• شنبه / ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۷
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 1400032921951
  • خبرنگار : 71234

واکنش نمایندگان به مشارکت گسترده مردم در انتخابات

واکنش نمایندگان به مشارکت گسترده مردم در انتخابات
عکس: آرشیو

با مشخص شدن نتایج انتخابات و میزان مشارکت مردم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این موضوع واکنش نشان دادند؛ از قدردانی و تشکر از مردم تا وعده تغییر شرایط و ساخت ایران قوی.

به گزارش ایسنا، روز گذشته ( ٢٨ خرداد) سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دو انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار شد.

با اتمام انتخابات و اعلام آمارهای رسمی و غیررسمی از نتایج، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در توییتر دو واکنش همزمان نسبت به مشارکت مردم و پیروزی ابراهیم رییسی داشتند که در زیر می خوانید:

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی:

«با وجود دلخوری‌ها و گلایه‌مندی‌ها از ناکارآمدی‌ها، مردم باز هم با مشارکت حداکثری در انتخابات افتخار آفریدند.

برپایی جشن ملی انتخابات و حماسه ملی حضور‬⁩ را محضر رهبر فرزانۀ انقلاب اسلامی و ملت نجیب، سرافراز و خداجوی ایران اسلامی تبریک می‌گویم.»

احمد نادری نماینده تهران:

«به سهم خودم از همه مردم عزیز ایران که پای صندوق های رای آمدند تا آینده کشور، خود و فرزندانشان را رقم زنند؛ تشکر می کنم.

ان شاءالله با کنار زدن ⁧‫نئولیبرال‬⁩ ها وغربگراها توسط ملت، دوران جدیدی از باور به “ما می توانیم” و توجه به ظرفیت های بومی در کنار تعامل سازنده با دنیا رقم خواهد خورد.»

علیرضا سلیمی نماینده محلات:

«آفرین به ملّت عزیز و زمان شناس. درود بر غیرت و حمّیت شما.

در حماسه انتخاب و ⁧‫جشن دموکراسی‬⁩ ملت گل کاشت!»

محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان:

«الحمدالله رب العالمین.

تبریک و تجلیل از ⁧‫ملّت بزرگ ایران‬⁩ که علیرغم مشکلات معیشتی و بی تدبیری ها، با حضور خود پای ⁧‫صندوق های رأی‬⁩ و با اُمید به ⁧‫اصلاح امور‬⁩ و ⁧‫تغییر به نفع مردم‬⁩، بدخواهان را مأیوس کردند و به جمهوری اسلامی لبیکی مجدد گفتند.»

هادی بیگی نژاد نماینده ملایر:

«الحمدالله
مشارکت غرور آفرین ملت ایران علی رغم تمام مشکلات و کاستی‌ها مشت محکمی بود بر دهان معاندین و پیاده شدگان از قطار انقلاب، باید دست تک تک مردم را بوسید.

رای اعتماد ملت ایران به  آیت الله ⁧‫رئیسی‬⁩ جبهه انقلاب را برای ادای خدمت مصمم تر کرد. ضمن عرض تبریک به ایشان از خداوند یکتا کام یابی و موفقیت برای ⁧‫منتخب مردم‬⁩ را خواستارم.»

محمدرضا احمدی نماینده رشت:

«حضور حماسی مردم سخت تر از هر موشکی از دشمن انتقام گرفت و فراتر از هر سلاحی بازدارندگی ایجاد کرد. مدافع وطن امروز شمایید و در برابر شما باید سر تعظیم فرود آورد.»

احمد دنیا مالی نماینده بندرانزلی:

«مردم نجیب و سرافراز ایران یک بار دیگر ثابت کرد که در پاسداشت نظام اسلامی و برای تقویت اقتدار و امنیت آن از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد، این حماسه شکوهمند را به محضر مقام معظم رهبری و ملت شریف و آزاده ایران و همچنین به منتخب ملت برادر ارجمند آقای حاج ⁧‫سید ابراهیم رئیسی‬⁩ تبریک عرض نموده و امیدوارم با تدابیر و اقدامات خود در صحنه داخلی و بین المللی موجبات سرافرازی هر چه بیشتر جمهوری اسلامی ایران فراهم شده و از محضر الهی دوام توفیقات ایشان در این مسئولیت خطیر را خواستارم.»

محسن علیزاده نماینده سپیدان:

«مردم شریف ایران با انتخاب آیت الله ⁧‫رئیسی‬⁩ ثابت کردند دوران بی اخلاقی، فریب، شعار و اشرافیت به پایان رسیده است و به جای وعده های توخالی به کارنامه درخشان رای دادند. مجلس شورای اسلامی دست دولت آینده را در مسیر شکوفایی و توسعه کشور صمیمانه خواهد فشرد.

اگر جشنی نیز قرار است برگزار شود قطعاً جشن وجود این مردم نجیب، صبور و بصیر است؛ ‏وگرنه این تازه آغاز مسئولیتی است که باید امید از دست رفته را برگرداند. تبریک به مردم و آرزوی توفیق برای منتخب مردم.»

جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت:

«‏پیروز این انتخابات مردم صبور و شریف ایران اسلامی بودند، و بازنده این انتخابات تمام کسانی که همه تلاش خود را به کار بستند تا مردم به پای صندوق آراء نیایند.

ملت عزیز ایران شیرینی این پیروزی گوارای وجودتان. یقینا امروز آغازی است بر پایان تلخی‌ها، سختی‌ها و مشکلات.»

اسماعیل حسین زهی نماینده خاش:

«انتخاب آیت اللّه رئیسی در ⁧‫حماسه حضور‬⁩ مردم به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت را تبریک عرض می کنم؛ دولت کارآمد و گره گشا تبلور ⁧‫ایران قوی‬⁩ خواهد بود.»

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم:

«ملت بزرگ ایران باهمه سختی ها ومشکلات ونارسایی ها آمدند تا بار دیگر بگویند ایران و رهبرشان را دوست می دارند.

مردم عزیز پیروز انتخابات،‏ تحریم کنندگان بازنده انتخابات.»

زهره الهیان نماینده تهران:

«تبریک جهت پیروزی این ملت عزتمند و مقاوم که با هوشمندی رهبری حکیم همواره خباثت دشمنان را خنثی کردند. از روح بلند سردار و شهدا هم تشکر می کنیم که عنایت ایشان با وجود همه کارشکنی ها ملت را پیروز انتخابات کرد.

از امروز  باید کمر همت را ببندیم و همراه با آحاد مردم، آیه الله رئیسی و "دولت مردمی ، ایران قوی" را یاری نماییم .»

کیومرث سرمدی نماینده اسدآباد:

«سلام بر ابراهیم...

تبریک به ملت شریف و عزیز ایران اسلامی که قطعا پیروز اصلی ⁧‫انتخابات۱۴۰۰‬⁩ آنها بودند.»

سید غنی نظری نماینده خلخال:

«مردم ایران با احساس تکلیف به انتخاب رئیس‌جمهور اقدام کرد. دولت جدید با انگیزه‌ی بالا و دوری از راحت طلبی و اشرافیت گری به رفع مشکلات مردم اقدام کند.

دوران رقابت تمام شد و اینک فصل همدلی برای پیشرفت ایران است.»

سید مصطفی میرسلیم نماینده تهران:

«الحمدلله مردم شریف ما، هرچند دلشان شکسته بود، باز حماسه ای آفریدند و این بار کسی را برگزیدند که در مقابل مردم فروتن و برای احقاق ⁧‫حق‬⁩ آنها باجرأت و برای برکندن ریشه های فساد دلیر و بر اخلاق محمدی استوار است.

اکنون فصل همراهی با او برای محو فقر و فلاکت و برچیدن بساط ستم و گسستن ریسمانهای طاغوتی استکبار و هموار کردن راه پیشرفت، به یاری خدا، فرا رسیده است.»

سید کریم حسینی نماینده اهواز:

«خداوند دلها را هدایت کرد....

ملت ⁧‫ایران‬⁩ برنده شد.‌..

ایرانیان‬⁩ سلام…

ایرانیان‬⁩ درود....

دست مریزاد...»

محسن زنگنه نماینده تریت حیدریه:

«دست مریزاد ویژه می گویم به هموطنان عزیزم در خارج از کشور که علی رغم همه فشارها و تهدیدها پای صندوق های رای حاضر شدند.
سر تعظیم می سایم بر این همه غیرت!»

علی بابایی نماینده ساری:

«باورم نیست ز بدعهدی ایام هنوز

قصه غصه که در دولت یار آخر شد

ایران‬⁩ اراده خود برای تغییر را نشان داد و به حق پیروز انتخابات با اختلاف بسیار زیاد همین مردم بی‌نظیر هستند.»

آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارامنه شمال کشور :

«در مقابل اراده عظیم ملت نه امواج کرونا توان مقابله داشت و نه سرمای ناکارآمدی حرارت حضور را کاهش داد.

مردم وظیفه خود را به بهترین نحو انجام دادند و اکنون نوبت منتخب ملت است که به خواست عمومی برای تغییر جامه عمل بپوشاند.»

علی حدادی نماینده ساوجبلاغ:

«ملت شریف ایران باز هم نشان دادند که ناراحتی و گلایه بحق خود را به پای اصل نظام نمی نویسند و دلخوری ها را در مقابل چشم نامحرمان بیگانه فریاد نمی زنند.

آفرین بر این بزرگ منشی و غیرت؛

درود بر این همه عشق به ایران اسلامی؛

شایسته بهترین ها هستید.»

سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان:

«‏⁧‫ مردم میدان‬⁩ به توصیه پیشوای حکیم انقلاب به صحنه آمده و دسیسه‌های دشمنان خارجی و ایادی داخلی‌شان را نقش بر آب کردند. رأی قاطع ملت به یک روحانی واقعی‬⁩، تبلور اسلامیت و جمهوریت است. منش و روش و برنامه‌های ⁧‫دکتر رئیسی‬⁩ گره‌گشای ملت خواهد بود.»

بهروز محبی نجم آبادی نماینده سبزوار:

«‏مردم با عنایت خداوند، ⁧‫هشتمین‬⁩ ردای ⁧‫رئیسی‬⁩ را بر قامت آیت الله سید ابراهیم رئیس الساداتی خادم امام ⁧‫هشتم‬⁩ در سالروز ولادت پرنور ⁧‫هشتمین‬⁩ امام پوشاندند. این پیروزی جبهه مقاومت بر تمامی حق مداران عالم مبارکباد.»

مهرداد ویس کرمی نماینده خرم آباد:

«‏مشارکت چشم نواز و ستودنی مردم بصیر ایران‬⁩ در انتخابات، باز هم  چشم دشمنان انقلاب را کور کرد.این همه بزرگی ملت را قدر بدانیم و خود را وقف خدمت، قطع ریشه های رانت و  فساد و بهبود معیشت مردم نماییم.

به برگزارکنندگان‬⁩، ⁧‫نامزدها‬⁩ و ⁧‫منتخبان‬⁩، ⁧‫خداقوت‬⁩ و ⁧‫تبریک‬⁩ عرض می کنم. الحمدلله»

محمد رشیدی نماینده کرمانشاه:

«‏⁧‫حماسه حضور حداکثری‬⁩ ملت فهیم، بزرگ و با غیرت ایران -در شرایط بحرانی کرونا- بار دیگر مردم جهان را به حیرت واداشت و تکیه گاه محکم نظام اسلامی شد. چشم امید این مردم به دولت ⁧‫کار و کرامت‬⁩ است که با توکل بخدا مشکلات معیشتی واقتصادی را با نگاه به ظرفیت های داخلی حل نماید.»

فریدون حسنوند نماینده اندیمشک:

«پیروز واقعی ⁧‫انتخابات۱۴۰۰‬⁩ ملت بزرگ و بصیر ایران و ⁧‫رهبر‬⁩ شجاع و عزیز ماست.»

زهرا شیخی نماینده اصفهان:

«حضور پرشور و غرورآفرین مردم عزیز  کشورمان در انتخابات را خدمت مقام معظم رهبری و رییس جمهور منتخب حجت‌الاسلام دکتر سید ابراهیم رئیسی تبریک عرض می‌نمایم.»

احسان ارکانی نماینده نیشابور:

«با حضور آگاهانه و انتخاب هوشمندانه ملت بزرگ ایران، مردی از جنس مردم برای خدمتگزاری در سنگر ریاست جمهوری انتخاب شد.

برای آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عزیز آرزوی توفیق و سربلندی دارم. او رئیسی جمهور ما است.»

ولی اسماعیلی نماینده گرمی:

«مردم سنگ تمام گذاشتند؛ هیچ بهانه ای برای کم کاری و نا کارآمدی وجود ندارد.

باید ایرانی نو در شأن تمدن ایرانی بر پایه مردم سالاری دینی بنیان نهاد؛ باید حل مشکل معیشت، جهش تولید و حل معضل بیکاری از مهمترین و ضروری‌ترین اقدامات دولت آیت الله رئیسی باشد.»

محسن دهنوی نماینده تهران :

«این‌انتخابات نیز با حضور پرشکوه ملت، علی‌رغم گلایه‌هایشان برگزار شد.

به آیت‌الله رئیسی این پیروزی را از صمیم قلب تبریک عرض می‌کنم. امروز ابتدای راهیم و پیروزی قطعی او در حل مشکلات و کسب رضایت ⁧‫مردم‬⁩ است. مجلس، بیش‌ازپیش به تکلیف خود پیرامون نظارت بر عملکرد دولت، عمل خواهد کرد.»

تعدادی از نمایندگان نیز در پیام های جداگانه ای پیروزی ابراهیم رییسی را تبریک گفتند که در زیر می خوانید:

حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان:

«حضرت آیت اله سید ابراهیم رییسی دام عزه
 سلام علیکم   

احتراما در آستانه میلاد با سعادت و پر برکت ثامن الحجج امام رضا علیه السلام  انتخاب شایسته حضرتعالی را با رای اکثریت مردم شریف ایران اسلامی و شهید پرور به عنوان هشتمین ریاست جمهوری اسلامی ایران صمیمانه تبریک عرض می نمایم .

سجده شکر بجا می آوریم که این حماسه شکوهمند بار دیگر با الهام از منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی در حالی رقم خورد که مردم عزیز با انتخاب سلاله حضرت زهرا ( س ) که سابقه مدیریتی درخشانی در کارنامه خود دارند و عزم راسخ برای مبارزه با فساد در دستور کار ایشان است علیرغم شرایط کرونایی و تبلیغات منفی بدخواهان بار دیگر ثابت کردند که هرگاه نیاز باشد با همت عالی مشارکت خود را به نمایش خواهند گذاشت.

از خداوند منان تحت توجهات ائمه اطهار علیهم السلام توفیقات روز افزون آنجناب را در این مسیولیت خطیر در اعتلای اسلام و خدمت به مردم عزیز  خواستارم.»

علیرضا منادی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات:

«حضرت آیت الله جناب آقای دکترسید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور محترم منتخب
باسلام

حضور حماسه ساز ملت بزرگ ایران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، انسجام ملی را به نمایش گذاشت و در این برهه حساس، امنیت ملی را تقویت کرد و دشمنان ملت را نا امید ساخت.

پیروز اصلی این میدان همانا مردم فهیم وعزیزمان هستند که به دعوت رهبر محبوب خویش، لبیک گفتند و حماسه آفرینی کردند.  کسب حداکثری رأی اعتماد ملت شریف ایران توسط جنابعالی مایه خوشحالی و مسرت وافراست.

 این انتخاب را به مقام معظم رهبری، ملت شریف و جنابعالی تبریک می گویم و تداوم  توفیقات الهی رابرایتان مسالت  نموده وباتوجه به صبغه علمی خانوادگی شما وشخصیت وحدت آفرین تان بین حوزه ودانشگاه و جایگاه علمی ایران در جهان و شتاب علمی چشمگیر و کم نظیر میهنمان ، انتظار دارد در حفظ و افزایش این شتاب و تقویت بیش از پیش علوم انسانی، دیگر علوم ،وهمچنین شرکتهای دانش بنیان  و فناور کمال اهتمام را مبذول فرمائید و در انتخاب وزرای علوم و تحقیقات، آموزش و پرورش، معاونت علمی رییس جمهور ازبهترین، مجربترین، غیرسیاسی ترین و توانمندترین شخصیتهای کشورمان بهره مند شوید.

و با همکاری و همفکری همه نیروهای متخصص و متعهد،  و با بهره برداری از همه تجربیات گذشته، در جهت خلق حماسه علمی ،اقتصادی و تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران که میراث گرانبهای شهدا و امام شهدامیباشد، همواره موفق و مویدبه تأییدات الهی باشید.»

محمد مهدی فروردین نماینده فیروزآباد:

«خدای متعال را سپاسگزاریم که عنایات خویش را نصیب ملت بزرگ ایران نمود و در آستانه میلاد با برکت هشتمین ستاره درخشان آسمان امامت، حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه السلام) ، هدیه ارزشمند مشارکت پرشور و انتخاب رئیس‌جمهور انقلابی و کارآمد را به آنان ارزانی داشت.

اینجانب بعنوان خادم مردم و جامعه ورزش، وظیفه خود می‌دانم از نقش بی‌بدیل و حرکت‌آفرین ستادهای ورزشی در سراسر کشور، ورزشکاران، قهرمانان، پهلوانان، پیشکسوتان عزیز ورزشی، فدراسیون‌ها وهیات های ورزشی که سرمایه‌های غرورآفرین و گران‌بهای این ملت هستند و همه عزیزانی که در خلق این حماسه بزرگ نقش‌آفرینی کردند، اسطوره هایی که به پاس حمایت‌های علنی از آیت‌الله رئیسی مورد کم لطفی دشمنان ملت هم قرار گرفتند اما پای انقلاب خود ایستادند، تقدیر و تشکر نموده و خلق این حماسه ملی و مشارکت حداکثری مردم و پیروزی جریان انقلابی را به رهبر فرزانه انقلاب و منتخب مردم عزیز، حضرت آیت‌الله رئیسی تبریک عرض می نمایم.

رجاء واثق دارم که این انتخاب مبارک سرآغاز حل دغدغه های مردم و امید بخشی برای آبادانی کشور و رشد و شکوفایی ورزش خواهد بود ان شاءالله.»

محمد صالح جوکار نماینده یزد:

«سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا عرصه‌ای حساس در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که چشم تمام دوستان و دشمنان نظام به آن دوخته شده بود و حضور مردم در این عرصه، مهمترین موضوع در انتخابات بود.
حضور مردم در پای صندوق‌های رای پاسخی محکم به معاندینی بود که هیچ زمانی دست از دشمنی با ملت ایران برنداشته و با تمام توان رسانه‌ای و تبلیغاتی خود در تلاش برای ایجاد یاس و ناامیدی در مردم و کاهش مشارکت مردمی بودند.

اینجانب خاضعانه سر تعظیم در برابر اوج بصیرت و ولایت‌مداری ملت شریف ایران فرو آورده و در پیشگاه خداوند متعال برای تمامی افرادی که با حضور خود توطئه دشمنان نظام را خنثی کرده و زمینه ناامیدی آنها از ایجاد تفرقه در نظام اسلامی ایران را فراهم کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

امید است منتخبین ملت در مقام ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نظر اعتماد مردم را جلب کرده نهایت امانت‌داری را به کار بسته و با تمام توان و تلاش برای رفع مشکلات جامعه و قرار دادن کشور در مسیر توسعه و پیشرفت قدم برداشته و خدمت‌گزاری به مردم شریف، فهیم و صبور ایران اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهند.»

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.