• جمعه / ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۳
  • دسته‌بندی: توپ و تور
  • کد خبر: 1400032114999
  • خبرنگار : 71638

لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱

ایران ۲ - ۳ آلمان/ اشتباهات ملی‌پوشان کار دست ایران داد!

ایران  ۲ - ۳ آلمان/ اشتباهات ملی‌پوشان کار دست ایران داد!

تیم ملی والیبال ایران در دور نهم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال به مصاف آلمان رفت و ۳ بر ۲ تن به شکست داد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال مردان ایران در نهمین دور از رقابت‌های لیگ ملت‌ها، جمعه ۲۱ خرداد از ساعت ۱۲:۳۰ به مصاف آلمان رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ تن به شکست داد.

بلندقامتان ایران در حالی مقابل آلمان صف آرایی کردند که در هشت بازی گذشته به پنج پیروزی دست یافته بودند. ملی پوشان ایران در بازی اول و دوم مقابل ژاپن و روسیه تن به شکست داده اما در بازی سوم تا هفتم مقابل هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا به پیروزی رسیدند.  

بلندقامتان ایران در بازی روز گذشته در یک بازی نزدیک بازی را به صربستان، قهرمان اروپا واگذار کردند.  

تیم ملی آلمان در این رقابت ها موفق شده تنها به سه پیروزی دست یابد. آلمان مقابل استرالیا، بلغارستان و اسلوونی به پیروزی رسید و مقابل تیم های فرانسه، آرژانتین، هلند، صربستان و آمریکا تن به شکست داد.  

دو تیم درحالی به مصاف هم رفتند که ملی پوشان والیبال ایران با کسب پنج پیروزی با ۱۶ امتیاز در رده ششم این رقابت ها قرار دارد و آلمان با سه پیروزی و ۱۱ امتیاز، در رده دهم این رقابت ها ایستاده است.

آخرین تقابل تیم ملی ایران و تیم ملی آلمان به سال ۲۰۱۹ بر می گردد که ایران در این بازی موفق شد آلمان را با نتیجه قاطع ۳ بر صفر شکست دهد. لازم به ذکر است که در ۶ بازی اخیر این دو تیم هر تیم توانسته به ۳ پیروزی دست پیدا کند.

بلندقامتان ایران با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، میثم صالحی، میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، صابرکاظمی و آرمان صالحی (لیبرو)  مقابل آلمان صف آرایی کردند.

ست اول: ایران ۲۵ - ۲۳ آلمان

در امتیاز ۴ به سود آلمان، رالی ۳۰ ثانیه‌ای زیبا بین دو تیم شکل گرفت که در آخر تیم ملی آلمان توانست امتیاز توپ را به نام خود کند تا با نتیجه ۴ بر ۲ از ایران جلو بیفتد.

سرویس های سرعتی آلمان و اشتباهات فردی تیم ملی ایران باعث شد ملی پوشان با نتیجه ۶ بر ۲ عقب بیفتند که پس از ایجاد این اختلاف امتیاز، ولادیمیر آلکنو تصمیم گرفت وقت استراحت بگیرد و در این امر هم موفق بود تا امتیازات ۶-۴ به سود آلمان شود.

در ادامه کار ملی پوشان والیبال ایران عملکرد بهتری نسبت به آلمان داشتند و توانستند اختلاف امتیاز را جبران کنند تا دو تیم در امتیاز ۷ برابر شوند.

در اوایل ست اول، ایران توانست اختلاف امتیاز را جبران کند و به بازی برگردد تا تیم ملی ایران با نتیجه ۱۰-۸ از آلمان پیش بیفتد.

در پوئن ۱۶به سود ایران، سعید معروف توانست با فریب دفاع آلمان توپ را جای خالی انداخته و امتیاز این توپ را به نام ایران کند. در اواسط بازی در ست اول، تیم ملی والیبال ایران برتر از آلمان بود و توانست با نتیجه ۱۷-۱۵ اختلاف خود را با آلمان حفظ کند.

صابرکاظمی در پوئن ۲۰ به سود ایران، توانست امتیاز مستقیم از سرویس کسب کند که با تشویق ولادیمر آلکنو همراه بود.

تیم ملی والیبال آلمان نا امید نشد و توانست به بازی برگردد تا دو تیم در امتیاز ۲۱ برابر شوند؛ بلافاصله پس از تساوی آلکنو وقت استراحت برای ایران درخواست کرد. در پوئن ۲۴ به سود ایران، سعید معروف توانست امتیاز مستقیم از سرویس کسب کند تا ایران ۲۴-۲۲ از آلمان جلو بیفتد.

در انتهای ست اول این بازی، تیم ملی والیبال ایران برتر از تیم ملی آلمان بود و  موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ این ست را به نام خود کند.

ست دوم: ایران ۲۰ - ۲۵ آلمان

در ابتدای ست دوم این رقابت، تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی آلمان پایاپای پیش رفته و در امتیاز ۳ برابر شدند.

میلاد عبادی پور ملی پوش والیبال ایران در این بازی در حد انتظار ظاهر نشد تا ایران با نتیجه ۸ بر ۶ از آلمان عقب بیفتد. در ادامه کار، اشتباهات فردی تیم ملی ایران بیش از آلمان بود و با این تفاصیل آلمان با نتیجه ۱۲ بر ۹ از ایران جلو افتاد.

در اواسط بازی در ست دوم، تمرکز ملی پوشان والیبال ایران به هم ریخته بود و آلکنو در امتیاز ۱۵-۱۰ به سود آلمان وقت استراحت گرفت.

بلندقامتان ایران در ضربات سرویس در ست دوم این دیدار موفق نبوده و با نتیجه ۱۹-۱۴ از آلمان عقب افتادند.

والیبالیست های ایران در اواخر ست دوم اختلاف امتیاز را کم کردند تا ۲۴-۲۰ نتیجه به سود آلمان شود.

تیم ملی آلمان در ست دوم مقابل ایران عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت و توانست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ مقابل ایران به پیروزی برسد تا هر تیم یک ست را به نام خود کند.

ست سوم: ایران ۱۹ - ۲۵ آلمان

تیم ملی والیبال آلمان که برای پیروزی به این بازی آمده بود ست سوم را خوب آغاز کرد و با نتیجه ۳ بر ۱ از ایران جلو افتاد.

میلاد عبادی پور در ابتدای این ست بار دیگر عملکرد خوبی نداشت تا آلمان با نتیجه ۸ بر ۳ از ایران پیش بیفتد.

در ابتدای این ست، ملی پوشان والیبال پر اشتباه ظاهر شدند تا ایران ۱۰-۳ از حریف عقب بیفتد.  آلکنو پس از بهم ریختن تمرکز بلندقامتان ایران، وادی را به جای معروف داخل زمین آورد اما تاثیر گذار نبود تا آلمان با نتیجه ۱۳-۴ اختلاف خود را با ایران زیاد کند.

آلکنو پس از ناکامی در تعویض، تصمیم گرفت میلاد عبادی پور را بیرون بکشد و اسفندیار را جایگزین این بازیکن کند.

در اواسط ست سوم، بازیکنان ایران اشتباهات خود را ادامه دادند تا ملی پوشان ایران با نتیجه ۱۷ بر ۸ از آلمان عقب بیفتند.

ایران که روحیه خود را در این ست باخته بود عملکرد بسیار ضعیفی از خود به جای گذاشت و با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ ست سوم را به آلمان واگذار کرد.

ست چهارم: ایران ۲۵ - ۱۹ آلمان

ایران درحالی پا به این ست گذاشت که تنها به برد فکر می‌کرد. ملی‌پوشان والیبال ایران درصورت باخت در این ست بازی را به آلمان واگذار می‌کردند.

نیمکت ایران در ست چهارم، بازیکنان داخل زمین را تشویق می کردند و سعی داشتند که روحیه ی آنها را افزایش دهند. سرمربی آلمان به نیمکت ایران اعتراض کرد که با پاسخ قاطع سرمربی والیبال ایران همراه بود و آلکنو با جدیتی خاص سرمربی آلمان را به سکوت دعوت کرد.

جوی که نیمکت ایران در این ست به راه انداخته بود باعث شد، ایران با نتیجه ۳ بر صفر از حریف پیش بیفتد و سرمربی آلمان را وارد به گرفتن وقت استراحت‌ کند.

در ادامه کار، والیبالیست های ایران تیم برتر میدان بوده و موفق شدند با نتیجه ۸ بر ۵ از حریف پیش بیفتند.

در امتیاز ۱۰ به سود آلمان، ملی پوش این کشور توانست از سرویس پوئن کسب کند تا دو تیم در امتیاز ۱۰ برابر شوند. در اواسط ست چهارم، بلند قامتان ایران توانستند اختلاف ۳ امتیاز را به وجود آوردند و با نتیجه ۱۴-۱۱ از آلمان جلو بیفتند. دریافت های ضعیف در زمین ایران باعث شد آلمان به بازی برگردد تا دو تیم در امتیاز ۱۴ برابر شوند.

بلندقامتان ایران در اواسط ست چهارم موفق شدند بار دیگر از حریف با نتیجه ۱۹-۱۵ پیش بیفتند.

ایران، انتهای این دست هم عملکرد خوبی داشت و توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ آلمان را شکست دهد تا دو تیم در ست شماری برابر ۲ شوند.

ست پنجم: ایران ۱۵ - ۱۳ آلمان

دو تیم در ست پنجم این دیدار پایاپای پیش رفته به طوری که تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی آلمان در امتیاز ۱ برابر شدند.

بازیکنان ذخیره ایران در این ست همچنان بلندقامتان ایران را تشویق می‌کردند.

در ادامه کار، تیم ملی آلمان برتر از تیم ملی ایران بود و موفق شد با نتیجه ۶ بر ۳ از ایران پیش بیفتد. شاگردان آلکنو هم در این ست پر اشتباه ظاهر شدند و با نتیجه ۹ بر ۶ از آلمان عقب افتادند.

صابر کاظمی در امتیاز ۸ برای ایران موفق شد از سرویس پوئن کسب کند و این امتیاز باعث شد مربی آلمان وقت استراحت بگیرد. میلاد عبادی پور در این بازی نتوانست موفق عمل کند و در امتیاز حساس پوئن سرویس برای ایران از دست داد.

تمرکز تیم ملی والیبال ایران در این ست هم کاملا بهم ریخته بود و ایران با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ بازی را به حریف واگذار کرد.

با این تفاصیل، ایران با نتیجه ۳ بر ۲ از آلمان شکست خورد و درحالی که به نظر می‌رسید این بازی برای بلند قامتان آسان باشد با اشتباهات فردی، نتیجه برای آلمان رقم خورد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۴:۵۹

چرا الکنو اینقدر دیر وقت استراحت میگیره!؟ وقتی عبادی پور بد بازی میکنه چرا فیاضی رو نمیاره!؟ سرویسامون هم که خراب، اما وقتی تغییر نمیکنن مشخصه مربی هیچی بهشون نمیگه!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۶

عبادی پور بدترین بازیش بود مربی هم مقصر بود که با وجود اشتباهات پشت سر هم تعویضش نکرد. متاسفانه در مقابل تیم های قوی قوی هستیم در مقابل تیم های ضعیف ضعیف هستیم.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۱

خیلی عجیبه بازیکنان در این سطح از مسابقات نمیتونن چند تا سرویس درست بزنن مربی باید روی سرویس زدن اینها خیلی کار کنه در ضمن بعد از بردن ایتالیا و آمریکا خیلی به خودشون غره شدن.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۱

عبادی پور یک تنه باخت را نصیب ایران کرد. چرا تعویض نمی شد را باید از آلکنو پرسید!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۵:۲۷

والیبال فقط آبشار زدن نیست ، تیم والیبال ایران باید حداقل مدت شش ماه فقط سرویس زدن را تمرین کند! ایران بیش از بیست پوان سرویس بآلمانی ها داد در صورتیکه تیم آلمان حداقل اشتباه در سرویس را داشتن و حتی پایه بردشان میشد. تیم ایران در کل مسابقات در سرویس زدن ضعیف عمل می کند و بیشتر باعث باخت تیم میشود، یا توی تور میزنند و یا اوت!!!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۵:۴۶

تیم ما به بازی بسیار ضعیف میلاد عبادی پور باخت. تعجب میکنم چرا سر مربی جرات عوض کردنش را نداشت.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۶:۲۳

عبادی پور واقعا بدترین بازیکن در این دوره از مسابقات هست.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۰

این عبادی پور و یکی بکشه بیرون

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۷:۲۹

چراااااا اخه

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۷:۴۸

اه امریکا گرفتمون خخخخخخ والا هم بردیم هرچی اهنگ ایران ایران داشتن پخش کردن دلشون و سوزوندیم خدا دلمون سوزوند وقتی میبریم نباید جوگیر شیم بازم برد امریکا به این باختا می ارزید فداسریون امریکارو بردین یعنی همه رو بردین

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۸:۰۱

ایران حقش نبود ببازه

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۸:۵۶

و چقدررررر عبادی پور بد بازی کرد چقدر سرویس از دست داد و باز اوردنش تو زمین🤦‍♀️🤦‍♀️

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۱۹:۵۸

تیم ایران به بازی بد و اشتباهات فاحش عبادی پور باختیم. متاسفانه دلیل عدم تعویض عبادی پور را متوجه نشدم. در دو بازی قبل هم که باختیم یکی از علل آن بازی بد این بازیکن بود که به نظرم وقتش هست که کنار گذاشته شود

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۲۰:۰۵

ناامید کننده بود! بیفکری مربی و تیم در حد حماقت محض بود!!!

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۲۰:۱۰

غذای بازیکنان مشکل داشته شاید باور نکنید

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۲۱:۵۶

ما به میلاد عبادی پور باختیم در عجبم چرا بااین بازی بد تعویض نشد گزارشگر خوب گزارش نکرد پراشتباه

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۲۲:۳۸

واقعا نمیدونم چی بگم💔💔

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۱ ۲۲:۴۵

اشتباهات میلاد عبادی پور حسابی کار دست تیم ملی داد😔😔😔

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۰۷:۵۸

جای بردیا سعادت در این بازی واقعا خالی بود