• سه‌شنبه / ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۹:۱۸
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 1400031813263
  • خبرنگار : 71145

با تشکر از تمام دوستدارانی که نگران سلامتی‌اش بودند

سید حسن نصرالله: تجاوز به قدس به منزله جنگ منطقه‌ای است

سید حسن نصرالله: تجاوز به قدس به منزله جنگ منطقه‌ای است

سید حسن نصرالله به مناسبت سی‌امین سالگرد تاسیس شبکه المنار سخنرانی کرد و به بررسی رسالت این شبکه در طول فعالیت رسانه‌ای خود و نیز دیگر رویدادهای لبنان و منطقه پرداخت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن تبریک به مناسبت سی‌امین سالگرد تاسیس شبکه المنار گفت: این شبکه از همان روز اول براساس تقوی تاسیس شد تا تصویر مقاومت باشد؛ مقاومتی که آزادی را در سال ۲۰۰۰ می‌سازد و پس از آن این شبکه، شبکه مقاومت و آزادسازی می‌شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: این شبکه تاسیس شد تا صاحب مساله و رسالت باشد لذا به دنبال سود و دستاوردهای مالی و برنامه‌هایی که مبالغ زیادی برای تبلیغات می‌طلبند، نبوده و هدف آن رقابت، جنجال و تصاحب جایگاه‌های اول در بین شبکه‌ها نیست.

او افزود: این شبکه فداکاری‌ می‌کند و بها می‌پردازد بسیاری از کادر آن در معرض خطر قتل و شهادت قرار گرفتند. همانطور که عملا در جنگ ژوئیه رخ داد. المنار با هر بادی تغییر جهت نمی‌دهد و تفنگ خود را از این شانه به شانه دیگر نمی‌اندازد، اجاره داده نمی‌شود بلکه شبکه‌ شهدا و خانواده‌ها و مجروحان و اسیران و شبکه‌ای عادی با وظیفه‌ای متفاوت است.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: به واسطه هر همراهی من شاهدم که در سطح وظیفه خود و مسؤولیت واگذار شده به رغم امکانات محدود عمل کرده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اشاره کرد: مقاومت اسلامی ما در لبنان اثری از آثار امام خمینی است و شبکه المنار را شاگردان و عشاق امام خمینی (قدس) در راس آنها سید عیسی طبطبائی پایه گذاری کردند.

سید نصرالله ادامه داد: براساس وجدان و توجهی که داشتند برای مقاومت پشتیبانی متفاوت ارائه می‌کنند شبکه المنار صدا و تصویری است که براساس اخلاص، صداقت، وفاداری شکل گرفته و تا امروز ادامه داده و ان شاء الله ادامه خواهد داد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: المنار همراه زمان تغییر کرد پیشرفت اول آن در خیزشش بعد از سال ۲۰۰۰ در موضوع همراهی با آزادسازی بود. از نتایج مستقیم پیروزی مقاومت در سال ۲۰۰۰ ، استقبال گسترده در فلسطین بود و ما این پیروزی را تقدیم ملت فلسطین کردیم. انگیزه اصلی که المنار به پخش ماهواره‌ای راه پیدا کرد انتفاضه فلسطین بود. بعد از آن المنار شبکه فلسطین و عرب و مسلمانان شد و وظیفه خود را به شکل گسترده به مساله فلسطین معطوف کرد. آنچه در فلسطین رخ می‌دهد باید با همراهی کل امت و کسانی روبه‌رو شود که مسؤولیت اعتقادی نسبت به فلسطین و مقدسات آن دارند.

وی ادامه داد: حضور جوانان المنار در جنگ ژوئیه به عنوان حاضران مجاهد در کل جبهه‌هاست. بعد از بمباران ساختمان اصلی به محلی دیگر نقل مکان کردند، با این وجود به کارشان در تصویربرداری ادامه دادند و بعد از جنگ المنار باز هم به فعالیت ادامه داد و کل کارمندان آن با چالش‌هایی روبه‌رو بودند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اشاره کرد، دشمنان زمانی که در تحقق اهداف‌شان در جنگ‌ها شکست می‌خورند به شیوه‌های دیگری روی می‌آورند. مانند آنچه در یمن روی داد و قبلا در لبنان و سوریه و عراق مشاهده کردیم.

وی افزود: دشمن به استفاده از ابزارهای تکفیری از طریق افرادی در لباس دین و اسلام روی آورد اینجا نقش المنار و بقیه موسسات رسانه‌ای مطرح شد که باید حقیقت ماجرا و جدا کردن حق از باطل را توضیح می‌دادند. اینجا المنار ایفای نقش کرد و مسؤولیتش را پذیرفت و شهدایی هم در این راه داد. در آزادسازی دوم المنار باز هم ایفای نقش کرد و در پیروزی بر ابزارهای رسانه‌ای تکفیری در عراق و سوریه نقش داشت که آخرین مورد آن در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر سوریه در داخل و خارج بود.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: من خوب هستم. انسان گاهی بیمار و خسته می‌شود. از تمام دوستداران، خانواده‌ها و کسانی که بعد از سخنرانی من در ۲۵ مه به مناسبت عید مقاومت و آزادسازی نگران وضعیت سلامتی من شدند، تشکر می‌کنم. در حقیقت به قول ضرب المثل معروف، "رب ضارة نافعة" نباید برای یک بیماری و مشکلی که پیش می‌آید ناراضی بود. ما از تعبیر صادقانه و دعاهای شما بهره‌مند شدیم. من به این محبت می‌بالم و به همه دوستداران اطمینان دارم. من با آنها و بین آنها هستم. به هر حال عمر دست خداست و ما ان‌ شاء الله با هم این مسیر را ادامه خواهیم داد. همچنان امیدا دارم و آرزویم این است که با هم در مسجد مبارک الاقصی نماز بخوانیم. برای همه آرزوی سلامتی دارم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: ما به جد تلاش می‌کنیم تا به معادله‌ای برسیم که براساس آن تجاوز به قدس به منزله جنگ منطقه‌ای است. اولین کمک در معادله جدید از جانب یمن عزیز است.

وی اظهار کرد: روشن است که فلسطینی‌ها به حمایت از قدس مصمم هستند و امت باید در موضع خود در جهت حمایت از آنها باقی بماند. قدس و مسجد الاقصی مساله کل امت هستند و کل امت باید به مقابله با هر آنچه در مسجد الاقصی و قدس رخ می‌دهد،‌ بپردازد. 

سید حسن نصرالله ادامه داد: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در نتیجه بحرانی که دچارش شده احتمالا سراغ هر راه حل احمقانه‌ای برود و باید این مساله را زیر نظر داشت. ما مقابل دشمنی کینه‌جو، احمق و بحران زده هستیم که ممکن است از تنگنای داخلی فرار رو به جلو انجام دهد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: ما امروز مقابل شکست بهانه و بزرگترین گروه‌های تجاوز علیه یمن هستیم و آنها امروز دنبال راه خروجی هستند که آبرویشان را حفظ کند. گروه‌های متخاصم می‌خواهند هیئت یمنی مذاکره کننده تحت فشار فقر و محاصره بماند تا امتیازدهی کند. آمریکا وقتی خود را به عنوان میانجی‌گر برای ایجاد راه حلی در یمن معرفی می‌کند در واقع دنبال فریبکاری و گمراه سازی است.

او اشاره کرد: آمریکا زمانی که می‌گوید می‌خواهد جنگ یمن را متوقف کند جهان را فریب می‌دهد در حالیکه باقی ماندن محاصره را به رغم وضعیت معیشتی و اقتصادی دشوار تایید می‌کند.

سید حسن نصرالله گفت: فقط باید میزان فریب را بشناسیم و لبنانی‌ها باید به آن خوب توجه کنند. زیرا آمریکا می‌خواهد برای دستیابی به امتیازها جنگ اقتصادی را راه بیندازد. به همه ملت می‌گویم باید صدای مظلومان یمن را بشنویم تا فریب آمریکا را نخوریم.

او درباره امور داخلی هم گفت: حزب‌الله اصلا به تعویق انتخابات پارلمانی فکر هم نکرده و آن را با هم‌پیمانانش بررسی نکرده است. باید انتخابات پارلمانی در موعد خود تحت هر شرایطی برگزار شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: ما مخالف انتخابات زودهنگام پارلمانی و رفتن به سراغ آن هستیم و آن را تضییع وقت و به ضرر مردم می‌دانیم. کسانی که خواهان انتخابات زودهنگام پارلمانی هستند باید بفرمایند و دولت را تشکیل دهند و مسؤولیت آن را هم بپذیرند. اکثر کسانی که خواهان انتخابات زودهنگام پارلمانی هستند به دنبال منافع حزبی خود هستند که هیچ ارتباطی به کشور و ملت ندارد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: ما به تلاش برای حل بحران داخلی ادامه می‌دهیم. مردم نباید ناامید شوند. افراد مربوطه به درد دل مردم گوش دهند باید درد مردم را در پمپ بنزین‌ها، نبود دارو در داروخانه‌ها، قطعی برق و کمبود مواد غذایی اصلی ببینند. باید این مسائل انسانی را قبل از حساب‌گری‌های سیاسی خود مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.