• یکشنبه / ۱۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۴
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400041309168
  • خبرنگار : 30054

روش های اصولی و غیر اصولی تخریب و خاک برداری ساختمان

روش های اصولی و غیر اصولی تخریب و خاک برداری ساختمان

معمول است که شرکت های ساختمان سازی هم خدمات تخریب و هم خدمات مربوط به خاک برداری را ارائه دهد. اگر مطمئن نیستید که تفاوت آنها چیست، تنها نیستید. ما در این مقاله سعی می کنیم تعریف درستی از مفهوم خاکبرداری و تخریب ارائه دهیم.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام وندور لیست ایران، بسیاری از مردم نه تنها خدمات تخریب و خاکبرداری  را با هم اشتباه می‌گیرند، بلکه بسیاری از افراد نیز نمی‌توانند وظایف این دو را از یکدیگر تشخیص دهند. در اینجا مختصر اطلاعاتی در مورد هر یک از اینها وجود دارد تا بتوانید بهتر درک کنید چه خدماتی را می توانید به شرکت تخریب و حفاری محول کنید تا برای شما انجام دهد.

فهرست مطالب این پست وندور لیست ایران

· تخریب ساختمان

· روش های تخریب ساختمان

. تخریب داخلی

. تخریب انتخابی

. تجزیه کردن/ ساختارشکنی

. تخریب کامل

. تخریب مکانیکی

. انفجار

· خاک برداری در عملیات تخریب ساختمان

· هزینه تخریب ساختمان

· هزینه خاک برداری در تخریب ساختمان

· کلام پایانی

ارتباط با ما

تهران – میدان جمهوری ، جنب مترو نواب ، برج سهیل ، طبقه هفتم ، واحد 704

 شماره تلفن :09122250617

 شماره فکس :02166382173

 ساعت پاسخ گویی :9 الی 17

 ایمیل سازمانی :info@vendorlistiran.com

تخریب ساختمان

تخریب معمولاً به حذف کامل پیکره ساختمان قدیمی در مرحله آماده سازی به قصد نو سازی یا استفاده های دیگر در محلی که ساختمان در آن قرار دارد، گفته می ‌شود. همچنین به برداشتن یا حذف قسمت هایی از ساختمان در حین بازسازی نیز اشاره می کند. شرکتی که تخریب و حفاری را انجام می دهد معمولاً فقط تخریب ساختمان‌ را بر عهده می‌گیرد، از خانه‌ ها و ساختمان‌ های یک یا دو طبقه گرفته تا پروژه‌ های بزرگ. این کار باعث آزاد شدن فضا جهت ساخت و سازهای جدید می باشد.

روش‌ها و انواع تخریب

بسیاری از شرکت­های ساخت و ساز پیمانکار تخصصی تخریب هستند و  انواع مختلفی از تخریب را انجام می ‌دهند و از روش‌های مختلفی برای این کار استفاده می‌کند، که در زیر ذکر شده و تعریف شده است:

- تخریب داخلی

تخریب داخلی عبارت است از جدا کردن یا حذف قسمت‌های داخلی سازه با حفظ قسمت بیرونی، که معمولاً در حال آماده سازی برای پروژه نوسازی اجرا می‌­شود. این تخریب معمولاً شامل برداشتن دیوارها، سقف‌ها، لوله‌ها و ... است.

- تخریب انتخابی

پروژه تخریب انتخابی شامل حذف قسمت‌های داخلی یا خارجی خاصی از ساختمان است، در حالی که از ساختار باقیمانده، سازه‌ ها و مناطق مجاور محافظت می شود.

- تجزیه کردن/ ساختارشکنی

این روش شامل برچیدن یا تجزیه دقیق ساختمان برای حفظ اجزای آن است تا در آینده ای نزدیک مورد استفاده مجدد، بازیافت یا بازسازی قرار گیرد. حجم کاری تجزیه کردن اجزای ساختمان معمولاً بیشتر از تخریب است.

ادامه مقاله در وبسایت وندورلیست ایران

انتهای رپرتاژ آگهی