• دوشنبه / ۲۱ تیر ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۶
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400042115133
  • خبرنگار : 30054

معرفی خدمات گفتار درمانی و کار درمانی ها

معرفی خدمات گفتار درمانی و کار درمانی ها
خدمات گفتار درمانی

گفتار درمانی به عنوان یک روش درمانی در علوم توانبخشی شناخته می شود. گفتار درمانگر به شما کمک می‌کند تا اختلالات گفتاری خود را شناخته، بررسی نمائید و به درمان آن بپردازید.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام سایت پی جو، گفتار درمانی به عنوان یک روش درمانی در علوم توانبخشی شناخته می شود. گفتار درمانگر به شما کمک میکند تا اختلالات گفتاری خود را شناخته و بررسی نمائید و سپس به درمان آنها بپردازید. گفتار درمانی روشی درمانی برای برخی کودکان و بزرگسالان است که در تکلم خود دچار مشکل شده اند. گفتار درمانی به بررسی ارتباطات بیمار می پردازد. گفتار درمانگر وظیفه ی درمان اختلالاتی همچون تاخیر در گفتار، لکنت زبان، اختلال تلفظ کلمات، اختلالات تنفسی، اختلالات صوتی، تشدید و پیچش صدا، اختلالات یادگیری و ریاضی و دیگر اختلالات مرتبط به کلام را برعهده دارد.

شرح خدمات گفتار درمانی

خدمات گفتار درمانی می تواند از بدو تولد تا حتی میانسالی به بیمار ارائه شوند تا در فرایند درمان، وضعیت گفتار بیمار بهبود یابد و توانمندی های ارتباطی او تکامل یابند. به لطف معرفی گفتاردرمانگران در سایت پی جو شما می توانید از خدمات ارزنده آنها استفاده کنید و به بهبود بهداشت و سلامت خانواده خود کمک کنید.

خدمات گفتار درمانی به گونه ای است که با توجه به آناتومی صورت و اندام های گویایی صورت می گیرد و همچنین چگونگی کارکرد عضلات جهت شروع گفتار و عصب دهی به عضلات اندام های گویایی را در جهت بهبود گفتار مورد بررسی قرار می دهند. لیست گفتار درمانی های شیراز ، اصفهان وسایر شهرهای ایران را در سایت پی جو بیابید.

در صورتی که بیمار شما از اختلالاتی همچون کنش‌پریشی رشدی گفتار (آپراکسی)، سلسله اختلالات اوتیسمی، آفازی، شکاف کام، اختلال در تولید و روانی کلام، دیسفاژی، تشدید،  سندرم آسپیریشن، لکنت، دیسفونی و دیگر اختلالات کلامی یا بلعی رنج می برد می بایست فورا به مراکز گفتار درمانی معتبر مراجعه نمایید تا با بهره گیری از خدمات گفتار درمانی تا حد زیادی این اختلالات را بهبود بخشید. متخصصین گفتار درمانی در دوران تحصیل خود با مباحث زبانشناسی، آناتومی اندام های گویایی،روانشناسی و فیزیولوژی اندام گویایی آشنا می شوند تا بتوانند از نظر روانشناختی و فیزیکی به بیمار کمک کنند.

خدمات کاردرمانی

کار درمانی روشی درمانی برای بهبود توانایی های فردی می باشد که در آن افرادی که دارای مشکلات جسمی، ذهنی و شناختی هستند بهبود می یابند. به جهت حفظ و بهبود فعالیت های کاری، خدمات کار درمانی ارائه می شوند. خدمات کاردرمانی شامل حوزه های متفاوتی می شود که هر کدام تخصص مورد نیاز خود را می طلبند. کاردرمانی یکی از شاخه های علوم پزشکی است که در حوزه توانبخشی فعالیت می کند. در این روش بیمار می تواند توانایی های از دست رفته خود را باز یابد و توانایی های خود را ارتقا بخشد. با استفاده از خدمات کار درمانی فرد بیمار می تواند تا حد زیادی استقلال خود را به دست بیاورد و از وابستگی به دیگر افراد کاسته شود. کار درمانی در دو حوزه، کار درمانی ذهنی و کاردرمانی جسمی خدمات ارائه می دهد. افرادی که به طور مادرزاد کم توان بوده اند و یا کسانی که بر اثر سوانح رانندگی و یا دیگر سوانح دچار معلولیت و ناتوانی شده‌اند می توانند از خدمات کاردرمانی بهره مند شوند.  سایت پی جو بهترین مرکز معرفی کار درمانگران در ایران می باشد. کاردرمانی در شهرهای مختلف همگی در سایت پی جو درج شده مانند کاردرمانی در شیراز که می‌توانید شرح کامل خدمات و سابقه آن ها را بررسی نمایید.

کاردرمانی

بیمارانی که دارای بیماری های مادرزادی همچون فلج مغزی، اوتیسم ( اختلال نافذ رشد )، اختلال بیش فعالی هستند، می توانند از خدمات کار درمانی بهره مند شوند. افرادی که از عوارض سالمندی و کهولت سن رنج می برند نیز می توانند با کمک یک کار درمانگر وضعیت خود را بهبود بخشند.

 خدمات کاردرمانی برای افرادی که دارای کوتاهی اندام و ناهنجاری در سیستم اسکلتی خود هستند و یا ضعف عضلانی دارند مفید است. در حوزه کاری کاردرمانی، بیماری هایی همچون اسکیزوفرنی، تورتیکولی ( کج گردنی )، اختلال هماهنگی رشد،  پارکینسون، فلج های زایمانی، ام اس، دررفتگی مادرزادی مفصل لگن و میلومننگوسل قابل بهبود می باشند، که بسته به هر نوع بیماری متخصصین این حوزه می توانند به بیمار شما کمک کنند. خدمات کاردرمانی همچنین برای کسانی که دارای اختلالات یادگیری اند و در نوشتن و خواندن دچار ضعف هستند نیز کاربردی است. اگر کودک شما دارای مشکلات سلامتی همچون سندرم داون، اختلالات رفتاری مانند پرخاشگری و ناتوانی در برقراری ارتباط موثر با همسالان می باشد بهتر است هرچه سریعتر با کار درمانگر متخصص در این حوزه از طریق سایت پی جو ارتباط گرفته و از خدمات درمانی تخصصی آنها بهره مند شوید.

سایت پی جو متخصصین کاردرمانی و گفتاردرمانی را به شما معرفی می نماید و به راحتی می توانید در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی نمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی