• چهارشنبه / ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۰۰:۲۱
  • دسته‌بندی: توپ و تور
  • کد خبر: 1400051208640
  • خبرنگار : 71638

شگرد جدید والیبال؛ عذرخواهی کن و تمام!

شگرد جدید والیبال؛ عذرخواهی کن و تمام!

عذرخواهی توسط مقام مسئول بسیار شجاعانه به نظر می رسد اما اگر این موضوع بخواهد سپری مقابل انتقادات باشد آنگاه باید گفت که عذرخواهی می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران با هدایت آلکنو روسی نتوانست عملکرد خوبی در لیگ ملت های والیبال و المپیک داشته باشد. تیم ملی والیبال ایران با عملکردی بسیار ضعیف در لیگ ملت های والیبال تنها به کسب ۵ برد از ۱۵ بازی رضایت داد. این عملکرد ضعیف باعث شد که نگرانی ها در خصوص تیم ملی والیبال به اوج خود برسد.

صحبت های میلاد عبادی پور؛ زنگ خطری که داورزنی نشنید!

فدراسیون والیبال و آلکنو به بهانه شناخت بیشتر از تیم موفق شدند از فشار های انتقادات پس از لیگ ملتها خارج شوند چرا که آلکنو مدعی بود به دلیل شناخت بازیکنان برای حضور هرچه بهتر در المپیک مجبور است ترکیب های متفاوتی را امتحان کند و برای همین باخت ها در لیگ ملت های والیبال جدی گرفته نشد.

شکست های ایران در لیگ ملت های والیبال با دیدگاه های متفاوتی کارشناسی شد. برخی از کارشناسان معتقد بودند که آلکنو ترکیب های متفاوتی را اجرا می کند و برای همین باخت های ایران رقم می خورد. گروه دیگر اعتقاد داشتند که ولادیمیر آلکنو نمی خواهد دست خود را برای تیم های دیگر رو کند و برای همین، ایران بازی ها را  از دست می داد. عده ای دیگر اظهار کردند که آلکنو همچنان در حال شناسایی بازیکنان در شرایط سخت است و به عمد بازیکنان را در شرایط دشوار قرار می دهد تا کارایی آنها را زیر نظر بگیرد.

این کارشناسی ها تا قبل از مصاحبه میلاد عبادی پور پس از بازی با فرانسه در لیگ ملت های والیبال منطقی به نظر می رسید. عبادی پور پس از باخت مقابل فرانسه گفت: "شانسی برای پیروزی در دیدار مقابل فرانسه نداشتیم. با اینگونه بازی‌ها شانسی برای برد در المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم نخواهیم داشت. باید در تیم تغییراتی ایجاد کنیم تا برنده شویم."

این صحبت ها نشان می داد که ولادیمیر آلکنو با بحرانی در تیم ملی والیبال مواجه شده است و آن هم از یاد بردن پیروزی! شاگردان آلکنو پس از بازی های ساده که به باخت آنها منجر شد تمرکز خود را از دست دادند و در لیگ ملت ها به اصلاح به باخت عادت کردند. صحبت های میلاد عبادی پور نشان می داد که آلکنو قصد دارد پیروز میدان باشد اما نمی تواند بازی ها را به سود تیم ملی تغییر دهد. زنگ خطر برای والیبال ایران در این زمان به صدا درآمد اما داورزنی پس از نتایج بسیار ضعیف در لیگ ملت ها گفت: "به دلیل نبود بازی تدارکاتی مجبور شدیم به آلکنو در لیگ ملتها اختیار عمل دهیم!" او ادامه داد: "با این حال همه انتظار داریم شاهد عملکرد فوق‌العاده در المپیک باشیم."

صحبت های داروزنی یکی پس از دیگری تکذیب شد!

داورزنی قبل از لیگ ملتهای والیبال اظهاراتی را مطرح کرد که پس از آن توسط آلکنو تکذیب شد! داورزنی گفت: "به آلکنو گفتیم که خواسته‌مان حضور در جمع چهار تیم است و او اظهار کرد که برای کسب سکو می‌آید". همچنین داورزنی به از نقل آلکنو گفت: "قبول دارم که هیچ مربی قول نمی‌دهد اما من برای سکو می‌آیم و تلاشم را خواهم کرد تا این اتفاق رخ دهد."

این صحبت های داورزنی درحالی است که آلکنو در اولین نشست خبری خود بیان داشت که شارلاتان‌ها قبل از مسابقه نتیجه را تضمین می‌کنند! تکذیب صحبت های رئیس فدراسیون والیبال، تیم ملی را در همان اولین قدم به سوی حاشیه سوق داد چرا که نفر اول والیبال ایران به راحتی اینطور اظهارات پر از تضاد را مطرح کرده بود.

به نظر می رسید که آلکنو مربی مطیع و دست به سینه فدراسیون والیبال و داورزنی نبود چرا که رئیس فدراسیون والیبال پس از شکست در لیگ ملت های والیبال، برای آرام کردن مردم و افکار عمومی اعلام کرد که قائمی به تیم ملی والیبال ایران دعوت شده است. پس از این صحبت ها آلکنو به محض ورود به ایران اسم قائمی را خط زد تا این بازیکن با یک مصاحبه بسیار تند از خجالت آلکنو و فدراسیون در آید. نکته قابل تامل این است که آلکنو بیان داشت از طریق رسانه‌های روسی متوجه دعوت قائمی به اردوی تیم ملی شده است و اصلا از این موضوعی اطلاعی نداشت! 

گل به خودی فدراسیون تمامی نداشت

این کار فدراسیون والیبال و داورزنی باز هم آرامش تیم ملی والیبال را بهم ریخت به طوری که تیتر یک رسانه های والیبالی صحبت های قائمی در خصوص آلکنو و  حضور مافیا در تیم ملی والیبال ایران بود. حتی در واکنش به این خبر، رسانه های لهستانی اعلام داشتند که جو دوستانه در تیم ملی والیبال ایران به کلی بهم ریخته و ممکن است ایران نتواند نتیجه خوبی در المپیک بگیرد. رسانه های روسی هم از این صحبت ها به عنوان رسوایی نام بردند تا فدراسیون ایران با گل به خودی، تیم ملی والیبال ایران را قبل از شروع المپیک به حاشیه ببرد.

فدراسیون والیبال پس از صحبت های قائمی هیچ واکنشی نشان نداد و حتی صحبت های این ملی پوش را بررسی نکرد. قائمی از مافیا صحبت کرد اما فدراسیون والیبال و داورزنی مقابل این بازیکن سکوت کردند. چه طور می توان ادعا داشت که فدراسیون حرفه ای داریم اما بازیکنی که تیم را به حاشیه می برد با آن برخورد نشده و صحبت هایش مورد سنجش قرار نمی گیرد؟

شگرد جدید در مدیریت؛ عذرخواهی کن و تمام!

داروزنی پس از نتایج ضعیف لیگ ملت های والیبال از مردم عذرخواهی کرد. عذرخواهی در مقام مسئول بسیار شجاعانه به نظر می رسد اما اگر این موضوع بخواهد سپری مقابل انتقادات باشد آنگاه باید گفت که عذرخواهی می تواند بسیار خطرناک باشد. داورزنی که با عذرخواهی پس از لیگ ملتها جو را نسبتا آرام کرده بود پس از ناکامی در المپیک، باز هم این کار را تکرار کرد و از مردم عذرخواهی کرد. سوال اصلی و اساسی این است که اکنون این عذرخواهی ها برای ایران چه فایده‌ای دارد؟ نسل طلایی والیبال ایران در المپیک ناکام ماند و آیا این عذرخواهی ها می تواند نتیجه را برگرداند؟ 

این موضوع جایی خطرناک می شود که به نظر می رسد داورزنی سپر و شگردی جدید برای خود پیدا کرده و آن هم عذرخواهی بعد از باخت است!

رئیس فدراسیون والیبال باز هم عجله کرد

رییس فدراسیون والیبال پس از  ۲ پیروزی  والیبال ایران برابر ونزوئلا و لهستان در المپیک و نزدیک شدن به تحقق آرمان فدراسیون اعلام کرد: "ما پنج دیدار در مرحله مقدماتی داریم. البته تیم ما با برنامه سختی مواجه شده است چرا که  بازی اول را  با حریف قدرتمندی مانند لهستان برگزار کرد. دیداری که نه تنها برای ما بلکه برای لهستانی ها هم سخت بود. بازیکنان مزد زحمات را با شکست لهستان گرفتند."

داورزنی با اشاره به اینکه نتیجه امروز والیبالیست ها بر اساس برنامه و نتیجه تیم در لیگ ملت ها بود، گفت: "تیم بر اساس برنامه پیش رفت ما همان موقع گفتیم هزینه اتفاق دیگری را می دهیم که منفعت بیشتری برای ما دارد. بازی و پیروزی در المپیک هدفی بود که در لیگ ملت ها دنبال می کردیم همان موقع گفتیم مردم صبوری کنند تا تیم ملی واقعی را در المپیک ببینند."

اما به نظر می رسید که داورزنی باز هم عجله کرده است! رئیس فدراسیون والیبال درحالی اظهار کرد که طبق برنامه ریزی در المپیک موفق شده ایم که حتی اجازه نداد  بازی ها مقدماتی المپیک به پایان برسد. این صحبت ها نشان می دهد که عذرخواهی داورزنی جز اینکه فرار رو به جلو برای فدراسیون و شخص او باشد، منفعت دیگری ندارد. چطور تا بازی دوم داورزنی ادعا داشت که این تیم، تیم ملی  واقعی در المپیک است اما بعد از بازی آخر و باخت مقابل ژاپن از نتایج اظهار ناراحتی کرده و عذرخواهی می کند؟

وعده های پوچ ندهید

حال با اینکه بازی های المپیک  تمام شده باید فدراسیون شجاعت به خرج دهد و پاسخگوی این نتایج عجیب و غریب باشد. همچنین باید تکلیف صحبت های حاشیه ای قائمی را مشخص کند چرا که در صورت درست بودن صحبت های این ملی پوش اتفاق خوبی برای ایران خواهد افتاد و دست بسیاری رو می شود. اگر صحبت های قائمی درست نباشد باید فدراسیون شجاع باشد و قائمی را جریمه کند تا دیگر بازیکنی اجازه ندهد در زمان های حساس سرمربی تیم ملی و فدراسیون را زیر سوال ببرد.

باتوجه به اینکه قرار است تیم ملی والیبال ایران پوست اندازی کند باید مسئولان فدراسیون یاد بگیرند که وعده های پوچ نداده و با صحبت های بی موقع حاشیه را به جان والیبال ایران و تیم ملی نیندازند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۰۸:۲۰

اگر قرار باشد با والیبال هم مثل فوتبال رفتار کنید نتیجه ای هم کی میگیریم مثل همان فوتبال خواهد بود. رمز موفقیت والیبال کارکردن در آرامش بود که با ایجاد توجه و توقع بیش از حد رسانه ها و مردم دیگه وجود نداره.

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۰۸:۲۶

اقای داور زنی مردم و والیبالیس دوستها از شما انتظارات بیشتر و بهتر دارند .شما قبلا خوب کار کردید لطفا والیبال ایران را خراب نکنید و سابقه درخشان خوردا را لکه دار نکنید بزارید والیبال همچنان در دنیا بدرخشد ..نگذارید مافیایی که گریبانگیر فوتبال شده و در ان ریشه دوانیده در والیبال نهادینه شود .. والیبال مورد علاقه همه مردم ایرانه و انتظارات بالا رفته ..خرابش نکنید ..من در المپیک اگر سرمربی بودم بخدا برنده میشدیم ..االکی باختیم بخاطر اشتباهات سر مربی ..بنظر میاد که در تیم فقط معروف کاره بوده تا مربیان..سر مربی هم گوش به حرف میکرده علت باخت ناشی ازاشتباهات معروف در پاس هاش هم بود ..اصلا جواد کریمی چرا بازی زیاد نمیکرد .چرا در ست اخر بازی با زاپن صابر کاظمی بیرون بود . چواد کریمی ..هر دو هم سرویس خوب میزدند و هم زمین جمع میکردند ..دیدید که هرگاه بازی میکردند تیم راه میفتاد چرا شریفی نیاورد داخل بازی تا سرویس بزند.. مسعود غلامی ..البته سرعتیا عملکرد خوب داشتند...میلاد دیگه نمیتونه اباشر روی تور با حتا 1 مدافع بزنه ..خیلی ضعیفه ..اصلا نگاه نمیکنه از کجا توپ بزنه ..فقط پایپ میتونه بزنه ..روی تور اصلا نمیتونه ..و موفق نیست ..ایران اگر صالحی را نداشت بدتر میباخت

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۱۴ ۱۱:۵۸

داورزنی باید هر چه زودتر استعفا دهد و شرش را از والیبال بکند این بهترین کار است

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۱۴ ۱۶:۳۲

باعث و بانی تمام باخت های ما چه تو ملتها چه تو المپیک فقط و فقط الکنو بود که باید هرچه سریعتر ردش کنن برع

avatar
۱۴۰۰-۰۵-۱۴ ۱۶:۳۲

باعث و بانی تمام باخت های ما چه تو ملتها چه تو المپیک فقط و فقط الکنو بود که باید هرچه سریعتر ردش کنن برع