• شنبه / ۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۴:۳۰
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400050200890
  • خبرنگار : 30054

۹ نکته مهم برای ایمنی شرکتتان در برابر حریق (بخش دوم)

۹ نکته مهم برای ایمنی شرکتتان در برابر حریق (بخش دوم)

چگونه سیستم‌های اعلام حریق در محل کار از کسب و کارمان محافظت می‌کنند؟ در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام پنتا، سیستم هشدار آتش سوزی می‌تواند سرمایه گذاری ارزشمندی برای کسب و کار شما باشد. در مطلب قبل ۳ مورد از نکات مهم ایمنی شرکتتان در برابر حریق را بیان کردیم، در این مطلب موارد باقیمانده را بازگو خواهیم کرد:

۹ نکته مهم برای ایمنی شرکتتان در برابر حریق 

فن‌آوری تجهیزات رایانه‌ای به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی دیگر از مسایل ایمنی در برابر آتش هستند، نه به این دلیل که این ابزارها ذاتاً خطرناک هستند، بلکه به این دلیل که امروزه تعداد بسیار زیادی از آنها به کار گرفته می شود و مصرف برق آنها نیز بسیار زیاد است.

همیشه سرورهای خود را بارها و بارها بررسی کنید زیرا مسئله گرمای بیش از حد و برق می‌تواند مشکل ساز باشد. مطمئن باشید که این ابزارها در شرایطی هستند که قادر به تولید گرمای بیش از حد نمی باشند.

ایمن نگاه داشتن آشپزخانه اداره 

هنگامی که می خواهید کسب و کار خود را دربرابر حریق ایمن نمایید، حتما باید در مورد سیستم اعلام و اطفا حریق خود فکر کنید. اما آیا در آشپزخانه‌های اماکن اداری چنین نکاتی رعایت می شوند؟ آژانس ملی حفاظت از آتش (NFPA) اظهار می‌دارد که بیش از ۲۰ درصد از آتش سوزی‌های روی داده در اماکن اداری و تجاری از آشپزخانه شروع می شوند و تجهیزات پخت و پز منبع ۲۹ درصد از این آتش سوزی‌ها هستند.

در حالی که آتش سوزی‌های آشپزخانه‌های اداری ممکن است ابتدا بسیار کوچک باشد ولی می‌توانند منجر به بروز خسارات قابل توجهی به فضای دفتر شما یا کل ساختمان شوند.

سیم‌های برق ساییده و خراشیده شده را تعویض نمایید 

برای اطمینان از عدم وجود سیم‌های ساییده شده یا بی‌حفاظ، دستگاه‌های آشپزخانه، باید به صورت سالانه چک شوند. این سیم‌ها یک خطر آتش سوزی بزرگ به شمار می‌آیند.

به یاد داشته باشید که به کارمندان خود آموزش دهید تا در صورت مشاهده کابل‌های برق آسیب دیده حتما وجود آنها را گزارش دهند تا این سیم‌ها در اسرع وقت تعویض گردند.

غذای در حال پخت را رها نکنید 

همه ما دوست داریم تصور کنیم که می‌توانیم چند وظیفه را با هم انجام دهیم، اما گاهی اوقات فقط می‌توانیم  روی یک چیز تمرکز نماییم. پخت غذا نیز از این امر مستثنی نیست در واقع ما نمی توانیم درهنگام پخت غذا برروی چیزهای دیگر تمرکز نماییم.

در خانه، شما  کنار اجاق گاز می‌ایستید و آشپزی خود را تماشا می‌کنید.

اما در اداره معمولا مواردی وجود دارد که حواستان را پرت میکند. به کارمندان خود باید توصیه کنید که ایمنی در برابر آتش سوزی را جدی بگیرند و موارد ایمنی را جدی بگیرند تا از بروز آتش سوزی جلوگیری نمایند.

به طور مرتب لوازم آشپزخانه را تمیز و سرویس کنید 

بسیاری از افراد قبل از ملاقات یا کنفرانس، یک ناهار سریع تهیه می‌کنند. بعضی اوقات ما این غذا را در ماکروویو  و یا برروی اجاق گاز رها میکنیم و انتظار داریم که دیگران آن را تمیز کنند. با این حال، چربی‌های انباشته شده و یا مواد غذایی باقی مانده، خطر آتش سوزی بزرگی را بر روی سطوح پخت و پز یا درنزدیکی آنها به وجود می‌آورند.

به همه کارمندان خود اطفاحریق را آموزش دهید 

در صورت بروز آتش سوزی در آشپزخانه محل کار خود، شما باید کل کارمندان خود را در زمینه خاموش کردن آتش کاملاً آموزش دهید. همه افراد در محل کار شما باید بدانند که چگونه می‌توانند به سرکوب یا اطفا آتش کمک کنند. اگر کارمندان خود را به خوبی آموزش ندهید، دفتر شما – و کل شغلتان- می‌تواند در شعله‌های آتش بسوزد.

سوالات مهم درباره ایمنی شرکت در برابر حریق 

در اینجا چند سؤال وجود دارد که هر صاحب کسب و کاری باید درباره ایمنی شرکت خود در برابر حریق از خود سوال کند:

آیا خطرات را به درستی ارزیابی کرده‌اید؟ 

میزان ریسک کسب و کار شما تقریباً بستگی به این امر دارد که تجارت شما در چه زمینه ایست. اما تعجب خواهید کرد اگر بشنوید که علی رغم میزان خطر موجود  و حتی در عرصه مشاغلی که با بیشترین خطر مواجه هستند – کارهای اندکی در زمینه ارزیابی آنچه که باعث آتش سوزی احتمالی میشود انجام شده است.

راه حل این موضوع واقعاً آسان است. برخی از مراکز سازمان آتش نشانی محلی به محل کار شما مراجعه میکنند و یک برنامه کامل و لازم ارائه میدهند.

آیا در صورت بروز شرایط اضطراری برنامه‌ای دارید؟ 

معمولا مسایل ایمنی در سالهای اولیه دبستان به شما آموزش داده میشود – اما مطمئناً باید تکرار شوند. پس بهتر است (نه فقط در مورد آتش سوزی) بلکه در مورد هرگونه شرایط اضطراری برنامه‌ای داشته باشید.

شما نباید فقط به فکر محافظت از خود باشید، بلکه مدیون کارمندان خود نیز هستید و باید از آنها نیز محافظت نمایید. آنها باید بدانند که در امنیت هستند و شما اقدامات لازم را برای حصول اطمینان از امنیت آنها انجام داده‌اید.

آیا تجهیزات مناسبی دارید؟ 

شما باید تجهیزات مناسبی را که سازمان آتش نشانی برایتان لیست کرده در دسترس داشته باشید. این تجهیزات شامل سیستم اعلام و اطفاء حریق هستند. شما باید سیستم‌های لازم را مطابق مقررات اجرا نمایید.

حرف آخر 

همانطور که گفتیم سیستم هشدار حریق سریعاً احتمال آتش سوزی را اعلام می‌کند و سرمایه گذاری ارزشمندی برای هر نوع کسب وکاری است. ما در شرکت پنتا سیستم اعلام و اطفا حریق قدرتمندی را مهیا ساخته‌ایم. هرگز برای ایمن نمودن محل کارتان دیر نیست! پس هم اکنون وارد عمل شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

انتهای رپرتاژ آگهی