• دوشنبه / ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۱
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 1400032417116
  • منبع : نمایندگی ایلام

برنامه دولت اقدام و عمل در انتخاب استانداران

برنامه دولت اقدام و عمل در انتخاب استانداران

ایسنا/ایلام محسن رضایی گفت: انتصاب استانداران به این صورت است که ۱۰ نفر کاندیدا شده و سپس جمعی از نخبگان ارزیابی و برنامه های آنها را مطرح و رتبه بندی و در نهایت دو یا سه نفر به دولت معرفی و پس از ارزیابی مجدد یک نفر به عنوان استاندار معرفی خواهد شد.

«محسن رضایی»  در گفت و گو با مردم ایلام از سیمای مرکز استان، اظهار کرد:  شما مدافعان مرزهای ایران اسلامی، فاتحان میمک، مردم غیرتمندی که اولین تو دهنی را به صدام و ارتش بعثی عراق زدند و جانانه از مرزهای ایران اسلامی دفاع کردید، هستید، مشکلات شما را می دانیم.برنامه مهمی برای رفع مشکل شما داریم، اول اینکه منطقه آزاد مهران را تصویب کردیم برای این بود که شما از طریق این منطقه با بیشتر شهرهای عراق مبادلات تجاری داشته باشید، در جنوب عراق از کربلا و نجف و ناصریه گرفته تا کوت و بدره که شهرهای مهم و ثروتمند عراق هستند که برای مبادلات تجاری با انها می توانید برنامه ریزی کنید.

وی گفت: میلیون ها مسافر اربعین می آیند و از ایلام عبور می کنند که نیازمند اتوبان و آزادراه بزرگ از تهران، ایلام وکربلا و نجف است.این طرح در دستور کار و برنامه دولت اقدام و تحول است، چراکه هم زائران و هم مردم ایلام به عنوان میزبانان زائران در ایام اربعین در تردد از این مسیر با مشکل مواجه می شوند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های استان ایلام در زمینه دامپروری و کشاورزی گفت: متاسفانه صنایع تبدیلی، انبارهای مورد نیاز، صنایع بسته بندی، فرآوری و تبدیلی اعم از دامی و کشاورزی وجود ندارد که با ورود سرمایه‌گذاران آنها را به ایجاد سرمایه‌گذاری در ایلام تشویق و حمایت می کنیم.

رضایی ادامه داد: بیکاری که جوانان ایلامی را آزار می دهد از دیگر دغدغه های دولت اقدام و تحول است که با وجود سرمایه‌هایی نظیر چاه های نفت، معدن و ظرفیت کشاورزی و وجود مردمی با انگیزه که در دوران جنگ شهر را خالی نکردند، نباید این مشکل در ایلام وجود داشته باشد که به فضل پروردگار به‌محض استقرار دولت، در استان ایلام سند اقدام پیشرفت استان ایلام را امضا خواهیم کرد و همه برنامه ها را در ان سند آورده و از مردم‌ می خواهیم که آنرا از دولت ما مطالبه کند.

وی گفت: سرزمین ایران بهترین قطعه عالم است، از چشم اندازهای بدیع و اقلیم های متنوع، پوشش گیاهی و چهار فصل همیشه پر بازده آن طبیعتی را بوجود آورده که گویی جهان کوچکی در ایران شکل گرفته که از همه قاره های عالم قطعه ای در ایران وجود دارد و ایران سرزمین اقوام، قبیله های سرشار از غرور، رویاهای مالامال از شور و مردمی پاک نهاد به زلالی چشمه های جوشان عالم است , هر صدفی را از گوهرش باید شناخت و ایران را از ایران باید شناخت، طبیعت، هنر، ادبیات، نوابغ، مردم مهمان نواز و بناهای باشکوه و سابقه تاریخی و تمدنی چندهزار ساله ایران اسلامی حکایت از این گوهر پاک و کم یاب در عالم می کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: هنر امام(ره) این بود که با کمک عشق به وطن و اسلام همه ایرانیان را دور هم جمع و انسجام بزرگی بوجود آورد دوباره یکی شدیم و با این انسجام بر قامت خود ایستادیم، اما متاسفانه سیاست های نادرست دولت ها در این دو سه دهه اخیر، باعث شد این توانایی عظیم و این قامت بلند ایران خم شود و در مقابل مشکلات احساس ناتوانی و ناامیدی به آن دست دهد. ما دوباره می خواهیم قیام کنیم و بر روی پای خود بایستیم و حرکتی نو را با دولتی نو ایجاد کنیم.

رضایی ادامه داد:  امام بزرگ ما در انقلاب اسلامی اقوام و همه استان ها را دور هم جمع کرد و انقلاب را به پیروزی رساند و شرق و غرب هم نتوانست جلوی آنرا بگیرد، امام برای بار دوم همه اقوام و استان ها را جمع و متحد کرد و در جنگ تحمیلی که پنج استان ایران اشغال و بیش از۴۰ تا ۵۰ کشور پشت سر صدام بود، ایستاد و همه آنها را به زباله دان تاریخ فرستاد.

وی گفت: همه استان‌ها و اقوام می‌توانند دور هم‌جمع شوند و حرکت سوم را آغاز کنیم و با وجود رهبری فرزانه و جوانان غیرتمندی که در کشور وجود دارد، می توانیم برای بار سوم قیام فرهنگی، اقتصادی، قیام برای شکستن محاصره اقتصادی، قیام پیشرفت های بزرگ، قیام برای زندگی بهتر و قیام برای تشکیل دولت وحدت ملی و قیامی برای اینکه همه ایرانیان ایرانی هستند و شهروند درجه اول و دوم در قاموس نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اینگونه نیست که انتخابات از قبل مهندسی شده باشد و فردی از قبل پیروز شده باشد ، بلکه شما هموطنان هستید که سرنوشت صندوق ها را تعیین و خواهید گفت که انتخاب اصلی در دست شماست. ما دوباره می خواهیم آغاز کنیم، قیام سوم برای زندگی بهتر، بهزیستی، برای سربلندی کشاورزان، کارگران، معلمان و بازنشستگان و زدودن غم و غصه از چهره ایرانیان به عنوان بهترین مردمان عالم، برای پیشرفت ایران و دستیابی به قله های بلند، همانگونه که در انقلاب و دفاع مقدس رقم زدیم.

رضایی گفت: دولت ما می خواهد، قدرت، زندگی، دولت، ثروت و پیشرفت را برای همه با تکیه به حمایت های مردم رقم بزند و در دولت اقدام و عمل دوباره استان ها و اقوام ایرانی را به میدان می‌آوریم , مناطق اقتصادی ایجاد کنیم و به آنان اختیار دهیم و دادن اختیار و مسئولیت به استان ها، به این معناست که به طور مثال، سپرده های مردم در همان استان باید سرمایه گذاری شود نه اینکه ۴۰ درصد سپرده های هر استان به تهران منتقل و سپس این سپرده ها تبدیل به ارز شده و از کشور خارج شود.قرار نیست تهران استان ها را استثمار کند و خارج از ایران تهران را استثمار کند، ما به این استثمار نو پایان می دهیم و به استان ها اختیار و مسئولیت می دهیم و در استان ها قطب های اقتصادی ایجاد می کنیم , در دولت اقدام و عمل اینگونه نیست که از تهران نسخه‌ای واحد برای استان ها صادر شود.

 وی ادامه داد: دولت اقدام و تحول دولت پایان دادن به وعده های بی پشتوانه است، زمان شعار تمام شده و زمان برنامه و اقدام است، در دولت ما، برای هر استانی برنامه خاص آن استان با کمک نخبگان همان استان تنظیم شده و هیچ استانی نیست که نسخه مخصوص آن نوشته نشده باشد.نسخه واحد نوشتن از تهران برای همه استان ها به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ها، مزیت ها، استعدادها و قابلیت های مردم هر استان است و دولت اقدام و تحول، متناسب با ظرفیت ها، استعدادها و قابلیت ها وتوانایی های هر استان نسخه پیشرفت و بهبود زندگی را تهیه و اجرا می کنیم.

رضایی ادامه داد: یارانه ۴۵۰ هزار تومانی برای همه استانها است ولی برای برخی فعالیت های خاص متناسب با ظرفیت آن استان ایجاد می شود، هر استانی نسخه خود را می خواهد و دولت ما بر این اساس عمل می کند.اختیارات تصمیم گیری و تصمیم سازی در زمینه اقتصادی را به استان ها می دهیم و قطب ها و مناطق اقتصادی را در استان ها ایجاد می کنیم.استان های مختلف از جمله آذربایجان، سیستان، خوزستان، خراسان، کرمانشاه و ایلام و استان های مرزی ما می تواند به دلیل دارا بودن مرزهای زمینی مبادلات تجاری با همسایگان داشته باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  با بیان اینکه  وسعت بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر از استانهای ماست افزود: مجموع ۲۵ کشور اروپایی در سرزمین ایران جا می گیرد و به اندازه ایران است و این ظرفیت های بزرگ کشور را نشان می دهد.در دولت اقدام و تحول، همه مردم را به صحنه می آوریم و تمام ایران را به کارگاه های بزرگ اقتصادی تبدیل می کنیم ولی این منوط به کارگیری جوانان، استفاده از ظرفیت بانوان، ایجاد شور و نشاط، دادن آزادی های اجتماعی در چارچوب قانون، گیر ندادن به جوانان و اجازه دادن و آموزش دادن به آنها و بالا بردن توانایی آنهاست.

رضایی با بیان اینکه این روند موجب بهبود روند زندگی مردم و قرار گرفتن ایران بر قله پیروزی است، ادامه داد: این تجربه را در دوران دفاع مقدس دارم که با استفاده از جوانان و اقوام مختلف ایران و با تجمیع این ظرفیت ها، کارهای بزرگی از جمله آزادی خرمشهر را رقم زدیم و بار دیگر دولت ما می خواهد چنین وحدت ملی را در ایران ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه چپ و راست کردن، قوم گرایی و بی عدالتی باید کنار برود و ما اینکار را می کنیم، گفت: بیرون کردن فقر، گرانی و تبعیض اهمیتی کمتر از بیرون کردن سربازان صدام از خرمشهر ندارد، این تجربه انجام شده و دولت ما به اذن خدا و حمایت های مردم و سیاست های مقام معظم رهبری این کار را خواهیم کرد.

 کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: برای رسیدن به این ایده بزرگ، چند خط و مشی داریم از جمله اینکه استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان انتخاب می کنیم.کدام استان است که مردان و زنان بزرگی نداشته باشد؟ سرزمین ایران در هر استان و قومش مردان بزرگی هستند که متاسفانه این ظرفیت ها مورد غفلت قرار گرفته اند.انتصاب استانداران به این صورت است که ۱۰ نفر کاندیدا شده و سپس جمعی از نخبگان ارزیابی و برنامه های آنها را مطرح و رتبه بندی و در نهایت دو یا سه نفر به دولت معرفی و پس از ارزیابی مجدد یک نفر به عنوان استاندار معرفی خواهد شد.انتخاب استانداران بر اساس شایستگی و فارع از جناج بندی ها حق مردم است و ما در بُعد اقتصاد بر اساس قانون، اختیارات کافی را به استان ها می دهیم.

وی افزود: دولت اقدام و تحول با استفاده از امکان پژوهشی و اطلاعاتی که داریم به مدیران کمک می کنیم و با آنها همفکری کرده و اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار می دهیم، ولی اجازه می دهیم که خود تصمیم بگیرند  و استانداران مسلوب اختیار نبوده بلکه به آنها قدرت تصمیم‌گیری داده خواهد شد.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اولین توجه ما به اقشار آسیب پذیر از جمله معلمان، کشاورزان، کارکنان دولت خواهد بود و علاوه بر یارانه ۴۵۰ هزار تومانی، مساله اشتغال و تولید را با حمایت دولت مرکزی در استان ها اشغل ایجاد می کنیم.

وی با بیان اینکه نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را در کشور راه می‌اندازیم، گفت: امروز هزینه هر متر مربع ساختمان از ۳.۵ تا ۵ میلیون تومان است که قیمت یک خانه ۸۰ متری حداکثر ۳۰۰ میلیون تومان می شود.در دولت ما این طرح اجرا می شود که هر کس ۳۰ میلیون تومان بیاورد، از بانک ها می خواهیم که ۹۰ درصد مابقی را وام دهند و همان خانه به عنوان وثیقه بانک خواهد بود , مالکیت خانه برای مردم است ولی همان سند در بانک می ماند تا تمام قسط ها پرداخت شود و سود آن را هم دولت یارانه می دهد به طوریکه مردم با دادن ۱۰ درصد آورده، صاحب خانه شود.

رضایی افزود: در اروپا و امریکا وام های رهنی داده می شود، تعجب می کنیم که کسانی که در غرب درس خوانده اند، افکار غربی را با خود به کشور آورده اند ولی تجارب غربی را نمی آورند که در ایران استفاده شود.اگر مسکن را راه بیندازیم، ۳۰۰ صنعت از جمله در و پنجره، سیمان، موزاییک و غیره پشت سر آن راه می افتد، با ایجاد این نهضت لوکوموتیوی به نام خانه سازی داریم و ۳۰۰ واگن دارد که شغل بسیاری ایجاد می کند.

وی خطاب به گروه های گفت: به جای دعوا به فکر مردم باشید چراکه صاحب این کشور و انقلاب مردم هستند.من و دوستانم مانند دوران جنگ که زیر شیمیایی و بمباران رفتیم، بار دیگر آمده ایم که خود را سپر مردم ایران کنیم، مشکلات را حل و نمی گذاریم این غم و غصه که بر چهره مردم نشسته است، تداوم پیدا کند و اجازه نمی دهیم که نان قرضی، زباله گردی و کولبری بر قامت بلند ملت ایران بنشیند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: حفظ کرامت انسانی مهمترین هدف دولت من در قبال مردم ایران است، اینکه آبرو و حیثیت، نشاط و شادی در زندگی مردم موج بزند مهمترین آرزوی دولت من است و ما کمک می کنیم به کمک مردم و جوانان وحمایت های مداوم ما این اتفاق صورت بگیرد.

رضایی با بیان اینکه برای خانه داری حقوق در نظر می گیریم، گفت: تربیت فرزندان و خانه داری شغل است و اعلام می کنیم که در مرحله اول همه خانم های خانه دار دارای  ۲ فرزند بیشتر داشته باشند پس از ۶ ماه آموزش از جمله ۳ ماه آموزش پیرامون مسائل تربیتی و ۳ ماه مسائل بهداشت و سلامت به آنها حقوق می دهیم.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه مساله کرامت انسانی را از داخل خانه آغاز می کنیم، افزود: علاوه بر مساله ازدواج و خانه داری، کسب و کارهای خانگی را در داخل خانه ها رونق می دهیم، شهرها را اقتصادی می کنیم و سعی میکنیم رونق اقتصادی از پایین به بالا بجوشد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.