• یکشنبه / ۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۳۴
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 1400030906854
  • خبرنگار : 50182

رییس شورای وحدت نیروهای انقلاب کرمانشاه:

رییسی "معیشت" مردم را به "برجام" گره نمی‌زند

رییسی "معیشت" مردم را به "برجام" گره نمی‌زند

ایسنا/کرمانشاه رییس شورای وحدت نیروهای انقلاب در استان کرمانشاه از رییسی به عنوان گزینه این شورا در انتخابات ریاست جمهوری یاد کرد و افزود: خصایص برجسته آقای رییسی در مبارزه با فساد و تلاش برای چرخاندن چرخ های تولید کشور در مدت فعالیتشان در قوه قضاییه ثابت شده است.

حجت الاسلام حجت الله فاضلی در نشست خبری امروز (9 خرداد)، با اشاره به عمر پنج ماهه این شورا گفت: هدف اصلی این شورا وحدت آفرینی میان جریان های همسو با انقللاب است و تلاش داریم از این طریق با ترغیب جامعه به شرکت در انتخابات، بستری برای بصیرت آفرینی و انتخاب اصلح ایجاد کنیم.

وی افزود: در همین راستا این شورا در انتخابات پیش رو به دنبال گزینه ای بود که بتواند محور وحدت نیروهای انقلاب باشد.

فاضلی  همچنین با اشاره به فعالیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: این شورا هم در کنار شورای وحدت فعال است و بدون اختلاف کارها را برای برگزاری یک انتخابات با شکوه پیش می برند.

رییس شورای وحدت نیروهای انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به فعال شدن کمیته های مختلف زیرمجموعه این شورا گفت: گروه های مختلف جامعه در قالب کمیته های اصناف، پزشکان، دانشجویان، روحانیت و ... در این شورا فعال شده و تلاش دارند مشارکت حداکثری در این انتخابات را رقم بزنند.

وی با اشاره به اجماع نیروهای انقلاب بر روی گزینه حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در انتخابات، گفت:  هم شورای ائتلاف و هم شورای وحدت روی آقای رییسی اتفاق نظر دارند و حضور ایشان را زمینه ای برای رفع و دفع بسیاری مشکلات ایجاد شده در جامعه می دانند.

تلاش "رییسی" برای رفاه مردم ایران است

فاضلی تاکید کرد: خصایص آقای رییسی در قوه قضایی برای مردم به اثبات رسیده و در همین قوه بسیاری بخش های از کارافتاده تولید را به چرخه تولید برگردانده و بسیاری اموال غارت شده این مردم را به بیت المال برگرداندند و بسیاری املاکی که به بهانه خصوصی سازی به حراج گذاشته شده بود را دوباره باز پس گرفتند.

این مسئول تاکید کرد: شعار آقای رییسی دولت قوی، مردم قوی است و خدمت صادقانه و بی منت به مردم را سرلوحه کارهای خود قرار داده اند.

فاضلی گفت: در منش آقای رییسی کسب رضایت اربابان قدرت معنایی ندارد و تنها خدمت به مردم و تلاش برای رفاه آنها در اولویت قرار دارد.

رییس شورای وحدت نیروهای انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به اعلام گسترده برنامه های رییسی در حوزه های مختلف در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گفت: محور برنامه های ایشان رفع مشکلات معیشتی و اقصادی است.

رییسی "برجام" را در مسیر قانونی و با نگاه برابر پیش خواهد گرفت

فاضلی در خصوص دیدگاه رییسی نسبت به مسئله برجام هم گفت: برجام با پشتوانه نظام به سرانجام رسید، اما قرار این نبود که تمام امور و مشکلات کشور را به آن گره بزنیم. برجام یک مسیر در کنار سایر مسیرهای برای رفع مشکلات بود اما اینکه همه چیز را به آن گره بزنیم اصلا خواست نظام نبوده و نیست و  آقای رییسی هم معیشت را به برجام گره نخواهد زد.

وی افزود: آقای رییسی رویه قانونی را در مسیر برجام پیش خواهند گرفت، اما با نگاه برابر نه نگاه اربات و رعیتی و در این میان به هیچ عنوان معیشت و دغدغه های یک ملت را به برجام گره نزده و رفع مشکلات مردم را معطل این قرارداد نمی کند.

فاضلی در ادامه از انتخابات به عنوان یکی از مهمترین مباحث انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: معدود انقلاب هایی در جهان هستند که همه چیز خود را با انتخابات شروع کرده و با انتخابات ادامه دهند، اما در انقلاب اسلامی از همان روزهای ابتدایی نوع نظام هم به رای مردم گذاشته شد و در ادامه با تدوین قانون اساسی، این قانون هم به رای مردم گذاشته شد و تقریبا در این 42 سال بطور میانگین سالانه یک انتخابات در کشور برگزار شده است.

وی افزود: این امر نشان می‌دهد انقلابی که شروعش با مردم بوده، در ادامه هم با حضور مردم برای خدمت به مردم فعالیت کرده و دشمنان از ترس اینکه این انقلاب به الگویی برای دیگر کشورها تبدیل شود از همان ابتدا تمام گزینه های خود را علیه این نظام و مملکت استفاده کردند، از تحریم و تهدید گرفته تا ایجاد فتنه و جنگ تحمیلی و ... اما به یاری خداوند در هیچ عرصه ای موفق نشده و انقلاب اسلامی علی رغم این همه همجه چهل سالگی خود را پشت سر گذاشته و در حال برداشتن گام دوم است.

فاضلی به تغییر هجمه های دشمنان در سالهای اخیر اشاره کرد وافزود: در سالهای اخیر شاهد اعمال تحریم های شکننده علیه کشور بوده و تاکنون بیش از 1800 عنوان تحریم برعلیه کشور و انقلابمان اعمال شده، یعنی چیزی حدود سه تا چهار برابر تحریم های کشورهایی مثل روسیه و چین و این درحالی است که اقتصاد ایران به اندازه این کشورها قوی نیست، اما به یاری خداوند باز هم ایران با روحیه مقاومت به مسیر خود ادامه داده و می دهد.

وی افزود: بخش تامل برانگیز ماجرا زمانی است که متوجه می شویم بیشترین پیشرفت های کشور در حوزه هایی صورت گرفته که با بیشترین تحریم مواجه بوده اند، بطور مثال صنایع دفاعی کشور با بیشترین تحریم مواجه بوده اما بیشترین پیشرفت را هم در همین حوزه داشته و در بسیاری صنایع دفاعی جزو پنج کشور اول جهان هستیم.

این مسئول افزود: این روحیه مقاومت ملت ایران هم اکنون در بسیاری کشورهای منطقه تسری پیدا کرده و امروز شاهد پیروزی های محور مقاومت در بسیاری کشورها هستیم.

وی افزود: دشمنان این ملت و انقلاب تصور کردند با فشار حداکثری می توانند اراده ملت ایران را خدشه دارد کنند، اما خوشبختانه اهداف انقلاب روز به روز در حال توسعه است و 28 خرداد امسال بار دیگر با مشارکت حداکثری و انتخاب فرد اصلح نشان خواهیم داد ایده های نظام در جهان وامدار هیچ قدرتی نیست.

فاضلی یادآور شد: البته این نکته مهم را باید یادآور شد که علی رغم این فشارها و تحریم ها، طبق آنچه کارشناسان اقتصادی هم به آن اذعان دارند، تحریم حدود 30 درصد در اقتصاد کشور نقش دارد و 70 درصد مشکلات اقتصادی کشور ناشی از ضعف مدیریتی داخلی است.

این مسئول با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: امیدواریم در این انتخابات فردی به عنوان رییس جمهور انتخاب شود که بتواند مشکلات مدیریتی درون جامعه را حل کرده و اسباب لازم برای اعتلای جامعه را حفظ کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند که انتخاب ساده آنها که شاید نهایتا چند دقیقه ای وقت برای آن در پای صندوق می گذارند، در سرنوشت چندسال آنها نقش دارد، چیزی که در سالهای اخیر به وضوح آن را شاهد بودیم.

فاضلی گفت: مردم می توانند با انتخاب درست مدیری را راس کار بیاورند که با توجه به توان داخل کارها را به خوبی پیش ببرد و اینطور نباشد که کارهای کشور را معطل برجام کند، اگر مدیران کنونی آن وقت و انرژی که برای جلب رضایتمندی طرف های برجام می گذاشتند را برای شناسایی توان داخلی صرف می کردند، قطعا شاهد مشکلات امروز نبودیم.

وی افزود: آنچه امروز غربی ها دارند به واسطه نبوغ نخبگان جهان سوم است و اگر در کشور از توان همین نخبگان استفاده کنیم کشور از دام این مشکلات رهایی می یابد و نیاز نیست چشم امید به دست غربی ها داشته باشیم.

فاضلی گفت: بارها دشمنان اعلام کرده اند که باید مسیر پیشرفت ایران را مسدود کرد و این صحبت ها تایید می کند که مذاکره بهانه است و به جای وقت و انرژی که در این راه صرف می کنیم باید تمام همتمان را بر استفاده از توان داخل برای حل مشکلات کشور بگذاریم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.