• دوشنبه / ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 1400032417749
  • خبرنگار : 50416

انتقاد نماینده ملایر به کاندیداهای ریاست جمهوری:

چرا در مناظرات تلویزیونی خدمات ۴۰ ساله انقلاب بازگو نشد؟

چرا در مناظرات تلویزیونی خدمات ۴۰ ساله انقلاب بازگو نشد؟

ایسنا/همدان نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از سوالات بنده از کاندیداهای ریاست جمهوری این است که چرا در مناظرات تلویزیونی خدمات ۴۰ ساله انقلاب بازگو نشد؟چرا باید برای اثبات برنامه های خود، خدمات نظام به مردم را نادیده گرفته و سیاه نمایی کنیم.

حجت الاسلام احد آزادیخواه دوشنبه ۲۴ خردادماه در جلسه شورای تأمین شهرستان ملایر با خبرنگاران، با بیان اینکه اهمیت کار رسانه صرفاً در حوزه رسانه نیست، اظهار کرد: یک تیتر خبری، می تواند از نظر اجتماعی، امنیتی، اقتصادی و ... یک شهر را تحت تأثیر قرار دهد و ایجاد بسیاری از جریان ها و مرزبندی های سیاسی از تیتر روزنامه ها و خبرگزاری ها آغاز شده است.

وی ادامه داد: حساسیت کار خبرنگار در این است که می تواند با یک جمله بندی درست کشور را از آشوب نجات دهد و یا با یک بهم ریختگی عنوان، کشور را به آشوب بکشاند.

آزادیخواه حس کنجکاوی شهروندان ملایری را فرصتی مناسب برای اهالی رسانه دانست و افزود: خوشبختانه شبکه اطلاع رسانی شهرستان ملایر یک تیم بسیار هماهنگ است و اعضای شورای تأمین به این تعامل کمک می کنند.

وی اطلاع رسانی در کشور را امری غیرقابل انکار و لازمه زندگی همه مردم دانست و گفت: امروز مردم به شنیدن خبر علاقمند هستند، البته بنده در این دوره مناظرات تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری منتقد رسانه ملی هستم چراکه با وجود انتقادات، ما نباید داشته های خود را نادیده بگیریم.

نماینده ملایر در خانه ملت با بیان اینکه ما در حوزه خدمات ضعیف عمل می کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از سوالات بنده از کاندیداهای ریاست جمهوری این است که چرا در مناظرات تلویزیونی خدمات ۴۰ ساله انقلاب بازگو نشد؟ چرا باید برای اثبات برنامه های خود، خدمات نظام به مردم را نادیده گرفته و سیاه نمایی کنیم.

وی ایجاد حس یأس و ناامیدی در کشور را از نتایج این سیاه نمایی ها برشمرد و تأکید کرد: به طور قطع شهدا و به ویژه شهید سلیمانی از ما گلایه می کنند که چرا خدمات نظام جمهوری اسلامی در تمامی زمینه های آموزشی، اقتصادی، راه آهن، انرژی، مخابرات و دیگر حوزه ها در مناظرات تلویزیونی کاندیداها مطرح نشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس خواستار انتشار خدمات نظام به مردم در لابه لای اطلاع رسانی در حوزه انتخابات شد و افزود: بیان نقدها و کمبودهای موجود، جزء جدایی ناپذیر هر کار خبری و هر خبرنگاری است اما باید با رعایت انصاف همراه باشد.

وی فعالیت صددرصدی شرکت کیان کرد، تولید بیش از ۹۰ درصد پارچه ماسک کشور توسط شرکت های بافتینه و بافتسان و یاتکمیل قطعه دوم چهارخطه سامن به بروجرد را از خدمات نظام جمهوری اسلامی برشمرد و یادآور شد: ۲۸ خردادماه لیله القدر انقلاب است و امروز آرزوی رهبر انقلاب حضور حداکثری و انتخاب فرد اصلح است که رسانه ها می توانند ضمن حرمت به قانون با ایجاد شور انتخاباتی، با تمامی هجمه های رسانه های خارجی مقابله کنند.

فرماندار ویژه ملایر نیز در این جلسه حضور پرشور مردم و انتخاب فرد اصلح در انتخابات ریاست جمهوری را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری علاج دردهای مزمن کشور دانست و گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، کاندیداهای ریاست جمهوری از دادن وعده های فریبنده و بدون پشتوانه خودداری کنند و با ارائه وعده های واقعی با مردم سخن بگویند.

قدرت الله ولدی ادامه داد: دستاوردهای آشکار دولت در نبرد با تحریم های اقتصادی و در بحث بیماری کرونا، راهبرد ایران اسلامی است و دشمن به دنبال نادیده گرفتن این تلاش ها و اقدامات است.

وی با تأکید بر اینکه دولت تدبیر و امید با شجاعت در مورد عملکرد خود پاسخگو است، مطرح کرد: امروز باید خدمات نظام را به مردم اطلاع رسانی کرده و به شبهات پاسخ دهیم.

ولدی از صندوق آراء و مشارکت و حضور مردم پای صندوق های رأی به عنوان دو میراث گرانبها به یادگار مانده از سال ۴۲ یاد کرد و گفت: هشت سال دفاع مقدس، دفاع جوانمردانه مدافعان حرم، تلاش قابل تقدیر مدافعان سلامت و تمامی خون های ریخته شده در راه وطن،لزوم حضور پای صندوق های رأی را به ما یادآوری می‌کند. 

معاون استاندار همدان خاطرنشان کرد: با وجود تمامی جنگ های اقتصادی علیه نظام، ملت ایران پشت رهبری می ایستد و برای شادی روح شهید سلیمانی و دیگر شهدای وطن، روز ۲۸ خردادماه حضور پرشوری پای صندوق های رأی خواهد داشت.

وی مطرح کرد: امام خمینی(ره) به دو کلمه جمهوری و اسلامی به صراحت اشاره کرده اند و این یعنی مقدرات یک ملت به دست خود آن ملت تعیین شود.

ولدی تولید واکسن توسط متخصصان ایرانی را نشانه مقابله صحیح و اصولی با دنیا دانست و ادامه داد: رسانه ها با تولید محتوای مثبت، مردم را به حضور در پای صندوق های رأی دعوت کنند چراکه مشارکت همه ما به مثابه یک استراتژی فردی و ملی است.

وی یادآور شد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، شرکت در انتخابات یک واجب شرعی است و حتی اگر کسی نظام را قبول ندارد برای حفظ اعتبار کشورش، در پای صندوق های رأی حضور پیدا کند.

فرماندار ویژه ملایر به فشارهای وارده از سوی دشمنان در تمامی حوزه های اقتصادی و درمانی اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر نیز این دشمنان با تشویق مردم به عدم مشارکت در انتخابات، می خواهند ایران را به کشورهایی مانند لیبی و مصر تبدیل کنند.

وی تأکید کرد: مشارکت ۶۵ درصدی مردم ملایر در ۱۲ دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری یا مشارکت ۶۰ درصدی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نشان می دهد که هجمه های دشمن در بین مردم جایگاهی ندارد.

در ادامه رئیس دادگستری شهرستان ملایر با تأکید بر اینکه رسانه از دیدگاه دستگاه قضایی کشور، صنفی پرتلاش و تأثیرگذار است، اظهار کرد: رسانه در بسیاری از موضوعات می تواند یک انقلاب ایجاد کند و رسیدگی به جرائم مطبوعات در دادگاه کیفری ۱ که مهمترین دادگاه کیفری از نظر قضایی است، اهمیت جایگاه مطبوعات و احترام دستگاه قضایی به این صنف را نشان می دهد.

سعید احمدی فر همچنین انتشار برخی حکم های قضایی از طریق رسانه ها را نشان دهنده اهمیت قانون گذار به مطبوعات دانست و افزود: ما جایگاه خبرنگاران را اجر می نهیم و در برخی اقدامات قضایی به کمک آنها نیازمند هستیم به ویژه در مورد پرونده هایی که انتشار اطلاعات آنها سبب پیشگیری از بسیاری جرائم می شود.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی از روند بسیاری از پرونده ها به ویژه امور کیفری ممنوع بوده و کاملاً محرمانه است، تصریح کرد: دستگاه قضایی در بسیاری از امور از جمله بررسی مشکلات شرکت ذوب آهن و فولاد ملایر برای خدمت رسانی به مردم به کمک دستگاه های اجرایی آمده و با وجود مشکلات بسیار مردم در تمامی زمینه ها، تلاش ما استفاده از ظرفیت های شهرستان در جهت خدمت رسانی به مردم است.

احمدی فر انتشار اخبار امیدوارکننده در جامعه را نشاط آور دانست و بیان کرد: ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه نتیجه بخش نیست و تمام تلاش دشمنان، ایجاد بی انگیزگی در مردم است و رسانه ها می توانند با اطلاع رسانی صحیح و به موقع در مردم انگیزه و شور و نشاط ایجاد کنند.

رئیس دادگستری شهرستان ملایر ادامه داد: طبق بیانات مقام معظم رهبری در مسئله انتخابات باید مردم را امیدوار کنیم و حقی که در تعیین سرنوشت آینده کشورشان دارند، به آنهت یادآوری کنیم در ضمن اطلاع رسانی خدمات نظام جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون در این ایام ضروری است.

وی به نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام منحصربفرد در دنیا اشاره و خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از کشورهای قدرتمند دنیا تسلیم برنامه های ما هستندو نقش روشن و قوی مردم ایران را در دنیا می بینیم که یکی از دلایل آن درایت و کیاست رهبری است و نقش مطبوعات برای انتشار این خدمات بسیار مؤثر است.

در ادامه دادستان شهرستان ملایر به عدم ایجاد موج منفی در بحث انتخابات اشاره و اظهار کرد: با توجه به مشغله های کاری، بسیاری از مردم بدون بررسی صحت و سقم یک خبر، آن را مطالعه می کنند پس نقش رسانه ها در این زمینه بسیار تعیین کننده است.

مسلم سلگی تأکید کرد: رسانه ها با انتشار جرائم انتخاباتی بدون هیچ گونه جهت گیری، می توانند تأثیر چشمگیری در تشخیص سریع ایفا کنند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت هایی در انتشار برخی اخبار قضایی، انتشار جرائمی با خاصیت بازدارندگی، می تواند در پیشگیری از وقوع بسیاری از جرائم کمک کند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.