین چالشی که صندوق ها امروز در کشور ما با آن روبه رو هستند کاهش نسبت شاغلین به بازنشستگان است گفت: وقتی نسبت شاغلین به بازنشستگان کاهش و تعداد بازنشستگان افزایش می یابد، نیروی کار لازم وارد بازار نمی شود و  عملا صندوق ها به سمت پیری می روند و سرمایه شان تبدیل به مرکز هزینه می شود؛ اتفاقی که طی ۲۰ سال گذشته رخ داده و باعث شده صندوق ها حقوق و مزایای بیشتری پرداخت کنند که بزرگترین چالش صندوق های بازنشستگی را رقم زده است.

وی افزود: اگر از این روند جلوگیری نکنیم صندوق ها را با چالش های جدی تری مواجه می کند. چه باید کرد؟ مشکل عمده به سرمایه گذاری و قوانینی باز می گردد که به خصوص در دو دهه گذشته میزان بازنشستگان و سن بازنشستگی را پایین آورده و بر میزان بازنشستگان افزوده است.

مدیراسبق شستا با بیان اینکه سن بازنشستگی در اغلب کشورهای پیشرفته بالای ۶۷ سال است درحالی که در کشور ما سن بازنشستگی حدود ۵۵ سال است که شاید در برخی صندوق ها کمتر از این  هم باشد اظهار کرد: امروز کسورپردازان ما شاید به طور متوسط حدود ۲۵ و حداکثر ۲۶ سال حق بیمه می پردازد اما بالای ۳۵ سال یعنی بیش از ۱۰ سال از زمان پرداخت کسور از مزایای بازنشستگی بهره مند می شود.

امید زندگی در ایران افزایش و سن بازنشستگی کاهش یافته

ثابت افزود: این یک نکته اساسی است که صندق ها را با چالش مواجه کرده و حداقلش این است که زمان بیمه پردازی معادل زمان استفاده از مزایای بازنشستگی باشد. به هیچ وجه قابل قبول نیست در شرایطی که امید به زندگی در کشور در طول ۴۰ سال گذشته نزدیک به ۱۰ سال افزایش یافته اما سن بازنشستگی به طور ملموسی کاهش یافته است.

وی در ادامه به وضعیت دارایی های صندوق های بازنشستگی در ایران و جهان پرداخت و گفت: طی مطالعه ای که در دهه ۸۰ و حدود ۲۰ سال قبل انجام شد مشخص شد که ۱۰۰۰ صندوق بازنشستگی در امریکا درآمدی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد دلار دارند که نزدیک به ۹۰ درصد جی دی پی کشور امریکاست. در همان زمان دارایی های صندوق های بازنشستگی در کشور ما هفت درصد بود و این نشان می دهد در زمینه تولید ثروت در صندوق های بازنشستگی که پشتوانه نظام رفاه و حمایت از نیروی کار است ضعیف عمل کرده ایم.

میزان دارایی صندوقهای بازنشستگی ایران

مدیراسبق شستا و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در بسیاری از کشورهای دنیا دارایی صندوق های بازنشستگی بالاتر از جی دی پی است. طبق برآوردهای انجام شده دارایی صندوق های بازنشسستگی ما در حال حاضر حدود ۴۰ تا ۶۰ میلیارد دلار و معادل ۱۰ تا ۱۵ درصد جی دی پی است که بسیار چالش برانگیز است. 

ثابت با اشاره به اینکه افزایش اشتغال منجر به افزایش پس انداز می شود و افزایش پس انداز مجددا به افزایش سرمایه گذاری و افزایش سرمایه گذاری به افزایش اشتغال می انجامد و در واقع حلقه ای شکل می گیرد که اگر به آن توجه کنیم می تواند پشتوانه محکمی برای آینده نیروی انسانی ایجاد کند گفت: بزرگترین چالش کشور در ۱۰ سال گذشته این است که سرمایه گذاری در اکثر بخش ها به اندازه کافی انجام نشده است.

وضعیت نامساعد تامین اجتماعی

وی ادامه داد: دارایی صندوق های بازنشستگی باید بتواند بین پنج تا ۱۰ سال از هزینه جاری شان را تامین کند، اما امروز اگر دارایی تامین اجتماعی برآورد شود شاید حداکثر بتواند با احتساب مطالبات از دولت، هزینه یک تا دوسال را تامین کند که بسیار خطرناک است و باید هرچه سریعتر رسیدگی شود. تحولات در پارامترهای بازنشستگی صندوق ها را فقیر تر کرده است و بخشی از دارایی شان، مطالبات از دولت است که به قیمت ثابت باقی مانده اما تورم و افزایش هزینه ها چندین برابر مطالبات بیمه ها از دولت است.

مدیراسبق شستا و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در گذشته دولت در شرایطی نبوده است که بتواند با نقدینگی و پول نقد مطالبات صندوق ها را بپردازد و چاره ای جز اینکه اموال و دارایی به صندوق ها بدهد نداشته است گفت: صندوق ها باید این اموال واگذار شده را بهبود می دادند و وارد چرخه اقتصاد می کردند که تا حد زیادی انجام شده اما متاسفانه با تصدی گری صندوق ها قدری چالش برانگیز شده است.

ثابت تاکید کرد که صندوق ها باید از تصدی گری پرهیز کنند. به محض اینکه دارایی ها را از دولت می گیرند باید در دوره کوتاهی اصلاح ساختار کرده و از طریق بورس و طرق دیگر به جامعه برگردانند . البته به معنای خصوصی سازی نیست. نگاه خصوصی سازی به اموال تامین اجتماعی به هیچ وجه صحیح نیست و تامین اجتماعی باید دارایی هایش را به بهترین و بالاترین قیمت در سطح کشور بهبود ببخشد و بعد از تصدی گری خارج شود. تصدی گری صندوق ها را از رقابت با بخش خصوصی بازداشته و امکان افزایش بهره وری در بلند مدت را تضعیف کرده است.

فاجعه در صندوقها؛ ۲۰ سال دریافت کسورات و پرداخت بیش از ۲۵ سال مستمری 

وی با تصریح این مطلب که برای صندوق ها فاجعه است که ۲۰ سال کسور بگیرند و بیش از ۲۵ سال مستمری بپردازند که به نظام اقتصادی کشور لطمه می زند و در رفاه اعضای صندوق ها در آینده تاثیر میگذارد گفت: باید قوانین مرتبط با صندوق های بازنشستگی اصلاح شود.

ثابت ضمن انتقاد از سیاست های مرتبط با بازنشستگی های پیش از موعد و زودرس گفت: نیروی کاری در سن ۵۰ سالگی و موقعی که بهترین تجربه را دارد بازنشسته می شود. وی در خانه نمی ماند و دوباره وارد بازار کار می شود منتها چون بازنشسته است هم یک نیروی کار ارزان محسوب می شود و هم کسور نمی پردازد. بازنشستگی های زودرس بسیار فاجعه بار است که طی ۲۰ سال گذشته تحت عناوین مختلف اتفاق افتاده است.

مدیراسبق شستا و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: اشتغال بیشتر منجر به پس انداز بیشتر و در نهایت سرمایه گذاری بیشتر می شود به شرطی که صندق های بازنشستگی را به صندوق های صد درصد هزینه ای که متاسفانه امروز هستند تبدیل نکنیم. در دهه ۷۰ نرخ شاغل به بازنشسته ۱۳ تا ۱۵ بوده که امروز به کمتر از ۴ رسیده است و با توجه به متوسط نرخ کسورپردازی که حدود ۲۵ درصد است یعنی چهار شاغل حقوق یک بازنشسته را می توانند بدهند و وقتی این نسبت پایین تر می آید امکان سرمایه گذاری را در صندوق ها کاهش می دهد و یک آسیبش این است که سود سرمایه گذاری های شستا به جای سرمایه گذاری مجدد صرف هزینه های جاری می شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۲:۴۶

شما هم مثل کشورهای دیگه حقوق درست به کارگرا بدین که کسی فکربازنشستگی و کاردوم نباشه و شرایط کارو محیط کارو استاندارد بکنین تا همه 30 سال کارکنن فقط از دید خودتون نگاه نکنین من یه دستم حین کارقطع شده 46 سالگی بازنشست شدم جزییاتم درنظر بگیرید

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۳:۵۱

این همه داستان تعریف کردی بنویس بجای 30 سال میخواد بشه 35 سال. تمام

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۴:۳۲

فقط میبینید که تو کشورهای پیشرفته کجاهاش بیشتر کار میکنن کجا کمتر مصرف میکنن کجا بیشتر مالیات میدن..وووو....خب بقیه چیزاشون رو هم ببینین ... درامدشون .... امکاناتشون و ووووو

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۴:۴۵

سلام خدمت عزیزان این بالا و پائین برای چه ، این پیچ خم کار برای چی هست مگر چقدر عمر میکنیم . کی گفته امید زندگی ۷۴ساله برادر عزیز یک سری به قبرستانها بزن همه تو سن شصت و شصت و پنج و پنجاه حتی چهل پنج فراوان دیده میشود . قشر کارگر و کارمند برده نیستن ‌ . اگر واقعا میتوانید برای قشر زحمت کش که بیست و پنج و سی سال خدمت کردن زحمت کشیده دهها بیماری دارند کاری کنید بسم الله در غیر این صورت مانع تراشی نکنید . قدم درست بردارید راه را باز کنید چند صباحی مردم در کنار خانواده باشند . . هر کس بازنشست شد . در صورتی که مجددا شروع به کار کرد حقوق بازنشستگی او را قطع کنید . تعهد بگیرید ،،،، تا جوانها سکان اقتصاد و تجارت و سیاست و کار را با روحیه بهتر به عهده بگیرند . کمتر بهانه بگیرید . هر کس بازنشست شد هر سال که خدمت کرده به همان سالی که کار کرده حقوق دهید .. به تمام بنگاه ها دستگاها اعلام کنید از به کارگیری بازنشسته خودداری کنند . بازنشسته را تامین کنید که دو یا سه کار انجام ندهد . راهی درست و عقلانی انتخاب کنید .

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۵:۳۳

سلام من متولدبرج۱۲ ۱۳۴۳ هستم ۲۵ سال سابق ۱۹ سال در خدمات بیمارستان میلاد و کارگر خدمات و ۶ سال در کارخانه مطمئن در ابهر کار کردم در حال دوتا پام پارانتتزی شده یک بار عمل استوتومی کردم جواب نداد همچنان دوباره شده به خاطر اینکه دکتر گفته بود کارمو عوض کنن نکردن دوباره پاهایم گچ شد بصورتی که قابل حرکت نیستم با دوتا اعضا به زور چن قدم را میروم و گفتن باید تعویض مفصل بشه هردو زانوهایم الان یک سال نمیتونم کار کنم استعلاجی میگرفتم ولی الان دیگه اونم نمیدن بیمه استحقاق تموم شده نمیتونم چون عمل کنم چون استحقاق ندارم قادر به ادامه زندگیم نیستم نمیدونم چیکار کنم شمار به خدا به کوش مستولی برسانید کمکم کنند دارم فلج میشم محض رضای خدا خواهش میکنم

avatar

دولت بدهی خودارا بروز ونقدی باسودبانکی پس بدهد(نه اینکه سهام شرکت های زیان ده) وبه مدیران سازمان حقوق های نجومی ندهدوبه بازنشستگان تأمین اجتماعی همکار (ماده ۶۹) حقوق و مزایای مساوی برابر با بازنشستگان تأمین اجتماعی کارگری بدهد سازمان می‌توان سرمایه گذاری خوب کند. نباید اشتباهات وحق خوری وحق کشی دولتها رامابازنشسته هابعداز۳۰ الی ۳۵ سال که سرمایه گذاراصلی هستیم تاوان بدهیم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۶:۵۳

فاجعه را دولتها بابموقع ندادان بدهی وسهم خودبه تأمین اجتماعی ودست درازی درصندوق تأمین اجتماعی بوجود آورده. نه مابازنشستگان کارگری که ۳۰ یا ۳۵ سال پول به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کردیم.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۷:۰۰

باسلام. دست پیش گرفتید که پس نیافتید؟ دولت طبق توروم چیه نرخ روز بدهیش رابه سازمان تامین اجتماعی بدهدوحقوق های نجومی به مدیران سازمان ندهد. همه چیز درست میشود.دست درازی درحق الناس خیانت درامانت در تأمین اجتماعی

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۷:۱۳

اخی اخرش یک دهه شصتی که میخواد بازنشسته بشود دیگر نه پولی مانده نه صندوقی نه نیروی کاری با این رشد جمعیت ما دهه شصتی ها باید تا اخر عمر کار کنیم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۸:۳۲

رسیدن حق به حق دار فاجعه است؟ یا سواستفاده از صندوق وعدم پرداخت مطالبات و مدیریت صحیح آن.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۸:۳۸

یک دلیل مهمتر گرفتن حقوق بازنشستگی پدر بعدازفوتش به دختر مطلقه هست چون برفرض پدری که توسن شصت سالگی فوت میشه بلافاصله دخترانش طلاق گرفته ومیرن سراغ حقوق پدر که ممکنه تا سی یاچهل سال این حقوق رومیگیرن حتی اگه پدرش بیست سال حق بیمه پرداخت کرده باشه این چرخه گرفتن حقوق از بیمه سالیان سال ادامه پیدا میکنه درنتیجه خیلی ازکارفرماها این دختران را به کارمیگیرند ولی چون بیمه پدرشون هستند رودیگه بیمه نمیکنند که این باعث میشه هم تعدادکسانی که بایدبیمه کارگرانشون رو پرداخت کنند کم بشه هم آمارطلاق بره بالا واین یک فاجعه هست برای تأمین اجتماعی

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۹:۰۲

باز دو ریال به حقوق بازنشسته های تامین اجتماعی اضافه شد بحران به پاشد برای ورشکستگی صندوق این بحران چرا در صندوق بازنشستگی کشوری ایجاد نمیشه که حقوقشون چندین برابر شد

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۹:۰۳

الان واسه جونا کار نیست وای بحال ۴۰ ساله و به بالابیشتر اونهایی هم که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند مشاغل ازاد و شرکتهای خصوصی هستند و اینهمه ما در کشور لیسانس و فوق لیسانس بیکار داریم واگر بعد بازنشستگی مشغول به کار میشیم هم بدلیل اینه که حقوقمان کفاف مخارج زندگی رو نمیده.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۹:۱۴

متاسفانه در شرکتهای خصوصی و نیمه خصوصی به مدیران ، رئیس قسمت ها ، پرسنل کارگزینی و نفرات خودی کارفرما دو سال آخر کاری را حق بیمه بیشتری پرداخت میکند ( با هم توافق میکنند که سهم مازاد را کارگر یا کارمند خودش بپردازد ) و نهایتا اینطور میشود که شخصی با حداکثر حقوق بازنشسته میشود لذا ضروری است که بیمه ها فرمول بازنشستگی را تغییر دهند در غیر اینصورت خود کرده را تدبیر نیست .

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۰۹:۳۹

با سلام اين مسئول محترم که این فرمایشات را فرمودند اینرا هم می‌گفتند که چه تعداد از عزیزان بعد از باز نشستگی وحدودسی سال بعضی هم بیست واندی کسورات حتی پنج سال هم از بیمه مستمری نگرفتند وبه رحمت خدا رفتن بیاین به جای این حرفها که در دیگر کشورها چه می‌کنند به فکر هم وطنان خو مان باشیم. والسلام

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۰:۴۴

میزان پرداختی به بازنشستگان را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنند بعد اظهار نظر کنند+وجود برخی مدیران بی سواد ونادانی کشور را فلج کرده است

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۰:۴۵

بهتر شما نظراتتان رو برای خودتون نگهداری که کارگر ایرانی درمانده را با کارگر در رفاه کامل خارجی مقایسه میکنی بعضی وقتا سکوت بهتره

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۱:۵۶

حال چی میخوای،میخوای برگردیم سرکار

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۲:۰۹

با سلام اگه بموقع سرمایه گذاری درست میکردیم و جلوی دزدی ها را گرفته بودیم تامین اجتماعی از شرکت نفت هم ثر وتش بیشتر بود شستا را سپردیم دست چند تا نو چشمی نتیجه اش میشود این

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۲:۱۰

حق بیمه ای که خودمون سالها پرداختیم برای راحتی امروز مون حالا باید نگرانش باشیم مگه دولت داره این حقوق وبه ما میده که این همه تبصره براش میگذره فقط مدیریت میکنه از جیب خودش که نمیده پس اندازه سی سال زحمت نخوردن خودمون بچه هامون هست چرا اینقدر استرس ایجاد میکنه خدا رو خوش نمیاد

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۳

سلام ما که ۲۳ سال سابقه داریم مگر چقدر اضافه شده باسن ۷۸ سال یک میلیون

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۹

بیش از ۶۰درصد مستمری بگیران تامین اجتماعی حداقل بگیر هستند یعنی مبلغی کمتر از ۴میلیون و دویست هزار تومان میگیرند. مشکل اصلی صندوق تامین اجتماعی ضعف مدیریت و چپاول این صندوق در سالهای گذشته است که حالا باید تاوان آن را بیمه پردازان بدهند.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۳:۲۵

باسلام ماکه باسختی کار۳۷سال حق بیمه دادیم ولی۳۵سال حقوق می گیریم به کی شکایت کنیم یا وقتی بیمه باپیمانکارتبانی می کنه وحق بیمه رازیر حداقل می ریزندچکارکنیم پله کجاپناه بیاریم .چراپول صندق رابه دولت دادیدماکه راضی نیستیم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۴:۰۴

سلام اگه ادم ۶۷ ساله باز نشسته بشه کی بازنشستگی بگیره.کی بخور از ماحصلش ...من کسانی رو میشناسم از ۲۰سالگی بیمه پر داخت کرده اند ..اگه ۶۷ساله بازنشسته بشن ..یعنی باید ۴۷سال بیمه بپردازند ...ومگه تو قبر ازش مصرف کنند .

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۴:۱۸

دریافتی شما چقدر است اعلام بکن بعد رفاه خارج را با ایران مقایسه کنین قرار نیست تا پای قبر کار کنیم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۲۱:۲۸

چرا همیشه توپ رو می اندازید در زمین مردم

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۲۱:۵۴

سلام الان قانون کارخانمها را با ۲۰سال سن و۴۲سال سابقه با ۲۰ روز حقوق بازنشسته میکند بدون پرداخت پاداش سنوات خدمت برای کارکنان خانم دولتی هم برای اینکه کسری بودجه پیدا نشه میتوان این شرط رابرای خانمها گذاشت هرکس خواست بازنشسته بشه و هرکس نخواست ادامه کار بده سن بازنشستگی اگر کم بشه نیروهای جوان دارای انگیزه و توان وارد کارمیشوندواشتغال جوانان بیشتر میشودالبته یک شرط هم میتوان گذاشت که کسانی که بازنشسته میشوند حق انجام شغل دیگر نداشته باشند مثلا مجوز تاکسی یا مغازه یا هر شغل دیگری به آنها داده نشود

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۲۲:۵۸

تورا به خدا قول میدید عمل کنید فروردین واردیبهشت حقوق ما هیچ زیاد نشد همان ۳۶۰۰ بسه

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۰:۱۹

پس نقش مدیران و کارشناسان تامین اجتماعی برای اداره امور چیست مگر این اتفاق دفعتا و به یکباره افتاده چرا طی این سالیان چاره جویی و تدبیری نشده

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۱:۱۵

درکشورهای پیشرفته علاوه بربازنشستگی تسهیلات درمان وگردش و..دارند!!! آیادرایران داریم!!؟؟؟ حقوقهاریالی وهزینه هادلاری!!!!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۲:۲۱

امید به زندگی افزایش یافته ؟!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۲:۲۷

یک دفعه بگین کارگر و کارمند بدبخت تادم مرگ کار کنن وخلاص

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۳:۲۳

با سلام و وقت بخیر خدمت شما بهتر نیست کسانی که در سلامتی کامل هستند تا ۷۰سالگی کار کنند و زود بازنشسته نشوند

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۵:۴۷

هر روز نقشه جدید برای جیب مردم ؟!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۹:۲۸

نفست ازجای گرم درمیاد همه چیزما اگه مثل خارج شد اونوقت باشه بازنشستگی ماهم مثل خارج بشه بازنشسته خارجی می‌ره تفریح بازنشسته ما تازه می‌ره دنبال کارجدید

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۹:۳۱

تا بحاال خواب بودید عمل میکردید شما که میدانستید

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۰۹:۴۵

سلام.منتظر فاجعه ایی جدید برای صندوقی دیگر!!!!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۰۱:۵۰

چرا در یک مبحث خارجی ها رو با داخلی ها مقایسه کردی چرا در دستمزد و..... فراموش کار میشد